Екзитпол.

  • 6 876
  • 141
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 072
Сова Харис:
Бойко Борисов - 52,6%
Мартин Заимов - 19,6%
Бриго Аспарухов - 13,2%
Слави Бинев - 4,4%
Антония Първанова - 3,2%
Юлияна Дончева - 1,8%

Алфа Рисърч:
Бойко Борисов - 52%
Мартин Заимов - 18,2%
Бриго Аспарухов - 15,1%
Слави Бинев - 4%
Антония Първанова - 2,8%
Тити Папазов - 1,8%

НЦИОМ:
Бойко Борисов - 51%
Мартин Заимов - 21%
Бриго Аспарухов - 14.4%.


Пловдив, където още на първи тур с 56% от гласовете изборите печели кандидатът на ГЕРБ и ВМРО Славчо Атанасов, при листите за общински съветници води ГЕРБ с 24%. Следват ВМРО - с 19%, БСП и коалиция - 14%, "Атака" - 7%, СДС - 5%.

Във Варна трети мандат с 55% печели Кирил Йорданов, който този път се кандидатира като независим, подкрепен от БСП.

още резултати

# 1
  • Мнения: 9 990
О, НЕ, пак ли мафиозо Бойко Tired

# 2
  • Мнения: X
Стига де, не е честно..   Confused
Да живеят...хормоните.

# 3
  • Мнения: 2 891
Оххх, дано поне балотаж има  Confused Не понасям Бойко!

# 4
  • Мнения: 1 072
По-интересното е, че в 3-те най-големи града има кандидатура печелеща /по предварителни засега данни/ от раз и то със сериозна преднина. Коментирайте, моля!

# 5
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Очаквана победа на Борисов в Сф.
Но това е трамплинът му към по-висок пост.
Няма какво да се правим на нечули-невидели.

# 6
  • Мнения: 4 435
По-интересното е, че в 3-те най-големи града има кандидатура печелеща /по предварителни засега данни/ от раз и то със сериозна преднина. Коментирайте, моля!


И в Кърджали имаме от раз.

# 7
  • Мнения: 1 072
Може и от раз, но май няма да е по най-спокойния начин. Сериозни нарушения са заснели журналистите. Ще има скандали, ще има опити за касиране, ще има протакане на окончателното обявяване на резултатите........

Предварително белязани бюлетини, стройна циганска организация за покупко-продажба на гласове, изборен туризъм.......

# 8
  • Мнения: 1 233
Във В.Търново ще има балотаж със сигурност. Все още не е ясно с кого отива на балотаж настоящия кмет - д-р Рашев. Много малка е разликата /по-малко от процент/ м/у втория /д-р Манчев, БСП/ и третия /Цветан Цветанов,ГЕРБ/ засега.

# 9
  • Мнения: 5 539
В Бургас е най-оспорвано. На балотаж отиват кандидатът на ГЕРБ Димитър Николов и кандидатът на Атака и собственик на тв СКАТ Валери Симеонов. Досегашният кмет Йоан Костадинов е трети със съвсем малка разлика от втория. Възможно е да има разместване между втория и третия.

# 10
  • Мнения: 7 122
ТВ7 са новите ми любимци. Прецакаха конкуренцията и в 19.00 вече бяха разцъкали всичко.  Mr. Green
Е, не уцелиха моя човек, но е добре че няма да има балотаж. Спестени пари. Децата няма да загубят още два дни.

Една от агенциите явно има много добра дружба с НДСВ. Антония се съкращава като Тони, а не като Ант. Mr. Green

# 11
  • Мнения: 1 072


София към 17 часа.

АЛФА РИСЪРЧ

# 12
  • Мнения: 2 013
Бойко е страшен демагог. А вече има и партия, очаквайте го като премиер...
Радвам се, че БСП останаха чак трети в София.

# 13
  • Мнения: 7 837
29% активност за София. Явно са гласували предимно форумки и пенсионери...

# 14
  • Мнения: 1 233
Бойко е страшен демагог. А вече има и партия, очаквайте го като премиер...
 

Е как! Разбира се, тая вечер на два-три пъти си замълча при въпроса :"Ще бъдете кмет до края на мандата?"

# 15
  • Мнения: 1 072
29% активност за София. Явно са гласували предимно форумки и пенсионери...

Може и по-ниска да е. Има случаи на хора, не гласували на предишни избори, отивайки да дадат глас, разбират, че вече са гласували. Много бих искала да разбера, аз гласувала ли съм на тези избори. Има ли начин да го разбера?

