Притеснявате ли се когато сте на интервю за работа?

  • 3 902
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 263
Канят ме на интервю за работа,но адцки много се притеснявам и почти съм на път да се откажа. Embarassedужас,яд ме е на себе си.Как да превъзмогна това? Cry

Не, никога не се притеснявам. Точно и затова нямам интервю на което не съм се представила супер.

Замисли се кои са силните ти страни, сигурна съм че имаш такива. Има неща които харесваш у себе си и искаш и другите да ги виждат у теб. Постарай се да покажеш тях.
Прилича малко на гримирането - ако имаш големи и хубави очи ще се опиташ така да ги подчертаеш, че всички да ги видят нали?
Ако пък не ги харесваш, ще акцентираш на нещо друго, което искаш хората да видят у теб.
Така е и с интервютата - опитай се да насочваш разговора към силните си страни и умения. Бъди честна за слабостите си и нещата, които не умееш да правиш, с уговорката че ще се стремиш да наваксаш пропуските.
Никога не се подценявай и не се омаловажавай.
Ти си личност и имаш какво да покажеш - просто се отпусни, усмихни и покажи, на какво си способна...

п.с. и после да не забравиш да почерпиш ей  Party Party Party

# 16
  • София
  • Мнения: 408
Зависи от работата заради която се провежда интервюто Simple Smile

# 17
  • Мнения: 750
Никога не се притеснявам!
Ама за какво ще трябва да се притеснявам като ходя на интервю за работа!? newsm78

# 18
  • Мнения: 1 479
Да,че се и паникьосвам.Но,когато ме предразположат влизам в час.Зависи от човека задаващ вьпросите.От фирмата,където сега сьм по майчинство шефката беше супер и работих с желание.

# 19
  • Мнения: 2 427
О йессссссссс,много.Но колкото повече се притеснявам ,толкова по нахакана изглеждам.Непрекъснато са ми го казвали"ооо,като те видях за първи път и си азах ,егати наглата нахакана жена,не и пука от нищо",докато на мен сърцето ми ще падне в гащите от притеснение.И винаги съм си мислила че от страни изглеждам адски глупаво,че сея куп простотии,а в хората съм оставяла впечатлението на човек,който се владэ изключително и премерва всяка своя дума.
Е,нямам загубено интервю за работа все още.Където съм пробвала винаги са ме приели.Явно им излъчвам сигурност и надеждност(горките заблудени...) #Crazy

# 20
  • Мнения: 25
Не се притеснявам, защото съм имала редица срещи с разни важни особи и те също са хора. Ако от фирмата ме искат и аз ги одобря, няма проблем, може да работя за тях  Hug

Обърни внимание и на облеклото си - панталон и блуза/риза са добре - за да не си твърде издокарана или неглиже. Без много грим.

Съвет от мен - подготви си добре характеристиката, защото, когато аз интервюирам, много държа да разбера всичко за кандидата и питам ли, питам Simple Smile Повярвай си и те ще ти повярват  Peace

# 21
  • Мнения: 552
Самообладанието на интервюта и в други притеснителни ситуации е въпрос главно на практика  Hug малко е параграф 22, защото докато трупаш опит, естествено няма начин да не се притесняваш - но пък всеки път става малко по-добре  Peace
Наистина е важно как изглеждаш - не само за интервюиращите, а и за теб самата... избери си облекло, грим и прическа, които си изпробвала и в които се чувстваш удобно  Simple Smile възможно най-формалния изпробван вариант, обаче, освен ако не кандидатстваш за някоя професия, при която се приема по-свободен начин на обличане  Peace
Същото важи и за поведението ти - дръж се естествено, но сдържано, не се впускай в дълги обяснения, гледай човека в очите и се усмихвай  Peace
Пожелавам ти успех   bouquet

Имам уникалната психика в най-сериозните моменти да съм супер спокойна, уравновесена и трезво мислеща. За сметка на това пък нещо дребно и незначително може да ме вбеси и разлюлее от нерви Crazy
Най-после открих астралния си близнак  Mr. Green  bouquet мислех, че такова животно като мене няма  Crazy

# 22
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Притеснявам се, но се старая да съм себе си.
Лъжите и преувеличаването биха ти попречили да се интегрираш в работната обстановка като цяло, така че покажи им честност и естественост и те ще преценят.
Като не те вземат - не е било писано, обяви и работни места много, не се знае къде ти е късмета точно  Peace

# 23
  • Мнения: 4 736
На интервютата на които съм се притеснявала, в последствие ми е ставало ясно че не съм била подходяща за въпросния пост. Веднъж не се чувствах притеснена и до ден днешен работя това.

