ФЕВРУАРСКИ дебеланки чакат бебчета засмянки...

  • 14 778
  • 299
  •   1
Отговори
# 270
  • Варна
  • Мнения: 1 023
Мерси Жаси!  Hug Няма как да не скитам по няколко часа навън с Ива зимата, и в сняг и в дъжд (като днес) За това и ви питам  Grinning
  ShockedВъх хора по старото време 11ч а аз още не съм изкъпала Ива  ooooh! хич ме няма, тичам..

Точно затова ти казах,защото знам как е с малко дете и постоянно си навън. PeaceАз бях постоянно по улиците с Ками докато навърши 3г.и 3месеца и тръгна на градина.

# 271
  • Мнения: 23
добро утро на всички мами!днес съм рожденничка ,и много бих искала да ви почерпя всички ама няма как!виртуално ви черпя с един слънчев и прекрасен ден!

# 272
  • Мнения: 58
Честит рожден ден, east_lights!!! Желая ти да си жива и здрава, много късмет, щастие, една прекрасна сватба и най-прекрасния подарък през февруари.... Hug
Мери, аз съм с велурени ботуши...За влажно и кишаво време не са никак подходящи....Така че ти прпоръчвам кожените....и 100% да са български....Турските някак не ми вдъхват доверие за издръжливост... Hug

# 273
  • Варна
  • Мнения: 3 953
  newsm59east_lights 4естит празник да си жива и здрава и беб4о  също.
срахотно слън4ево утро е идва ми да затанцувам  Joy Joy Joy
Евелинка 4акам да каже6 какво стана на консултацията Simple Smile Пита ли твоита аку6ерка?Аз съм 4ак утре и ве4е не ме свърта, да знам какво става с бебелина, дали о6те е омотана или ве4е не се е разплела  Winkнадявам се де Praynig
denil днес 6те разбера и 6те пи6а  Simple Smile за масажите...
 извинете ме странната кирилица,ама днес 6те е така  oops

# 274
  • Варна
  • Мнения: 617
Честит рожден ден,east_lights!
Нека само обич топли твоите очи,
нека щастие огрява пътя ти с лъчи,
здравето да ти е спътник всеки божи ден,
да посрещаш 100 години твоя ден рожден!

# 275
  • Мнения: 3
момичета бихте ли ми разяснили нещо-VPD означава диаметъра на главичката на бебо,а AC какво означава? Confused
АC-обиколка на коремчето,FL-дължина на бедрото.

А какво означава G.A.  ?

# 276
  • Мнения: 336
tchara Благодаря ти от все сърце за подкрепата  Hug. Аз не знам дали съм изкарала изпита  smile3529 - въпросите бяха доста кофти, но пък писах до последно. Викам си така и така съм тук. Лошото е, че от днес нямам никакви ангажименти и по цял ден ще дремя в къщи, а на новото място където живея няма с кого и едно кафе да изпия  Sad когато таткото е на работа.
east_light - ЧРД!  hbday Желая ти весела сватба   loveuuu и здраво и красиво бебче февруари месец  smile3504

# 277
  • Мнения: 781
Честит рожден ден и от мен east_lights!!!



Nadenceto4, GA е гестационна седмица.

# 278
  • Мнения: 307
Здравейте и от мен!!! wavey
east_lights ,честит рожден ден!!!Всичко най-хубаво ти пожелавам,един незабравим сватбен ден и здраво и красиво бебенце февруари nbirthday
Мери,каро четох за твоите раждания и много се развълнувах Simple SmileА за ботушките и аз си купих много хубави велурени миналата година ,удобни са но определено не стават за мокро време,а и много се цапат.Дребния само ме настъпва и постоянно са мръсни Close
Днес времето е супер,така че излизаме с дребния на разходка,приятен ден на всички Hug