# 16
  • София
  • Мнения: 5 606
И Смолян е сигурно - Дора Янкова. А за бате Бойко... И съм шокирана от ниската избирателна активност, защото гласувах към 15 часа и ми казаха, че съм 600 от общо 830 човека, които трябва да гласуват в тази секция. Та си помислих...ама явно грешно

# 17
  • Варна
  • Мнения: 815
Във Варна беше ясно, че Кирил Йорданов ще спечели, но аз останах направо изумена, че Веселин Марешки е на второ място. Това, разбира се, е по социологическите проучвания, но все пак изобщо не вярвах, че Марешки може да бъде в първата петица.

# 18
  • София
  • Мнения: 5 606
29% активност за София. Явно са гласували предимно форумки и пенсионери...

Може и по-ниска да е. Има случаи на хора, не гласували на предишни избори, отивайки да дадат глас, разбират, че вече са гласували. Много бих искала да разбера, аз гласувала ли съм на тези избори. Има ли начин да го разбера?
Peace Мисля, че трябва в ЦИК да провериш дали си се подписала ти в списъците. Ама това е само предположение.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Е, и във Варна се намърда отново наш Киро. Ние си го знаем, сбогом на обещаните детски градини. Ще и замрази поне за 2 години. Асфалтира няколко улици и народа се юрна!

# 20
  • Мнения: 4 435
Във Варна беше ясно, че Кирил Йорданов ще спечели, но аз останах направо изумена, че Веселин Марешки е на второ място. Това, разбира се, е по социологическите проучвания, но все пак изобщо не вярвах, че Марешки може да бъде в първата петица.

Нали знаеш за какво става въпрос при него. WinkКакво се учудваш?

# 21
  • София
  • Мнения: 6 743
Очаквана победа на Борисов в Сф.
Но това е трамплинът му към по-висок пост.
Няма какво да се правим на нечули-невидели.
Peace И аз така мисля...
Не успях да гласувам за жалост (наложи се извънредно да работя  Rolling Eyes ), но щях точно за него да гласувам - от всичките злини си мисля, че е най-малката....
А и нали една врачка предрече, че ще стане премиер  Mr. Green Laughing  Twisted Evil

# 22
  • Варна
  • Мнения: 815
Във Варна беше ясно, че Кирил Йорданов ще спечели, но аз останах направо изумена, че Веселин Марешки е на второ място. Това, разбира се, е по социологическите проучвания, но все пак изобщо не вярвах, че Марешки може да бъде в първата петица.

Нали знаеш за какво става въпрос при него. WinkКакво се учудваш?
Да де, ама все пак ми е адски странно...Не вярвах, че толкова хора ще го подкрепят.

# 23
  • Мнения: 193
Бойко трайно ще присъства в живота ни в близките години. Пълна отврат. Какво да правим тези, които искаме да живеем в чист и подреден град.

# 24
  • Мнения: 193
Във Варна беше ясно, че Кирил Йорданов ще спечели, но аз останах направо изумена, че Веселин Марешки е на второ място. Това, разбира се, е по социологическите проучвания, но все пак изобщо не вярвах, че Марешки може да бъде в първата петица.

Нали знаеш за какво става въпрос при него. WinkКакво се учудваш?
Да де, ама все пак ми е адски странно...Не вярвах, че толкова хора ще го подкрепят.
При 30% избирателна активност, не се радва на голяма подкрепа.
Sorry, не видях, че става въпрос за Варна! Горното се отнася за София!

# 25
  • Мнения: 9 990
Бойко трайно ще присъства в живота ни в близките години. Пълна отврат. Какво да правим тези, които искаме да живеем в чист и подреден град.

Да абдикираме и да си тръгнем май.И не ми е само да чистота на мен... Tired

# 26
  • Мнения: 9 905
за мен няма нищо интересно в тези избори, освен Бургас. В Русе ще се разберат, а Дикме ще го издуха заради отцепничеството.

# 27
  • Мнения: 1 671
По-интересното е, че в 3-те най-големи града има кандидатура печелеща /по предварителни засега данни/ от раз и то със сериозна преднина. Коментирайте, моля!

