Страхотен Кекс!

  • 66 373
  • 182
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 10 858
Аз да кажа все пак за кекса - отлепи се, след като изтина /добре че облях формата с маслото/.
На вкус е фантастичен  ooooh! Орехчетата са просто върха, аз го направих с повече.
Ели благодаря за рецептата, записвам си я в тефтера!   bouquet
Ами хайде прати ми едно парченце де........  Sad

Ми да ти пратя де, ама ти нещо ми се сърдиш Hug

# 46
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Аз да кажа все пак за кекса - отлепи се, след като изтина /добре че облях формата с маслото/.
На вкус е фантастичен  ooooh! Орехчетата са просто върха, аз го направих с повече.
Ели благодаря за рецептата, записвам си я в тефтера!   bouquet
Ами хайде прати ми едно парченце де........  Sad

Ми да ти пратя де, ама ти нещо ми се сърдиш Hug
Аз ли? Ти пък, как ти хрумна?  Shocked

# 47
  • Мнения: 3 562
Защо спадна  Cry

Направих го точно по рецептата пекох в електрическа тенджера около 25 мин, но още преди да го изключа както се беше надул до капака започна да се връща  newsm78

Къде бъркам  ooooh!

# 48
  • Русе
  • Мнения: 1 193
И аз го направих кексчето,само че сложих и какао в тестото,+малко лешници и бадеми към орехчетата.Стана добре,хубаво се наду.Малко ми дойде по-голяма формата за печене Rolling EyesВажното е,че бързо свърши,т.е беше одобрен Grinning
Благодарско за рецептата.

# 49
  • Мнения: 3 034

 ooooh! И при мен стана така, като правих сладкиша на Лео с карамел, разтече се карамела по време на печенето. Затова вече не я ползвам тази тава, само за обикновен кекс. Виждала съм Anna Olson от Foodcanada да облепя тавичката с фолио за да не тече  Thinking  На алармата отдавна съм махнала батериите,  не ми се иска да ме стресират допълнително пожарникарите  Laughing

за фолио не бих се сетила... но с хартия за печене става, правила съм други кексове със заливка и се изпича идеално  Hug

Да формата трябва да е незалепваща или си я намажете с масълцето! Peace

А за тези форми с махащото дъно-те не са ли само за торти? newsm78

Вече от фурната зависи дали на 200 или 220 или 180 !

Може и с 3 яйца става по малък просто! Peace

не са за торта, те са с друга форма. за кекс са, просто тази част, която е с издаденото нагоре (което прави дупката на кекса в средата) е отделна от обиколната и дъното - така се вади супер лесно, само се издърпва като е изпечен, но не помислих хич, че все пак има някакъв луфт  newsm78 нищо де, кекса е супер, просто ще намаже домочадието още един в бързината  Party

# 50
  • Мнения: 951
В декемврийската ни темичка няма никой,затова реших да се "поразходя" из форума,което правя твърде рядко и преди около 2 часа се натъкнах на тази рецепта.Страхотна е !Е,това са думите на моя мъж,защото аз такива вкусотии не си позволявам,особено пак толкова късно!Кексът не ми направи никакви мизерии,наду се добре,отлепи се като хората.Като изстина го разрязах и намазах с шоколад,за да стане по-калоричен,че иначе не е... Joy
Е,след този страхотен кекс може  тази вечер да има секс hahaha

# 51
  • Мнения: 2 481
Хихи браво след кекс следва секс!

Росалче незнам на мен в началото когато го правех все ми спадаше или от силна фурна и като го извадя спада,или ако съм отваряла фурната през време на печенето!
  А в електрическа тенджера незнам каква ще е причината! newsm78

# 52
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
...................Е,след този страхотен кекс може  тази вечер да има секс hahaha
Е това вече е приказва!

# 53
  • Мнения: 438
Рецептата изглежда страхотна и ще я пробвам още утре за закуска!
Благодаря!

# 54
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Току що го направих, стана бързо за около 35 минути с печенето, вдигна ми се доста, само забравих да сложа една две ванилийки в сместа, но пак се очертава вкусен, след около 8 минути го изваждам от фурната, а как ухаееее Party
Мислех да правя пак френския с круши, но не съжалявам, страхотна рецепта..мерси  bouquet

# 55
Eli83, благодаря за рецептата сега бързо ще си я копна . Утре  още ставам и ще го пробвам и аз .  chef

# 56
  • Мнения: 527
Eli83 благодаря за страхотната и лесна рецепта.  bouquet  bouquet  bouquetвече е една от любимите ни.

# 57
  • Мнения: 231
Страхотна рецепта - лесна и ефектна, много благодаря! Не усетих колко бързо стана, а още по-малко усетих колко бързо свърши...  bouquet

# 58
Рецептата е уникална  smile3501 smile3501  бърза, лесна ииии много вкусна Peace уверих се в това след като я пробвах Всички в къщи са доволни . Благодаря  на Ели83 Hug Grinning

# 59
  • Мнения: 2 724
Дъщеря ми се е запалила по сладкарството Rolling Eyes.
Като видя тази рецепта и реши, че непременно трябва да се пробва.
Стана страхотен кекс Peace, само че орехите не останаха отгоре, а в средата.
Защо  33uu?
Ето го 

Общи условия

Активация на акаунт