# 279
  • Мнения: 6
Здравейте мамчета. След като успях да ви изчета се включвам за да споделя и аз моите вълнения.
Честит Рожден Ден на рожденничката  bouquet. Пожелавам ти  всичко за което мечтаеш да стане реалност.
Да се отчета и аз. Ходих на ЖК. Бебка е добре. Отговаря си на размерите по седмици, само че е разположена седалищно, което много ме притесни. Доки каза, че все още има време за да се обърне, но бебето било едро и можело и така да си остане. Единственото което ми остава е да се надявам че ще заеме правилна стартова позиция, защото ми се иска да си родя нормално. Аз живея в малко градче, където модерните цветни видеозони са само мираж, така, че немогат да ми кажат, колко тежи бебето. Преди да родя малката си дъщеря бяха предвидили тегло на бебето 2.900 кг, а тя се роди 3.500кг. Така, че по-отношение на точността толкова. Единственото което ме успокоява, че всеки път си виждам бебчето на видеозона и определено след това се чувствам много добре.
Трябва да работя, но пак ще пиша. За сега приятен ден на всички.

# 280
  • Мнения: 419
Честит рожден ден, east_lights!                                  Жива, здрава и засмяна.


                 

# 281
  • Мнения: 1 671
Здравейте момичета!
Сега се прибирам от курс и се чувствам прекрасно, много разтоварващо ми действа.  Grinning
east_lights , честит рожден ден!   bouquet  bouquet  bouquet
evil, вчера не се видяхме - всъщност трябваше да ходим на театър, а се оказа, че представлението е отложено за 5.11 и още ме е страшно яд. Както и да е - на консултация съм в четвъртък и тогава ще я видя със сигурност (ще ми взима микробиология  Tired) и ще я питам. Както и да е - това което знам е, че увита пъпна връв се вижда с Доплер и след 28 г.с. се правят по-честичко записи. Не се притеснявай толкова, от моя скромен личен опит с Благун знам, че преди наистина да се появи сериозен проблем има индикации за това, тогава тя затова ме викаше толкова често на записи (пък то е една скука и аз само й се мръщех).
Утре съм на зъболекар. Tired (Мери, благодаря, че си се сетила за моя зъб, но за съжаление това няма да му помогне). Накратко, аз съм с едни "хубаво" подредени зъбки, всеки зъб е порастнал където си е решил. И сега мъдрецът ми расте под кътника. Сещате се как боли, бута ми всичките зъби и решението е мъдрецът да се извади. Да, ама селед като 3 денонощия ме боля без да спре, в неделята престана да боли. И утре като ходя зъболекарката ми ще умува дали да го вади (ама май точно така ще направи).
