Учителска стачка 3

  • 67 179
  • 1 988
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 732
ех ,няма ли край Sick

# 16
  • Мнения: 212
И аз с нетърпение чакам да видя първия даскал подал си оставката да му стисна ръката за мъжеството и доблестта да си изпълни заканата а не само да джавкат че щели да си подадат оставките.... Дано доживеем този прекрасен миг на подадени масови даскалски оставки... Няма да повярвам на очите си даже и да го видя

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 72
А да започне на 3, 6 или не знам колко месеца да си изпитва учителите е ... Rolling Eyes
Извинявам се ама малко много стана да ни обяснявате как да си вършим работата, като не се занимавате с нея.

   Няма какво да се извиняваш. Може да не вършим вашата работа, но сме потърпевши, когато не си вършите работата добре. А конкуренция, реално погледнато, нямате.
   По рано в темите бях писал, че ако получите заветното повишение на заплатите, а реформите се отложат за необзоримото бъдеще, стачката ще бъде прекратена. За съжаление точно това се очаква.

# 18
  • Мнения: 22 867
Накратко може ли някои да каже последно какво искат учителите и какво им дават?
И докъде са стигнали-има ли още стачка?

Ето защо е стачката! Ако имаш добро желание да го прочетеш и да размислиш.

# 19
  • Мнения: 1 172
robobobo, нормално е да се правят периодични прегледи/изпити/посещения, които да дадат пълна информация за представянето на всеки един учител (неговите силни страни, успехите му за последните 3-6 месеца, грешките му за този период, да му се поставят цели за следващия период и т.н.) Такава процедура е въведена в много частни фирми. Използва се не само за да се даде оценка за нечия работа, а и за да се събере и документира мнението на конкретния служител за работата му,за средата, за процесите. Само недостатъчно уверени в професионализма си могат да се притесняват от регулярни проверки и да ги намират за безполезни, ненужни и т.н.

Мен ме оценяват 4 пъти годишно.

Мисля, че големият проблем на много учители, с които лично съм говорила, е че не искат да се въвежда нищо ново и го оплюват още на ниво предложение, без реално да имат представа до какво ще доведе въвеждането му. Същото е и с е-дневниците, и с делегираните бюджети (както стана ясно от редната тема), и с периодичната проверка на учителите и т.н... Помислете дали сте достатъчно отворени към нововъденеия. Според мен не сте (сравнявайки учителите, които лично познавам, с хората от частния сектор, в който работя и самата аз).

# 20
  • Мнения: 47 990
записвам се и призовавам да пишем само новини в темата
аз също прочетох че са се разбрали за първото увеличение х 20 % , да видим какво ще стане

# 21
  • Мнения: 14 133
записвам се и призовавам да пишем само новини в темата
аз също прочетох че са се разбрали за първото увеличение х 20 % , да видим какво ще стане
Peace Днес в 11,00 часа продължават преговорите!!!

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Накратко може ли някои да каже последно какво искат учителите и какво им дават?
И докъде са стигнали-има ли още стачка?

Ето защо е стачката! Ако имаш добро желание да го прочетеш и да размислиш.
Ох нали не искаш да се вдъхновят от високопарни слова и прочувствени констатации.Ние сме съвременници на толкова жестоки събития ,че можем да напишем и по прочувствени излияния.
И моля ви стига ни карахте да вярваме че не е за ония 400-500-600 лев много ясно че трябва да замажете с нещо още, иначе кой ще е с вас.
Иб сега веднага ама тая как не ни разбира тя е против нас .Стана като в приказката ''Дрехите на царя'' ,който ви подкрепя е умен,честен интелигентен, а който не простак,недодялан той не разбира че ако не сте вие ще си тънем в мизерия и свещена тъпота.
Да не мислите че ние сме на много по различно положение от вас но сме приели,че да изкарваме пари трябва да работим яко,направете го и вие.
И досега постоянно ви казвам че съм съгласна,че е трябвало да стане то сега ви казвам също така че'' доматите не ги ям с колците'' и ми е ясно че всичко е за пари нищо морално няма всичко е пари приятелю,ако бяхте казали така може би повече хора щяха да ви подкрепят защото щяхте да сте честни,а не да ми хвърляте такива излияния и да просите съжаление.

# 23
  • Карлово
  • Мнения: 4 651

Ето защо е стачката! Ако имаш добро желание да го прочетеш и да размислиш.
Благодаря.
А защо това послание не се излъчва по никоя телевизия.
Защо само муцуните на Синдикалните водачи?

# 24
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Аз се приготвих вече да налюдавам явлението напускащи учители
Някой да донесе пуканки и бира ...


хахахаах  Mr. Green този емотикон само не го бях виждала.
страхотен е. и аз аз ще гледам


И аз се подреждам да гледам, ама за сега нищо.

# 25
  • София
  • Мнения: 958
"Първото искане беше осъзнато наскоро: Висшият съдебен съвет взе решение за удвояване на заплатите на всички съдии и прокурори, които в бъдеще ще получават средно по 1500 евро на месец. Подобен доход би ги направил по-неуязвими от опитите за подкупване, смята изданието." -

Това е цитат от статията по долу:

http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=1114742


Нещо не разбирам - защо на едни може да се вдигат Доходите (Доход с главно Д, понеже 1500 евро за България си заслужава главната буква) само и единствено, за да си вършат качествено работата, което, извинете ме, но е презумпция за всяка длъжност, а за други, качеството трябва да бъде дълг, морал и с цената на бедност....???


