Да си развеем сутиените!

  • 3 172
  • 58
  •   1
Отговори
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Не, не съм объркала подфорума.
Питането ми е за сутиените - тези кърмаческите. За 8 месеца смених два. От пране и вторият вече плаче за смяна. Не че не са ми удобни, напротив. Но ми писна вече. Не ме разбирайте погрешно - не кърменето ми е писнало, а сутиена а ла "дойка съм аз неуморна". Реших - ще го махна. Искам нещо по- така вече, нещо по- джиджи биджи.
Ваш ред е. Споделяйте какви сутиени носите: по-мадамски или оставате верни докрая на удобството?

# 1
  • Мнения: 8 242
Никога не съм носила кърмачески сутиен  Crazy

# 2
  • София
  • Мнения: 2 734
Откакто съм родила си нося съвсем нормални сутиени,ама си ги избирам с предно закопчаване,че да са ми по-удобни.А и освен това не кърмя навън,така че когато излизаме си нося и другите сутиени,които се закопчават отзад.

# 3
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
А на мен просто много малко модели ми стават в момента.Да не говорим,че всички са "бабешки".Просто много голям размер го вадя. Cry

# 4
  • Мнения: 356
Сутиен за кърмене  Peace Преди около четири месеца и на мен ми писна да нося такъв и се накиприх с нещо по-така, че и с банели  Laughing  Последва такова запушване на каналчета и на двете гърди, че не ща да си спомням  ooooh! Тогава си прибрах суетата в гардероба  Mr. Green и продължавам да кърмя  Heart Eyes 

# 5
  • Мнения: 660
Кърмначеският не ми беше удобен, затова си носех един по-раздърпан стар отпреди това. Сега пак съм си с нормални.

# 6
  • Мнения: 527
И аз не нося сутиен за кърмене.Имам ,но не съм ползвала,защото съм си намерила удобен на Скини,и си ходя с него-без банели,мек,еластичен,с два вида закопчаване, и доста секси PartyИмам и други удобни за кърмене,които са на Триумф,и пак са си "за показване",а и си кърмя навън често Simple Smile  Кърмаческите сутиени имат чудни модели,въпреки че може би са по-удобни Grinning

# 7
  • Мнения: 3 760
Сутиени задължително с банели. Копринени или памучни. Ако  са с дантела - слагаХ кърмачески подплънки  Wink Предпочитах тези с предно закопчаване. Доста време джитках с кърмачески сутиени, но предимно вкъщи. Сега нося каквото по принцип - предимно Триумф. Гърдите ми отдаван не преливат и не са по-големи от обичайното. Вкъщи често се улавям, че съм със сутиен над циците  Laughing Дребната уважава самообслужването, особено ако съм вторачена в компютъра  hahaha

# 8
  • Мнения: 535
Сутиени кърмачески носех до преди 5 месеца. После вече реших, че няма смисъл о тях, малкият не суче навън, а и не се сеща. Сега вече е и на градина и го кърмя само вечер и нощем. Скоро отиваме и към отбиване  Twisted Evil

# 9
  • Германия
  • Мнения: 8 103
Миналата седмица си купих поредният кърмачески. И за спорт се оказаха удобни!

# 10
  • Мнения: 2 818
Кърмаческия го нося рядко (пък и вече ми е леко голям). Нося нормални, но без банели, май спорти се водят. На единия пише "So sexy" , за да си знам  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 7 837
Ненавиждам грозния кърмачески сутиен. Добре че хората са помислили и за нас и как да изглеждаме малко по-секси.
Един от многото сайтове  Simple Smile
http://breakoutbras.stores.yahoo.net/senubr.html

# 12
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 997
Най-обикновен черен, или бежов, или бял сутиен с банели. С твърда чашка. Все ми е едно дали има дантели. (80 E сега  Mr. Green).
Винаги съм ползвала такъв модел (75 С), и през бременността не го смених (75 D), и в по време на кърменето сега... и банските дори ми са такива.

