Не може да де изака.Спешно!!!

  • 11 983
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 500
Vqqra, ама не го мъчи така детето бе! Искаш да се травмира ли, свещи, дуфалаци, термометри, ох, като ви чета и лошо ми става! Че и на спешен да й правят клизма, направо ще го побъркате това дете!
Най-важното е да кажеш какво яде? Ти ходиш ли на работа и можеш ли да я водиш по-късно на градина да не закусва със стандартните закуски, които запичат? Обича ли плодове?
Сутрин й прави фреш, ако нямаш сокоизстисквачка, купи си! Ябълки, круши, портокали.
После й даваш да яде плод, какъвто и да е, но да е плод, вярно кивито е най-доброто разхлабващо, но всеки плод върши чудесна работа, гроздето също, сега има още грозде!
На обяд да яде салата задължително, трябва 70% от яденето да е с високо съдържание на вода! Влакнините на плодовете и зеленчуците спомагат за по-лесното изхождане. Щом е на 3 г може да яде зеле, домати, нали? Не смесвай като готвиш месо с картофи, месо с ориз, това са запичащи комбинации, по-добре една храна със салата. Не я карай да яде хляб ако не иска. По-добре да не яде купено кисело мляко, то е всичко друго, но не и кисело мляко. Ако можеш купи си прясно козе или овче от някоя баба и закваси с истинска закваска, ако искаш да знаеш как ще ти кажа от къде да я вземеш, поне в нея има нашата бг бактерия, която така усърдно рекламират в другите млека дето има само сухо мляко от Украйна в тях.
Не слагай сирене в овесените ядки, неправилна комбинация е. По-добре мед, смлени орехи и стафиди, кайсии сушени. Да не яде тестени баници, кифли и прочие.
Изобщо ми се струва, че ще трябва кардинално да смениш начина си на готвене и хранене на малката.
Не я карай на сила да яде, предлагай, ако откаже, не настоявай! Давай й вода и фреш, не компоти и купени сокове.
За градината си права, но вероятно не само защото не иска да се избърше не ака там, явно има нещо, което я притеснява, стрес е за нея и се отразява така!
От кога ходи на градина!
И не се предоверявай на продавача в аптеката Peace той е там за да си продаде стоката!!

# 16
  • Мнения: 7 106
И аз това мислех да напиша.
Как термометър за 3-4 годишно дете?
Та то е достатъчно голямо вече, за да се срамува, притеснява, страхува.... Аз на малко бебе не бих пъхала термометър, да не говорим за 3 годишната си дъщеря!

Плодове, сокове, овесени ядки, кисело мляко, зеленчуци. това трябва да и е менюто докато нещата се регулират, пък и след това.

Вчера четох менюто в нашата градина - ами само тесто, тестени закуски, филийки, тутманици, баници и никакъв плод  #Cussing out! затова става малко по-рано, но си закусва у дома - и сутрин и следобяд.

# 17
  • София
  • Мнения: 7 097
Калина също не ака в градината, а знам, че и с повечето деца е така. Затова я свикнах да ака вкъщи. Това трябва да направиш и ти, за да не се стресира там още повече.
За хранителния режим са писали достатъчно в темата, но пак искам да те подсетя за разговорите. Ако не й говорех на малката през цялото време, докато й се ака и стиска, щеше да продължава да си стиска. Непрекъснато я държа за ръчичките и я успокоявам, че няма да я боли, че ако стиска ще я заболи коремчето и как ще й олекне и ще се почувства по-добре. Изобщо неща от този род, които да успокоят детето. Не трябва да изглеждаш изплашена пред нея през това време, а сигурна и спокойна.

# 18
  • София
  • Мнения: 351
Течен парафин по една чаена лъжичка на ден.Моя приятелка така си оправи детето,което беше на около2г.Според мен се стиска,защото очаква че ще я боли и това задълбочава проблема.Парафина прави пързалка и да иска не може да стиска и постепенно няма да свързва ходенето до тоалетна с болка и всичко ще е наред.Но го направи събота или неделя,когато си е в къщи за да няма инцидент в градината.

# 19
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
По съвет от този форум при всеки запек давам лъжичка зехтин смесена с малко супа или айрян. След няколко часа, най-много до сутринта свършваме работата.

# 20
  • Мнения: X
тъй като не можеш да повлияеш менюто в градината, можеш само да го допълваш в къщи
ето какво правихме ние: сутрин една нарязана ябълка по пътя към градината, след прибиране пак първата храна е ябълка или друг плод
и постепенно изграждаш навика сутрин да седи на тоалетната и да се се опитва поне 5 мин
така се изгражда режим и на тялото и се получава нещо като рефлекс

моят син е голям, но продължава да яде ябълки сутрин и вер и няма вече проблеми
иначе беше във вашата ситуация като малък

за менюто - слагах овесени ядки във всички супи и манджи, така не ги забелязваше и си ги изяждаше
не знам за мляно ленено семе дали е подходящо за тази възраст, питай и пробвай ако може, помага много

но си остава комбинацията специално меню+изграждане на рефлекс

# 21
  • Мнения: 686
Течен парафин по една чаена лъжичка на ден.Моя приятелка така си оправи детето,което беше на около2г.Според мен се стиска,защото очаква че ще я боли и това задълбочава проблема.Парафина прави пързалка и да иска не може да стиска и постепенно няма да свързва ходенето до тоалетна с болка и всичко ще е наред.Но го направи събота или неделя,когато си е в къщи за да няма инцидент в градината.
Течен парфин от аптеката ли мога да и купя?Какво представлява,нещо като сироп ли е?

