Още малко бебенце сладко - ДЕКЕМВРИ ще бъдеш при мама и татко!

  • 12 814
  • 287
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 630
Иве - страхотно оформление!
Жайгарова - оня ден купих боти на дъщеря ми Рънърс за 33лв. и при това изглеждат много сладурски. А за ботушките в Хиполенд - мааааалко се пооляха май.
На мен концентрат не ми се пие, но бира доста често употребявам.
Лека вечер   bouquet

# 16
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
Ох, пие ми се ужасно, ама търпя. Blush

Позволявам си по бира или чаша вино. Обаче ми се пие концентрат, та ми се вие...И като си помисля, че и кърмене следва, лошо ми става! Rolling Eyes

Клер, убеждавам се, че имаме много общи неща покрай зодията си  Twisted Evil И аз обичам да си пийвам и сега ми липсват вечерите когато си опуквах по бутилка хубаво испанско вино и като знам, че идват и коледни празници, а аз няма да мога да пия... ама няма как, бебчето ще е по-важно. Иначе като бяхме на гости в онзи град за който ви разправях се отпуснах и изпих не знам колко чашки вино, че и малко ракия и направо не можех да се спра Blush

Сега съм се замислила за тези клизми и май предпочитам да си купя круша ли какво беше там и сама да си направя у нас като усетя, че идва момента, а и с бръсненето сама ще се справя, че знам ли ги тия испанци дали изобщо ще ме обръснат Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 469
Тони, и аз стискам палци всичко да е наред и да те изпишат бързо, а бебето да удържи още две седмици!  Praynig

Аз днес ходих на изложението в зала Универсиада за бебета но се разочаровах. Имаше най-вече колички (а аз вече съм избрала), от леглата - само Арбор, щандове на Чико,  Авент и Нук (но пък тях си ги има навсякъде), 1-2 щанда за дрехи, но не се продаваха. Според мен си заслужава да се отиде само ако още не сте се спряли на количка за бебо - наистина ги има повечето фирми - скъпи и евтини - с новите си модели.

# 18
  • София
  • Мнения: 165
анима, а въобще нещо продават ли или е само изложение с цел договаряне?

# 19
  • Варна
  • Мнения: 2 455
Здравейте момичета!
Благодаря ви от сърце за подкрепата, явно имаше голяма полза от нея. За сега ми се размина приемането в болница, казаха ми след изследванията да си ходя. Всичко за момента е наред, но ще ме следят по-често и ако бебо страда ще се пристъпи към секциото. На 31 пак съм на преглед. Само се надявам да успея да я докарам до към 7 ноември, когато влизам в девети месец. За сега не е още сигурно, но най-вероятно секциото ще е на 15 ноември.
Още веднъж ви благодаря, и се радвам, че мога да разчитам на нашето виртуално приятелство.
Лека вечер!

# 20
  • Мнения: 630
Браво Тони! Много се радвам! Grinning
И аз съм се убедила, че форумската подкрепа е голяма сила.
А и на теб малко ти остава.
Лека и спокойна сега!

# 21
  • Мнения: 153
Момичета здравейте и от мен!

Тони много се радавам, че новините са добри! Стискам палци да е все така докрая   bouquet

Аз досега четох старта темичка, че днес нали не бях на работа и поизостанах с новините.. много се натъжих от това, което прочетох там.. просто нямам думи..

Иначе да отговоря на венчо по въпроса за ските. Значи в началото на януари 2006 ме оперираха от апендицит (за съжаление беше и перфориран..та имах дренаж и прочие) и ок 20 март същата година бях 3 дни на ски. Не съм имала никакви проблеми , но карах бавничко и гледах да не тръскам много Simple Smile Агоре-долу тогава бяха минали около 2 месеца от операцията. Та си мисля, че ако секциото ти е ок 20 ноември, можеш спокойно да идеш на ски през февруари Simple Smile

Иначе момичета аз днес бях на очен лекар. Правиха ми изледване на очните дъна и на ретината и в резултат на това се оказа, че имам разслоение на ретината и на двете очи заради късогледставото и лекарката категорично изключи варианта за нормално раждане.. Така че влизам в групата на мамите, които ще раждат секцио. Хич не съм доволна от тази новина Sad Да не кажа, че съм ужасно притеснена.. след операцята миналата година, не си и помислях за втора коремна операция Sad Като знам колко зле се чувствах  през първите 10 дни.. направо не знам какво ще правя този път, а при това и с бебче.. предполагам, че ми трябва време да се настроя, но днес определено тази новина ме завари абсолютно неподготвена. На 30ти съм на преглед и предполагам, че тогава ще определим дата за секцио.. Искам да попитам мамите, които са раждали секцио колко дни преди термина се насрочва операцията? Върти ми се нещо като 10 дни преди термин, но все се чудя дали има мами, които се им правили секцио по-близо да термина.. иска ми се бебелана да си остане в корема ми колкото се може по-дълго, та затова питам..