За моето раждане - реално то си беше предизвикано, но мина много леко и естествено. Евил знае, защото съм писала защо го предизвикаха - много лоши тонове на бебето (падаха до 80, а при 60 се прави спешно секцио  Wink). Та викаше ме Нина честичко на записи и все се мръщеше, ама нищо не казва. Докато един ден като ми видя записа и се разтърча, говори с някакви доктори и ми каза Митко да ходи да ми вземе багажа, даже не искаше сама да ме пуска да си го взема. Приеха ме в Патологията и аз се разхождам, белким се разраждам и само слушам докторите как си говорят за жената с лошите тонове: къде е, кога ще се вади бебето и т.н. Сещате се колко лошо ми ставаше като чуех за секцио, щото си бях решила, че ще ражадам нормално. Както и да е - Нина и една млада докторка (д-р Миланова) тогава много ми помогнаха - попрегледаха ме няколко пъти, направи ми 3 клизми (защото помагат за контракциите) и те си почнаха някакви контракции, ама аз не ги забелязвам. Винаги съм била с много болезнен цикъл и тези не ги усещах направо. Така си минаха 2 дни, аз вече бях с 3 санта разкритие, ама пак - нищо. Не смея да кажа на никой, че съм в болница и има проблем, само мъжа ми и брат му знаеха. Дойде понеделник и шефа на отделението като се разфуча - била съм за операционната, да ме подготвят, той лично щял да ме оперира, аз си глътнах граматиката и направо изчезнах от етажа  Embarassed. Нинка дойде, прегледаха ме с д-р Миланова - 3.5см и ритмични контракции на 4-5 минути, казаха ми, че раждам и ме свалиха в предродилна. Да, ама мен все още нищо не ме боли, е, усещам стягане и лека болка, ама чак пък да раждам... Е, в 18 часа бях с 6 сантиметра разкритие и водите ми изтекоха (признавам си, че ми помогнаха за разкритието), казаха ми да гледам часовника срещу мен, и до 2 часа съм родила, а аз не мога да го фокусирам. Причината беше, че Нина ми сложи лидол, а това си е синтетичен морфин - погледът ти се замъглява, приспива ти се и аз умирах да си поспивам между контракциите. Досега я майтапя как като Светата Инквизиция заставаше до мен и ме молеше да стана да се разхождам и да клекна или поне да се подпирам на леглото, но да съм права, а аз само я чаках да се обърне - и хоп - легна си и си заспа. В 8 часа дойде една докторка, прегледаха ме - почти 9 см, чак тогава ми включиха система с окситоцин (дотогава Нина не им даваше). Ей, болката спря, усещах само жестоки напъни и като се паникьосах - не исках да напъвам. Точно затова имам епизиотомия (много малка, с 2 шева, които така и не са ме боляли и сега почти не личат) и Благунчо изплака в 8.30. Бах най-щастливата жена, забравих, че ме е боляло, идваше ми да се разплача от щастие. Само ми направиха шев и кройка и ме изнесоха в следродилна. Помолих да ми донесат бебето и веднага го закърмих. Беше незабравим момент. Иначе казваха, че почти до последно съм била усмихната, ама то как няма да бъда, като толкова исках вече да си родя бебето. Нямам спомен за някакви зверски болки, болките бяха силни, но съвсем поносими (щом можех и да спя  Embarassed), така и не съм извикала нито веднъж. Спомням си, че само си представях Митко каква малоумно щастлива физиономия ще направи като му кажа, че съм родила и ми беше много смешно. То наистина той не се раздели с идиотско кравешки тъпата физиономия 3 дни, жалко, че тогава нямах фотоапарат да го снимам.