Храненето и е много разнообразно.Тя си е лакомничка и си хапва почти всичко.Яде много плодове и зеленчуси,също и супи и манджи.От една год. насам сутрин яде на гладно по една ябълка.Макар че четох някъде ,че ябълките запичат.От няколко дни спрях да и ги давам,макар че си ги иска.
Незнам дали е от стреса от градината,но тя преди това ходеше на ясла и там никога не е имала такива проблеми,но и разликата м/у ясла и градина е мнага голяма.В градината свикна много бързо.Първите дни се наакваше в гащичките.Мисля ,че после ходеше да ака в тоалетната,защото се е случвало гащичките и да са поизцапани.Като съм я питала казва ,че е акала и сама се бършела.
 И тази вечер същата като снощи. CryПак и се ака много,държи се за дупето и гледа уплашено.Като се опитвам да я примоля да седне на гърнето вика: боли ме-и не иска. Sad
 Аз дори не съм сигурна сега дали я боли толкова или повече я е страх че ще я заболи.
 Опитвам се да говоря с нея да и обясня,да разбере че трябва да се изака за да не я боли повече,но е много трудно на нейната възраст.
 Отивам да продължаваме с опитите Praynig
 

# 22
  • София
  • Мнения: 3 610
Първо,детето най-вероятно има фисура,затова го боли като ака.Освен повлияването на запека трябва да помислиш и за лекуване на фисурата,така като спре да я боли ще се нормализират нещата.Пиши ми на лични ако искаш,да ти обясня по-подробно нещата.

# 23
  • Мнения: 686
Какво е фисура?Тя не може да се изака нормално от две седмици,преди това си акаше нормално всеки ден,не е имала подобен проблем.
 Ако искаш пиши тук има и други дечица с подобни проблеми,така че може да бъде полезно.Ако ти е по удобно ми пиши на лични.
 Сега заспа без да се е изакала.Сложих и памперс,като се надявам да го направи докато спи.
 Говорих с педиатърката и тя ми препоръча диета и ми изброи храните които да и давам.Но засега това не е решение на проблема ни.

# 24
  • Мнения: 686
Пропуснах да напиша,че преди две седмици бях забелязала че има кръв в акото и.Но само веднъж.И тогаво акото беше по гъсто,но се изака нормално, без болка.

# 25
  • София
  • Мнения: 9 861
Вяра,голямата ми дъщеря също им склонност към запичане.Освен всичко изброено,ето какво още давам аз:
-сладко от рози-има го примерно в Билла.Не е добро за ежедневна употреба,все пак е доста захарно,но разхлабва перфектно
-взимам сушени плодове-сливи,кайсии,круши...накисвам ги във вода за няколко часа и ги минавам през робота.Когато се сетя давам през деня,колкото повече-толкова по-добре.
-свещичките-предполагам си взела Бизакодил.Не прекалявай с тях.На мен ми носят от Гърция свещички от чист глицерин,доста по-безвредни са от Бизакодила
-за билки-не те съветвам да ползваш сена/майчин лист/-веднъж дадох съвсем малко на тогава четиригодишното ми дете-остави,че получи жестоко разстройство,ами и такива коремни болки..
Това е от мен.Всичко друго,което правя,е описано преди мен.Успех!

# 26
  • Мнения: 5 228
Много е важно детето да не се травмира психически от цялата тази работа. Не й показвай, че се тревожиш, не я насилвай и не прави нищо, което да й е неприятно или да я притеснява. Не трябва да се фиксира върху проблема, въпреки че вече това е станало явно. Важно е да я успокоиш, да й обясниш, че това е нормално, че понякога се случва, и че ще й мине бързо. Не я насилвай непременно да  се изака, давай й възможност за избор - ако иска сега, ако иска - малко по-късно.

# 27
  • София
  • Мнения: 7 097
Течен парфин от аптеката ли мога да и купя?Какво представлява,нещо като сироп ли е?

Течният парафин не е толкова безобиден и не трябва да се приема продължително време. Консултирай се с лекар или фармацефт дали може да се пие от дете.
Освен това е много гаден на вкус и не знам как ще я прилъжеш да го изпие.

Пропуснах да напиша,че преди две седмици бях забелязала че има кръв в акото и.Но само веднъж.И тогаво акото беше по гъсто,но се изака нормално, без болка.

И при Калина се е случвало като се е стискала няколко дена.

# 28
  • София
  • Мнения: 351
Течния парафин от аптеката,не става въпрос за продължително време,а само докато отшуми страха.Съгласна съм с Фукла,че трябва много говорене и за сладко от рози съм чувала,че има слбителен ефект.Каквото и да избереш-успех.

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Понеже сме със същия проблем да споделя ,че има и свещички за над 2 годинки.Преди седмица Тери направи 5 дни без да ходи и се наложи да и сложа,но тя се изходи 2-3 минути след това и тя си излезе цяла/явно аз предизвиках процеса/.Друго-можеш да замениш ябълката с круша,но от меките/като масло/.Давай и тиква.Дори и с такова меню дъщеря ми върши работата на 3 дни,но поне не плаче.При нас обаче е проблем че е злояда и не яде количества храна,та оттам ни е проблема.Бях се консултирала и с Birdie и той ме посъветва да намалим млечните продукти.От аптеката взех изсушени розови листа за отвара,но още не съм го пробвала.

Общи условия

Активация на акаунт