10 години разлика между децата?

  • 6 087
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 385
С моичкия си мислим за второ дете  Thinking но сина ни е на 10 години вече и си мисля няма ли да бъде много голяма разликата между децата?

# 1
  • София
  • Мнения: 587
ly_detina според не е никак голяма... Имам познати с второ дете при разлика 14 - 15 години че и повече дори!!! Аз не бих се притеснявала!

# 2
  • Мнения: 1 540
Здравей, ly_detina!
И аз споделям мнението, че 10 години не са чак такава разлика. Имам братовчеди и разликата помежду им е 11 години. На големия в началото му беше трудно да свикне с бебето и че не е единственото дете на мама и татко, но после нещата си дойдоха по местата. Важното е да показваш и на голямото си дете, че го обичаш и че появата на нов член на семейството не го лишава от любовта и вниманието ви! От теб зависи! Успех!  Hug

# 3
  • Мнения: 385
Здравей, ly_detina!
И аз споделям мнението, че 10 години не са чак такава разлика. Имам братовчеди и разликата помежду им е 11 години. На големия в началото му беше трудно да свикне с бебето и че не е единственото дете на мама и татко, но после нещата си дойдоха по местата. Важното е да показваш и на голямото си дете, че го обичаш и че появата на нов член на семейството не го лишава от любовта и вниманието ви! От теб зависи! Успех!  Hug
Той баткото много иска даже честно да си призная той ме накара да се замисля каза нещо много сладко: Искаш ли мамо да си имаме бебе,защото аз искам да се грижа за нещо, беше много мило.

# 4
  • Мнения: 1 540
Ами тогава се залавяйте на работа с таткото, няма място за притеснения!

# 5
  • Видин
  • Мнения: 961
Здравей! И аз имам син на 10 години, но опитваме за второ дететце.
Мен разликата не ме притеснява.Успех!  bouquet

# 6
  • Мнения: 2 270
Идеалната разлика!
Между мен и брат ми е толкова, в моя полза! Peace

# 7
  • Мнения: 24
При нас е така.Децата ми имат такава разлика.на мен ми беше трудно предполагам,че на каката също.много обича малчо,но на моменти имам чувството,че се натоварва.Пък и до сега е била сама,което по някакъв начин е изострило егоизма у нея,но това се проявява много рядко и почти не се забелязва.Като цяло е страхотно да гледаш деца с такава разлика. Heart Eyes

# 8
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Моята и на брат ми е 8г. Тъкмо голямото вече съвсем съзнателно ще ти помага за малкото Wink

# 9
  • Мнения: 338
За мен това е идеалната разлика.

# 10
  • Мнения: 218
Здравей!  bouquet Аз не съм все още родител и може би нямам много право на мнение в случая,но все пак да си го кажа. Разликата все пак не е голяма и е похвално,че искате второ детенце!Пожелавам ти да стане възможно най-бързо!

# 11
  • Мнения: 4 734
Дъщеря ми е почти на 10 години и правим опити за второ дете. Аз никак не съм близка с брат ми който е със седем години по-малък от мен, но пък имам познати с по-голяма разлика които са си близки.
 Децата са си деца, с каквато и разлика да са по между си.

# 12
Zdraveite i ot men
Bih iskala da spodelia moeto skromno mnenie po-vaprosa:)I nie imame 10 godini razlika s brat mi v negova polza oba4e.4estno da vi kaja za ni6to na sveta ne iskam moite deca da sa s  takava goliama razlika. Eto i dovodite mi:):
Kogato biah malka smutno si spomniam kak sme si igrali ili ne6to podobno....na 10 godini biah kogato brat mi vleze v kazarmata i za 2 godini go vidiah ne pove4e ot 7-8 puti:(. Sled tova zapo4na rabota, zapozna se s bude6tata si supruga, iznese se na kvartira i az pak ostanah sama v ka6ti- s maika i tatko.Za men toi prosto be6e 4len ot semeistvoto no ni6to pove4e. Kogato e idval v ka6ti me e zaka4al ot sorta :"kak e v u4ili6te, ima6 li dvoiki......" Abe s dve dumi toi ne moje da vleze v moia maluk decki sviat , nito puk az v negovia ve4e oformil se jivot:(
V blizkite niakolko godini sled kato porasnah i az i imame ob6ti temi na razgovor- bilo to rabota, politika ili kakvoto i da e drugo zapo4nah da go opoznavam i zaobi4vam . I sega az sam na 27 , a toi na 37 moga iskrenno da kaja-"Da az obi4am brat si i mi lipsva kogato ne go vijdam 4esto"

P.S i da ne spomenavam kak postoianno 4uvam ot roditelite si " aaa s brat ti biahme mladi i drugo be6e, a sega ve4e sme ostareli............................