# 13
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 997
А и хич не ми е зор да е секси - каквото ми е удобно, това нося.
Сексът е друга работа, не зависи от бельото  Laughing

# 14
  • Мнения: 7 837
Удобно и секси, вървят ръка за ръка.
Въпрос на стил  Simple Smile

# 15
  • Мнения: 1 328
Кърмачески - в старите не влизам, а и този ми е много удобен.

# 16
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Удобно и секси, вървят ръка за ръка.
Въпрос на стил  Simple Smile
Ей това имам предвид и аз.
Давайте идеи, линкове, снимки!

# 17
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Сутиени задължително с банели. Копринени или памучни. Ако  са с дантела - слагаХ кърмачески подплънки  Wink

Защо с банели?
А подплънки до кога слагаше?
Тъкмо реша, че не тече и е дошло време да ги махна и хооп честито, сдобивам се с изненадващо солидно петно  Laughing Все едно съм в перманентен цикъл на гърдите - малко отмъщение заради дългата липса на другия  Twisted Evil

# 18
  • Мнения: 3 718
А пък на мене като ми писна да се подплътявам с купища материал за да не тека, в един момент започнах да слагам от онези сутиени с лята чашка и банел. Чашката нали е мекичка и попива изтичащото, а и бюста изглежда един...бухнал  Mr. Green
http://bulbel.bg/Product.aspx?product=213  нещо такова

Последна редакция: сб, 27 окт 2007, 10:56 от Шаманката

# 19
  • Мнения: 2 614
Носех кърмачески, но ми писна и го захвърлих! И сега нося нормални с банели (е нормални - размера им е доста над нормалното  Whistling)

Кейси, страхотни сутиени, направо не са истина!  Hug

# 20
  • Мнения: 1 896
Да, и аз мисля, че не може да е секси нещо, което видимо притеснява носещата го. Има и хубави кърмачески сутиени - поне на моите цици изглеждат добре. Освен това са ми ужасно удобни, така или иначе никога не съм носила сутиени с телове или дебели чашки.

# 21
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
Аз предпочитам сутиени с банел, с твърда или мека чашка. Сега по-удобни са ми тези с мека ластична чашка - не са кърмачески. При кърмене вадя мат'риала над сутиена, независимо в къщи ли навън ли. Купих си един кърмачески на Триумф, но още като бременна, а сега ми е малък и неудобен. сега не ми се дават пак толкова пари, като не знам до кога ще ми става. Не търся да е секси. То на моите слонски размери нищо няма да стои секси  Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 5 401
Много отдавна захвърлих кърмаческия сутиен. Не само че изглеждаше мега бабешки, но и ме запарваше с двойния си плат. Старите сутиени не ми стават за съжаление, затова си накупих три готини парчета от МОЛ-а. Моите предпочитания са с банел, без подплънки и по-отворени, за да се вади лесно млекоцентралата.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 551
Не съм носила кърмачески сутиен. Нося си тези, които си имам. За щастие са с подвижните презрамки и като дойде време за ядене, просто я откачам и действаме. Страшно удобни са ми  Peace

# 24
  • Мнения: 867
Е да, ама джиджи-биджи-тата са все с банели. А те могат да ти докарат запушване. Аз си карах около година с тези безшевните, но пък бюстът ми не е толков аголям. Сега вече си нося нормални секси сутиени, но вече съм в периода на зряла лактация и не ми пречи.

# 25
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Далече съм от мисълта да сложа нещо, което няма да ми е удобно, ще ме стяга, притиска, дразни. И не жалая да съм секси за околните, а целя аз самата да се чувствам добре. Когато една жена се харесва, привлича и околните. Все пак не сме само майки, но и жени. Хубаво е да  не го забравяме и да си доставяме и малки удоволствия, нали?
Ето сутиен, който ми се струва удобен, но и красив - http://www.twinkle.ch/product-foto-popup.php?id=1263&productid=448  Нищо, че е пак кърмачески Wink
Ето още нещо: http://www.twinkle.ch/product-foto-popup.php?id=526&productid=191

# 26
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
Аз нося с банели, но пък никога не съм имала препълване, запушване, течове, и бучки. А иначе сега май чашка Е ми е леко малка Grinning

# 27
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Е да, ама джиджи-биджи-тата са все с банели. А те могат да ти докарат запушване. Аз си карах около година с тези безшевните, но пък бюстът ми не е толков аголям. Сега вече си нося нормални секси сутиени, но вече съм в периода на зряла лактация и не ми пречи.
Да, за съжаление. А мен банелите сега ме дразнят, преди не беше така. Бюстът ми е голям и натежал и не става за безшевните, да не говоря за дунапренените там чашки /меки ли са или твърди, обърках ги вече/... Затова търся идеи.
От кога почва тоя период на зряла лактация?

