Вашият кошмар?

  • 8 874
  • 100
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 451
Сънувам кошмари рядко и Слава Богу. Най-големите ми са свързани с мъртъвци, които са ми били близки приживе. А най-тягостно ми е да сънувам как някой ме гони, аз тичам, той ме гони и аха да ме хване...

# 61
  • Мнения: 3 423
Онази нощ сънувах как един младеж ме
резна с нож и избяга, после се върна и
ми подари ножа си. А после грабна друг
и го заби в ръката ми. Спестявам някоя и
друга подробност. Много амбициозен ще
да е бил този младеж, направо се учудих.
Не знам, дали беше кошмар, или не беше.

# 62
  • Мнения: 4 796
 В най-големите си кошмари винаги търся детето, защото е изчезнало. Отвратително е когато се събудя преди да съм я открила. Понякога се насилвам дазаспя отново да досънувам, но само веднъж успях и съжалих, че съм го направила.

# 63
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Недейте спестява фройдистките сънища, моля  Grinning Нали от тях най много си личи за скритите ни желания и затова, че не смеем понякога да кажем наяве какво ни вълнува. Това все някъде трябва да се проектира!


Последно - с Фройд или без?  Laughing
Моля, не приемайте лично споделянето на прости факти от моя страна.

Кошмар ми е падане от високо и плач насън. По темата ли съм или да се разкарам?

# 64
  • Sf
  • Мнения: 808

Вторият ми кошмар е много личен и фройдистки, затова ще го спестя на аудиторията.


От тук дойде мнението, което е цитирано по-горе.

"Какво е сънят? Според Аристотел той е душевният живот по време на спането, който с нещо наподобява душевния ни живот в будно състояние, но същевременно силно се различава от него. Фройд определя сънуването като междинно състояние между спането и бодърстването. Сънят може би е реакцията на човека на различни дразнители, които смущават спането и на които се реагира със сънуване. Но реакциите в съня ни са съвсем различни от тези в будно състояние. Насън човек преживява най-разнообразни неща и вярва в тях, макар че в действителност не преживява нищо друго, освен усещанията от смущаващия дразнител. Проблемът е в това, че преживяването е предимно в зрителни образи, които в преобладаващата си част са символи, много често изопачени от цензурата в съня и размити от наслагването на различни образи. Най-силно застъпена според Фройд е сексуалната символика. Мъжкият полов орган се замества в съня от всякакви дълги и стърчащи предмети - оръжия, предмети, от които тече вода. Моливите, чуковете, влечугите, рибите, а също и, неясно защо, шапката и палтото са също мъжки символи. Женските символи се представят като вместилища -пещери, замъци, стаи, кутии, шкафове, печки, съдове, кораби. Несъмнено женски символи според Фройд са и всякакви релефни обекти - балкони, стълбища, планини, градини, и др. А познатите на всички сънища, в които човек лети, се тълкуват като “резултат от обща сексуална възбуда". "

Интимен съновник за жени,
Издател: ИК "Хомо Футурус "

Недейте спестява фройдистките сънища, моля  Grinning Нали от тях най много си личи за скритите ни желания и затова, че не смеем понякога да кажем наяве какво ни вълнува. Това все някъде трябва да се проектира!


Последно - с Фройд или без?  Laughing
Моля, не приемайте лично споделянето на прости факти от моя страна.

Кошмар ми е падане от високо и плач насън. По темата ли съм или да се разкарам?

А сега кое се прие лично?  Laughing Не е лично, исках просто и фактически да допълня фройдистките схващания. Както и не исках друг да приема лично останалите мнения. И това кой къде ще ходи и ще се изказва е абсолютно негова грижа, радост, воля , неволя...

Последна редакция: чт, 25 окт 2007, 23:30 от Кроасания

# 65
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 719
В най-страшният си сън сънувах, че е последното денонощие на планетата ни и че загиваме заради прииждаща радиация от атомна бомба. Бързах да се прибера в Бургас при семейството си (мама, татко, сестра ми и нейното семейство). Всичко беше толкова реалистично тягостно и тежко. Аз бях ужасена от пропиления си и загубен в правене на нищожни неща живот. Бях смазана от мисълта, че толкова близки и мои познати ще загинат без да съм им споделила, че трябва да търсят помирение с Бога и да се покаят за греховете си.

В друг страшен сън пак сънувах свършека на Света, но от наводнение, в следствие на глобалното затопляне.