# 282
  • Мнения: 3
Здравейте момичета!
Сега се прибирам от курс и се чувствам прекрасно, много разтоварващо ми действа.  Grinning
east_lights , честит рожден ден!   bouquet  bouquet  bouquet
evil, вчера не се видяхме - всъщност трябваше да ходим на театър, а се оказа, че представлението е отложено за 5.11 и още ме е страшно яд. Както и да е - на консултация съм в четвъртък и тогава ще я видя със сигурност (ще ми взима микробиология  Tired) и ще я питам. Както и да е - това което знам е, че увита пъпна връв се вижда с Доплер и след 28 г.с. се правят по-честичко записи. Не се притеснявай толкова, от моя скромен личен опит с Благун знам, че преди наистина да се появи сериозен проблем има индикации за това, тогава тя затова ме викаше толкова често на записи (пък то е една скука и аз само й се мръщех).
Утре съм на зъболекар. Tired (Мери, благодаря, че си се сетила за моя зъб, но за съжаление това няма да му помогне). Накратко, аз съм с едни "хубаво" подредени зъбки, всеки зъб е порастнал където си е решил. И сега мъдрецът ми расте под кътника. Сещате се как боли, бута ми всичките зъби и решението е мъдрецът да се извади. Да, ама селед като 3 денонощия ме боля без да спре, в неделята престана да боли. И утре като ходя зъболекарката ми ще умува дали да го вади (ама май точно така ще направи).
За моето раждане - реално то си беше предизвикано, но мина много леко и естествено. Евил знае, защото съм писала защо го предизвикаха - много лоши тонове на бебето (падаха до 80, а при 60 се прави спешно секцио  Wink). Та викаше ме Нина честичко на записи и все се мръщеше, ама нищо не казва. Докато един ден като ми видя записа и се разтърча, говори с някакви доктори и ми каза Митко да ходи да ми вземе багажа, даже не искаше сама да ме пуска да си го взема. Приеха ме в Патологията и аз се разхождам, белким се разраждам и само слушам докторите как си говорят за жената с лошите тонове: къде е, кога ще се вади бебето и т.н. Сещате се колко лошо ми ставаше като чуех за секцио, щото си бях решила, че ще ражадам нормално. Както и да е - Нина и една млада докторка (д-р Миланова) тогава много ми помогнаха - попрегледаха ме няколко пъти, направи ми 3 клизми (защото помагат за контракциите) и те си почнаха някакви контракции, ама аз не ги забелязвам. Винаги съм била с много болезнен цикъл и тези не ги усещах направо. Така си минаха 2 дни, аз вече бях с 3 санта разкритие, ама пак - нищо. Не смея да кажа на никой, че съм в болница и има проблем, само мъжа ми и брат му знаеха. Дойде понеделник и шефа на отделението като се разфуча - била съм за операционната, да ме подготвят, той лично щял да ме оперира, аз си глътнах граматиката и направо изчезнах от етажа  Embarassed. Нинка дойде, прегледаха ме с д-р Миланова - 3.5см и ритмични контракции на 4-5 минути, казаха ми, че раждам и ме свалиха в предродилна. Да, ама мен все още нищо не ме боли, е, усещам стягане и лека болка, ама чак пък да раждам... Е, в 18 часа бях с 6 сантиметра разкритие и водите ми изтекоха (признавам си, че ми помогнаха за разкритието), казаха ми да гледам часовника срещу мен, и до 2 часа съм родила, а аз не мога да го фокусирам. Причината беше, че Нина ми сложи лидол, а това си е синтетичен морфин - погледът ти се замъглява, приспива ти се и аз умирах да си поспивам между контракциите. Досега я майтапя как като Светата Инквизиция заставаше до мен и ме молеше да стана да се разхождам и да клекна или поне да се подпирам на леглото, но да съм права, а аз само я чаках да се обърне - и хоп - легна си и си заспа. В 8 часа дойде една докторка, прегледаха ме - почти 9 см, чак тогава ми включиха система с окситоцин (дотогава Нина не им даваше). Ей, болката спря, усещах само жестоки напъни и като се паникьосах - не исках да напъвам. Точно затова имам епизиотомия (много малка, с 2 шева, които така и не са ме боляли и сега почти не личат) и Благунчо изплака в 8.30. Бах най-щастливата жена, забравих, че ме е боляло, идваше ми да се разплача от щастие. Само ми направиха шев и кройка и ме изнесоха в следродилна. Помолих да ми донесат бебето и веднага го закърмих. Беше незабравим момент. Иначе казваха, че почти до последно съм била усмихната, ама то как няма да бъда, като толкова исках вече да си родя бебето. Нямам спомен за някакви зверски болки, болките бяха силни, но съвсем поносими (щом можех и да спя  Embarassed), така и не съм извикала нито веднъж. Спомням си, че само си представях Митко каква малоумно щастлива физиономия ще направи като му кажа, че съм родила и ми беше много смешно. То наистина той не се раздели с идиотско кравешки тъпата физиономия 3 дни, жалко, че тогава нямах фотоапарат да го снимам.
Леле какво раждане?Смисъл с притеснения с тези лоши тонове.....
А от какъв курс се връщаш сега? Да не е курс за бременни,защото аз се записах сега и незнам точно какво ще представлява,та исках да питам какво представлява. Simple Smile
Ако някоя мама е ходила,може ли да разкаже нещо повече за мен  Hug  Hug  Hug  Flutter

