след или преди тоника се прави маска на лицето

  • 3 279
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 72
Аз най-напред си измивам лицето, след което слагам маската. После използвам тоник и крем.

# 16
  • Мнения: 1 243
Измиващ гел - Пилинг - Подхранваща маска - Тоник - Нощен крем

Не знам колко е правилно,ама така си го усещам. Ние нацяло объркахме авторката на темата, ми се струва!  Mr. Green Мацка, мажи се както ти харесва, или питай някоя козметичка. Wink

# 17
  • Мнения: 107
първо трябва добре да почисиш лицето си от замърсяванията (било то с тоник, тоалетно мляко, лосион, пилинг, ексфолиант...) и след това да нанесеш маската, тя все пак действа когато е върху чиста кожа, иначе няма смисъл...

# 18
  • Мнения: 4 292
първо трябва добре да почисиш лицето си от замърсяванията (било то с тоник, тоалетно мляко, лосион, пилинг, ексфолиант...) и след това да нанесеш маската, тя все пак действа когато е върху чиста кожа, иначе няма смисъл...
Не съм съгласна. Тоника не може да се сравнява нито с тоалетното мляко, нито с ексфолианта! Тези продукти действат по различен начин. Тоника подготвя лицето за крема, отстранява нечистотиите и следите от всички продукти които си изредила, включително маските. Не се използва като самостоятелно почистващо средство и НЕ замества измиващите гелове, млека или ексфолианти.
 

# 19
  • Мнения: 3 034
преди маска лицето се почиства с гел или тоалетно мляко, топля вода, за да се отворят добре порите и тогава се нанася маската. тоникът стяга и затваря порите и не бива да се слага преди процедура, която изисква отворени пори, включително и почистване на мъх или вежди  Peace знам го със сигурност, имам си козметик вкъщи - мама Wink

# 20
  • Мнения: 511
Измиващ гел - Пилинг - Подхранваща маска - Тоник - Нощен крем

И аз така Peace

# 21
  • Мнения: 776
Измиващ гел - Скраб за лице - тоник - маска - крем

Слагам тоника преди маската, за да ми е наистина чисто лицето. Все пак всяка маска се нанася на идеално чисто лице, а една от функциите на тоника, освен свиването на порите ( с малкото уточнение,че не всички тоници свиват порите, например хидратиращите нямат такъв ефект), е да отстрани остатъците от измиващия продукт и да доизчисти замърсяванията по кожата, ако последният не го е направил. За мен тоникът не тонизира, а просто почиства допълнително.
И все пак като чета вашите мнения, се замислям newsm78 дали не е нужна смяна на стратегията!

Общи условия

Активация на акаунт