Стига с тези цигари! Зона за непушачи.

  • 5 165
  • 124
  •   1
Отговори
# 60
аз не мога да ги спра за съжеление  Sad

# 61
  • Мнения: 743
Предлагам да направим една петиция за защита на децата от пасивно пушене,като искаме:
1. В закона да залегне ,че детските учителки в детски градини и ясли нямат право да пушат на територията на ОДЗ то както и в училищата.Те дават най малкото лош пример ,и предлагам учителите пушачи да получават малко по ниско възнаграждение ,тъй като са лош пример за децата и така социалната им роля е намалена.
2. Пушачите с установено пристрастяване и нива на никотин в кръвта(доказва се с тест предполагам) да плащат по високи здравни осигуровки ,защото натоварват здравната система с по висок риск.
3.Да се изиска от собствениците на заведения където има кът за игра на деца ,тези кътчета да са изолирани от местата за пушене и служителите ,аниматори да са непушачи.
4.Да стимулират държавните служители непушачи с премии на всеки 3 месеца като безплатен преглед при специалист по избор ,или отстъпки за облекло ,повече отпуска през лятото и др.Тъй като служителите непушачи не губят от времето си за работа в пушене.
5.При бременни и майки в майчинство които продължават да пушат докато кърмят да им се отнемат детските добавки ,докато не докажат с тест на кръвта че са "чисти".
6. Бременните които е доказано че пушат да им се отнема част от парите за отпуск по майчинство ,а ако детето се роди с увреждане и се докаже че то е резултат от злоупотреба с тютюн или алкохол да се отнемат помощите за деца.
7.Да се наказват родители при които е доказано че детето е пасивен пушач от право на детски добавки.
Имам и още идеи но оставям на вас да допълните списъка,смятам че е честно ,какво ще кажете?
Това разбира се е суров необработен вариант който може да претърпи корекции очаквам предложения  Hug

# 62
  • София
  • Мнения: 2 530
Аз също ги отказах преди 3 год. Проблемът и на моето семейство е, че няма къде да седнем и около нас да не се пуши. Даже в заведенията с детски кът се пуши.

# 63
  • София
  • Мнения: 313
Двамата със съпруга ми сме непушачи, а аз съм наказана с много силно обоняние. Не мога да понасям миризмата на цигари - отвращава ме! За съжамление обаче и моите родители и родителите на съпруга ми пушат като комини  Sad .  Моите мама и татко пушат само в кухнята, но свекъра и свекървата изобщо не си поплюват. Пафкат си в спалните и цялата им къща ВОНИ на застоял цигарен дим и мръсни пепелници, понеже не си падат особино по проветряването, чистенето, бърсането на прах и миенето  Sick  Close Close Close Живеят на другия край на България и когато им ходим на гости се налага да преспиваме в тях. Представете си на какво миришат чаршафите, възглавниците и одеялата с които се налага да спим  Sick . Изобщо не се съобразяват с това че ние не сме пушачи и като седнем на вечеря издърпват по половин кутия всеки. Хич не се трогват от моите коментари, че нещо ми драска на гърлото и че очите ми сълзят  Close Close Close Мъжа ми също им прави забележки, но файда няма  Sad . Зарекла съм се, че когато забременея и родя, ако не спрат да пушат в апартамета си и не изперат всички осмърдяни дрехи пердета и т.н. просто няма да ми видят очите  Naughty
В Нашия дом не се пуши. Имаме голяма тераса и който жела може да се усамоти там да си тютюнджийства. Свекито мърмори, ама ходи да пуши навън  hahaha
А що се отнася до заведенията - зимата за нас това е голям проблем  Sick , както и за всеки непушач предполагам...

# 64
  • Sofia
  • Мнения: 4 229
Седми месец не пуша.
И друг път съм писала,  отново и тук ще напиша. Ако някой наистина ме дразни - то това са бившите пушачи.
Цигареният дим не ми пречи, не ме провокира, не ме изкушава - всичко е в умовете ни.
/Е, кашлям понякога в компания...,  но предпочитам в компания с цигари, пред на чист въздух и сама Laughing/

# 65
  • Мнения: 2 563
Не пуша вече 6 месеца. Толкова по-лесно е да спреш да пушиш в държава, в която пушачите си знаят мястото. Живея в САЩ и от седмици не съм срещала пушач.