Ta tova e mili suforumci moiata istoria s 10 god. razlika vav vazrasta
Sorry 4e pi6a na latinica no sam v 4ujbina i niamam kirilica

# 13
  • София
  • Мнения: 320
Аз пък си мисля друго.Така и така разликата няма да стане по-малка докато разсъждаваш,така че действай!

# 14
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Аз пък си мисля друго.Така и така разликата няма да стане по-малка докато разсъждаваш,така че действай!
Peace

# 15
  • Мнения: 324
...
V blizkite niakolko godini sled kato porasnah i az i imame ob6ti temi na razgovor- bilo to rabota, politika ili kakvoto i da e drugo zapo4nah da go opoznavam i zaobi4vam . I sega az sam na 27 , a toi na 37 moga iskrenno da kaja-"Da az obi4am brat si i mi lipsva kogato ne go vijdam 4esto"
А това не е ли най-важното в цялата работа?
Все пак момичето не може да върне времето назад и какво, да остане с едно дете /при желание за второ/, само защото е минало времето, когато децата ще са на един акъл и ще имат общи игри?
Всяка една разлика си има предимства и недостатъци. А и отношенията родител-деца, брат-сестра са много относителни, независимо от нея.
ly_detina, не се лишавай от  щастието да имаш още едно детенце и да подариш близък човек на вече роденото ти, водейки се от подобни скрупули!

# 16
  • Мнения: 397
Не го мисли изобщо. Това не става с планове. Аз много мислене и планиране, вече 2 години не става. Успех!

# 17
  • Мнения: 340
Аз мисля, че разликата е голяма, но това разбира се не значи, че не я искаме да я има, нито че няма да бъде хубава. То станалото е станало вече - имаме по едно дете, което е израстнало самичко в най-важните години, когато нуждата от другарче в къщи е била най-голяма и когато тъжната равносметка, че е едно от малкото или понякога даже единственото в клас самичко, е най-тежка. Ами ние щото живеем в чужбина, където тактиката е да се родят желания брой деца едно след друго с малка разлика. Иначе или има развод, или починал родител или стерилитет... И все повече се уверявам, че тяхното мислене е по-правилно, но нас ни възпираше липсата на сигурност в чуждата държава. Въпреки това горчиво съжалявам, че допуснах да стане така и сега искам още 2  baby_neutral baby_neutral  Sad

# 18
  • Мнения: 276
Вече разбрах от личен опит че тази разлика е чудесна! newsm10
Нашата кака е на 14 год. а малкото ни съкровище е на 16 дена!Щастлива съм много и е много по-лесно! Не се колебайте нито миг!И не се е случило така защото е станало случайно или пък имам друг брак - брака ми е единствен и детето планирано!

# 19
  • Мнения: 385
Много благодаря за подкрепата ви момичета.  bouquet

# 20
  • Мнения: 202
Моята дъщеря е на почти 8 г., опитваме от 4 мес. за второ и засега резултат няма, така, че разликата се увеличава, но това не ме обезсърчава ни най-малко Naughty-искам просто да имам още едно дете и знам че когато това стане факт, дъщеря ми ще е много щастлива също PeaceТака че не се колебай-смело Hug

# 21
  • Мнения: 33
И моето детенце на почти 10 г. Ние опитваме за второ от 9 месеца, но не се получава Sad Но нито за миг не съм си помислила, че разликата в годините /евентуално/ би била пречка. Даже напротив - отново ще изпитаме позабравените емоции коло едно бебе Simple Smile Дай боже Praynig
Така че не го мисли. Ако го искаш започвай усърдна работа по въпроса Grinning

# 22
  • Мнения: 884
Здравей! С интерес проследих темата, защото и моите деца ще имат такава разлика. От един брак са, от един баща. Първото-изненада от първия "секс" с бащата, второто-планувано и чакано близо две години. И мен в началото ме притесняваше голямата разлика. Но сега , след почти 9 месеца бременност, нещата доста се поизбистриха, и сега съм убедена, че тази голяма разлика няма да е проблем.Ще е особено вълнуващо за баткото , той е твърде голям, ще запази дълго спомените си ог моята бременност и от детството на сестра си,ще е възпитателно и доста дисциплиниращо и отговорно за него. А за малката-каквото и да си говорим-блазе на всяко малко момиченце, което се радва на грижите на голям и обичлив батко.Тази голяма разлика подейства много освежаващо и мотивиращо на цялото ни семейство!Желая ти късмет и успух и повярвай, не се тревожи за това нещо -разликата в годините!

