Твърди изпражнения при бебе на 4месеца?

  • 2 353
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 589
Зависи и каква марка плодови пюрета и даваш,на Ганчев например съдържат нишесте и запичат. Peace

Имат и по две-три Е-та, аз не бих ги давала

# 16
  • Мнения: 554
Малко е раничко за пюрета на 4 месеца.

 За някои е рано, за други не е, както аз така и моята педиатърка смятаме, че е добре да се захрани след 4-тия месец, 6-тия според мен даже е късничко, моя приятелка изчака до 6-тия и ела гледай сега как се плюе и дави и не иска нищо друго освен биберон.

 А за акито е съвсем нормално да стане твърдичко след като се приема по-твърда храна от млякото  Peace

# 17
  • Мнения: 724
Сливи на малки деца не се дават. Никоя западна фирма не предлага пюрета от сливи  ooooh!
Българските марки съдържат оризово брашно и нишесте. Има значение и какво мляко даваш. Не би трябвало от мляко и плодово пюре да има запек или твърдо изхождане. Смени марката и вида пюре  Peace
Има пюре от сливи на ХИП от 4-ти месец и ние когато имаме проблем с акото даваме такова и се оправяме почти веднага.Според мен така става точно защото се дава нещо различно от мляко.

# 18
  • Мнения: 666
Малко е раничко за пюрета на 4 месеца.

 За някои е рано, за други не е, както аз така и моята педиатърка смятаме, че е добре да се захрани след 4-тия месец, 6-тия според мен даже е късничко, моя приятелка изчака до 6-тия и ела гледай сега как се плюе и дави и не иска нищо друго освен биберон.

 

И аз съм съгласна с това мнение. Много е относително коя е най-подходящата възраст за захранване. Детето само си показва. Моето например на 4 месеца беше почти 8 кг при положение че бяхме само на кърма, започна да иска да яде на час и малко и спря да ака нямаше вече какво да му преработва коремчето, само пръцкаше по цял ден. Запчнахме да се захранваме бавно и поетапно, имах време да въвеждам всичко много бавно, почна пак да си яде нормално детето и да си ака като в началото. Това да кажем че на 6 месеца трябва всички да се захранват е все едно да кажем че на 1 година всички деца трябва да ходят например. Някои прохождат на 10 месеца, други на година и половина, колкото деца толкова различни случаи.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт