Мигрена и гадене

  • 88 939
  • 773
  •   1
Отговори
# 735
  • И тук, и там, навред....
  • Мнения: 755
Здравейте и от мен! Дано днес е добър и ползотворен ден за всички ни!
guillermina, да кажа, че спрях деанксита, защото пак си бях доста нервна. Пих го около 1-1,5 месец, но някаква съществена разлика нямаше. Явно е слабичък за мен... Joy Joy Joy Белергамин не съм пробвала, освен пък да опитам! newsm78
Иначе започнах всяка сутрин, първо на гладно изпивам една голяма чаша мин. вода, после хапвам 1 ябълка, после хапвам нещо, пия кафе и по някое време си правя й чай. Сокове не пия, всъщност не пия нищо друго освен вода!
Lil4o , ти разби всички надежди в мен.... LaughingАз все се надявам, че консултации с психотерапевт биха имали успех, но никога не съм посещавала такъв! Thinking

# 736
  • И тук, и там, навред....
  • Мнения: 755
За Белергамина сега намерих това:
http://www.framar.bg/product_review.php?id=02000169&page_spe … 8%CD+%F2%E0%E1%EB.+*+20
Виждам, че го дават и за Мигрена.guillermina , ти как го пиеше и колко време? И защо ти действаше зле, какви му бяха проявите?
А някой друг пил ли го е?
 Hug

# 737
  • Мнения: 242
Здравейте и от мен! Дано днес е добър и ползотворен ден за всички ни!
guillermina, да кажа, че спрях деанксита, защото пак си бях доста нервна. Пих го около 1-1,5 месец, но някаква съществена разлика нямаше. Явно е слабичък за мен... Joy Joy Joy Белергамин не съм пробвала, освен пък да опитам! newsm78
Иначе започнах всяка сутрин, първо на гладно изпивам една голяма чаша мин. вода, после хапвам 1 ябълка, после хапвам нещо, пия кафе и по някое време си правя й чай. Сокове не пия, всъщност не пия нищо друго освен вода!
Lil4o , ти разби всички надежди в мен.... LaughingАз все се надявам, че консултации с психотерапевт биха имали успех, но никога не съм посещавала такъв! Thinking

Ами кой знае Simple Smile може при теб да подейства Simple Smile Не губи надежда

# 738
  • Мнения: 263
Лилчо, как си го взимала Белергамина? При главоболие по колко - 1 или 2 хапчета?
Цвети как сте? Имам предвид ти и сина ти - добре ли сте?-не си писала отдавна!
Моето главоболие засега отшумя. Снощи за пръв път не ме боля главата и тая вечер също няма изгледи.

# 739
  • Мнения: 438
Иржи- за Белергамина, Лазар сега го пие.Това,което прочетох е,че не се препоръчва при високо кръвно.На мен ми е чудно,защото е съдоразширяващо и не би трябвало да има проблеми.На нас ни го препоръчаха,защото е с атропин и би трябвало да предотвратява повръщането. Лазар го пробва веднъж и каза,че не е стигнал до пристъп с повръщане. Аз лично не съм го пробвала,защото не съм в ред с кръвното. Дано при вас да има ефект.

# 740
  • Мнения: 438
didi***- благодаря ти за сега сме добре.....макар да се страхувам да го кажа,защото не знам до утре как ще сме. Радвам се,че ти вече си по-добре,дано нямаш проблеми.

# 741
  • Мнения: 242
didi : тъй като го пих много отдавна не си спомням много, но ако не се лъжа пиех по едно хапче всеки ден - но не помня сутрин или вечер!

# 742
  • Мнения: 438
Lil4o - на Лазар му изписаха Белергамина само при силно главоболие,когато усети,че започва пристъпа. Аз вече съм склонна да вярвам на такива безобидни хапчета, след като изпихме какви ли не по сила...кое от кое по-силни.

# 743
  • Мнения: 242
Lil4o - на Лазар му изписаха Белергамина само при силно главоболие,когато усети,че започва пристъпа. Аз вече съм склонна да вярвам на такива безобидни хапчета, след като изпихме какви ли не по сила...кое от кое по-силни.

