ВеликоБритания, 11-та празнична

  • 16 718
  • 298
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 897
Мериbouquet за положеното усилие и време да пуснеш нова и така добре оформена нова темичка Heart Eyes

Деничка, за този в Ричмънд говорех.
ще продължа по -късно

Е да, той прилича на замък.
Ама само отвън  Mr. Green!
Вътре..
За парите, които искат за общежитие е направо мизерно.
Никак не е лошо, просто не отговаря на цената.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 840
IGNIS, Влях се в редиците на 70-те% , които не гласуваха.И мъжът ми.И майка ми.
Следващия път, да бъдат по-убедителни Twisted Evil

Деничка, благодаря ти за линка. Зяпах с интерес.Всъщност, няма да открия топлата вода, като кажа, че Лондон е едно място, предлагащо много възможности за културен живот и развлечения.

Във връзка с притесненията за покупка на недвижима собственост, в тазседмичен вестник открих информация за имотите на съпругата на убития Косьо Самоковеца в Лондон.Казваха, че властите, които направили запор на продажбата им, са й услужили доста, защото за последните години цената им скочила драстично.
Някакъв апартамент в "Кенсингтън", купен през 2001 за 603 000 паунда, сега струвал 1,5 милиона лири.
Така че, ако може да се вярва на това, тенденцията не е към срив на пазара на недвижими имоти, а напротив и вероятно хората, които са решили да инвестират, не бива да се тревожат за капиталовложенията си.

Желая им успех.Да купят къщата на мечтите си, да я превърнат в дом с много любов и същевременно да бъде една добра инвестиция в бъдещето,която ще им дава сигурност.  bouquet

# 17
  • Мнения: 2 897
Блазе й с апартамент на такова хубаво място, Кенсингтън гардънс и Хайд Парк са ти под носа (е зависи коя точно част на квартала, но все пак която и да е, няма да е като да си в Актън Таун  Laughing) на мен там ми е Уни та би ми ило доста удобно за момента, да взема да й звънна да питам дали ще ме приюти тази добра жена  Mr. Green, наемите там са наистина... Да речем невероятни  Crazy... И не са ми по джоба.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 840
Значи, аз не познавам Лондон, но решавам, че това е някакъв хубав квартал и се сещам, че в луксозните сгради на луксозните квартали в Ню Йорк /да речем с изглед към Сентрал парк, в престижната част на града/, един български "добре облечен бизнесмен" не би могъл да си закупи жилище.Просто няма да го одобрят останалите живеещи.

В това отношение Лондон явно едоста по-либерален Wink

Милион и половина паунда си е една сериозна цифричка за апартамент.Ама бизнесът с картофи процъфтяваше по едно време в България.

А мацката може и да те приюти, колко му е, тя наследи и хотел като замък/Константин палас...или нещо такова... Crazy/ нейде по Боровец Rolling Eyes

Впрочем, гледах аз в сайта, дето ми го пуснаха тук, разни имоти и наистина има апартаменти същински страхотии, ама....10 000 паунда наем, че и нагоре.... Mr. Green Shocked
Кат' му виках аз на така наречения от съфорумка Клончо да ходи да копа на село, той се опъна Mr. Green

# 19
  • Мнения: 2 897
Подари му за следващия празник, който има мотика и разсад за картофи - да се сеща  Laughing!
Иначе има и по-сносни цени за заможни хора, които не са милиардери.
Един познат има двустаен в Bayswater, който според мен е от хубавите квартали - до Kensigton e и наемът е някъде между 2000 и 3000 на месец доколкото помня.
По-скоро 3000.
Всъщност той май плащаше ипотека, а не наем.
Но това дори е по-добре, все пак накрая оставаш с имот.
Не съм сигурна.
Както и да е.
Та както казах, апартаментът е на едно от хубавите и скъпи места, в много хубава сграда тип лека, но ненатрапчива снобария, 2 спални, а сумата е далеч от 10000 на месец.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 840
Аз не съм задълбавала в търсенето.Просто първите, които отворих на случаен принцип, излизаха все такива.Подредени по низходящ ред, към края стигаха до 1500 паунда.
Гледах и под 1000.
Направи ми впечатление, че хубавите имоти бяха все под наем.Тези за продан не ми харесваха.Освен някакви сгради, дето се продаваха целите Crazy
Явно не съм напреднала впроучването, но не му е дошло и времетоде.Иначе първо бих тръгнала от информация за кварталите - кой какъв е и т.н.Голям град е все пак.Аз, дето цял живот съм живяла в София, признавам, че познавам само няколко квартала.Другите ги зная  по име и се ориентирам къде са, но са ми непознати, само съм минавала през тях.А има и някои, дето идея си нямам къде са и какви са, само съм ги чувала.