Моят коментар е:

1. Познатите лица, хора, които и досега са били по някакъв начин свързани с власттта, са по-лесно смилаеми за електората. Хората вече не се доверяват на партийната принадлежност, на политическия цвят. Те търсят други критерии. За Славчо Атанасов от Пловдив със сигурност мога да твърдя, че е много популярен и уважаван в града. Като районен кмет през изтеклите четири години се доказа и хората го харесаха. Освен това е млад, говори популярно, говори по същество и без празнодумието на много политици. Позволява си открито да нарича циганите цигани, гетото гето. Това последното сигурно е добре премерена тактика, защото в Пловдив циганският проблем си е голям. Интересен е фактът, че повечето пловдивчани не свързват Славчо Атанасов с неговата собствена партия - ВМРО, а го свързват с ГЕРБ, които го подкрепиха.

2. ГЕРБ като цяло е новата политическа формация, която спечели доверието на гласоподавателите. Успехът им на тези избори е голям, защото досега не са имали свои хора в политическия живот. Като изключим Бойко Борисов, който също не е изкарал пълен мандат, никъде другаде в страната хора на ГЕРБ не са /все още/ на ръководни функции.

3. Лицето ББ се ползва със завиден рейтинг, благодарение на умението да общува с медии, да казва нещо, без да го е казал докрай, да говори леко иронично. Като добавим и харизматичния поглед, небрежната усмивка и честото появяване в публичното пространство облечен неглиже - всичко това му донесе имиджа на холивудска знаменитост.

За Кирил Йорданов от Варна не мога да коментирам, но явно щом е избран и той от раз, се подчинява на същите закономерности, които описах по-горе.

# 28
  • Мнения: 984
Честито Монди, Марианки А и Пресиани! Умея да губя, но вие ще сте лично отговорни за действия на наш Киру в предстоящия мандат.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 840
Aз не гласувах.
Както и цялото ми семейство.

Следващия път, Мартин да се постарае повече да ме закара до урната.

А иначе, щом хората са гласували за Бойко, значи си го харесват.
На мен ми е все тая.
Пък и нали той сега ще се старае повече, щото ще се цели в парламентарните избори, може да си развие потенциала на кмет с неподозиран размах и да ни изуми Wink

# 30
  • Мнения: 3 423
После ми разправяйте, че само
мъжете мислят с оная си работа.

# 31
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Доволна съм,че Бойко ще ни е отново кмет!!!!!

# 32
  • Мнения: 2 070
Ми кво да коментирам. Хората обичат медийни герои, Бойко си лежи на старата слава. Не ме кефи. А хората винаги гласуват като дойде нещо ново и недостатъчно опетнено и сдобило се със слухове за издънки.

Зеленогорски печели в Плевен с 58%, както се очакваше, това за касирането е някаква простотия, с грешка или без, резултата щеше да е същия, хората го харесват, града се развива, също няма информация за издънки, за които да се хванат хората. Отказа да е депутат, хората много говорят за това и го приемат като положително. За трети мандат да те изберат значи има защо.

За мен фрапиращото е, че Атака е преди Първанова, за мен много симпатична жена, много по-смислена.

# 33
  • Мнения: 2 085
Честито Монди, Марианки А и Пресиани! Умея да губя, но вие ще сте лично отговорни за действия на наш Киру в предстоящия мандат.

Еееееее, не така грубо.
При алтернативата Марешки май К.Й. е по-малкото зло.
За протокола - дори не ми е симпатичен.

# 34
  • Мнения: 1 671


За мен фрапиращото е, че Атака е преди Първанова, за мен много симпатична жена, много по-смислена.

Дес, това е така, по същата причина, която писах по-горе. Все още хора на Атака не са на ръководни постове. А Първанова носи славата - и добра, и лоша -  на НДСВ.

Атака ще умрат в мига, в който се докопат до властта. Сами ще се оакат.

# 35
  • Мнения: 2 070
Да, много тъпо. Има хора, които си харесвам и изобщо не ме интересува от коя партия са. Първанова е от тях. Зеленогорски в Плевен всъщност е подкрепен от ужасно много партии, едновременно СДС и НДСВ... които не знам на друго място обединяват ли се около една кандидатура. Все едно. Политиката не ме интересува. Като работи нещо - работи, ако не става - времето го показва. Нищо не казах и аз. Спи ми се.

# 36
  • Мнения: 2 070

Атака ще умрат в мига, в който се докопат до властта. Сами ще се оакат.