# 22
  • Мнения: 114
Ха здрсти и от мен.
Тони  -радвам се,че ти се е разминало лежането в болницата   Hug.И устискай още малко-не остана много време.
А аз да ви се похваля каква добра работа свърших днес-най-накрая се регистрирах в тукашния център за помощи и ще получавам майчинство(като безработна)-което не е много(за тукашните стандарти),но не е и малко за България.С мъжо взехме решение да се пребираме окончателно в България,така че живот и здраве май месец си набиваме чукалата от тука,чак с граничарско куче не могат да ни настигнат  Laughing.Така да ни е писнало и на двамата,но няма начин ще трябва да остискаме още малко.
Днес получих писмо от болницата и ме молят да отида да дам ПАК кръв,защото нещо май не е наред.Надявам се да не излезе нещо лошо.Така,че в понеделник ще ходя до болницата и ще чакам добри резултати.

# 23
  • Мнения: 57
Добър вечер и от мен!Аз днес бях на кръщене,после на имен ден и чак сега ви прочетох.Много съжалявам за двете невинни душички CryТони,радвам се,че ти се е разминала болницата и дано всичко е наред до 15 ноември Hug

# 24
  • София
  • Мнения: 1 020
Eто ме и мен. Редовно ви чета, но рядко пиша. Днес специално съм доста емоционално заредена и за това реших да се похваля и на вас. Първо ходих на консултация, видяхме девойката - 2 кг е почти, и се е завъртяла с главата надолу, готова да излиза.Е лошата новина е че ми е нисък хемоглобина, ама това май са бели кахъри, като чета повечето сте така, тъй че не е болка за умиране.

След прегледа ходих на училището (отворените врати) на ТК и определено останах доволна. Въпреки тези инфекции от последните дни - май определено за там си оставам, макар и без избор на екип.Това което ми направи впечатление беше че упойката е безплатна, доктора това го повтори, но те преценяват дали да я поставят или не (имало някакво определено време, след което вече нямало смисъл). А и другото интересно, лично за мен, казаха ни че можем сами да си направим клизмата вкъщи (казаха ни лекарство което да си купим предварително от аптеката), естествено това само когато са ни изтекли водите примерно, или при много чести контракции. 

В края на деня посетих и бебеманията, харесах си количка, но така и не разбрах дали се продаваха на място, защото аз не бях тръгнала принципно нищо да пазарувам, а да гледам. Останах малко разочарована, защото очаквах че ще има повече щандове - но уви не повече от 30, дали имаше и 30. Но пък имаше много подаръци - шишета, биберони, разни кремчета.

Стана дълго, но пък аз нали рядко пиша, та сега се отнесох.
 welcome на новите мами във форума.
Честит имен ден на празнуващите.
Хайде лека нощ на всички
П.С Забравих да се похваля, че утре ще имам среща с бъдещия педиатър, дано да се съгласи да ни вземе, защото той е доста търсен и натоварен.

# 25
  • Мнения: 686
Браво на Ивето  bouquet

Първо честит имен ден на всички именици.  bouquet

Тони радвам се,че при вас нещата са добре и дръж се малко остава Wink

Днес много се натъжих от тъжните новини,който струят от форума.Дано няма повече такива новини.Много е тъжно това,което преживяват родителите на тези невинни душички Praynig

За клизмата,не се засилвайте да си я правите в къщи,че ако е много близко да раждането,да не пльосне бебето в тоалетната.На мен,като ми направиха клизма(когато раждах Ралица),толкова ме болеше и напъните от клизмата и от самото раждане почти ми се сливаха и когато реших да стана от тоалетната,още имах зор,но акушерката ме вдигна,прегледа ме и се шашна,аз си раждах,едва отидохме до "магарето".За малко Рали щеше да се роди в тоалетната #Crazy

Днес съм се разшетала,лъснах хола до най-малката подробност и какъв бе резултата.Ралица реши да реже едно лисче хартия,наситни го и го посипа по пода за украса.Мъжо реши да пие бира с фъстъчки и в диаметър от 1 метър около него се търкаляха люспи от фъстъци и цели фъстъци.Ралица насъбори всички столове и ги подреди във влакче,а мен ме боли стомаха от многото работа,която съм свършила днес и нямам сили да чистя наново ooooh!