Последна редакция: сб, 27 окт 2007, 12:49 от Buba Mara

# 28
  • Мнения: 2 616
Доста време носех кърмаческите сутиени, просто защото не можех се събра в "нормалните", но вече ми писна (много грозновати и обикновени са ми, и аз искам да се почувствам като мадамка Simple Smile от време на време с нещо по-джиджи-биджи  Heart Eyes) така че отидох купих си два по-изрязани и хубавки сутиена и вече около месец съм си с тях и ми е супер комфортно. Обаче все пак кърмата ми вече се е поотрегулирала, не тека постоянно и не ходя с подплънки, по-нормална е цялата работа Simple Smile

# 29
  • под дъгата
  • Мнения: 630
А пък на мене като ми писна да се подплътявам с купища материал за да не тека, в един момент започнах да слагам от онези сутиени с лята чашка и банел. Чашката нали е мекичка и попива изтичащото, а и бюста изглежда един...бухнал  Mr. Green
http://bulbel.bg/Product.aspx?product=213  нещо такова
Така трябва всеки ден да се пере. И да имаш мимимум два. Като че ли не ме устройва  Laughing

# 30
  • Pb
  • Мнения: 1 183
В осмия месец пробвах кърмачески сутиен в един магазин - незнам модела ли не уцелих, що ли, но толкова неудобно нещо на гърдите не съм слагала и се отказах за напред да търся. Много удобни и по време на бременността и за кърмене се оказаха безшевните бюстиета. Иначе нося и сутиени с банели с твърда чашка. Кърмя и на вън, каквото и да сложа, се справям успешно.

# 31
  • Мнения: 1 674
Никога не съм носила кърмачески сутиен.Нося това ,което ми е удобно.Сега зимата без банели,когато беше по-топло с банели

# 32
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
На първо място си зависи и от бюста. Аз от 75 В, сега съм 80 D.  Еми безшевните бюстиета усещам как страшно ми висват гърдите и презрамките ми се впиват. Ходя си с кърмаческите и се чувствам добре. Веднъж си купих с откачащи презрамки, нещо май не си уйдисах модела и така и не го сложих повече. Друг път бях тръгнала да си търся с предно закопчаване и твърда чашка, че много ме дразни че ми се отбелязват подплънките през дрехите, ама не си намерих размер и пак си купих кърмачески. Но не съм се отказала да си намеря по така сутиен, но да не е на Триумф, че цените не са ми по джоба.

# 33
  • Мнения: 11 018
Нося сутиени с банели, някои са ми от преди бременността. Имам един за кърмене с откопчаваща се чашка, него си го слагам вкъщи.

# 34
  • София
  • Мнения: 2 734
И аз откакто съм родила съм само с банели,никога не съм имала запушване,а по едно време ги носех по цял ден,щото имах течове.Разликата при мен е,че аз не вдигнах дори и един номер от размера на бюста ми преди раждането CryПри много глолям бюст може и да прави бучки,незнам!

# 35
  • Мнения: 789
До преди 3 седмици си носех само кърмаческите, но се върнах на работа и сега за през деня си слагам друг. Само че банели изобщо не мога да търпя, та всичките съм ги извадила. Все ми убиват на ребърцата пустите телове... Иначе повече от година и през нощта даже си спях с кърмаческите. Не вярвах, че може да има толкова удобни сутиени. Излязоха много здрави, само един се скапа.

# 36
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
А аз потроших 3 обикновени сутиени, такива, дето Ноеми ги е описала. По-добре да си бях купила кърмачески, но така и не си харесах, а и харесвам с банели.

