Събуждате ли бебета си за да ги хранете?

  • 2 626
  • 94
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 221
Здравейте мамета! Ще ви бъда много благодарна да ми кажете как процедирате с бебетата си по въпроса с храненето. Аз до вчера е оставях да се събужда сама, защото се изцеждам и нямам проблем да я нахраня по всяко време. но започна да се събужда през 6 часа а е на 40 дни. Благодаря ви предварително. А и нещо друго кога ги миете, защото ние пълним памперса по време на ядене, а пък после като се преобличаме повръща понякога?

Принципно не съм го будила, но и той беше като алармичка и ставаше на три часа да яде PeaceА за пълненето на памперса - и при моя син беше така, както и при повечето бебета предполагам, но няма как CrazyПросто по-внимателно при миенето, пък и да повърне мъничко не е беля Rolling Eyes

Благодаря ви много за отговорите, но не ви ли се струва много голям интервала през 6-7 часа. Тя е едва на 40 дни?
Това ще рече, че имате само четири хранения в денонощието, което по моя преценка е малко за толкова мъничко бебе Thinking По-добре се консултирай с педиатъра и ако трябва минете пробно на режим Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 1 603
Ако детенцето е доносено и наддава на тегло, не го буди.
Някои майки само си мечтаят за дълги нощни паузи  Laughing

# 17
  • Мнения: 6 029
Уф аз си мечтая да поспива повече, ама няма.

Ако детето няма жълтеница, ака и пишка достатъчно не го буди!

# 18
  • Мнения: 1 367
Не съм будила мъничето да се храни,освен в болницата още докато бяхме по настояване на акушерките.Но наистина сякаш толкова малко бебе не трябва да прави такива паузи.Говори ли с педиатъра?

# 19
  • Мнения: 1 043
В началото го будех за хранене, но после спрях.
Детето си знае най-добре, по-добре се води по неговия режим  Peace

# 20
  • Мнения: 2 197
Първата нощ след като се прибрахме от болницата я събудих, за да и дам вода (така ми бяха казали). На сутринта с баща и решихме, че по-голяма тъпотия от това не сме правили. Оттогава не се е будила нито веднъж нощем. Тя просто си спеше като къпана до 9.30-10.00 часа.
Според мен детето само си определя кога е гладно.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 3 245
От 4 до 6 месечен синът ми заспиваше в 18 и се събуждаше чак в 6 ч. сутринта. Аз бях много стриктна и тъй като му се "полагаше" още едно хранене, когато си лягах (към 22) го взимах в мен да го кърмя. Сучеше си около 20-30 мин без да се събуди.  Grinning Твоето бебе е много малко. Ако само веднъж на ден прави такава голяма пауза и се чувства добре, не го буди. Ако обаче винаги прави 6 ч. пауза, , на твое място бих опитала да го сложа на гърдата дори и да не е будно. Някои бебета сучат в сънено състояние.

# 22
  • Мнения: 1 006
В началото го будех за хранене, но после спрях.
Детето си знае най-добре, по-добре се води по неговия режим  Peace
И аз така правех. Peace

# 23
  • Мнения: 354
Щом ти спи през ноща радвай се и ти спи, ние трябваше да се отказваме от нощното хранене в продължение на една седмица. Мием се преди храна че след храна поавръщаме.

# 24
  • Мнения: 3 478
 Никога не съм събуждала. Памперс сменях преди ядене в началото, но не помня до кога.

# 25
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Никога не съм го будила, сам се будеше.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 524
И моята бебка прави паузи по4-5часа, много рядко се буди на 3 часа, но аз се отказах да я будя, просто няма ефект - не желае да суче.

# 27
  • Мнения: 2 035
Никога не съм го будила, сам се будеше.

Същата работа  Peace
Просто тя си беше като часовник  Laughing

Последна редакция: вт, 23 окт 2007, 21:13 от val_stef

# 28
  • Мнения: 485
Не съм будила децата за хранене - те сами дават знак кога са гладни. Не мисля, че храненето по схема през 3 часа или през 3 часа и половина е правилно. Всяко дете си има индивидуални нужди.

# 29
  • Мнения: 161
в началото го будех,но после се отказах.ако бебето е гладно,ще разбереш и още как Laughing.според мен трябва да се будят  само бебета,които не наддават достатъчно.радвай се,ти ще си от щастливките,които се наспиват.

Общи условия

Активация на акаунт