Cvetina :  това, което ми казваш ме заинтригува. И по колко хапчета пие на пристъп? Аз обаче съм сигурна, че го пих профилактично.  newsm78

# 744
  • Мнения: 263
БЕЛЕРГАМИН табл. * 20

"СЪСТАВ: Алкалоидна смес извлечена от Atropa belladona / 0,1мг / и Sacale cornutum / 0,3 / под формата на тартрати и Фенобарбитал 20мг. ПОКАЗАНИЯ: Климатеричен симптомокомплекс в пре- и постменопауза; неврози, безсъние, сърдечно-съдови заболявания; невро-вегетативни нарушения при синдром на Мениер, мигрена, вертиго, кинетози; язвена болест; невродермит и пруритус. ДОЗИРОВКА И ПРИЛОЖЕНИЕ: Седативното и спазмолитичното действие се проявяват след приемането на 1-2 дражета 2-3 пъти на ден; хипнотичното след приемането на 2 дражета вечер преди лягане."

Това ви го давам от линка, който ни е дала Иржи, за което и благодаря, ако все пак не сте го прочели, но също така са ми важни и вашите мнения. Cмятам да го пробвам, защото виждам в упътването, че помага и при язвена болест, което ще се отрази по- добре на стомаха ми отколкото Ацефеина и също действа при неврози и безсъние.
Лек ден на всички! Heart Eyes

# 745
  • Мнения: 679
Здравейте! И аз да се включа, че се поизгубих. Днес бях с главоболие - почна снощи  и цяла нощ се мъчих да заспя, чак преди малко ми мина. Най-гадното е, че сутринта взе да ми се гади по едно време и повръщах зелено, защото още не бях яла нищо. Sick През деня успях да се сдържа да не повръщам вече, че то няма и какво, а тая гадна зелена горчилка е отврат!  Sick
Сега съм около овулация, това ще да е причината. Между другото чакам тая мигрена от пет дни, защото започнах третия разтоварителен режим и мислех, че кризата ще дойде още първия ден, но нямаше!  newsm78  Още отначало се опитваше да ме заболи глава, но аз правех какво ли не, за да не получа пристъп. Щом усетя, че може да ме заболи, почвам с чайове - бял равнец, иглика, маточина. Намирам си работа и не се спирам цял ден, за да не мисля за главоболието, защото според мен до голяма степен е на психическа основа. Ох! Дано си останат само тия две кризи месечно, че вече ми писна. Вярвам, че някой ден ще спре това главоболие. Този път смятам "диетата" ми да е по-продължителна. Понеже ме питате отвреме навреме, ще кажа, че досега свалих 8 килограма. За здравословни ефекти ще говорим по-нататък, когато съм сигурна, че са трайни. Ами това е от мен засега. Желая ви приятна вечер и хубав уикенд без мигрена!   bouquet

# 746
  • Мнения: 438
Искам да ви попитам от къде си взимате чай от иглика,защото аз като питам в аптеки,където продават билки ме гледат странно.

# 747
  • Мнения: 438
Lil4o - да със сигурност му препоръчаха по един Белергамин,когато почувства пристъпа. Не са ни казвали да го пие профилактично без нужда....

# 748
  • Мнения: 81
Цвети, Иржи, zа белергамина. Пиех го сутрин след zакуска. По едно на ден. какво ми бе6е ло6о от него? Ами zамайвах се леко и имах като 4е ли гадене, вместо да го намалява. Така 4е иzводът е, 4е вси4ки хап4ета действат индивидуално. zа първи път 4увам, 4е не бил zа хора с високо кръвно. Абе инвалиди сме си, Цвети с тебе.  LaughingМного ми хареса на Иржи сутре6ната схема. С 4а6ата вода, после плод4ето, после може 4ай4е. Аz теzи дни 6те си купя ананас, нали бил полеzен zа мигрена. Хем го и оби4ам. И ажокадо хапвам усилено, но не виждам кой zнае какво.
И аz съм около овулация, но zасега леко понасям, имам слаби главоболия, които спирам с кофергамин (zаедно със спаzмалгон zа гаденето).

# 749
  • Мнения: 463
Аз се поизгубих, но то и мигрената се поизгуби! Правиха на мъжа ми операция на коляното и вкъщи си имам вече три деца - бебе, мъж и котарак. Не ме питайте как ги обслужвам всички. и тъкмо си мислех, че от това ще получа мигрена, тя взе че се уплаши и някак усещам, че няма време да се появява и тя. Няма възможност от проблеми да се разболея и т.н. Страхувам се само като намалее напрежението да не се появи. Но ..... сега се радвам.
Цвети, дано това лекарство вече му помогне на детенцето, че като чета как се мъчи горкото....
Не го пожелавам на никого.

Общи условия

Активация на акаунт