Подозирам ще стане така и с Герб. Може на места да станат популярни хората им и да вършат работа, не се знае, зависи от екипите, но дойдат ли да управляват, щото е ясно, че ще ги изберат /аз няма да гласувам на парламентарни/ и те ще се оакат.

# 37
  • Мнения: 1 671

Атака ще умрат в мига, в който се докопат до властта. Сами ще се оакат.

Подозирам ще стане така и с Герб. Може на места да станат популярни хората им и да вършат работа, не се знае, зависи от екипите, но дойдат ли да управляват, щото е ясно, че ще ги изберат /аз няма да гласувам на парламентарни/ и те ще се оакат.

Да, и за мисля по този начин.
Защото е доказано вече - първо беше СДС - новата, чистата, младата, демократичната партия.
После дойде НДСВ - с лидера, достоен, аристократичен, мъдър, справедлив.
И на ГЕРБ ще дойде редът, просто няма начин.

За протокола - и аз не гласувах днес.

# 38
  • Мнения: 1
Бойко е страшен демагог. А вече има и партия, очаквайте го като премиер...
Радвам се, че БСП останаха чак трети в София.

На какво точно се радваш?

# 39
  • Мнения: 6 917
Нали знаеш за какво става въпрос при него. WinkКакво се учудваш?
Да де, ама все пак ми е адски странно...Не вярвах, че толкова хора ще го подкрепят.
А, хич не е лесно да се купят толкова гласове, постижение си е според мен.

# 40
  • София
  • Мнения: 5 606
Нали знаеш за какво става въпрос при него. WinkКакво се учудваш?
Да де, ама все пак ми е адски странно...Не вярвах, че толкова хора ще го подкрепят.
А, хич не е лесно да се купят толкова гласове, постижение си е според мен.
Е как, много голямо! хаха

Последна редакция: нд, 28 окт 2007, 22:39 от tzvety26

# 41
  • Мнения: 4 392
В интервю чух днес Бойко да казва" Всички големи градове са наши." Sick

# 42
  • София
  • Мнения: 5 606
В интервю чух днес Бойко да казва" Всички големи градове са наши." Sick

И сега отива да помага на по-малките!

# 43
  • София
  • Мнения: 5 828
Къде могат да се видят предварителни резултати?

# 44
  • София
  • Мнения: 2 300
Нали знаеш за какво става въпрос при него. WinkКакво се учудваш?
Да де, ама все пак ми е адски странно...Не вярвах, че толкова хора ще го подкрепят.
А, хич не е лесно да се купят толкова гласове, постижение си е според мен.
Е как, много голямо! хаха

какво стана, много бързо се ската...защо си изтри първоначалното мнение ... няма лошо да имаш вътрешна информация...и аз бих искала жената на някой от листата за общински съветници на ГЕРБ, да ми е най-добра приятелка... Mr. Green


Последна редакция: нд, 28 окт 2007, 22:54 от крастава жаба

# 45
  • Мнения: 1 072
Къде могат да се видят предварителни резултати?

http://www.aresearch.org/recent/1389.html

# 46
  • София
  • Мнения: 2 300
Бойко трайно ще присъства в живота ни в близките години. Пълна отврат. Какво да правим тези, които искаме да живеем в чист и подреден град.

Би ли ми припомнила кога по-точно, преди да се появи Бойко Борисов, сме живели в чист и подреден град...че на мен нещо ми се губи...спомням си обаче промените, които станаха 1989 г. ...18 години минаха...

# 47
  • София
  • Мнения: 5 606
Нали знаеш за какво става въпрос при него. WinkКакво се учудваш?
Да де, ама все пак ми е адски странно...Не вярвах, че толкова хора ще го подкрепят.
А, хич не е лесно да се купят толкова гласове, постижение си е според мен.
Е как, много голямо! хаха

какво стана, много бързо се ската...няма лошо да имаш вътрешна информация...и аз бих искала жената на някой от листата за общински съветници на ГЕРБ да ми е най-добра приятелка... Mr. Green



Прекалено много станаха любопитните. И да кажа, че не го написах с лошо, всеки прави това, което може. Мираж е да си мислим, че някой влиза в политиката заради идеология.

# 48
  • София
  • Мнения: 2 300
Прекалено много станаха любопитните. И да кажа, че не го написах с лошо, всеки прави това, което може. Мираж е да си мислим, че някой влиза в политиката заради идеология.