А веднъж сънувах, че мъжът ми заминава на околосветско пътешествие с яхта през Северния полюс. През цялото време на съня ми ми тежеше идеята, че той ще загине (защото не може да плува) и за това реших да замина с него, за да сме заедно в смъртния ни час Crazy

# 66
  • Мнения: 307

Все едно Емил Кошлуков по бански...


А да разбирам ли,че си го виждала по бански?  Wink

# 67
  • в края на града
  • Мнения: 4 448
Рядко сънувам кошмари и не са някакви ужасии, а разни ежедневни неща, от които се плаша, наприме детето се загубва или костенурката ми и пада корубата и умира  Crazy (всъщност това са май последните два сънувани през тази година, за друг не се сещам...).
Като дете сънувах натрапчив кошмар, че някой идва с голяма торба да ме вземе, аз се крия под масата, той се навежда ииии ... се събуждах. Кой знае с какви глупости са ми пълнили главата нашите за Торбалан най-вероятно  Laughing

# 68
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 306
Имам циклично повтарящи се кошмари. Винаги съм в асансьор и се късат въжетата. И в реалния живот изпитвам ужас от тия пусти асансьори  Mr. Green.

# 69
  • Мнения: 3 576
По едно време много често сънувах самолетни катастрофи. Но не аз да съм в самолета, а както съм някъде навън виждам как самолета пада към мен и аз бягам, за да се скрия накъде, където той няма да ме достигне.
Всеки път е на различни места, много е реално.

Друг повтарящ се сън е, че хората са станали зомбита, вампири или нашествие от извънземни (не ми се смейте) и аз отново бягам да се спасявам по разни неверояни входчета, мазета и скривалища от стария ми квартал, както и из центъра на София. Идеята е, че ако ме хванат ще стана като тях.

Най, най-големите ми кошмари са свързани с детето. Рядко ги сънувам, но такава мъка и болка изпитвам, че после цял ден ме държи. Преди да заминем за морето сънувах как детето пада на плиткото и изчезва във вълните, и то плажа където ходим всяка година. Точно в един момент от почивката имах като дежа-вю от съня, същия начин по който тичаше детето, но за щастие в действителност въобще не се приближи към водата, а и аз бях нащрек.

Общо взето не ме е страх от кошмарите ми, по-скоро са един вид различно изживяване, което няма как да стане в реалността.

# 70
  • Мнения: 1 319
Най-големият ми кошмар е да сънувам, че падам... или че някой умира. Веднъж сънувах бащата на моя приятел (вече беше починал) и много се разстроих. Като се събудих, плачех...

# 71
  • Мнения: 503
Как можах да забравя! Кошмарът, който ми се повтори няколко пъти е от един филм- "След утрешния ден"- участвам със семейството си. Става дума за ядрена катастрофа, след която измира човечеството и основно за това кой как посреща края си. ( Имам чувството, че това съм го писала и преди.)

# 72
  • Мнения: 2 196
Сънувам,че се давя .Обикновено се събуждам и няколко минути не ми достига възух.

# 73
  • Мнения: 6 315
Снощният ми сън бе леко смахнат и като филм, но супер интересен. Имаше връзка с Толкин. Сигурно заради новата книга която си взех  Laughing. Тази нощ над главата ми имаше черен облак с формата на мечка, който се движеше страшно бързо и огромни орли, а пред мен - невероятна катедрала.

Фройд ми е непонятен. От дете имам сънища, че летя. Страхотно сексуално напрежение ме е тресяло в детската градина сигурно. Друг е въпросът, че все имах усещането, че мога да литна и наяве Laughing.

# 74
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 944
Не бих го нарекла точно кошмар,  но ми оставя гадно чувство като се събудя. Много често сънувам море, което е най-общо казано страшно - или е тъмночервено и мътно, или е пълно с всякакви странни гадинки, или е бурно и смразяващо. Всъщност никога не съм сънувала море, на което да ми е било приятно... а в действителност обожавам морето .... или поне така си мисля.

Другият ми повтарящ се сън отпреди години, си е направо за освидетелстване - трупове на мъже, посинели. Веднъж даже сънувах, че си купувам отрязани глави от кварталния супер -  чинно подредени по рафтовете, и явно бяха голям хит, защото всички хора си пазаруваха глави и ги разнасяха в прозрачни пликчета.
Ама пак не беше кошмар, защото не се събуждах ужасена, бях си свикнала.

Общи условия

Активация на акаунт