За козметиките,взех олио на Джонсън с него мажех Ралица,смятам и сега да видя на Наско как ще му се отрази LaughingА Рали още я мажа с бебешко олио,но на Бочко,евтино е,а и тя много обича след баня да се намаже,така,че не я лишавам от това удоволствие,само дето иска на бебето Джонсъна Twisted EvilЗа дупе смятам да ползвам Дефламол.И ако евентуално има коса едно шампоанче на Джонсън,но и то не е толкова необходимо,бебешкия сапун върши чудесна работа.

За праха за пране,ползвам Тео бебе,нямам оплаквания от него.

# 26
  • София
  • Мнения: 210
Тони, много се радвам! Дано бебче е добре и остане възможно най-дълго вътре. Hug
Аз тази вечер бях на кръчма с приятели, но да ви река, колкото се радвах, че излизам, толкова и странно се чуствах. Първо беше страшно задимено, сега всички дрехи ми миришат и чакам да се стопли вода в бойлера, за да я изтъркам тая смрад. Освен това все не можех да се настаня удобно на дървените пейки и накрая народа отиде да продъжи купона, а ние се прибрахме у дома. Остарявам... newsm27
Хихи, защо се връщате? Сподели, ако не е твърде лично?
Аз все по-често се замислям да си дигаме децата и чукалата и да се махаме оттук. Тъпото е, че когато наистина имах възможност да отида в чужбина да уча и работя се отказах, защото искрено вярвах, че още малко като постискаме зъби и нещата ще се наредят. Сега вече съм страшен песимист за развитието на държавата и се оглеждам все по-упорито за някое място, където да потърся по-добра реализация и място за отглеждане на деца. Като англоговорящ, Великобритания винаги ми се е струвала подходящо място, но сме се разбрали с мъжа ми, че си даваме още 3 години, в които да преценим накъде вървят нещата и тогаз да мислим сериозно.

# 27
  • Мнения: 280
Тони  Hug
Клер , много е зарибяващ, за 4 дни изгледах почти всичкои ми останаха 3 серии от 4 сезон за тази нощ  Laughing  А за лекарите си много права, аз моя го избрах преди да забременея.

# 28
  • София
  • Мнения: 165
Добро утро от мен  Hug

Виждам, че съм изпуснала нощната групичка. Като съм ококорила тези ти ми очи в 4 - ама едва сега ме пуснаха да стана от леглото. За съжаление си прочетох всички книжки и сега се налага в това гадно ( при нас е толкова тъмно и влажно ) време да се поразходя до някъде да си купя някоя и друга.
Как го закъсах преди няколко дни ако знаете. Аз нали си имам отвреме на време аритмия, ама ми предписаха една шепа хапове - та не се беше обаждала скоро. Да ама преди два дена както си седях права ( без никакво натоварване или притеснение ) се свлякох на земята. И като почна едно сърцебиене - около 40 мин . Даже не можех да дишам - имах чувството, че сърцето ми е в гушата. След серия консултации по телеф. изпих няколко успокояващи чая и горе долу се поуправих, но така си изкарах акъла, а  и милото доста се притесни. Искше да ме води в спешният ц-р на Окръжна болница - ама аз не се дадох. Само щяха да ми надупчат д-то с обезболяващ коктейл и една две банки глюкоза. Брррр

Стига съм ви занимавала. Весел ден на всички  Peace

Тони, много се радвам, че всичко за сега е ок. Пази се и повече си почивай !

# 29
  • Мнения: 277
тони, браво за добрите новини. ще устискаш, разбира се, а 15.11 е една супер дата, баба ми е родена тогава и е една прекрасна жена
poctor, мерси за инфото. значи има надежда. ама как ще карам лекичко, не знам. аз страшно обичам скоростта. е, поне ще си начеша крастата, която ще ме засърби през ноември, но тогава ще имам други грижи. м/у другото, аз също имам операция от спукан апандисит, е, отпреди 13 години и тя минава през средата на корема. за нея казвах, че сега ще режат пак там и ще я приберат. а не долу при пубиса
аз тази сутрин като се събудих в 7 и до 9 едно мрачно настроение, защото не усещах бебчо. преди малко се размърда и направо съм във възторг. много съм страхлива. как ли ще се грижа за него Sad

Общи условия

Активация на акаунт