Има и такива ... но много бързи ги изритват...или просто си сменят идеологията ... Joy

# 49
  • София
  • Мнения: 5 606
Прекалено много станаха любопитните. И да кажа, че не го написах с лошо, всеки прави това, което може. Мираж е да си мислим, че някой влиза в политиката заради идеология.

Има и такива ... но много бързи ги изритват...или просто си сменят идеологията ... Joy
Peace Grinning

# 50
  • Мнения: 4 392
А не ви ли се струва, че има тотално нарушаване на закона за личните данни? Crazy
Откъде - накъде някой си ще бърника и ще гледа, дали аджеба, аз гласувам, и ще снася информация на заинтересовано лице?! #Crazy
Защото точно така е станало... Thinking

# 51
  • Мнения: 193
Бойко трайно ще присъства в живота ни в близките години. Пълна отврат. Какво да правим тези, които искаме да живеем в чист и подреден град.

Би ли ми припомнила кога по-точно, преди да се появи Бойко Борисов, сме живели в чист и подреден град...че на мен нещо ми се губи...спомням си обаче промените, които станаха 1989 г. ...18 години минаха...
Бих, с неудоволствие! Незнам ти от кога живееш в София. Аз съм родена тук. С всяка изминала година градът става все по-ужасен. През последните 2-3 години животът тук е нетърпим. Не смятам, че любимият Бойко е причинил този хаос, но за 2-те години не прави нищо за да овладее нещата. По мое мнение няма и да направи. Колебая се дали причината е нежелание или некомпететност.

# 52
  • София
  • Мнения: 2 300
Бойко трайно ще присъства в живота ни в близките години. Пълна отврат. Какво да правим тези, които искаме да живеем в чист и подреден град.

Би ли ми припомнила кога по-точно, преди да се появи Бойко Борисов, сме живели в чист и подреден град...че на мен нещо ми се губи...спомням си обаче промените, които станаха 1989 г. ...18 години минаха...
Бих, с неудоволствие! Незнам ти от кога живееш в София. Аз съм родена тук. С всяка изминала година градът става все по-ужасен. През последните 2-3 години животът тук е нетърпим. Не смятам, че любимият Бойко е причинил този хаос, но за 2-те години не прави нищо за да овладее нещата. По мое мнение няма и да направи. Колебая се дали причината е нежелание или некомпететност.

Знаеш ли, не съм родена в София, живея тук от 20 години...но пък преди това живях в една много по-хубава част от Европа...едно ще ти кажа...България и в частност София никога не е била особено чиста...но тази кочина, която е в момента не е от 2 години, а много, много повече...

# 53
  • София
  • Мнения: 1 183
Не ми действа харизмата на Бат Бойко, дразни ме тоя човек, повтаря едно и също- общинарите ми пречат, държавната власт ми пречи, пък и медиите доста му се мазнят, арогантен ми е, самовлюбен и т.н.
Не виждам реален напредък при него-мръсно е, продължава да се вихри безразборно и грозно строителство, общественият транспорт  става все по зле /включително и извън стачките/-съдя по линията, която аз ползвам....
Не ми се нрави и туй то.
Жалко, че няма да има балотаж с Мартин Заимов, поне малко битка да имаше....Рок на падащите "сини бабички" направихме за пореден път днес... Grinning
Но пък щом хората толкова си го харесват тоз Бойко- дано са прави и това да е добрият избор за София.  А дали, кой, кой ще ни каже...Той.  

# 54
  • Мнения: 1 233
Виждам, че тук спора е за Бойко и София. Аз ще се намеся с търновска интрига Wink Все ощ ене е ясно кой ще е на балотаж. Процентите се менят постоянно. Доста е напрегнато. Уж е сигурно, че единия кандидат е Р.Рашев, но като гледам как се топи процентното съотношение...... Thinking

# 55
  • Мнения: 2 839
Не смятам, че любимият Бойко е причинил този хаос, но за 2-те години не прави нищо за да овладее нещата. По мое мнение няма и да направи. Колебая се дали причината е нежелание или некомпететност.
Еееее, айде сега кусури ... ема сигурно поне пожари нямате в София  Mr. Green
Не вярвах, че ще спечели  Confused А това е проблем не само за София, скоро ще се превърне в национален такъв  Sick

# 56
  • Мнения: 1 072
Виждам, че тук спора е за Бойко и София. Аз ще се намеся с търновска интрига Wink

Аз чакам официална информация за Пазарджик. На пресконференцията Станишката каза, че Евстатиев е с 33-34% срещу Колчаков - 11%.

