Екзитпол.

  • 6 870
  • 141
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 072
29% активност за София. Явно са гласували предимно форумки и пенсионери...

Може и по-ниска да е. Има случаи на хора, не гласували на предишни избори, отивайки да дадат глас, разбират, че вече са гласували. Много бих искала да разбера, аз гласувала ли съм на тези избори. Има ли начин да го разбера?

# 16
  • София
  • Мнения: 5 605
И Смолян е сигурно - Дора Янкова. А за бате Бойко... И съм шокирана от ниската избирателна активност, защото гласувах към 15 часа и ми казаха, че съм 600 от общо 830 човека, които трябва да гласуват в тази секция. Та си помислих...ама явно грешно

# 17
  • Варна
  • Мнения: 815
Във Варна беше ясно, че Кирил Йорданов ще спечели, но аз останах направо изумена, че Веселин Марешки е на второ място. Това, разбира се, е по социологическите проучвания, но все пак изобщо не вярвах, че Марешки може да бъде в първата петица.

# 18
  • София
  • Мнения: 5 605
29% активност за София. Явно са гласували предимно форумки и пенсионери...

Може и по-ниска да е. Има случаи на хора, не гласували на предишни избори, отивайки да дадат глас, разбират, че вече са гласували. Много бих искала да разбера, аз гласувала ли съм на тези избори. Има ли начин да го разбера?
Peace Мисля, че трябва в ЦИК да провериш дали си се подписала ти в списъците. Ама това е само предположение.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Е, и във Варна се намърда отново наш Киро. Ние си го знаем, сбогом на обещаните детски градини. Ще и замрази поне за 2 години. Асфалтира няколко улици и народа се юрна!

# 20
  • Мнения: 4 435
Във Варна беше ясно, че Кирил Йорданов ще спечели, но аз останах направо изумена, че Веселин Марешки е на второ място. Това, разбира се, е по социологическите проучвания, но все пак изобщо не вярвах, че Марешки може да бъде в първата петица.

Нали знаеш за какво става въпрос при него. WinkКакво се учудваш?

# 21
  • София
  • Мнения: 6 743
Очаквана победа на Борисов в Сф.
Но това е трамплинът му към по-висок пост.
Няма какво да се правим на нечули-невидели.
Peace И аз така мисля...
Не успях да гласувам за жалост (наложи се извънредно да работя  Rolling Eyes ), но щях точно за него да гласувам - от всичките злини си мисля, че е най-малката....
А и нали една врачка предрече, че ще стане премиер  Mr. Green Laughing  Twisted Evil

# 22
  • Варна
  • Мнения: 815
Във Варна беше ясно, че Кирил Йорданов ще спечели, но аз останах направо изумена, че Веселин Марешки е на второ място. Това, разбира се, е по социологическите проучвания, но все пак изобщо не вярвах, че Марешки може да бъде в първата петица.

Нали знаеш за какво става въпрос при него. WinkКакво се учудваш?
Да де, ама все пак ми е адски странно...Не вярвах, че толкова хора ще го подкрепят.

# 23
  • Мнения: 193
Бойко трайно ще присъства в живота ни в близките години. Пълна отврат. Какво да правим тези, които искаме да живеем в чист и подреден град.

# 24
  • Мнения: 193
Във Варна беше ясно, че Кирил Йорданов ще спечели, но аз останах направо изумена, че Веселин Марешки е на второ място. Това, разбира се, е по социологическите проучвания, но все пак изобщо не вярвах, че Марешки може да бъде в първата петица.

Нали знаеш за какво става въпрос при него. WinkКакво се учудваш?
Да де, ама все пак ми е адски странно...Не вярвах, че толкова хора ще го подкрепят.
При 30% избирателна активност, не се радва на голяма подкрепа.
Sorry, не видях, че става въпрос за Варна! Горното се отнася за София!

# 25
  • Мнения: 9 990
Бойко трайно ще присъства в живота ни в близките години. Пълна отврат. Какво да правим тези, които искаме да живеем в чист и подреден град.

Да абдикираме и да си тръгнем май.И не ми е само да чистота на мен... Tired

# 26
  • Мнения: 9 903
за мен няма нищо интересно в тези избори, освен Бургас. В Русе ще се разберат, а Дикме ще го издуха заради отцепничеството.

# 27
  • Мнения: 1 671
По-интересното е, че в 3-те най-големи града има кандидатура печелеща /по предварителни засега данни/ от раз и то със сериозна преднина. Коментирайте, моля!

Моят коментар е:

1. Познатите лица, хора, които и досега са били по някакъв начин свързани с власттта, са по-лесно смилаеми за електората. Хората вече не се доверяват на партийната принадлежност, на политическия цвят. Те търсят други критерии. За Славчо Атанасов от Пловдив със сигурност мога да твърдя, че е много популярен и уважаван в града. Като районен кмет през изтеклите четири години се доказа и хората го харесаха. Освен това е млад, говори популярно, говори по същество и без празнодумието на много политици. Позволява си открито да нарича циганите цигани, гетото гето. Това последното сигурно е добре премерена тактика, защото в Пловдив циганският проблем си е голям. Интересен е фактът, че повечето пловдивчани не свързват Славчо Атанасов с неговата собствена партия - ВМРО, а го свързват с ГЕРБ, които го подкрепиха.

2. ГЕРБ като цяло е новата политическа формация, която спечели доверието на гласоподавателите. Успехът им на тези избори е голям, защото досега не са имали свои хора в политическия живот. Като изключим Бойко Борисов, който също не е изкарал пълен мандат, никъде другаде в страната хора на ГЕРБ не са /все още/ на ръководни функции.

3. Лицето ББ се ползва със завиден рейтинг, благодарение на умението да общува с медии, да казва нещо, без да го е казал докрай, да говори леко иронично. Като добавим и харизматичния поглед, небрежната усмивка и честото появяване в публичното пространство облечен неглиже - всичко това му донесе имиджа на холивудска знаменитост.

За Кирил Йорданов от Варна не мога да коментирам, но явно щом е избран и той от раз, се подчинява на същите закономерности, които описах по-горе.

# 28
  • Мнения: 984
Честито Монди, Марианки А и Пресиани! Умея да губя, но вие ще сте лично отговорни за действия на наш Киру в предстоящия мандат.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 840
Aз не гласувах.
Както и цялото ми семейство.

Следващия път, Мартин да се постарае повече да ме закара до урната.

А иначе, щом хората са гласували за Бойко, значи си го харесват.
На мен ми е все тая.
Пък и нали той сега ще се старае повече, щото ще се цели в парламентарните избори, може да си развие потенциала на кмет с неподозиран размах и да ни изуми Wink

Общи условия

Активация на акаунт