За прането на вълнени дрехи?

  • 30 132
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 800
Гледах по TV как да разширим свити при пране пуловери. Накисват се с вода и малко умекотител, след това се разпъват и се оставят да изсъхнат върху кърпа. Не съм го пробвала Peace.
Вълнени пуловери нямам поради климата, в който живея Wink

# 16
  • London, baby
  • Мнения: 800
Моите вълнени блузи ги пера в пералнята и с первол, но повечето ми са степани Sad и е станало така, защотото на етикетите пишело да не се пере в пералнята, но кой да види  #2gunfire
Много ме е яд, защотото много хубави пуловери станаха с 2 размера по-малки.

# 17
  • Мнения: 1 174
Гледах по TV как да разширим свити при пране пуловери. Накисват се с вода и малко умекотител, след това се разпъват и се оставят да изсъхнат върху кърпа.

Даа, така поправям грешките си с центрофугата.С повече усилия достигат почти  първоначалния си размер. Simple Smile Важното е при сушенето да се оставят върху хоризонтална повърхност.

# 18
  • Мнения: 531
аз съм толкова бясна, че чак тема пуснах.В бързината вместо на вълнено пране съм изпрала новата си жилетка и шала на дъщеря ми на обикновено цветно.На 30гр, но резултатът беше нова жилетка за детето и шал за боклука.Киснах ги в омекотител, дърпах, дърпах, белким пораснат, но нищо.Сега ще ги кисна в оцет, но надежда нямам.Изводът е:1-да си отваряме добре очите, 2-задължително пране на програма вълна.Препаратът не е от голямо значение.

# 19
  • Мнения: 4 300
Пера на програма за вълна с течен розов Медикс. Нищо не се е свило. Трябва да погледна обаче какви обороти на центрофугата се задават в тая програма ( автоматично е).

# 20
  • Мнения: 4 916
Само с препарат за вълна (на медикс), на 30 градуса, без омекотител, без центрофуга.

# 21
  • Мнения: 8 999
В пералнятая, на програма за вълна, която няма центрофуга, а само изцеждане. Ползвам обикновен прах за пране и омекотител.
Ако се скапе някой пуловер, хич не ми е жал, защото и без друго не ги долюбвам плетивата, но понякога се изкушавам да купя - я за себе си, я за децата. Мъжът ми не понася вълнени плетени пуловери, защото му боцкат, независимо колко е мека вълната и дали е кашмир или обикновена непредена бабина вълна.

# 22
  • Мнения: 2 439
Пера ги на програмата за вълнение дрехи с течен препарат - первол, персил, медикс /веднъж дори с течен сапун/.

# 23
  • Мнения: 531
В пералнятая, на програма за вълна, която няма центрофуга, а само изцеждане. Ползвам обикновен прах за пране и омекотител.
Ако се скапе някой пуловер, хич не ми е жал, защото и без друго не ги долюбвам плетивата, но понякога се изкушавам да купя - я за себе си, я за децата. Мъжът ми не понася вълнени плетени пуловери, защото му боцкат, независимо колко е мека вълната и дали е кашмир или обикновена непредена бабина вълна.
Да, ама като е Бенетон, малко боли.

# 24
  • Мнения: 5 698
В пералнята на 30 градуса, специална програма за вълна.Ползвам винаги течен препарат за пране,защото ако е прах,често остава по дрехите.Сигурно,не се изплакват много добре.

# 25
  • Мнения: 1 925
Пера ги с нормален прах или Первол за вълнени дрехи и омекотител на програма за вълнени дрехи. Peace

# 26
  • Мнения: 14 489
В пералнятая, на програма за вълна, която няма центрофуга, а само изцеждане. Ползвам обикновен прах за пране и омекотител.
Ако се скапе някой пуловер, хич не ми е жал, защото и без друго не ги долюбвам плетивата, но понякога се изкушавам да купя - я за себе си, я за децата. Мъжът ми не понася вълнени плетени пуловери, защото му боцкат, независимо колко е мека вълната и дали е кашмир или обикновена непредена бабина вълна.
Да, ама като е Бенетон, малко боли.

ми то на бенетона обикновено пише "ръчно пране" Peace

# 27
  • Мнения: 1 546
Пера ги с Первол, на програмата за вълна,т.е. на 30 градуса, без центрофуга

# 28
  • Мнения: 165
Програма за вълна на 30 градуса. Обикновен прах и омекотител.

# 29
  • Мнения: 2 427
Аз вълна пера само и единствено на ръка и то много внимателно.Имам добра марка пералня със програма за кашмир,до колкото знам с най-добрата програма за вълна,гарантирала от производител на вълна,но въпреки всичко разваля!!!Просто дрехата не е същата.Съжалявам че опитах и съсипах няколко неща на които адски държах.
За'тва легенчето хладка водица и Перлана Кашмир или Деликатни! Peace

Общи условия

Активация на акаунт