# 57
  • София
  • Мнения: 5 606
Въпрос за Ботевград - знае ли се кмета?

# 58
  • Мнения: 1 233
Как не го е срам Станишев да се изправи пред толкова хора и да говори такива глупости незнам...... ooooh!

# 59
  • София
  • Мнения: 2 300
Не ми действа харизмата на Бат Бойко, дразни ме тоя човек, повтаря едно и също- общинарите ми пречат, държавната власт ми пречи, пък и медиите доста му се мазнят, арогантен ми е, самовлюбен и т.н.

Е, сега ще стане ясно може ли нещо или не може...няма да има с какво да се оправдава...

Не смятам, че любимият Бойко е причинил този хаос, но за 2-те години не прави нищо за да овладее нещата. По мое мнение няма и да направи. Колебая се дали причината е нежелание или некомпететност.

аз пак да  попитам ... кои бяха компетентните преди това ... и в какво точно се изразяваше тяхната компетентност ... не е лесно да поправиш нещо, което е превръщано в хаос години наред ...

# 60
  • Мнения: 193
Бойко трайно ще присъства в живота ни в близките години. Пълна отврат. Какво да правим тези, които искаме да живеем в чист и подреден град.

Би ли ми припомнила кога по-точно, преди да се появи Бойко Борисов, сме живели в чист и подреден град...че на мен нещо ми се губи...спомням си обаче промените, които станаха 1989 г. ...18 години минаха...

Бих, с неудоволствие! Незнам ти от кога живееш в София. Аз съм родена тук. С всяка изминала година градът става все по-ужасен. През последните 2-3 години животът тук е нетърпим. Не смятам, че любимият Бойко е причинил този хаос, но за 2-те години не прави нищо за да овладее нещата. По мое мнение няма и да направи. Колебая се дали причината е нежелание или некомпететност.

Знаеш ли, не съм родена в София, живея тук от 20 години...но пък преди това живях в една много по-хубава част от Европа...едно ще ти кажа...България и в частност София никога не е била особено чиста...но тази кочина, която е в момента не е от 2 години, а много, много повече...
Не казваш нищо ново за чистотата в БГ. И както сме тръгнали скоро няма да се сравняваме с по-хубавите части на Европа, а с някои други континенти.
Крастава жаба, не съм казала, че е имало компетентни преди НЕГО, казвам че той е по-некомпетентен от некомпетентните. Това е!

# 61
  • Мнения: 985
Е, и във Варна се намърда отново наш Киро. Ние си го знаем, сбогом на обещаните детски градини. Ще и замрази поне за 2 години. Асфалтира няколко улици и народа се юрна!
Tired Tired Tiredза това не отидох да гласувам!

# 62
  • Мнения: 2 839
Не ми действа харизмата на Бат Бойко, дразни ме тоя човек, повтаря едно и също- общинарите ми пречат, държавната власт ми пречи, пък и медиите доста му се мазнят, арогантен ми е, самовлюбен и т.н.

Е, сега ще стане ясно може ли нещо или не може...няма да има с какво да се оправдава...
Че що му е да се оправдава, като ще става премиер човека. Пък, ако е хитър и президент може да стане.

# 63
  • Мнения: 2 839
Е, и във Варна се намърда отново наш Киро. Ние си го знаем, сбогом на обещаните детски градини. Ще и замрази поне за 2 години. Асфалтира няколко улици и народа се юрна!
Tired Tired Tiredза това не отидох да гласувам!
Супер! А той пък тъкмо заради такива като тебе пак ще е кмет.

# 64
  • София
  • Мнения: 2 300
Не казваш нищо ново за чистотата в БГ. И както сме тръгнали скоро няма да се сравняваме с по-хубавите части на Европа, а с някои други континенти.

Някои други повдигнаха темата за чистотата ... и все пака като плюете сега избрания кмет на София, кажете ми поне един, който за тези 16 години преди него да е направил нещо ...

# 65
  • София
  • Мнения: 5 606
Не ми действа харизмата на Бат Бойко, дразни ме тоя човек, повтаря едно и също- общинарите ми пречат, държавната власт ми пречи, пък и медиите доста му се мазнят, арогантен ми е, самовлюбен и т.н.

