Вашият кошмар?

  • 8 854
  • 100
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 205
Най-омразният ми кошмар(и най-често сънуван) е , че падам в дълбока  пропаст

# 76
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Имам два кошмара. Сънувам ги периодично. Единият е, че пътувам в асансьор, стигам до етажа, на който искам да сляза, но преди да отворя вратата, асансьорът тръгва надолу, надолу, все по - надолу, подминава мазетата и продължва надолу  Shocked
В другия - ме мъчат зъбите - или бъркам и ги вадя един по един, или пък пада отвреме на време по някой зъб и аз го изплювам.  Crazy
И двата ми действат много гадно.
Хубавите сънища не ги помня. Сънувам винаги, но не винаги помня. Обичам да сънувам майка ми - единствената ми възможност да я срещам. Не винаги я виждам в съня си, по-често е като усещане, знам, че е там. В последно време я сънувам, когато съм страшно напрегната и стресирана, събуждам се с чувство на спокойствие и уют. Странно е.


Все едно Емил Кошлуков по бански...
А да разбирам ли,че си го виждала по бански?  Wink

Или че го уважаваш? Wink

# 77
  • Мнения: 293
Имам си доста другарчета в темата.

Ще споделя последния си сън: голям, бял орел се спуска от небето да ме вземе. Аз се опитвам да го прогоня, като духам в.. във физиономията му. Сещате се как, фу-фу, с пръски от слюнка.

За мен беше кошмар, споделих го с приятелка, а тя го разчете като: искам голям, бял мъж да ме отвлече.
Crossing Arms

# 78
  • Sf
  • Мнения: 808

Да!

Не предполагах колко много сънуваме. Кошмари също...

Преди време приятел сподели, че сънувал цървули. И на сутринта се страхувал панталоните му да не са се превърнали в потури...

Орел - Ако орелът лети, ще победиш враговете си и ще постигнеш зашеметяващ успех, ще преуспеят и най-дръзките ти начинания. Според Български съновник. Понякога проверявам  Simple Smile

Имам два кошмара. Сънувам ги периодично. Единият е, че пътувам в асансьор, стигам до етажа, на който искам да сляза, но преди да отворя вратата, асансьорът тръгва надолу, надолу, все по - надолу, подминава мазетата и продължва надолу  Shocked
В другия - ме мъчат зъбите - или бъркам и ги вадя един по един, или пък пада отвреме на време по някой зъб и аз го изплювам.  Crazy

Асансьор - Ако си в него и той се движи нагоре, очаквай повишение, напредък, успех. Ако слиза надолу, ще те понижат.

ЗЪБ - в съня е знак за труден успех.

# 79
  • Sf
  • Мнения: 808
Сънувам,че се давя .Обикновено се събуждам и няколко минути не ми достига възух.

ДАВЕНЕ, ДАВИШ ли се - насън, чакат те промени. Ако се давиш в плитка вода, ще успееш в работата си.

ЗАДУШАВАНЕ - в съня издава мъчителни проблеми с конкуренти и врагове. Ако ти се задушаваш, неприятелите ти ще се радват на успехи.

Тези двете малко си противоречат...

Най-омразният ми кошмар(и най-често сънуван) е , че падам в дълбока  пропаст

ПРОПАСТ   видиш ли насън, предстои ти опасност. Ако си на ръба на пропаст, притесненията и тревогите ти са основателни. Ако паднеш в пропаст, чака те финансов крах или непосредствена опасност за живота. Ако преминеш успешно над пропаст, ще избегнеш премеждие.

# 80
  • Мнения: 3 447
Ще споделя последния си сън: голям, бял орел се спуска от небето да ме вземе. Аз се опитвам да го прогоня, като духам в.. във физиономията му. Сещате се как, фу-фу, с пръски от слюнка.

Орелът е магическа птица в толтекската традиция, не го плюй  Simple Smile

# 81
  • Мнения: 803
Имах един кошмар, който се повтаряше в продължение на години - не всяка нощ, но доста редовно.
Стоя на малък, самотен, див плаж. Поглеждам към морето и виждаш огромна вълна да идва към брега. Зад плажа има високи скали и реално няма накъде да избягам. Въпреки всичко се обръщам и почвам да тичам, всеки път като се обърна, вълната е все по-близо до мен, докато в един момент се обръщам и виждам за части от секундата как и малкото късче небе вече изчезва и вълната всеки миг ще се стовари върху мен. Точно тогава се събуждах. Отдавна не съм го сънувала това. Всеки път като се събудех, сърцето ми биеше бясно, а аз не можех да си поема дъх. Много гадни усещания Confused
Друг кошмар - стоя на ръба на една скала и падам. Най-интересното е (и никой не ми вярва), че в мига, в който падам в съня си, се събудих и наистина си тупнах на леглото! Едва ли съм левитирала насън, но беше мноооогооо странно...
Много често сънувам как се разхождам гола из града, по улиците, в трамвая. И всеки път в съня ме е срам и търся с какво да се покрия Blush
Сънувала съм и как ме преследва някакъв тъмен субект, чието лице така и не мога да видя...И от тези сънища съм се събуждала с бясно тупкащо сърце и затруднено дишане.

А, да - сънувам и много смешни и нелогични, тъпи сънища. Например - лети един гигантски фотоапарат и снима гащите по просторите на хората Joy
Сънувам много често и цели филми - екшъни с бомби, преследвания, терористи и т.н.
Много ми е весело през нощта Mr. Green

# 82
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Чак такива страхотии, каквито разказвате повечето, не съм сънувала.
Продължения на реални ситуации от ежедневието обаче, които по-късно се материализираха - бол.

И един натрапчив сън, който сънувах в продължение на години, за него писах на друго място:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=214387.msg4779257#msg4779257

Може и за кошмар да се приеме, още повече, че реалността надмина съня.

# 83
  • Мнения: 740
Гони ме халикоптер, хората в него търсят мен, искат да ме убият стрелят през прозорците на апартамента ни на ен-тия етаж. Крия се зад стените, но те пак имат видимост, стрелят, уцелват ме, ужасяващо е ...
Сънувам го често.
Май подсъзнателно искам да избягам от нещо...

# 84
  • Мнения: 293
Орелът е магическа птица в толтекската традиция, не го плюй  Simple Smile

Ако е орелът, който ти поглъща съзнанието след смъртта, май е притеснително Laughing

# 85
  • Мнения: 3 447
Тц, този дава посоката, затова е важно да го последваш и да видиш къде ще те отведе... а не да го плюеш, пу  Simple Smile

# 86
  • Мнения: 2 070
Не си спомням да съм сънувала кошмари. Може би един-два пъти.

# 87
  • под дъгата
  • Мнения: 630

Асансьор - Ако си в него и той се движи нагоре, очаквай повишение, напредък, успех. Ако слиза надолу, ще те понижат.

ЗЪБ - в съня е знак за труден успех.

Относно асансьора - ако следвам това тълкувание, трябва все на горе да се катеря  Laughing До сега не са ме понижавали, нямам и подобни страхове. По-скоро притеснения от 'тъпкане на едно място'.
За зъбите - по- съм склонна да приема.

Нямаш ли други източници? Ерих Фром май беше писал за сънищата, имаше и за асансьорите, ама като не помня newsm78 Някой да ме поправи, ако греша.

# 88
  • Sf
  • Мнения: 808
Buba Mara, източникът който ползвах, не мисля, че е достатъчно сериозен и трябва определено да е по-достоверен...

Тълкуванията не са универсални за всеки! А и аз не умея да тълкувам, само цитирах от бг съновник.

# 89
  • под дъгата
  • Мнения: 630
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт