резус фактор отрицателен

  • 1 499
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 440
Да,поема се!Но май в повечето болници излизат с номера,че я няма в момента в аптеката.

# 16
  • Мнения: 1 897
Поема се от здравната каса.
Ако ти излязат с номера,че в момента я няма-може да си я закупиш и срещу представена фактура да искаш в последствие от болницата да ти изплатят сумата.
Ммного е важно, ако детето е с Rh+ инжекцията да се постави до 72 часа след раждането.Така,че като ти наближи термина проучи предварително имат ли я в наличност, в болницата,където ще раждаш.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Да, поема се от касата! но в повечето болници наистина се правят на луди, и искат пари за нея. Права е Юлия да проучиш въпроса предварително, защото, ако я нямат в наличност, трябва да се достави от София, до колкото знам, и не е сигурно, че ще бъде навреме. Не се притеснявай, може и да не ти се наложи да слагаш инжекция. Успех с раждането

# 18
  • Мнения: 4 406
Доколкото знам не се поема от касата.Отгоре на всичкото в момента нямало производство на българския вариант,а само вносен има,който е значително по-скъп...!
е, може би това е причината болниците да не желаят да се набутат... все пак са длъжни, добре е да си знаеш правата

# 19
  • София
  • Мнения: 276
Родих в Тина Киркова, Юни месец, и се наложи да ми я купят от аптеката за да ми я поставят. И то от по-скъпата, разбира се.

# 20
  • Мнения: 1 043
Родих юни 2006 и не съм плащала за инжекцията  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 2 967
Доколкото знам не се поема от касата.Отгоре на всичкото в момента нямало производство на българския вариант,а само вносен има,който е значително по-скъп...!

Да, и след това като представиш фактура НЗОК ти я заплаща.

# 22
  • Мнения: 1 877
Я да попитам тук(че да не пускам нова тема) - моя приятелка е с отрицателен Резус фактор и наскоро е чула,че освен инжекцията след раждането,се поставяла и една по време на бременността....
Има ли момичета,на които да са им поставяни две такива инжекции? Очаквам да се включите с инфо от първа ръка!

# 23
  • София
  • Мнения: 2 967
Я да попитам тук(че да не пускам нова тема) - моя приятелка е с отрицателен Резус фактор и наскоро е чула,че освен инжекцията след раждането,се поставяла и една по време на бременността....
Има ли момичета,на които да са им поставяни две такива инжекции? Очаквам да се включите с инфо от първа ръка!

Ако не се лъжа се поставя при положение, че резултатите от изследването не са добри.

# 24
  • Мнения: 3 214
Я да попитам тук(че да не пускам нова тема) - моя приятелка е с отрицателен Резус фактор и наскоро е чула,че освен инжекцията след раждането,се поставяла и една по време на бременността....
Има ли момичета,на които да са им поставяни две такива инжекции? Очаквам да се включите с инфо от първа ръка!

Ако не се лъжа се поставя при положение, че резултатите от изследването не са добри.

Така е  Peace Ако всичко е наред с изследванията по време на бременността, инжекцията се поставя до 72 часа след раждането и то при условие, че бебето е с положителен резус фактор  Peace

# 25
  • Мнения: 1 897
По време на бременността се поставя само ако изследванията покажат завишено ниво на антителата-иначе не.Такава вероятност има обикновенно при втора и следващи бременности.
При първа бременност антитела е много малко вероятно да се появат, но въпреки това се правят кръвни изследвания ,мисля че бяха на 3 месеца.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 967
инжекцията се поставя до 72 часа след раждането и то при условие, че бебето е с положителен резус фактор  Peace

Да, така е Simple Smile

# 27
  • Мнения: 1 877
Златни сте,момичета! благодаря за отговорите!

# 28
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
При мен изследванията повреме на бременността ми бяха добри, но въпреки това гинекологът ми препоръча да си поставя една и в 28 г.с. Тя не е задължителна в България. Една моя приятелка наскоро ражда в Англия и там задължително ти я поставят в 28 г.с. щом си с отрицателен резус фактор.
След като родих ми поставиха още една в болницата безплатно. Peace

# 29
  • Мнения: 1 931
При второто раждане в МД, си ми пуснаха изследванията и после дойдоха и ми биха инжекцията, без да плащам и без да напомням на никого.  После на 1 момиче и бяха казали,че я нямат и тя си я купи от аптеката и след това от болницата и възстановиха парите. Трябва да я поемат от касата.

Общи условия

Активация на акаунт