# 23
  • Мнения: 84
Моите деца са с 13г. разлика. Е, ми много ми е хубаво, имам доверие на каката, когато имам нужда от помощ и другото което е по важно, че всички сякаш  живнахме покрай малкото човече, донесе ни много радост и смях в къщи.

# 24
  • Мнения: 118
И при моите деца разликата е десет години и мога да ти кажа, че това е страхотна разлика.
Желая ти успех  newsm10

# 25
Вече разбрах от личен опит че тази разлика е чудесна! newsm10
Нашата кака е на 14 год. а малкото ни съкровище е на 16 дена!Щастлива съм много и е много по-лесно! Не се колебайте нито миг!И не се е случило така защото е станало случайно или пък имам друг брак - брака ми е единствен и детето планирано!
Е,това все едно аз,съм го писала Peace
Желая ти успех  bouquet

# 26
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 850
Бившият ми имаше 10 години разлика с брат си... когато беше на 18 брат му на 28... и бяха много близки, разбираха се просто прекрасно. И до днес е така, макар че брат му има вече жена и 4 годишно дете - връзката между двамата е много силна и въобще, отношенията им са прекрасни. Чак завиждам понякога Wink

# 27
  • Мнения: 1 817
Действай смело! Peace
Имам разлика с брат ми почти 14 години, а със сестра ми почти 17 години и с брат ми сме като сиамки близнаци, а със сестра ми сме доста отдалечени, но няма как 18 години са доста, докато брат ми порастна пред очите ми и игараеха заедно! Wink

# 28
  • Мнения: 400
Хей,момичета Laughingаз маи ще водя класацията:)Сина ми е на почти 15г.След толкова много време и притеснения,че е пораснал и не е уместно да имамме второ дете,забременях,но за съжаление на 1.10.загубих бебето...Сега още повече искам да бъда майка отново.Вече не ме притеснява разликата/живот и здраве ще е повече от 15г/
Желая успех Hug

# 29
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Не водиш класацията. Синът ми скоро ще стане на 16 г., със съпруга ми от три години опитваме за второ, но не се получава. Колкото повече време минава толкова по-силно искам да стана за втори път майка, да прегърна отново малко бебенце. Всички искаме и синът ми също, въпреки че вече е голям и в момента е в такава деликатна възраст.

# 30
  • Мнения: 400
Е,радвам се,че не съм водач LaughingПожелавам ти скоро да изпиташ най-голямата радост:)Нищо,че синовете ни са големи,така можем да разчитаме на отговорни хора:)
Прегръдки на всички:)

# 31
  • Мнения: 2 019
няма какво да се чудиш,успех

# 32
  • Мнения: 1 446
Ще ти напиша нещо от позицията на човек, на който целия род върви с такива разлики.
Аз и сестра ми - 11 год.
Майка ми и сестра й - 9 год.
Баба ми и сестра й /лека й пръст/ - 10 год.
Да не ти казвам, че аз и леля ми сме с 11 год. разлика и все едно ми е по-голяма сестра.

И е чудесно. Със сестра ми не си крадем гаджетата /различни възрасти/. Не ходим заедно по дискотеки. Не си носим дрехите. Но когато тя иска зрял съвет, аз винаги съм насреща, а когато на мен ми се връща към тийнейджърските години - тя е винаги на линия.

Успех с бебеправенето! И на теб раждането на бебе ще ти се отрази чудесно - това доста подмладява организма на жената, освен всичко друго.

# 33
  • Мнения: 2 422
Успех мила разликата в годините не е от значение Peace

# 34
  • Мнения: 142
Моят син е на 9 години и аз много искам да имаме второ дете. До миналата година не съм се и замисляла по въпроса, но вече ми се струва, че е дошло и нашето време да се порадваме на още едно мъничко съкровище. Аз също си задавах въпроса много ли е десетгодишна разлика, но колкото повече се замислям, толкова по-добра ми изглежда. Още не сме започнали да "работим" по въпроса, но скоро и това ще стане. Да се надяваме, че няма да имам проблем в това отношение.