А за Лондон...ех...познанията ми са за Нотинг Хил. Заради филма, естествено Crazy Mr. Green

# 21
  • Мнения: 2 897
В Нотинг Хил живееха преди едни приятели на добра цена, не от най-космическите.
Нотинг Хил е близо и до Кенсингтън и до Бейзуотър и то много, вървят по една и съща линия на метрото.
Между другото като търсиш имто може точно по спирките на метрото да се ориентираш
http://www.bulgarianlondon.com/bg_lon/bg/images/tube_map.gif
Тези на жълтата линия (Central Line) са най-централните и най-примамливите (и скъпите).
А ако те влече модерното тип Парижкия ДеФанс проучи Канари Уорф на сивата линия (вдясно на картата).
За имоти мжеш да погледнеш www.foxtons.co.uk
Тази агенция е една от "най-тежките" или поне имат най-висока комисионна, но пък са доста коректни.
Едни приятели изгоряха с депозита си точно зарадни една малка агенцийка тип "леля стринка и аз работим в килера".

# 22
  • Мнения: 2 032
В Лондон специално, ми е трудно на видя как ще се случи срив на недвижимите имоти. Има прекалено много маймуни на клона, т.е., голямо търсене. Може да не хвърчат нагоре цените като през последните 7-8 години, но едно е застой, друго- срив. Не знам защо толкова народ се вълнува, нали ако имаш една къща и искаш да я продадеш и купиш друга, нали (а) ако цените спадат, и на новата би трябвало да е спаднала; (б) ако се качват, и старата ти се е оценила. Единствено става вълнуващо, ако искаш да си продадеш къщето в Лондон и да се пенсионираш във Франция, където същите пари могат да ти купят нещо огромно (е, зависи къде, обобщавам.) Но понеже скоро не ми предстои пенсиониране, не се вълнувам аз.

Днес четох, че през изминалат година, 75% от купувачите на имоти тип имение, на стойност над 10 милиона лири, в провинцията, са чужденци, предимно руснаци и от близкия изток. Това не е директно свързано с по-нормалните къщета и апартаменти де, но просто показва силата на наплива към този остров. Агенциите за недвижими имоти в квартали като Кензигтън, Челси и Майфеър отдавна наемат руско-говорящи агенти. Цените са смехотворни и разриво-образуващи.

В Лондон не получаваш много "имот" за парите си, това е.

# 23
  • Мнения: 818
Някакъв апартамент в "Кенсингтън", купен през 2001 за 603 000 паунда, сега струвал 1,5 милиона лири.

 PeaceКосьо го беше купил точно за 1 милион Peace

# 24
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Никак не е лошо, просто не отговаря на цената.
То какво ли отговая на цената си тук  Laughing Цитирам мой приятел, англичанин, тук са на принципа, докато върши работа, няма нужда от ремонт и подмяна  Crazy
Сривът на цените на недвижимите имоти е страшен, ако си вложил пари в имоти. Да речем си закупил имота за 100к, при срив 30-50% цената пада на 70 до 50к си на чиста загуба Rolling Eyes Няма за първи път да се случва такова нещо на Острова  Confused
Ние така чакахме 2 години, защото уж цените щели да паднат и доста пари загубихме, вслушвайки се във финансовите адвайзери  ooooh! Сега, ако има спад от 30 %, просто ще се върнем на изходната цена на имота, но ако е над 30, ставаме длъжници на банката  Rolling Eyes Пак финансовите адвайзери, предвиждат, че процесът на спад в цените ще започне от Лондон, както е станало и с покачването им. Засега, живеещите в Лондон, звучите успокояващо  Flutter
Предвижда се и силно увеличаване на инфлацията, от което ще загубят хората, които имат заделени парички.
Цената на златото се е увеличила многократно в последните години. Denichkata, професорът ти сигурно ще знае точните стойности Wink Това било знак за световна икономическа криза. Единствено в Азия и по-специално Китай, има икономически подем и се наливали много капитали  Confused Това поне чета по пресата, не съм специалист, надявам се прогнозите да не се сбъднат!
Дорет, свърши ли ваканцията? При нас училището започва чак на 31-ви!