# 37
  • Мнения: 1 440
Аз нося кърмачески сутиен само първите няколко месеца,после като ми писне слагам тези с банелите,с тях ми е по-удобно,пък и самочувствието е друго.

# 38
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 473
Никога не съм носила кърмачески сутиен  Crazy

И аз.

# 39
  • Мнения: 123
Аз също не нося сутиен,нося от потничетата които са  много късички,абе като сутиена.Удобни са ми и не притискат гърдите Naughty

# 40
  • Мнения: 1 735
Аз носех само кърмачески първите 5,6 месеца. После си купих един готин за специални случаи (Р.Д., Св. Валентин, Коледа, купони, гостита) и постепенно започнах да го ползвам все по-често и по-често, докато в един момент осъзнах. че вече въобще не обличам кърмаческите сутиени.
Купих си още няколко джиджани и всичко си дойде на мястото. Проблем с банелите не съм имала.
Аз също вадя мат'ряла над сутиена и не ме бърка колко джиджан е той, кърмя си насвякъде и никога не ми е било неудобно.
Отскоро спортувам и кърмаческите сутиени ми влязоха в употреба отново. Много са подходящи за спорт. Още някой беше писал това, да потвърдя и аз! Peace

В началото, когато още гърдите ми течаха, сутиените с банели много ме дразнеха и ако обличах такива за специален случай, нямах търпение да се приберем и да го махна. Когато лактацията ми се регулира стана обратно: дразнеха ме кърмаческите със страстоубийствения си вид, а тези с банелите ми станаха изведнъж много удобни.
Такива работи...

# 41
  • Мнения: 1 735
Buba Mara, на колко месеца ти е бебето?
Сама ще усетиш кога можеш да сложиш по-така сутиен...

# 42
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Аз също не нося сутиен,нося от потничетата които са  много късички,абе като сутиена.Удобни са ми и не притискат гърдите Naughty
И аз съм на потничета - бюстиета - много удобно особено като кърмиш навън.

# 43
  • Мнения: 1 924
Много удобни и по време на бременността и за кърмене се оказаха безшевните бюстиета.
Аха!
Пък аз банели не понасям- всички сутиени си ги порех,за да им извадя банелите Mr. Green
Кърмачески сутиен тъй и не си купих,засега ползвам бюстиета-супер удобни са и не са грозни,пък и аз предпочитам по-семпло бельо.

# 44
  • Мнения: 295
Кърмачески у дома.Навън мадамчески с подплънка да не капе,но ме стягат,минала съм на по-голям номер явно.

# 45
  • Мнения: 88
Кърмачески предимно- малко започват да ми писват, но са много удобни, та ще си ги понося още. Снабдила съм се с 5 Wink

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Цитат
И аз не нося сутиен за кърмене.Имам ,но не съм ползвала,защото съм си намерила удобен на Скини,и си ходя с него-без банели,мек,еластичен,с два вида закопчаване, и доста секси 
Peace

# 47
  • Мнения: 753
Превъзходни кърмачески сутиени си имам два броя. Единият е от магазин на Триумф www.anita.com, а другият е някакъв испански май Reflections. Страшно удобни, особено първият.
А когато искам да съм секси, просто махам сутиена Wink
Година и месец кърмя, към 7-8 месец ми се прииска да сменя, но никой друг не ми беше удобен, просто кърмаческия не го усещам, супер е!
А към 4-5 месец направих грешката да понося една нощ еластично потниче и резултатът беше препълване, темпертура, мамолог...Та, вече не го правя Simple Smile
(Много типично "кърмещи мами" тема!)

Последна редакция: нд, 28 окт 2007, 23:07 от ayas

# 48
  • Мнения: 139
Никога не съм носила кърмачески сутиен. Още в началото си взех 2 нормални с предно закопчаване, даже единият е китайски. Имах желание да се снабдя поне с един, но так и не си харесах, а и съм с малък бюст и всички ми стояха някак "празни". Вкъщи нося безшевни къси потничета - безкрайно удобни! Не съм противник на банелите, слагам подплънки, за да не се мокря.