# 35
  • София
  • Мнения: 2 967
ly_detina според не е никак голяма... Имам познати с второ дете при разлика 14 - 15 години че и повече дори!!! Аз не бих се притеснявала!

И аз имам такива познати, но всичко си е строго индивидуално. Разликата ни с брат ми е 9г., но пък ние сме деца от два брака... обаче дълги години нямахме възможност да се виждаме /по нечие решение/ и след 15 г. пауза сега няма какво да си кажем... но в едно семейство ако има разбирателство и уважение, не виждам нищо лошо и трудно в желанието си да имате второ дете Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 36
  • Мнения: 7 474
Никакъв проблем не са 10г. , имам няколко познати двойки с такава разлика между децата и са много доволни. Успех  Peace

# 37
  • Мнения: 581
17 години разлика имам между децата, но се надявам да се обичат и подкрепят живот и здраве. Каката обожава мъничето, така че всичко е въпрос на желание и мен факта, че имат такава разлика изобщо не ме притеснява.

 Heart Eyes

# 38
  • Мнения: 393
  М/у мен и брат ми-12 год в негова полза.С разлика,че е имало детенце,което е починало на 4г и за брат ми ,аз-сестрата,никога не заместих братчето ни.Никога особено близки,той голям с гаджета,двойки и др.такива;аз-хлапе,което си умираше да го ''топи'',после казарма,студент,аз -луд пубер...даже и учител ми беше и голям зор видях Rolling Eyes
  Ама,после някакси почна да ме възприема и той не като ужасното хлапе,а като сестра-наистина беше малко късно,бях на около 20г,но се сближихме,споделяме повече,липсваме си...И дори сега,когато вече не живее в Бг сме си повече близки и винаги знам,че там има някой,който ме обича и ще направи много неща за мен-абе,просто там е БРАТ МИ Hug
  А разликата м/у сина ми и бъдещата дъщеря е 8г,но виждам как той е готов  и наистина очаква и се радва.Даже 1  път го чух да споделя,че неговият подарък за Коледа ще бъде жив и когато приятелчетата попитаха какъв по точно,той гордо каза-БЕБЕ ни Heart Eyes

# 39
  • Мнения: 17
Хич не се замисляй, а действай по въпроса! Моята разлика със сестра ми е 12 години и когато бях по-малка ми тежеше,че не мога да си играя с нея,но в момента, в който навърших 13 години,нещата си дойдоха на мястото. Дъщеря ми е на 17 години и  от една година се борим за второ дете,но то нещо се е заинатило. И само да стане,едва ли ще има по-щастлив човек от мен, независимо от разликата в годините ! Желая ти успех! 

# 40
  • Мнения: 3 621
Аз си мисля че голямата разлика между децата не е никакъв проблем, когато и двете деца се чувстват желани и обичани се обичат и помежду си.

# 41
  • на пясъка при черупките от миди
  • Мнения: 1 305
С моичкия си мислим за второ дете  Thinking но сина ни е на 10 години вече и си мисля няма ли да бъде много голяма разликата между децата?

тц, изобщо не се притеснявай  Hug с брат ми имаме по- голяма разлика от 10 години и си се разбираме прекрасно  Peace

# 42
  • Мнения: 1 919
мисля че е много добре даже 10 години

# 43
  • Мнения: 219
Моя син ще навьрши 16 години тази година а ние от миналата пробваме за второ но уви -последвани операция отстраниха ми  левия яйчник и след това последваха 2 мец.аборта за 1 година .Но несме се отказали надявам се всичко лошо да е останало в 2007 гСега сьм все още на 36 но още за малко.
Моя сьвет е давайте с бебчовците докато сте по-млади Макар че лично аз родина 21 дете с увреждане -така че всичко е сьдба!

# 44
  • Мнения: 2 960
страхотна разлика ,още по страхото е ако първото е момиче...имаш истинска втора майчица.....моята щерка и синът ми иман девет и половина години разлика.....чудесно е!!!!

# 45
  • Мнения: 11 607
Не искам да развалям хубава тема......

С брат ми имаме 9г. и 3м. разлика. Почти никога не съм го чувствала близка, не сме се карали, но не и близки...Аз лапе на 10, той - в казармата...Смисления ми живот е бил без него, както и неговият - без мен!Но...Така бе до перди няколко години...

