За прането на вълнени дрехи?

  • 30 146
  • 46
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 815
И аз използвам Балсам на Медикс за вълнени дрехи+омекотител, и програма за вълна. От известно време ползвам един течен прах за плане, ама не се сещам как се казва, и съм страшно доволна от него. По-хубав от Медикс, мирише много хубаво и изпира чудесно. Даже няма нужда и от омекотител.

# 46
  • Мнения: 531
Да споделя, след като злополучно, повтарям, по невнимание, си затрих нова вълнена жилетка в пералнята, какъв експеримент направих.Имах блуза със състав фина вълна и коприна-деликатна материя, но много светло розова Sadсложих тенджерата на котлона и боядисах блузата в актуално лилаво с изваряване.Пропуснах да вметна, че блузата ми беше големичка.казах си ,като я топна да я варя, ще се свие.Но не се сви.И тогава, съвсем тенденциозно я бутнах на цветно пране, с течен препарат за вълна.И тогава....плюшеният мечо се сдоби с лилава блузка.Изводът, който си направих от този експеримент е следният:нито високата температура могат да увредят значително вълната, нито чак толкова препаратът има решаващо значение, а биенето в центрофугата, дрехата излиза като от тепавица.

Общи условия

Активация на акаунт