Наближава термина. Какво да купя.

  • 1 723
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • там където думите не стигат ...
  • Мнения: 73
Бях си приготвила абсолютно всичко. Сега се сещам, че шишетата не бях преценила. Пък и сега всичко има по магазините - просто купуваш това което ти трябва

# 16
  • Мнения: 2 131
Извън необходимите неща от списъците, аз бях прочела някъде, че на бебето първо трябва да се купи шапка, за да тръгнело с главата напред. Е, звучи малко бабешко, но аз наистина му купих две шапчици. И тъй като тогава, естествено, нищо не разбирах от бебешки дрехи, едната шапка му е добре чак сега, когато е на шест месеца. Пожелавам ти леко раждане и здраво бебенце!

# 17
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
това за шапката villiana и аз го бях чела някъде, но с разлика че моята информация е първо се купува шапка на бебето, за да бъде умно, и аз съм купила една розовичка ще видим колко ще е по мярка Simple Smile

# 18
  • Мнения: 560
Вили , за какво точно се ползват тензухените и бархетните пелени? Аз си купих 2 комплекта, защото ми казаха ,че са необходими ,но никой не каза за какво точно.
Ами за много неща-една можеш да си метнеш на рамото,докато дундуркаш бебе да се уригне след ядене,за да не ти изповръща дрехата ако реши да върне поръчката.
Една можеш да слагаш в коритото за къпане да му е по-мекичко на бебето като полегне в нея.
Една можеш да загрееш преди къпане и да я сложиш върху плота за повиване,че да не му е студено и неприятно на бебе като го махнеш от хавлията след баня да го обличаш.
Ей такива работи.

# 19
  • Мнения: 2 131
renyto, пожелавам ти леко раждане и здраво бебче!

# 20
  • Мнения: 4
Много ви благодаря, момичета!!!  Grinning
Много ми баяхте полезни.
Е, сега май остава да престана да се притеснявам  Shocked и помайвам  Rolling Eyes и да се мобилизирам за финалната права...

Ако някой може да ми препоръча и магазини към които да се насоча? Едно време имаше само квартални + Бързаков / но това беше доооста отдавна /.
Сега ми е пълна мъгла от къде какво...
Най-удобно ще ми е, ако има неща подходящо в района около Южния парк /София/, но и да не е там, не е проблем.
Поздрави на всички вас и да са здрави и усмихнати бебчовците ви!

# 21
  • Мнения: 297
Късно е, действай! Ето и моята помощ, надявам се да съм ти полезна.
За себе си купи колан - за стягане на корема. Започва се да се носи още след раждането. А също така ако имаш кърма купи си помпичка, по възможност от по-качествените. Да, те са по-скъпи, но повярвай ми, с тези - евтините, болката при изцеждане на останалата кърма е ужасна.
За бебето - дрехи - всичко, за което се сетиш - бельо, горни дрешки, и връхни - за когато излизате. Разбира се, чорапки и терлички трябва да имаш, а и шапчици, защото първите няколко месеца, особено сега, през зимата, е задължително като излизате, на главата на бебето да има шапка. Други необходими неща - за банята - принадлежности /корито, сапун, шампоан, хавлиена кърпа, аз използвам мензорка, за поливане с чиста вода след изкъпването, кофа, в която слагам водата докато я пренеса до коритото - бебето се къпе в стаята където спи, не в банята, термометър за вода, ако смяташ, че така ще преценяваш температурата на водата и ако се сетиш за нещо друго/. Аз лично купих постелки, които са непромокаеми, върху които слагах дъщеричката ми, за да й сменям памперсите, защото понякога се намокря докато я сменям. Трябва да имаш термометър за стая, за да поддържаш постоянна температура, и разбира се някакви завивки и чершафи за легълцето. Количка може да купите след като се роди. Запаси се предварително с памперси, мокри кърпи и крем за дупето, защото вървят адски бързо. Задължително трябва да имаш поне две шишета - за вода, и за сок или изкуствено млеко, зависи дали ще кърмиш, а сокът започва да се дава от втория месец.
За сега се сещам за тези неща. Надявам се да съм помогнала поне малко. Успешно раждане и ти пожелавам едно прекрасно и здраво бебче!

Общи условия

Активация на акаунт