# 24
  • Мнения: 1 800
Винаги кандидаствам само за място, което много, много искам, или е много, много належащо да започна в този момент каквато и да е работа Mr. Green. Тогава не се притеснявам,  фокусирам на това как да ги убедя, че съм съвършенния човек за тях Grinning.
Ако наистина искаш тази работа, успокой се. Няма за какво да се притесняваш, я видиш тези хора пак, я не.  Подготви се добре, мисли какви въпроси могат да питат, даже практикувай с някой. Ще се почувстващ по-добре. Успех!  bouquet

# 25
  • Мнения: X
За облеклото зависи, би трябвало да поназнайваш нещо за фирмата - ако имат стриктен дрескод, е добре да си облечена официално, ако не - панталон и блуза, пола и блуза. Но в никакъв случай дънки и маратонки.
Копирай поведението на интервюиращия - ако се усмихва, усмихвай се и ти. Ако е по-строг, дръж се трезво. Повечето рикрутъри знаят, че хората се притесняват и гледат да ги предразположат, ама...всякакви образи има. Rolling Eyes

Дали са ти много добри съвети дотук - според мен най-важното е да се чувстваш уверена и спокойна, а за да е така е важно да си
- подходящо облечена - нищо крещящо, спортните дрехи също не са за предпочитане - както е казала Еовин панталон/пола плюс блуза е идеална комбинация, без крещящ грим, силен парфюм или подрънкващи бижута. Особено ако не си наясно каква точно е фирмата - заложи на неутралното
- добре подготвена - прочети нещо за фирмата, за да знаеш какви въпроси да задаваш и непременно провери къде точно се намира. Ако районът не ти е ясен не е зле да се опиташ да намериш точното място предишния ден, за да си сигурна, че ще стигнеш навреме за срещата. Аз допуснах точно тази грешка на най-първото си интервю преди ...хм... 7 години и добре, че те бяха свикнали кандидатите да не ги намират
- подготви добре документите си: в интернет бъка от готови темплейти за СВ-та и "мУтивационни писма", но моят съвет е специално писмото да си напишеш съвсем самостоятелно. Рикрутърите са се заровили до ушите с писма тип "през последните Х години на мен са ми били предоставяни задължения с нарастваща степен на отговорност" и други такива клишета.

И накрая, ако си подготвиш читаво и без правописни грешки документите (което сигурно вече си направила щом те канят на интервю) и пристигнеш навреме за срещата - никой няма да забележи лекото притеснение. Работодателите такъв глад за кадри ги е треснал... Успех   bouquet

П.П. То всъщност доста време е минало от поста ти - я кажи, яви ли се в крайна сметка?

# 26
  • Мнения: 7 263


Имам уникалната психика в най-сериозните моменти да съм супер спокойна, уравновесена и трезво мислеща. За сметка на това пък нещо дребно и незначително може да ме вбеси и разлюлее от нерви Crazy
Най-после открих астралния си близнак  Mr. Green  bouquet мислех, че такова животно като мене няма  Crazy

Има,  имааааааа  bowuu bowuu bowuu
И аз се радвам да открия сродни души Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 27
  • Мнения: X
Аз съм на мнение,че притеснението пречи.Макар и понякога да ми е трудно да не се притеснявам. Все пак си казвам,че човек без самочувствие едва ли прави добро впечатление за позициите,за които съм кандидатствала и още,че избора не е само на работодателя. Те трябва да знаят,че ние също можем да ги преценяме и да решим дали искаме да работим за и със тях. Naughty

# 28
  • Мнения: 552
Има,  имааааааа  bowuu bowuu bowuu
И аз се радвам да открия сродни души Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Hug
Значи направо може да си основем нещо като клуб на обратно притесняващите се - примерно  Joy
Моят мъж отдавна е установил този факт, и въпреки това продължава да се изумява  Mr. Green казва, че в сериозни ситуации съм абсолютно желязна, а иначе мрънкам за глупости  hahaha

Последна редакция: пт, 02 ное 2007, 14:12 от indian rose

# 29
  • Мнения: 154
На първото си интервю се притеснявах страшно много и макар да мисля, че отговарях на изискванията не се представих добре и не бях приета на въпросната работа. Следващото интервю, на което се явих протече супер, защото бях много спокойна, погрижих се за външния си вид - умерен грим, спортно елегантен тоалет и ведро настроение и сега съм на въпросната работа. Така че съвета ми е бъдете спокойни, за да покажете най-доброто от себе си. В крайна сметка това е само една работа и живота дава и други възможности. Ако успеете добре, ако ли не , може да е за добро.

Общи условия

Активация на акаунт