Тинейджърите V

  • 18 353
  • 350
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 479
Сега да ви разкажа за шоколадовата диета ooooh!
До нея се стигна вследствие на лакомията на сина ми. Връща се от училище малко след 4 следобяд и първата му работа е да си навре главата в хладилника и да излапа всичко що е сладко. Не пита има ли нещо сготвено или салата, само налита на шоколада и соковете. При това без да се интересува дали има за останалите членове на семейството Sad Държи се като невидял и неял. И така след като миналият понеделник видях, че е изял цяла кутия от киндер шоколадчетата и в другата има само 2, специално го предупредих да не ги пипа, защото са любими на Мати, а той беше изял само едно. Във вторник Мати се връща от градината и първата му дума е за шоколадчетата. Аз казвам бодро: Да, има, ще ти дам. Обаче се оказва, че няма и познайте кой ги е изял newsm78 Батко му, разбира се. Ей, че като се ядосах. Казах му, че като толкова му се яде шоколад, минава на шоколадова диета. Тук ще пропусна лекцията, която изнесох за семейството и взаимното уважение, както и за правилното хранене. Определих му дажба от 3 шоколада на ден, това всъщност е за периода от 16 ч докато си легне. В училище яде сандвичи, не иска да се храни на стола. Мъжът ми беше потресен, а синът ни ужасно щастлив. С течение на дните обаче щастието му намаляваше, обаче той не си признаваше. Диетата приключи в събота, когато Пепи се предаде сам, без натиск от моя страна и обеща, че вече ще се съобразява с членовете на семейството, както и ще яде приготвената за цялото семейство храна.
Това е накратко. Извоювах малка, но ценна победа. Пепи е кротък, кротък. Не смее да ми се перчи, моята решителност го стресна. Признавам, че досега все му отстъпвах и му правих компромиси за много неща, като се опитвах да общуваме по метода на убеждението и с интелигентни разговори. Обаче магарето му с магаре ми се качи на главата #Cussing out

# 16
  • Мнения: 2 724
Добре заварили. А девойките откога ходят на фитнес ?  newsm78
Добре дошли на Летиция и Янита  bouquet.
За фитнес не съм сигурна, но по принцип за спорт няма строго определена  възрастова граница ,има оптимално натоварване.
Синът ми започна да тренира карате, когато стана на 12 години, такива бяха изискванията, сега възрастта падна на 8 години.
А дъщеря ми още в детската градина спортуваше.

# 17
  • София
  • Мнения: 900
 Hug
Честита ни нова тема!!!

# 18
  • Мнения: 3 323
Здравейте и от мен! Бях се записала в първата тема, ама все време не ми стига да следя...

...изкара ингвинална херния, а през март му беше операцията. Сега след кратка почивка, през юли започна отново. Много ме е страх с тия тежести, разбираш защо, но иначе резултата е налице, разширил се е в раменете, бицепса му е пораснал и плочки е понаправил. Все още ми се оплаква от краката. Тънки му били. То си е и до ген, и аз и баща му сме с тънки глезени.

Затова ходехме на плуване - резултата е същия, но вече мнооого го мързи...

# 19
  • Мнения: 5 701
Здравейте и от мен!Моят син след 1 месец ще навърши 14 години.Нашия проблем е ръста:165 см.Голям комплекс му е,като се има предвид,че повечето му съученици са доста по-високи от него.От 2 години ходи на баскетбол ,но и това не помага.Успокоявам го ,че ние с баща му сте високи,че има време до 25 години ще расте,но кой чува.И само мрънка и виси по касите на вратите.Непрекъснато ходи и се мери дали е пораснал с някой друг сантиметър. И аз започвам вече да се притеснявам !

# 20
  • Мнения: 4 380
Cума ти време не писахте и извежднъж всичко живо се събуди.  Нова тема ли ви трябваше?

Алекс, много съжалявам за свекър ти. Дано се оправи по-бързо.

Принципно в тинейджърка възраст много моми започват да правят тортички. По този начин си въплъщават творческите заложби. Но на моята този период и мина доста рано- на 12 години превеше страхотни неща. От тогава в кухнята стъпва само за ядене. Laughing

# 21
  • София
  • Мнения: 4 867
Cума ти време не писахте и изведнъж всичко живо се събуди.  Нова тема ли ви трябваше?

Нали знаеш, че половината решаване на проблема се крие в признаването, че той съществува... Та на мен ми трябваше време да осъзная и да призная, че съм за тук.