Едва сега - аз над 30, той - над 40г. - започнахме да се търсим по-усилено, помагаме си много и съм щастлива,че си имам все пак и въпреки разликата - брат!

Факт е обаче,че винаги с племенницата ми(14г. разлика)сме си били много близки! Тя ми е като мое дете, а аз - като нейна сестра!

Ще има и негативи от подобна разлика, но въпреки тях - смело напред!Успех! Peace

# 46
  • Мнения: 340
Аз мисля, че е божа работа дали децата в семейството ще се разбират, независимо от разликата. Моята с брат ми е 1год. и 7 месеца и по отношение на него имах кошмарно детство. Донякъде причината за това беше и в родителите ми, защото те приемаха за даденост факта, че ей така без усилия си имат 2 дечица, като поне второто са го родили и отгледали между другото. Но баща ми също не е бил близък със сестра си, 9г. по-малка. Нито преди, нито сега.

Аз харесвам малка разлика и ми се искаше, все още ми се иска да имам такава на децата си, но не от някакво твърдо убеждение, че с такава децата ще се разбират по-добре, а защото това повече кореспондира с идеята ми за нормално семейство от гледна точка на самите деца. Моето откровено казано израстна малко самотно. От наблюденията ми върху други единствени деца със стигнала до извода, че да си такова е да имаш една рана, която хем не можеш да излекуваш и си като дамгосан цял живот, хем не осъзнаваш, че е в теб...

# 47
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Темата е интересна, според мен 10 години са много, но след като е минало вече това време, действайте и то бързо, хайде другия месец да се похвалиш  Heart Eyes Аз съм едно дете  Cry, родителите ми са се развели толкова бързо, че не е имало време за второ  Confused, затова задължително искам 2 или 3 деца. Мисля, че разликата трябва да е някъде около 4 - 5 години, ако е по - малка, аз ще се побъркам и няма да мога да се насладя нито на едното нито на другото, сега се радвам много на сина си, имам време за него, мога да му дам много внимание, като стане на 4-5 годинки ще е самосотятелен няма да има постоянна нужда от мен, вече ще е опознал доста света, а сега постоянно задава въпроси и аз съм насреща. Ако има едно бебе  в грижите ми, ще ми бъде трудно да отделя качествено време и за двете деца. Живот и здраве, след около 2-3 годинки ако всичко е наред ще опитаме за второ.
Успех на всички желаещи деца, дано да има повече  Heart Eyes

# 48
  • Мнения: 340
Зузи, за съжаление не винаги нещата стават както ги искаш. Аз в момента искам 2 бебенца с минимална разлика, да речем най-много 2г. Имам една приятелка с деца с разлика 1г.3м. и се чувстват почти като близнаци, толкова са си близки. Най-често се съюзяват заедно срещу големите. (Веднъж излезли сами на разходка.) Но! пък не се налага постоянно да ги забавляваш. А моят син е такъв, че има(ше) огромна нужда от внимание и особено да е център на вниманието. Според мен с 2 деца щеше да ми е по-лесно и може би по-приятно, но това е положението. Ако разликата е по-голяма, няма да имат общи теми за игра и общи интереси. В най-добрия случай малкото просто се стреми да подражава на голямото. Забелязала съм го при много деца със соц. разликата от 4г. Имам всичкия необходим опит и да се насладя, и да си отгледам и възпитам правилно 2 малки дечица, знам също, че синът ми ще умира за тях и си представям как ще ги взема от училище в последните години в гимназията  Crazy Също си мисля, че след като ще бъдат номер 2. и 3., няма да се разразяват конфликти както между 1 и 2 дете, които са много често борба за власт и спечелване на повече внимание и любов от родителите, доказване, че си най-добрия, които се инициират от първородното... представям си как ще си бъдат дълго време бебета в очите на трима ни и просто ще ги обичаме много. Малко идилистично си го представям, но не мога да го превъзмогна  Crazy Laughing

# 49
  • Мнения: 119
Интересна темичка.. Аз съм на 31, едната ми сестра е на 26, брат ми е на 20, а малката ми сестра е на 15.. Близка съм с тях, живея на другия край на света, но пак ги обичам и търся, както и те мен. Един skype ни е връзката през цялата година, но си говорим по цели дни, те ми разказват, аз им разказвам.. Няма по-голяма радост за мен от моите сестри и брат, всичко, което не може да бъде споделено с майчето, се споделя с мен, чувствам се важна в живота им..Както и те са важна част от моя.  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт