Има ли дами, които постят?

  • 12 747
  • 240
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 1 165
Само маслини?Леле как издържа...

# 196
  • София
  • Мнения: 7 859

А снощи моят човек направи вегетарианска пица с тофу, домати, чушки, гъби, кисели краставички, 2 вида сосове готови, мъслини и въпросния растителен кашкавал и тиквички......с готови блатове обаче:).

маслини:)

Аталанта , Bastet си поправи грешката, иначе си е хапнала.  Wink

# 197
  • Мнения: 3 094

А снощи моят човек направи вегетарианска пица с тофу, домати, чушки, гъби, кисели краставички, 2 вида сосове готови, мъслини и въпросния растителен кашкавал и тиквички......с готови блатове обаче:).

маслини:)




Аталанта , Bastet си поправи грешката, иначе си е хапнала.  Wink


А пост не значи глад Laughing

# 198
  • Мнения: 1 014
Много се радвам, че макар и късно открих тази тема. За четвърти път постя и се чувствам ок. Истински ми липсват само млечните, месото - не особено.
Искам да кажа на тези, които постят с цел пречистване на организма - избягвайте промишлените храни, като например готовите супи - в тях има толкова химия, че ефекта от пречистването може напълно да се неутрализира.
А относно вкусното хапване по време на пости - страхотно стават картофките на фурна със зехтин, копър и чесън, нооо има голяма опасност от преяждане  Wink

# 199
  • Мнения: 1 165
На обяд-варени картофи, довечера- постна яхния.
azira и на мен ми липсват млечните продукти и най-вече киселото мляко. Месото въобще не ме блазни, даже от известно време обмислям окончателно да спра консумацията му, но ще видим.

# 200
  • Мнения: 409
Много се радвам, че открих темата. Записваме се семейно, ние постим за първи път Peace

Днес, хапвахме картофи и гъби на фурна със зехтин.
Вечерта, ще имаме гости и ще наблегнем на салати + ... леща  Laughing Странна ще е трапезата, но приятелите ни знаят че постим и ще се съобразят с това. Mr. Green

# 201
  • София
  • Мнения: 2 063

Вечерта, ще имаме гости и ще наблегнем на салати + ... леща  Laughing Странна ще е трапезата, но приятелите ни знаят че постим и ще се съобразят с това. Mr. Green

И ние посрещахме гости миналата седмица с постни ястия, но не мисля, че ни им харесаха. Всичко се излапа. А сушените плодове, ядките и др. лакомства за десерт буквално ги ометоха. Децата се радваха най-много на тези неща. Приятелите, които ни гостуваха изведнъж осъзнаха, че никога не са обръщали внимание на тези вкусни и полезни неща и не им е хрумвало дори да си купуват такива. Те са хора, които не постят, но...оцениха по достоинство постната храна!

# 202
  • Мнения: 9 865
Истина е за сухите супи и понеже предложението беше мое искам да подчертая отново - супите НЕ за постоянна, ежедневна харана, а просто когато нямаме време, бързаме, а трябва да се яде нещо.
Днес стъргах ряпа и моркови, но честно казано ми стана лошо от въпросната салата. Имате ли идея защо?

# 203
  • Мнения: 958
Днес стъргах ряпа и моркови, но честно казано ми стана лошо от въпросната салата. Имате ли идея защо?
Изстиска ли хубаво ряпата,или може да не си яла достатъчно през целия ден и да няма връзка с ряпата newsm78
Аз изкарах вчера един ден на жито,днес продължавам,чувствам се страхотно,едно ми е  лекичко,хубавичко,дано така да е до края  Praynig

# 204
  • Мнения: 3 094
Истина е за сухите супи и понеже предложението беше мое искам да подчертая отново - супите НЕ за постоянна, ежедневна харана, а просто когато нямаме време, бързаме, а трябва да се яде нещо.
Днес стъргах ряпа и моркови, но честно казано ми стана лошо от въпросната салата. Имате ли идея защо?

япата е много мощно средство за почистване на главно жлъчката и донякъде на черния дроб.....заради отделените токсини ти е гадно. ако не ядеш хляб или варива достатъчно почват да дразнят стомаха (отделят се токсините и чрез стомашния сок)

# 205
  • Мнения: 3 094
А вчера направихме средиземноморска погача - тесто, омесено със зехтин, по една идея сухи домати, маслини и гъби и подправки - чубрица, розмарин, мащерка, риган, черен и червен пипер, кимион, кардамон и кориандър.

# 206
  • Мнения: 409
Блондинка в книжарницата и нашите гости бяха очаровани от постната вечеря Peace За Великден, може да се увеличим тайфата постещи  Laughing На нас не ни липсват млечните продукти и месото ... странно, но факт  Shocked

Bastet, дай рецепта на тази средиземноморска погача? Как се прави тестото и кое, кога се слага, на колко се пече и т.н.?  Wink

# 207
  • Мнения: 3 094
Блондинка в книжарницата и нашите гости бяха очаровани от постната вечеря Peace За Великден, може да се увеличим тайфата постещи  Laughing На нас не ни липсват млечните продукти и месото ... странно, но факт  Shocked

Bastet, дай рецепта на тази средиземноморска погача? Как се прави тестото и кое, кога се слага, на колко се пече и т.н.?  Wink

Тестото е готово, купено от магазин. Прибавям към него позправките и допълнителните продукти и доомесвам. Пека първо на маскимална степен - като се вдигне и хране коричка, после намалявам.

# 208
  • София
  • Мнения: 2 530
 Здравейте дами. Ето ме и мен, поста, но нямах време за писане.

# 209
  • Мнения: 3 094
Снощи правихме 2 салати. Едната зеле, моркоми и ряпа със соева майонеза, куркума и джинджифил. Другото хумос със зехтин, лимонов сок, копър, чесън, кромид лук (нямахме магданоз, иначе и от него се слага), черен и червен пипер, кимион и кориандър....Иначе имахме и соеви кремрирши и тофу с хляб "Слънце-Луна".

Общи условия

Активация на акаунт