# 22
  • София
  • Мнения: 937
monii , и ние минахме по този път. Моят от малък вървеше дребничък и слабичък и вечно беше измежду най-нисичките и слабичките в класа.
В гимназията като отиде, въпреки че беше по-малък с година от някои, се оказа че с неговия ръст и физика има и други  Mr. Green.
От една година приблизително обаче започна да расте с по около см на месец, та сега леко се е поуспокоил, че няма да е дребосък  Mr. Green Едновременно, апетитът му порасна неимоверно, та сега се чудим какви количества трябва да има храна в къщи, че всичко се омита от хладилника  Joy Joy

Завиждам на всички, чиито деца помагат в домакинството. Peace
Аз явно съм некадърна възпитателка,  Cry защото по никакъв начин не мога да го накарам нещо подобно- доскоро поне пазаруваше, когато нещо ми потрябваше, отскоро са едни пазарлъци, едни физиономии, че направо ми иде да му извия врата  #2gunfire

# 23
  • Мнения: 5 701
Iva,на колко години  е твоя син и сега колко е висок?Сега в класа има и по-ниски от него,но това не го успокоява.С яденето е ужас:яде само сухотии и сладко.Не е от много ящните,от малък  е злояд.

# 24
  • Мнения: 5 701
Извинявай сега видях ,че си писала!

# 25
  • Мнения: 3 479

Завиждам на всички, чиито деца помагат в домакинството. Peace
Аз явно съм некадърна възпитателка,  Cry защото по никакъв начин не мога да го накарам нещо подобно- доскоро поне пазаруваше, когато нещо ми потрябваше, отскоро са едни пазарлъци, едни физиономии, че направо ми иде да му извия врата  #2gunfire

Брой ме и мен при некадърните възпитатели Embarassed Задължението му е само да изхвърля боклука и да си оправя стаята. И това му се струва много ooooh!

# 26
  • Мнения: 75
И аз да се запиша, макар  рядко да пиша, редовно чета  Grinning
Да кажа за фитнеса. Моят син аз го навих да ходи на фитнес. Беше на 15 и малко. В началото не му харесваше много, но по късно се запали и ходи с голямо мерак.От месец не е ходил, но другата седмица тръгва отново. Естествено след кратко време започна да ми развива теории за разни добавки. Разрових в нета и му предоставих  информация по въпроса.Като не вярва на мен -сам да се убеди.Той не та не.Тези там нищо не разбирали. Той бил говорил не знам с кой ,той му казал не знам какво и колкото искате още от сорта. Взехме решение, че ще се обърнем за съвет към човек, на който и двамата имаме доверие и разбира от подобни неща и ако той каже, че е безвредно, ще му взема каквото иска. Та отговора на приятеля беше: " Ще ти го кажа пред майка ти, моето момче, ако вземаш от тези неща , на 25години ще имаш нужда от "виагра" та да си вършиш работата". Синчето беше толкова впечатлено, че едно не отвори дума повече за добавки, ами и отказа приятелите си дето вземаха такива. Това от мен.

# 27
  • Мнения: 857
И аз да се запиша, макар  рядко да пиша, редовно чета  Grinning
Да кажа за фитнеса. Моят син аз го навих да ходи на фитнес. Беше на 15 и малко. В началото не му харесваше много, но по късно се запали и ходи с голямо мерак.От месец не е ходил, но другата седмица тръгва отново. Естествено след кратко време започна да ми развива теории за разни добавки. Разрових в нета и му предоставих  информация по въпроса.Като не вярва на мен -сам да се убеди.Той не та не.Тези там нищо не разбирали. Той бил говорил не знам с кой ,той му казал не знам какво и колкото искате още от сорта. Взехме решение, че ще се обърнем за съвет към човек, на който и двамата имаме доверие и разбира от подобни неща и ако той каже, че е безвредно, ще му взема каквото иска. Та отговора на приятеля беше: " Ще ти го кажа пред майка ти, моето момче, ако вземаш от тези неща , на 25години ще имаш нужда от "виагра" та да си вършиш работата". Синчето беше толкова впечатлено, че едно не отвори дума повече за добавки, ами и отказа приятелите си дето вземаха такива. Това от мен.
Oo наистина тези добавки са голяма мания сред 15-16-17 годишните.Има едно момче в моето училище, което е натакива "химии" и се мисли за някакъв господ, но след години няма да мяза на човек.Хубаво е, че си го разубедила от тези л*йна!
А иначе аз вече 4-та или 5-та седмица не съм на училище и понякога се чудя какво да правя.Режимът ми тотално се обърка, по цяла нощ съм на компа и после спя до 2-3  Confused Направо незнам как да си оправя режима.
От една страна ми е хубаво без училище, щото си мързелувам по цял ден, ама от друга чувствам как бездействам и ще напълнеяяя  Mr. Green Close
Вече се замислям да се запиша на нещо-тае бо или плуване, но още се чудя.
Това е от мен за сега  Peace

# 28
  • Мнения: 3 323
Е, да де! Тука, баш за такива кат тебе пишем... Joy

# 29
  • Мнения: 25 623
Брой ме и мен при некадърните възпитатели Embarassed Задължението му е само да изхвърля боклука и да си оправя стаята. И това му се струва много ooooh!

Ха, да не мислите, че моят доброволно го прави? Трябва всеки ден изрично да му се нареди, от време на време има и мрънкане (въпрос на чест е, все пак!), след което се налага да яхна метлата... Абе, познато ви е!  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт