Търся добър детски гастроентеролог

  • 81 248
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 124
Здравейте, това ми е въпроса. За гр. София се отнася. Дъщеря ми е на 4 г. и 8 мес. и от доста време я бало корем. Водих я при педито и тя й изписа био гайя капки. Докато ги пиеше болките намаляза, но от два дни се оплаква, че и гърдичките я болят, когато коремчето боли. Много съм притеснена. Препоръчайте ми добър детски гастроентеролог, който за работи със ЗК.
Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 3 456
Здравей, имам същия проблем с дъщеря ми в момента.
Личната ни препоръча консултация с д-р Пантелеева, но така и не отидохме, защото тя можела да ни приеме, щом сме с талон чак в събота Sick. По-рано само, ако е много спешно и ми затвори телефона, така че не можах да обясня, дали е много спешно. Sick
Затова продължавам да търся и аз добър гастроентеролог.
Досега сме посетили трима хирурзи. И тримата отхвърлят "остър корем". Правихме кръвни изследвания. Резутатите са добри. На триизмерен видеозон в дебелото й черво се забелязват фекаломи. Това, казват лекарите е най-вероятната причина за болките- предизвиквали спазми на червата.

# 2
  • Мнения: 124
преди празниците я водихме една вечер по спешност в Пирогов в Детска хирургия, притесних се да не е апандисит.Там хирурга ни обясни, че задържа фекалии, защото изхождането й е само във вид на дърдонки (ако мога така да се изразя). Предписа ни дуспаталик и свещички Дуфалак. Но немога постояно да слагам свещички, защото червата й ще станат лениви и ще привикне към медикаментите. Затова търся добър специалист-гастроентеролог.

# 3
  • Мнения: 3 456
Значи при вас положението е абсолютно същото като при нас. От петък сутрин пие Лактулоза и ако въпреки това не е успяла да се изака до надвечер слагам свещичка. На свещичките обаче пише- не поече от 7 дни. Казват се Бизакодил.
Значи ще чакаме някой да се включи с координати на добър детски гастроентеролог. Дано някой пише, защото на моя тема никой не отговори.
Ето я:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=459936.0

# 4
  • Мнения: 198
Аз съм я водила при доктор Радка Куманова - работи в медицински център Детско Здраве, намира се близо до Пирогов.Работи със Здравната каса. Останах доволна от нея, прегледа беше повече от половин час, задаваше много въпроси, а и най-вече слушаше какво й говоря.

# 5
  • Мнения: 3 456
Аз съм я водила при доктор Радка Куманова - работи в медицински център Детско Здраве, намира се близо до Пирогов.Работи със Здравната каса. Останах доволна от нея, прегледа беше повече от половин час, задаваше много въпроси, а и най-вече слушаше какво й говоря.
А на някаква апаратура гледа ли я?
Ако не е неудобно, какъв беше проблемът при дъщеричката ти?

# 6
  • Мнения: 198
Не я гледала с апарат. Проблема беше запек - разреши го с Лактулоза, пробиотици и хранителен режим след десетина дни нямаше проблем и така е й досега.

# 7
  • Мнения: 3 456
Не я гледала с апарат. Проблема беше запек - разреши го с Лактулоза, пробиотици и хранителен режим след десетина дни нямаше проблем и така е й досега.
Думите ми успокояват малко. Моята дъщеря също е на Лактулоза, пробиотици (Ентеросан), но с хранителния режим определено имаме проблем, защото тя никак не обича плодове за съжаление.

# 8
  • Мнения: 124
След много търсения и питания, утре в 14.00 ч. имаме час при д-р Костадинка Пенджакова в МЦ "Здраве". Звънях и в детската клиника по гастроентерология, но там за доц. Ковачева имат час само за 25.01. и 26.01, а на мен ми е спешно. Ще пиша как е минало и дали съм доволна, за да могат и други мами в нужда да бъдат добре осведомени.

# 9
  • Мнения: 83
Аз съм водила сина си при д-р Пантелеева,за която споменавате,но изобщо не съм доволна.На частен преглед,но тя дори не го погледна с апаратурата(която изглеждаше доста новичка и може би добра?).Преслуша му гърдичките  #Crazy,а ние имахме проблем със стомахчето.Повече няма да разказвам!
Няколко пъти сме ходили и при д-р Пенка Янева от Детска консултативна клиника на ул. “Найден Геров” 2 и съм доволна! Същата работи и тук: http://detskabolnica.com/gastro.html .
Успех на всички  Hug

# 10
  • Мнения: 3 456
След много търсения и питания, утре в 14.00 ч. имаме час при д-р Костадинка Пенджакова в МЦ "Здраве". Звънях и в детската клиника по гастроентерология, но там за доц. Ковачева имат час само за 25.01. и 26.01, а на мен ми е спешно. Ще пиша как е минало и дали съм доволна, за да могат и други мами в нужда да бъдат добре осведомени.
maslinka, как мина прегледът при детето ти? Ние ходихме при д-р Пантелеева в "Свети Пантелеймон" ( в района на 5 кюшета). Аз не съм никак доволна от прегледа и не я препоръчвам.

# 11
  • Мнения: 124
Здравейте отново, откриха ни гастрит и колит. Помолих лекарката да направим ехография, каза, че не е нужно. Изписа ни нескиум по 1/3 хапче 1 час преди вечеря, мезим форте по 1 табл. на ден и дуфалак сироп за запека. Освен това сме и на диета - нищо пържено, пикантно, без подправки, без "натурални" сокове (купешки), без чипс, снакс и всякакви противопоказни храни. Лекарката беше много внимателна, но не мога да си представя как така с лека ръка може да каже, че ивана има гастрит при положение, че се храни редовно, рядко яде пържено и т.н. снаксове, винаги в менюто й за деня присъства супа. Аз в къщи готвя даже диетично - всичко задушавам, не пържа, готвя без запръжки. Но да Ви кажа болките изчезнаха, не се оплаквала, стомахчето се нормализира. На 27.01. сме на контролен преглед. След него пак ще ви пиша.

# 12
  • Мнения: 3 456
И ние в определен етап от изследванията преминахме през тази диагноза.

# 13
  • Мнения: 148
и аз имам час за сряда при пенджакова.една докторка ми препоръча пантелеева нослед прочетеното в саита се отказах.звъннах в мц детско здраве и ми записаха час.ще пиша след прегледа,но се надявам докторката да е добра защото гникой не е писалнещо лошо за нея.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
Аз ще водя дъщеря ми днес при д-р Пенджакова и после ще споделя впечатления.

До сега съм я водила в "Токуда" при д-р Лазарова и съм изключително доволна, но за собствено успокоение реших да потърся още едно мнение.

Общи условия

Активация на акаунт