Страхотен Кекс!

  • 66 449
  • 182
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 429
А при мен защо така се получи  Embarassed някой няма ли да ме посъветва, че пак да се пробвам да го правя

# 151
  • Мнения: 1 192
Тази рецепта гледам 2 години вече се подвизава във форума.Благодаря на съгражданката!И наистина става бързо,аз даже позагорих кекса.
Карах по мързеливата-разбих целите яйца(бец черупките Mr. Green) със захарта.Добавих брашното и от мен- малко какао.Тази смес изсипах върху тавичката с разтопеното масло(1/3 масло,орехи нямах) и се получи добре.Предполагам оригиналът е още по-хубав  smile3503 newsm10

# 152
  • Мнения: 7 723
....браво! Това е чудесна идея!   bouquet
....ще взема да направя един кекс, че откачих в това гадно време  Close
  bouquet

# 153
  • Мнения: 7 723
Сега да дам отчет:
...не изчетох цялата тема, но в процеса на правенето на кекс,
реших, че нещо му липсва...изведнъж се сетих, че това е бакпулвер.
Аз, естествено му сложих и няма да ви казвам какво чудо стана в печката  ooooh!
....като взе да прелива и да тече....после замириса яко на изгоряло...чудо! Close
А без бакпулвер дали ще се надигне? newsm78

п.п...и още нещо- подобрение да предложа...(така да се каже)
По- вкусно ще стане (според мене), ако орехчетата се карамелизират  Wink

# 154
  • Мнения: 1 192
Незнам дали някой ще пробва с карамел,като види какво е станало с бакпулвера. cook Joy
Надига се достатъчно-5 яйца са все пак Wink

# 155
  • Мнения: 2 484
Рецептата е без бакпулвер  Simple Smile защото колкото повече яйцата се бият със захарта толкова повече се надига,не му трябва бакпулвер Flutter

# 156
  • Мнения: 7 723
Рецептата е без бакпулвер  Simple Smile защото колкото повече яйцата се бият със захарта толкова повече се надига,не му трябва бакпулвер Flutter
Да, ама това трябваше да е болднато още в първия ти пост Crossing Arms

Ели, страхотен е кекса. Поздравления   bouquet Hug

# 157
  • Мнения: 2 484
Приемам забележката,наистина  не всеки ще прочете 11 страници трябва да го има в рецептата като предупреждение Hug

# 158
  • Мнения: 1 192
Може да пишеш:"Това са напълно достатъчните продукти за кекса,ако искате да експериментирате,добавете от вас WinkВсе пак не слагайте набухватели!newsm50  Mr. Green
Според мен,който иска и ванилия може да си сложи,поне няма да прелее във фурната newsm62

# 159
  • Мнения: 411
страхотен и много лесен,благодаря за рецептата
дори няма нужда да се отделят белтъци от жълтъци,достатъ4но е да се разбият хубаво яйцата със захарта и в никакъв слу4ай да не се разбива браШното(това за на4инаеЩите)от набухвател няма нужда това е пандиШпан.набухватели се слагат когато освен яйца,захар и браШно има и др. добавки.
аз ли4но едно пакет4е бакпулвер използвам 2 или 3 пъти

ето го и моя,http://nrdd.multiply.com/photos/album/13/DESERTI#1
преди да го поръся с пудра захар

но Ще го правя само за мен и половинката ,4е децата не оби4ат с орехи.
пак ви казвам страхотен е ,само едно не ми хареса,4е падат пар4енца орехи от него,не 4е аз не си ги обирам,но...ако измислим неЩо за да не се търкалят в 4инията.аз за сега все оЩе нямам идея

# 160
  • Мнения: 2 803


ето го и моя,http://nrdd.multiply.com/photos/album/13/DESERTI#1
преди да го поръся с пудра захар


http://nrdd.multiply.com/photos/album/13/DESERTI#1

Изглежда страхотно!  chef  bouquet Hug

# 161
  • Мнения: 429
BIZCOCHO, аз съм от начинаещите  Embarassed та какво казваш за брашното - само да го добавя, позабърквам малко не с миксер и толкова - така ли. А тъй като моята форма е по малка с 3 яйца по ли добре ще се получи  newsm78

# 162
  • Мнения: 411
слагаШ го внимателно малко по малко и  го разбъркваШ нежно и бавно с бъркалка(предпо4итам я) или дървена лъжица от горе на долу.докато се поеме браШното ,ако бъркаШ прекалено му отнемаШ пухкавостта.незнам как да го обясня,неЩо като преобръЩане.когато правех пандиШпан в огромно коли4ество го разбърквах с ръка.
подобно на разбъркване на салата.

ако бъркаШ бързо и продължително Ще спадне а дори може и да се вглети
надяжам се да си ме разбрала

# 163
  • Мнения: 2 484
За да не падат орехи се слагат по-малко като количество така че да плуват в маслото и те си се залепват за тестото после като се обърне са залепени но малко,аз примерно днес го правих и сложих доста орехи-тогава падат Hug

# 164
  • Мнения: 411
ето какво измислих,
на дъното да сложа цели ядки за фасон,след това да сипя един пръст от пандиШпанената смес после останалите орехи и накрая останалата смес,мисля 4е Ще се полу4и.не искам да намалявам коли4еството орехи , обожавам ги.
Ще пробвам и Ще кажа резултата,а дори Ще стане и по красиво с целите ядки.
до скоро

Общи условия

Активация на акаунт