10 години разлика между децата?

  • 6 078
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 324
...
V blizkite niakolko godini sled kato porasnah i az i imame ob6ti temi na razgovor- bilo to rabota, politika ili kakvoto i da e drugo zapo4nah da go opoznavam i zaobi4vam . I sega az sam na 27 , a toi na 37 moga iskrenno da kaja-"Da az obi4am brat si i mi lipsva kogato ne go vijdam 4esto"
А това не е ли най-важното в цялата работа?
Все пак момичето не може да върне времето назад и какво, да остане с едно дете /при желание за второ/, само защото е минало времето, когато децата ще са на един акъл и ще имат общи игри?
Всяка една разлика си има предимства и недостатъци. А и отношенията родител-деца, брат-сестра са много относителни, независимо от нея.
ly_detina, не се лишавай от  щастието да имаш още едно детенце и да подариш близък човек на вече роденото ти, водейки се от подобни скрупули!

# 16
  • Мнения: 397
Не го мисли изобщо. Това не става с планове. Аз много мислене и планиране, вече 2 години не става. Успех!

# 17
  • Мнения: 340
Аз мисля, че разликата е голяма, но това разбира се не значи, че не я искаме да я има, нито че няма да бъде хубава. То станалото е станало вече - имаме по едно дете, което е израстнало самичко в най-важните години, когато нуждата от другарче в къщи е била най-голяма и когато тъжната равносметка, че е едно от малкото или понякога даже единственото в клас самичко, е най-тежка. Ами ние щото живеем в чужбина, където тактиката е да се родят желания брой деца едно след друго с малка разлика. Иначе или има развод, или починал родител или стерилитет... И все повече се уверявам, че тяхното мислене е по-правилно, но нас ни възпираше липсата на сигурност в чуждата държава. Въпреки това горчиво съжалявам, че допуснах да стане така и сега искам още 2  baby_neutral baby_neutral  Sad

# 18
  • Мнения: 276
Вече разбрах от личен опит че тази разлика е чудесна! newsm10
Нашата кака е на 14 год. а малкото ни съкровище е на 16 дена!Щастлива съм много и е много по-лесно! Не се колебайте нито миг!И не се е случило така защото е станало случайно или пък имам друг брак - брака ми е единствен и детето планирано!

# 19
  • Мнения: 385
Много благодаря за подкрепата ви момичета.  bouquet

# 20
  • Мнения: 202
Моята дъщеря е на почти 8 г., опитваме от 4 мес. за второ и засега резултат няма, така, че разликата се увеличава, но това не ме обезсърчава ни най-малко Naughty-искам просто да имам още едно дете и знам че когато това стане факт, дъщеря ми ще е много щастлива също PeaceТака че не се колебай-смело Hug

# 21
  • Мнения: 33
И моето детенце на почти 10 г. Ние опитваме за второ от 9 месеца, но не се получава Sad Но нито за миг не съм си помислила, че разликата в годините /евентуално/ би била пречка. Даже напротив - отново ще изпитаме позабравените емоции коло едно бебе Simple Smile Дай боже Praynig
Така че не го мисли. Ако го искаш започвай усърдна работа по въпроса Grinning

# 22
  • Мнения: 884
Здравей! С интерес проследих темата, защото и моите деца ще имат такава разлика. От един брак са, от един баща. Първото-изненада от първия "секс" с бащата, второто-планувано и чакано близо две години. И мен в началото ме притесняваше голямата разлика. Но сега , след почти 9 месеца бременност, нещата доста се поизбистриха, и сега съм убедена, че тази голяма разлика няма да е проблем.Ще е особено вълнуващо за баткото , той е твърде голям, ще запази дълго спомените си ог моята бременност и от детството на сестра си,ще е възпитателно и доста дисциплиниращо и отговорно за него. А за малката-каквото и да си говорим-блазе на всяко малко момиченце, което се радва на грижите на голям и обичлив батко.Тази голяма разлика подейства много освежаващо и мотивиращо на цялото ни семейство!Желая ти късмет и успух и повярвай, не се тревожи за това нещо -разликата в годините!

# 23
  • Мнения: 84
Моите деца са с 13г. разлика. Е, ми много ми е хубаво, имам доверие на каката, когато имам нужда от помощ и другото което е по важно, че всички сякаш  живнахме покрай малкото човече, донесе ни много радост и смях в къщи.

# 24
  • Мнения: 118
И при моите деца разликата е десет години и мога да ти кажа, че това е страхотна разлика.
Желая ти успех  newsm10

# 25
Вече разбрах от личен опит че тази разлика е чудесна! newsm10
Нашата кака е на 14 год. а малкото ни съкровище е на 16 дена!Щастлива съм много и е много по-лесно! Не се колебайте нито миг!И не се е случило така защото е станало случайно или пък имам друг брак - брака ми е единствен и детето планирано!
Е,това все едно аз,съм го писала Peace
Желая ти успех  bouquet

# 26
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 846
Бившият ми имаше 10 години разлика с брат си... когато беше на 18 брат му на 28... и бяха много близки, разбираха се просто прекрасно. И до днес е така, макар че брат му има вече жена и 4 годишно дете - връзката между двамата е много силна и въобще, отношенията им са прекрасни. Чак завиждам понякога Wink

# 27
  • Мнения: 1 817
Действай смело! Peace
Имам разлика с брат ми почти 14 години, а със сестра ми почти 17 години и с брат ми сме като сиамки близнаци, а със сестра ми сме доста отдалечени, но няма как 18 години са доста, докато брат ми порастна пред очите ми и игараеха заедно! Wink

# 28
  • Мнения: 400
Хей,момичета Laughingаз маи ще водя класацията:)Сина ми е на почти 15г.След толкова много време и притеснения,че е пораснал и не е уместно да имамме второ дете,забременях,но за съжаление на 1.10.загубих бебето...Сега още повече искам да бъда майка отново.Вече не ме притеснява разликата/живот и здраве ще е повече от 15г/
Желая успех Hug

# 29
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Не водиш класацията. Синът ми скоро ще стане на 16 г., със съпруга ми от три години опитваме за второ, но не се получава. Колкото повече време минава толкова по-силно искам да стана за втори път майка, да прегърна отново малко бебенце. Всички искаме и синът ми също, въпреки че вече е голям и в момента е в такава деликатна възраст.

Общи условия

Активация на акаунт