# 66
  • Мнения: 3 405
Да, хубаво е. А тук изобщо не им пука. Една овца си изтръска цигарата от балкона върху бебето. Вече се чудя къде да вървя с количката, под балконите е опасно, на тротоарите има коли, остава платното и шофьорите, които гледат като натровени майка с количка на уличното платно. Уф, навлизам в друга тема ooooh!

# 67
  • Мнения: 6 164
Мен ме дразни това, че понякога като се изкъпя и парфюмирам и ми е приятно да мирише косата ми на шампоан, дрехите ми на чистичко и хубаво и вляза в някое одимено кафе и след 10 минути само вече няма и помен от хубавите миризми по мен, Косата ми е просмукана на цигарен дим, дрехите... Това естествено се случва в скапани кафета /като кварталното/, без вентилация и климатизация, където в студеното време цял ден са затворени вратите и вътре не можеш да хвърлиш до отсрещната стена от смога. И най-странното е, че никой не се притеснява да държи децата си там няколко часа, нооо това е друга тема...

# 68
  • София
  • Мнения: 1 891
Никога не съм пушила.
Тази зона е за мен. Mr. Green
Същото  Peace

# 69
  • Мнения: 9 865
Ще пусна нещо, което е писал един познат в блога си - напълно съм съгласна с него, макар че леко прекалява с удивителните за моя вкус  Laughing :
http://james-said.blogspot.com/2007/10/3892934-5.html

Е как ли пък птиците, спокойствието и чистия въздух са възпрепятствани от пушачите... Rolling Eyes

# 70
  • Мнения: 27 524
Ето ме и мен в клуба  Simple Smile
Никога неопитвала, никога непробвала, нямам нито едно-единствено дръпване в живота си  bowuu Не вярвам и да имам  Confused

# 71
  • Мнения: 5 323
Не пуша  Grinning . Опитахме колективно момичешки в десети клас  Blush - не ми хареса опита.
Не разбирам пушещи бременни жени, не разбирам пушещи до бременни жени, не разбирам пушещи до бебешки колички.

Последна редакция: нд, 28 окт 2007, 18:16 от valeria1

# 72
  • София
  • Мнения: 1 877
Никога не съм пушила.
Тази зона е за мен. Mr. Green

  bouquet и за мен!

# 73
  • София
  • Мнения: 1 877
Предлагам да направим една петиция за защита на децата от пасивно пушене,като искаме:
1. В закона да залегне ,че детските учителки в детски градини и ясли нямат право да пушат на територията на ОДЗ то както и в училищата.Те дават най малкото лош пример ,и предлагам учителите пушачи да получават малко по ниско възнаграждение ,тъй като са лош пример за децата и така социалната им роля е намалена.
2. Пушачите с установено пристрастяване и нива на никотин в кръвта(доказва се с тест предполагам) да плащат по високи здравни осигуровки ,защото натоварват здравната система с по висок риск.
3.Да се изиска от собствениците на заведения където има кът за игра на деца ,тези кътчета да са изолирани от местата за пушене и служителите ,аниматори да са непушачи.
4.Да стимулират държавните служители непушачи с премии на всеки 3 месеца като безплатен преглед при специалист по избор ,или отстъпки за облекло ,повече отпуска през лятото и др.Тъй като служителите непушачи не губят от времето си за работа в пушене.
5.При бременни и майки в майчинство които продължават да пушат докато кърмят да им се отнемат детските добавки ,докато не докажат с тест на кръвта че са "чисти".
6. Бременните които е доказано че пушат да им се отнема част от парите за отпуск по майчинство ,а ако детето се роди с увреждане и се докаже че то е резултат от злоупотреба с тютюн или алкохол да се отнемат помощите за деца.
7.Да се наказват родители при които е доказано че детето е пасивен пушач от право на детски добавки.
Имам и още идеи но оставям на вас да допълните списъка,смятам че е честно ,какво ще кажете?
Това разбира се е суров необработен вариант който може да претърпи корекции очаквам предложения  Hug




 newsm10

# 74
  • Мнения: 151
Никога не съм пушила! Това май е едно от малкото места на което го казвам спокойно и с гордост! Наглостта на пушачите е брзгранична Sick! Не стига ,че са обсебили всчко едно местенце,ами те карат да се чувстваш старомоден и не на място! а опазил Господ да им направиш забележка.....

Общи условия

Активация на акаунт