Е, сега ще стане ясно може ли нещо или не може...няма да има с какво да се оправдава...
Че що му е да се оправдава, като ще става премиер човека. Пък, ако е хитър и президент може да стане.
За съжаление натам са тръгнали нещата!

# 66
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Пък, ако е хитър и президент може да стане.
По-хитър е, за какво пък му е да става президент?

# 67
  • София
  • Мнения: 2 300
Че що му е да се оправдава, като ще става премиер човека. Пък, ако е хитър и президент може да стане.
За съжаление натам са тръгнали нещата!
[/quote]

Че защо да не стане ... къде бяха по-добрите, имаше ли всъщност такива и къде СА СЕГА по-добрите...

# 68
  • София
  • Мнения: 2 300
Пък, ако е хитър и президент може да стане.
По-хитър е, за какво пък му е да става президент?

хихи, така е, премиер е достатъчно ... Mr. Green

# 69
  • Мнения: 193
Че що му е да се оправдава, като ще става премиер човека. Пък, ако е хитър и президент може да стане.
За съжаление натам са тръгнали нещата!

Че защо да не стане ... къде бяха по-добрите, имаше ли всъщност такива и къде СА СЕГА по-добрите...
[/quote]
Ох, моля те спри се! Ще ме разплачеш! И без това ми се плаче.

# 70
  • Мнения: 2 839

хихи, така е, премиер е достатъчно ... Mr. Green
Не, на някой явно никага не им е достатъчно ...

Не смятам да обяснявам защо и как така, мнението ми е това което е, само го споделих. Тази вечер не ми се намира отрицателен заряд за разтоварване.

# 71
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Крастав жаба, радвам се, че те радват днешния ден и те радват изборните резултати.
Мен не ме радват.
Все пак спокойно, знам какви ще са кометарите след 4 години  Mr. Green

# 72
  • София
  • Мнения: 2 300
Ох, моля те спри се! Ще ме разплачеш! И без това ми се плаче.
[/quote]

Ами поплачи си  newsm45

# 73
  • София
  • Мнения: 5 606
Че що му е да се оправдава, като ще става премиер човека. Пък, ако е хитър и президент може да стане.
За съжаление натам са тръгнали нещата!

Че защо да не стане ... къде бяха по-добрите, имаше ли всъщност такива и къде СА СЕГА по-добрите...
[/quote]
Моля те, за по-добри нека не говорим. Всичко е въпрос на правилен PR и добри съветници.При ББ това е налице очевидно.

# 74
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Олеле, гледам Канал 1 и гледам Велислава Дърева, олелееее  Sick

# 75
  • Мнения: 1 072
Какъв премиер? Кмет на Сф си е най-доходоносно. Стефко Софиянчето може да потвърди.

Ох, моля те спри се! Ще ме разплачеш! И без това ми се плаче.


Освен, ако друг кандидат не ти е близък, място за сълзи няма. Общо взето е все тая.

# 76
  • София
  • Мнения: 2 300
Крастав жаба, радвам се, че те радват днешния ден и те радват изборните резултати.
Мен не ме радват.
Все пак спокойно, знам какви ще са кометарите след 4 години  Mr. Green

не защитавам Бойко Борисов ... реагирам срещу прословутия български манталитет да са оплюва всичко и всички ... или пък обратното ... от осанна до разпни го ... добре, плюете го, плачете си, добре - но дайте примерите преди него - и хубавите и лошите, аргументирайте се смислено ... ама не - ние сме си недоволни по принцип ... но, както се казва - всеки народ си заслужава политиците...

# 77
  • Мнения: 193
Ох, моля те спри се! Ще ме разплачеш! И без това ми се плаче.

Ами поплачи си  newsm45
[/quote]
Важен е не моят плач, а този на няколкото милиона българи, които са останали в БГ след 2-3 години!
Не се чувствай длъжна да ми отговаряш. Даже въобще не ми отговарай!

# 78
  • София
  • Мнения: 2 300
Важен е не моят плач, а този на няколкото милиона българи, които са останали в БГ след 2-3 години!
Не се чувствай длъжна да ми отговаряш. Даже въобще не ми отговарай!

Да бе, и Бойко Борисов ще е виновен ...

# 79
  • Мнения: 193
Какъв премиер? Кмет на Сф си е най-доходоносно. Стефко Софиянчето може да потвърди.

Ох, моля те спри се! Ще ме разплачеш! И без това ми се плаче.