# 26
  • Мнения: 24 467
"Първото искане беше осъзнато наскоро: Висшият съдебен съвет взе решение за удвояване на заплатите на всички съдии и прокурори, които в бъдеще ще получават средно по 1500 евро на месец. Подобен доход би ги направил по-неуязвими от опитите за подкупване, смята изданието." -

.....


Сериозно! Дайте ми номер и дата на това решение на ВСС, много моля.

# 27
  • Мнения: 22 867
Mira(vatan1919) , ти може да си издигаш парите на пиедестал и те да са ти висшата цел в живота, и да си мислиш, че всичко ти е ясно колкото си искаш, /което не означава, че наистина ти е ясно/, но в областта на образованието,  и по-точно в училище, има доста по-важни от парите неща. Неща, които не се реализират на момента, а в по-дългосрочен план.  И тия сравнения с бизнеса, дето ги правят повечето са абсолютно неадекватни. Децата не са бизнес, с тях далавера няма как да се прави, не можеш да ги договаряш с някой на принципа "ти това за толкова пари, а аз другото на такава цена. Ти това за два месеца, аз другото за половин година. На повечето хора просто не им е ясна същността на учителската работа. А искат пари учителите, защото също живеят в тая държава, дето цените скачат с всеки ден, а правителството ни няма никаква политика по доходите. И те гледат деца и семейства и имат нужда от пари.

А линка, който дадох е към мислите на един от най-умните и мъдри хора на нашето време, дето гледат и виждат по-надалеч от повечето от нас. Димитър Коруджиев се казва, ако името нещо ти говори, и щом и за него пишеш, че е високопарен ...................Той никъде не говори за интелигентни, простаци, недодялани и т.н. както си написала. Така че или не си прочела или нищо не си схванала. А съжаление досега не съм видяла никой да проси. Точно обратното - хората воюват за своите искания. Това че тук пет-шест души плюят на поразия и пълнят с постове темата не означава, че липсва подкрепа. Достатъчна подкрепа има. На 100% никой не може да се надява и да я иска.

Последна редакция: чт, 25 окт 2007, 10:13 от labrex

# 28
  • София
  • Мнения: 62 595
Направо не мога да повярва каква злоба и кръвожадност се е изляла само за една нощ.
 Какво беше това чудо?

# 29
  • Мнения: 37
Това което съм казал е много ясно за "простите" учители, които знаят за какво става въпрос.
За последен път обяснявам.
Не са ви ясни нещата. Не се правете на вещи по въпроси върху, които други си блъскат акъла с години и ако го имат малко то в тази област им е достатъчно.
Не е вярно, че не сме отворен и за промени. Синдикатите са подписали споразумения за реформи с наше съгласие далеч преди да започне стачката. Тя обаче в момента е повод на правителството да направи ДРУГИ реформи като се оправдава, че те са необходими за да се вдигнат заплатите на учителите, което НЕ Е ВЯРНО.
От тях ще се реализират икономии, но на нас не ни е ясно (нали сме прости даскали) в кой джоб ще влязат, а това което ни е ясно, че те са в ущърб не само на учителите, но и на учениците.
Но вас това не ви интересува. Вие искате децата ви колкото се може по-скоро да влязат в клас и  сте прави за това. Ние обаче смятаме, че влизане на всяка цена не е оправдано.
Времето ще покаже дали сме прави или не, но вие и ние вече може и да не сме между живите, тъй като решенията, които се предлагат ще дадат отражение след години.
Още за това, че учителите не са съгласни на реформи ще кажа, че ако имате две деца с приблизителна разлика от 4-5 години няма как да не забележите, че не само учебниците им ще са различни, но дори и учебните предмети. Ако имате три с такава разлика - всички ще са с различни учебници. Защото такива като вас с много идеи идват от неясно къде, но не от училище, правят някаква реформа. След това други идват, казват, че тя не става за нищо, прави се нова програма, а учителите сме като опитно поле за разработване на нови програми.
Друго искам да ви питам щом казвате, че много искаме.
Я ми кажете какъв процент от семейния ви бюджет отива за учене на децата ви. Ако имате само едно дете държавата очаква да дадете повече от една минимална заплата само за учебници. Сложете към тези разходи и другите свързани с обучението - тетрадки, консумативи помощна литература, транспорт и ще ви излезе минимум една реална БРУТНА учителска заплата за образованието на едното ви дете. Ами ако имате две?
Държавата пита ли ви дали ги имате тия пари?
Това прави минимум 10 процента от брутния ми доход.
Защо тогава ДЪРЖАВАТА казва "няма пари" и иска да даде някакви си 3,8 процента за образование половината от които  (една не знам каква част) отиват неясно къде? Но тъй като не съм компетентен по този въпрос може и да греша.
Оставям на вас отговорите, които съм сигурен, че ще са компетентни, тъй като сте по-умни от мен.
Наистина пожелавам скорошно излизане от проблема и обещавам, че няма да пиша повече тук. Така, че спокойно можете да ме направите на каквото си искате. Ще се радвам да ви бъда тема за разговор за известно време.

Общи условия

Активация на акаунт