# 49
  • София
  • Мнения: 1 603
За сега най-удобно ми е с кърмачески, нося и един обикновен, но по-голям размер. И двата са Триумф - удобни и меки  Laughing.

# 50
  • Мнения: 857
От както съм родила нося сутиен за кърмачки или фитнес модели/Триумф/  който са без банели , и на мен ми омръзна да нося такива и преди 2месеца сложих нормален с банели,много красив ,за 2часа с него имах невероятно запушване на канали  с адска болка ooooh!
От тогава съм ги хвърлила в един шкаф и не искам даже да ги погледна, така,че искам или не си нося грозни, бабешки нищо не поддържащи,но удобни сутиени!

# 51
Нося кърмачески сутиени и са ми много удобни. И тези които имам са красиви и поддържат добре гърдите. Даже и през бремеността ги носех. С разкопчаваща се презрамка са. Не обичам сутиени с банели.

# 52
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
Не съм носила кърмачески сутиен. По принцип не нося сутиени. Използвам спортни бюстиета с тънки призрамки. Изключително удобни са ми и за носене, и за кърмене.

# 53
  • Мнения: 353
Кейси-страхотни сутиени   bouquet

Аз първите три месеца носех кърмачески -кърмех  навън много често-поне три пъти за една разходка.Бебчо си е лаком и сега...
После кърменето стана на по-големи интервали и си подносих тези с банелите,както преди( но с по-голяма чашка)
И сега кърмя навън-по веднъж на разходка.За да ми е по-лесно направо откопчавам сутиена отзад.
Моите гърди не текат-гледам да нацокам дребния хубаво,точно преди да излезем  Laughing
А у дома не нося сутиен-нямам нерви само да го закопчавам и откопчавам.На дреби му растат зъбки и все ми виси на циците.

# 54
Нося кърмачески сутиен.И на мен ми омръзна и си купих "джиджи биджди",но се оказа,че страшно ми дразни зърната и пак съм си с кърмаческите.

# 55
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Buba Mara, на колко месеца ти е бебето?
Сама ще усетиш кога можеш да сложиш по-така сутиен...
На 8 и половина.
Да, вече не са ми напрегнати гърдите, не са и толкова 'накозуначени', обаче все още изтичам от време на време Wink и затова нося подплънки от еднократните. Мисля да пробвам един с банели, нищо, че ме плашат със запушени канали, та да видя дали сега ще ме дразни. Ако стане работата, оставям кърмаческия за през нощта и ето ти компромисен вариант.

# 56
  • Мнения: 1 735
Buba Mara, на колко месеца ти е бебето?
Сама ще усетиш кога можеш да сложиш по-така сутиен...
На 8 и половина.
Да, вече не са ми напрегнати гърдите, не са и толкова 'накозуначени', обаче все още изтичам от време на време Wink и затова нося подплънки от еднократните. Мисля да пробвам един с банели, нищо, че ме плашат със запушени канали, та да видя дали сега ще ме дразни. Ако стане работата, оставям кърмаческия за през нощта и ето ти компромисен вариант.


Да, добра идея. Особено, ако носиш сутиена с банелите само, когато си навън, ще е още по-добре. Тъкмо постепенно да минеш от кърмачеки към джиджан, за да можеш да следиш има ли препълване(не дай боже запушване). А като се прибереш от разходка или купон, слагаш пак кърмаческия или оставаш направо по цици...  Mr. Green Аз правех така, след като се прибирах и махах сутиена с банелите. Действаше ми релаксиращо... и когато беба се нацокаше едно хубаво, слагах някое друго потниче от тези ластичните. В началото ги ползвах и за спане(потничетата), но после вече ги премахнах, когато спрях да тека.

# 57
  • София
  • Мнения: 44 229
носих първите 1-2 месеца кърмачески, всъщност ми беше безкрайно неудобен....та си ходех после с обикновен.

# 58
  • София
  • Мнения: 1 252
За съжаление все още мога да си вместя цистерните само в кърмачески сутиен и то само в един единствен модел и вече ми е писнало от него  Sick

Общи условия

Активация на акаунт