# 283
  • Мнения: 0
Nadenceto4 , аз ходя на такъв курс в Пловдив. Имаме лекции във вторник, в сряда посещение на родилни домове, а в четвъртък са упражнения . Поради това че работя имам възможност да посещавам лекциите само във вторник. На мен поне са ми интересни и полезни. Имахме срещи с акушер-гинеколог, с акушерки,с педиатър, довечера лекцията ще е масаж на мама и бебе. И на мен ми действат много разтоварващо и окуражаващо най-вече. Simple Smile

Честит рожден ден на east_lights . Само хубави моменти от тук нататък, и много положителни емоции покрай раждането на бебчо февруари.

На мен днеска ми е едно скучно и тъпо, нямам никакво настроение, едвам чакам да стане 5 и 30 и да си ходя. Не ми се стои в тоя омразен офис вече, но да не ви се оплаквам и да ви зареждам с отрицателна енергия

Поздрави на всички

 Hug Hug Hug

# 284
  • Мнения: 1 671
Ходя на курсове по френски, да не ми закърнее съвсем мозъка  Wink Mr. Green.
А иначе на мен ми беше много спокойно докато раждах, пусто дето Нина не ме остави да си поспя Embarassed Беше ми казала, че тоновете са нейна грижа и аз й имах пълно доверие. Така че нямам спомени да ми е било притеснено, виж, голямо шубе ме хвана, като чух, че може да е секцио. Иначе като родих си спомням, че тя легна на едно легло до мен, страшно изморена и само ми повтаряше колко се радва, че всичко е минало добре. Тогава осъзнах, че на нея през цялото време й е било много притеснено.
Иначе и аз като Мери да се опитам да дам малко акъл за кърменето:
Родих вечерта и ме качиха към 23 часа в стаята с бебето и ни оставиха да се опознаваме и да се гушкаме. Бебето мрънкаше, аз се опитвах да подам гърдата, но Благун така и не искаше да засуче и аз се отказвах. Реших, че нямам ни коластра, ни чудо и мога да си спя, пък то и бебето спеше и не мрънкаше. Така си изкарах до сутринта, мина визитацията, уж всичко наред, после ми го взеха за 2-3 часа да го затоплят, че го бях охладила и дребчо повърна и пак ми го върнаха. Минават и ме питат дали го кърмя, а аз патицата - "да!" и си мисля, че като му дам само зърното и го кърмя, а той не е гладен пък и на мен гърдите ми празни и затова не суче.  CrazyСледобед дойде Нина да ме види, леле, като ми видя гърдите - леко понадути, вече ме и понаболяваха, бебето ми гладно  Embarassed. Така ми се скара. Голяма грешка направих, че в еуфорията не разбрах как точно да го сложа на гърдата, хем ми показваха в следродилна. Грешка беше, че не потърсих и помощ от акушерките на етажа - след това като ги питах и те доста търпеливо ми обясняваха и даже идваха да видят как се справям. Бебето трябва хубаво да отвори устичка, може да го погалите по бузката , да го дръпнете за ушето, да щипнете рамото му, дори да го разплачете. Благовест беше малко бебе и в началото сучеше вяло! В момента, в който бебето си отвори устата, напъхвате максимално зърното и ареолата в устата му, то си прави вакуум и засуква. Не трябва да има болка! Ако боли, с малкото пръстче леко бутате в крайчеца устичката му, за да няма вакуум и тогава дърпате гърдата и опитвате отново. Ако дръпнете рязко ще разраните гърдата, това ще стане и ако оставите бебето да лигави само зърното. В началото имам спомени, че кърмех първо от едната, после от другата гърда и изцеждах първата, на следващото кърмене започвах от гърдата, от която съм кърмила последно. После вече кърмех само от едната гърда и ги редувах.
За изцеждането, Мери, дай повече инфо, че си с по-богат опит, моля те! Аз цедях и на ръка, и масажи правих, и с авентската помпа, че с нея поне не боли. Моите гърди бяха със запушени каналчета, имах обромни буци, Благовест едва захапваше и то като се цедях преди да му дам да засуче. До втората седмица имах температура от тези гърди (Слава Богу не висока!)  и си отнесох доста инжекции с окситоцин  Crazy Ако чувствате болка и напрежение, трябва да ги изцедите, пък и на бебето не би му било приятно да захапе гърда огромна почти като футболна топка и почти толкова твърда. Но пък знам, че има жени, на които въобще не им се налага да цедят. Както и да е, при мен след втория месец нещата напълно се нормализираха, кърменето стана най-приятната част от всички грижи около бебето, след това вече съм се цедила много рядко (като излизам и пропускам кърмене или ако усетя бучка и напрежение само доколкото да разкарам бучката.) Грешка е да стискате само зърното, когато се опитвате да изцедите гърдата, тя се стиска по-нагоре - в горната часта на ареолата и ако има бучка, леко се потупва на това място с връхчетата на пръстите.

Последна редакция: вт, 30 окт 2007, 14:09 от evelinar

Общи условия

Активация на акаунт