Има ли дами, които постят?

  • 12 728
  • 240
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 3 094
Момичета от кога до кога можем да консумираме риба? Според тази таблица тук-http://www.pravoslavieto.com/calendar/CalendarPost/index.htm излиза , че досега е имало дни, в които съм можела да хапвам риба. Нещо се обърках. newsm78


Аз знам, че можете да си позволите риба само на никулден през коледния пост.

# 181
  • Мнения: 1 165
Аз знам, че можете да си позволите риба само на никулден през коледния пост.
И аз така знаех, но вчера мъжът ми изрови тази таблица(какво ли не прави гладът Mr. Green) и според нея излиза друго...

# 182
  • София
  • Мнения: 2 062
В началото на темата аз и други момичета сме пускали постове за това от кога се разрешава риба по време на коледния пост - от 21 ноември до 20 декември е разрешено хапването на риба. Ето и един линк с по- точно описание на видовете пост и разрешените храни:http://www.pravoslavieto.com/docs/post/postite_v_BPC.htm#1

Поздрави на всички! Peace

# 183
  • Мнения: 3 094
В началото на темата аз и други момичета сме пускали постове за това от кога се разрешава риба по време на коледния пост - от 21 ноември до 20 декември е разрешено хапването на риба. Ето и един линк с по- точно описание на видовете пост и разрешените храни:http://www.pravoslavieto.com/docs/post/postite_v_BPC.htm#1

Поздрави на всички! Peace

Мерси - ама аз съм вегетарианка - интересуваме само кога сиренце се похапва:)))

# 184
  • Мнения: 2 922
Мерси - ама аз съм вегетарианка - интересуваме само кога сиренце се похапва:)))

 Laughing
На 25 декември е разрешено.

# 185
  • Мнения: 3 376
Напоследък си правя следните питки,само това ми се яде:
ръжено или пълнозърнесто брашно,слагам съвсем малко пикантина за вкус,сусам  и малко зехтин понякога,вода.Замесвам и ги правя дебели около 1 см,дори и по-малко.Пека ги в загрята фурна,много бързо стават и на мен лично са ми много вкусни.

Дадох на една приятелка да занесе в тях и са я пратили на обучение при мен,че не успяла да ги направи днес  Laughing Та утре идва да месим  Mr. Green

# 186
  • Мнения: 958
Днес-прясно зеленце на фурна с домати   chef

# 187
  • Мнения: 3 094
Утре грах яхния Simple Smile

# 188
  • София
  • Мнения: 7 850
Днес - тиква с мед.  Wink

# 189
  • Мнения: 3 094

А снощи моят човек направи вегетарианска пица с тофу, домати, чушки, гъби, кисели краставички, 2 вида сосове готови, мъслини и въпросния растителен кашкавал и тиквички......с готови блатове обаче:).

# 190
  • Мнения: 3 094

А снощи моят човек направи вегетарианска пица с тофу, домати, чушки, гъби, кисели краставички, 2 вида сосове готови, мъслини и въпросния растителен кашкавал и тиквички......с готови блатове обаче:).

маслини:)

# 191
  • София
  • Мнения: 7 850
Вчера експериментирах и направих следната салата - червено цвекло, соеви кълнове, кисела ябълка и растителен кашкавал, много вкусна стана.


# 192
  • Мнения: 498
Аз искам да питам в дните,които е позволена риба може ли да се ядът и ролца от раци?

# 193
  • Мнения: 958
Le Plaisir,може,те са си риба,но може и всички морски деликатеси bouquet
Иля,в момента си хапвам салата,подобна на твоята-червено цвекло,настъргана ряпа с морков,зеле и морков,краставичка и домат и соеви кълнове,като се подреди в чинията на ивички става и много красиво освен че е много вкусно   chefПосле нека някой да ни жали,че не ядем,защото постим Joy

# 194
  • Мнения: 498
Аз за в работата си взимам една с тофу и зеленчуци,че ми е най-удобно,а и е вкусна.

Общи условия

Активация на акаунт