# 25
  • Мнения: 2 897
Обикновено, когато инфлацията се качва трябва да се качват и лихвите, за да оф сетнат инфлацията.
Но така е на теория, на практика..
Не знам..

# 26
  • София
  • Мнения: 2 840
Някакъв апартамент в "Кенсингтън", купен през 2001 за 603 000 паунда, сега струвал 1,5 милиона лири.

 PeaceКосьо го беше купил точно за 1 милион Peace

Цитирах, не съм участвала в сделката Mr. Green
Но и за 1 милион да го е купил, ако останалата част от текста е вярна, значи пак е на далавера вдовицата.

Ама...вярно цените са безумни.
Тук, най-високите засега цени, на най-престижните места, с най-луксозни изпълнения, на зелено вървят по 3 600 евро.Естествено, след завършване и обзавеждане, цената се вдига.Един луксозен апартамент от 300м2 обаче трудно ще мине милион и половина евро, с цялото си дизайнерско обзавеждане.
Това, което видях в сайта, пратен ми от Деничка, за подобна квадратура в добър квартал цената удря около 4 милиона паунда.Това са си 6 милиона евро.
Изглежда ми бая.

Разбира се, има и много по-разумни цени, аз само направих съпоставка със София.
С други места не мога да правя.
А, бих могла с Москва, но няма смисъл.Там нещата са лишени от каквато и да било логика.Макар че, всъщност има някаква.Цените им за проектиране са съвсем европейски.

# 27
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 099
Дорет, свърши ли ваканцията? При нас училището започва чак на 31-ви!
Що така бе,Мери Thinking Аз пък си мислех, че в цялата страна датите са едни и същи. Ние бяхме 10 дни ваканция, от 18 до 28. Утре пак почваме. Ама след четири години стояне в къщи чакам с нетърпение да се върна пак сред хората.

# 28
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
В Москва цените са повече от европейски  Money Колега на мъж ми ходи командировка там, миналия месец, съпругът ми много тежко преживя това, че не беше на разположение той да отиде  Rolling Eyes Ами кафе в центъра на Москва за по-малко от 6 евро нямало  ooooh!
Покрай световните проблеми, забравих да споделя ежедневните  Mr. Green
В HobbyCraft в момента има намаления, сигурно заради края на ваканцията. Заслужава си да се отиде и види. Има много интересни идеи за занимавка на децата в къщи, пък и не само на децата Wink На малката купих фигурки, които ползва като играе с пластелина, а на баткото една книжка от поредицата Make This на Usborne. Ако я завърши успешно, съм му обещала да купя още такива. За мен си купих Paint by numbers, беше на половин цена в магазина. Обаче и на Жорко му хареса и сега се редуваме  Laughing Има вече и много хубави идеи за коледни картички  Peace
А има ли някой в нашата тема, който да си пада по бродиране?! Интересува ме гоблен същото като Cross-stitch ли е  Thinking И каква е разликата между Cross-stitch и Tapestry  newsm78

# 29
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Дорет, свърши ли ваканцията? При нас училището започва чак на 31-ви!
Що така бе,Мери Thinking Аз пък си мислех, че в цялата страна датите са едни и същи. Ние бяхме 10 дни ваканция, от 18 до 28. Утре пак почваме. Ама след четири години стояне в къщи чакам с нетърпение да се върна пак сред хората.
Ами и аз се учудих, дори не са INSET days нашите, а са си офицална ваканция  newsm78 Ето цитат от сайта на общината:
Term 1: Monday 3rd September 2007 - Friday 19th October 2007 (35 teaching days)
Term 2: Wednesday 31st October 2007 - Wednesday 19th December 2007 (35 teaching days)

Общи условия

Активация на акаунт