За глупостта и съществуването наречено "живот".

  • 2 430
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Хора, още е първа страница  на темата, 10.00 часа е, празник е-не се яжте.Пийте!

# 16
  • Мнения: 212
Хайде не ми лей мозък, а прочети първия пост по темата. Нито съм твърдяла кой е умен или прост, нито съм се причислила към някоя от групите. Познавам и умни и прости хора, това ми е достатъчно за да направя съпоставка.
Еми тук е разковничето на въпроса. Тези простите хора кой ги определи като прости. Ти или някой друг. И ти по-умна ли си от тези прости хора които познаваш. И ти самата ли се смяташ за по-умна от тях или някой друг те определи за по-умна от простите хора. На какво основание ти сама се определяш за по-умна от други прости хора. И най-умните хора на света за някои са изглеждали доста прости.

# 17
  • Мнения: 4 762
За критерии ли говорим, Борисе? Имам си собствени, по които съдя кой е прост и кой не е. Та, според твоите такива кои съществуват по-безоблачно?

# 18
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Има едни такива хора, които са много прости, и колкото по-прости са, толкова по-мъдри са, и даже клонят към светци. Познавам хора, които така са се родили - достатъчно мъдри, че да не им се налага да размишляват сложно и дълго и със страдание, за да постигнат мир и щастие в себе си и с околните. Сложните не знам дали са по - умни, но със сигурност са по-склонни към побъркване, което донякъде е нещастна работа...

# 19
  • Мнения: 1 400
Простака казал на простака - ти си простак Mr. Green
Нищо лошо не искам да кажа с това - просто така ми дойде.
И да, и аз мисля като Борис - как така определяме кой умен, кой не е. Всеки ще каже за себе си - мдааа, аз съм си умник, но дали е така наистина? Wink Wink

# 20
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Laughing ... подкрепям Борис и Дона

Като размислих, спрях да ви подкрепям ... Crazy

В крайна сметка,  всеки смята някой за по- глупав от него ...

..пък вие уж не смятате така, но намеквате, че тези, които смятат така за глупаци  Thinking ooooh! Wink.. или не  Laughing

Поправих се

Последна редакция: пт, 26 окт 2007, 10:44 от secretgarden

# 21
  • Мнения: 3 447

..пък вие уж не смятате така, но индиректно смятате тези, които смятат така за глупаци  Thinking ooooh! Wink.. или не  Laughing
Ох, много сложно  Laughing

# 22
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650

..пък вие уж не смятате така, но намеквате, че тези, които смятат така за глупаци  Thinking ooooh! Wink.. или не  Laughing
Ох, много сложно  Laughing

Престани ...обърках се, защото едновременно пиша и играя на пожарникари ...ти можеш ли така ?

# 23
  • Мнения: 98
А дали изобщо има взаимозависимиост между това кой колко е умен и това колко щастлив се чувства? Може някой, който определяш като не много умен , по -простоват човек да живее много щастливо в мир със себе си, незадълбавайки във философски размисли, които правят пък така наречения "по-модър" щастлив.По - скоро щастието и "по-лекия" живот се определят от ценностната система на човека.

# 24
  • Мнения: 3 447

Престани ...обърках се, защото едновременно пиша и играя на пожарникари ...ти можеш ли така ?
Не, ама аз съм от простите - пиша и ям сандвич със сирене  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 307
Да не би някой съфорумец да очаква,че друг ще се признае за по-прост от него ?! Mr. Green
Както е казал един умен (според мен) човек :
"Аз обичам да слушам хората,когато говорят за себе си,защото знам ,че ще чуя само хубави неща."

# 26
  • Мнения: X
Естествено, че никой няма да си  признае, че е прост, защото както е казал един  по-умен от мен човек:
"Никога не говори лошо за себе си.Другите го правят по-добре."

# 27
  • Мнения: 3 423
Каква ти е файдата, че някой се има за умен,
ако това може да го изкарва от равновесие.
Умните хора не страдат. Дори и да са глупави.

# 28
  • Мнения: 412
следователно колкото си по-прост  -  толкова си по-щастлив  Mr. Green
Не посмях да го формулирам така, обаче ти... Laughing
 Опасявам се, че някои хора умишлено си налагат да бъдат прости. Уловили са някак взаиморвръзката между това да си безхаберен и да съществуваш по-лесно.
Да, аз познавам точно такъв човек, има страхотен потенциал и енергия, но някак съзнателно или не си затваря очите за много неща (похабява си потенциала, но факт е, че това го прави по-щастлив и спокоен), а на прима виста хора, които не го познават си мислят, че е е... простия чиляк.

# 29
  • Мнения: 742
Познавам глупави, нещастни хора.

Общи условия

Активация на акаунт