Общо взето е все тая.
Точно заради този начин на мислене сме на този хал. Хората не гласуват и позволяват на разни популисти да се намърдат в политиката.
Никога не слагам хората под общ знаменател по какъвто и да е повод и винаги намирам за кой да гласувам. Така ще бъде докато живея в тази държава.

# 80
  • Мнения: 1 072
Нещо си се напрегнала. Време е да си лягаш, май.  Grinning

Моят начин на мислене включва и тезата, че като не ставаш, който и да ти е кмет, все не ставаш. Ако ша ривеш безутешно, освободи ни от влагата, моля.

# 81
  • Мнения: 193
По-кротко с тона, моля! Очевидно не съм най-наппрегнатият участник в темата.
Моята логика, е че като не ставаш си избираш и кмет, който не става! Определено си лягам, интересните участници в темата май и те се спасиха! Лека нощ! 

Последна редакция: пн, 29 окт 2007, 00:44 от Elen

# 82
  • Мнения: 1 072
По-кротко с тона, моля! Очевидно не съм най-наппрегнатия участник в темата.
Моята логика, е че като не ставаш си избираш и кмет, който не става! Определено си лягам, интересните участници в темата май и те се спасиха! Лека нощ! 

...... не ти е много силна. Определено ти наложи тона. Легни си, може и да се върнат.

# 83
  • София
  • Мнения: 2 300
По-кротко с тона, моля! Очевидно не съм най-наппрегнатия участник в темата.
Моята логика, е че като не ставаш си избираш и кмет, който не става! Определено си лягам, интересните участници в темата май и те се спасиха! Лека нощ! 

ай, това моме е доста напрегнато...айде тичай да броиш овцете 1countingsheep

# 84
  • София
  • Мнения: 1 183
Не се яжте и не се ядосвайте, наистина най-много си зависи от нас самите, само че при лошо управление, ще ни е по трудно.
Последните години все се надявам тези, за които не съм гласувала и са печелили с мнозинство, да ме опровергаят дотам, че следващият път да гласувам за тях, ама такова чудо все не се случва. Дано пък този път чудото се случи.
От много време не съм ходила с ентусиазъм да гласувам, някак "насила", заради упражняването на конституционното право. Иска ми се някой път да отида много нахъсана да пусна бюлетина, много впечатлена от някой.
При вас как е...?    

# 85
  • Мнения: 1 072
Не гласувам. Никога не съм гласувала. Имам предвид лично. Но може някой да ме отменя в този ангажимент.  Grinning Да, поемам цялата вина за състоянието на българските икономика, политика, общество, изкуство и култура, образование, спорт и последната криза на Ню Йоркската борса.

Не смятам, че докато политиката се води по този начин, ще се кандидатират свестни хора. Но пък и смятам, че пътят на развитие е предначертан отдавна. И е все тая кой ще е капитана, след като кормчията вече е определил курса.

Но пък наистина нарушенията са доста и сериозни - статия от медиапул. Чакам да видя как точно ще се изрече и приеме идеята за касиране. Онзи луд, Сидеров, май само ще се пеняви.

# 86
  • Мнения: 2 161
Във Варна беше ясно, че Кирил Йорданов ще спечели, но аз останах направо изумена, че Веселин Марешки е на второ място. Това, разбира се, е по социологическите проучвания, но все пак изобщо не вярвах, че Марешки може да бъде в първата петица.
Марешки обещавал по 70 лева,раздавал талони за безплатни лекарства,подкрепял учителите.На нерез прилича.

# 87
  • Мнения: 1 952
Скапана държава- скапани хора.
Евала на София.

# 88
  • Мнения: 5 370
Скапана държава- скапани хора.
Евала на София.
Кое му е точно евалата, че хич не схващам? newsm78
Аз гласувах....негативно. Не че на някого ще му "запука" особено.
Но имам възражение-повече хартия не можеха ли да спестят, барем да бяха направили бюлетините на целофан, че съвсем да са прозрачни? Laughing Mr. Green

# 89
  • Мнения: 193
По-кротко с тона, моля! Очевидно не съм най-наппрегнатия участник в темата.
Моята логика, е че като не ставаш си избираш и кмет, който не става! Определено си лягам, интересните участници в темата май и те се спасиха! Лека нощ! 

...... не ти е много силна. Определено ти наложи тона. Легни си, може и да се върнат.


Освен за кой да гласувам, много внимателно подбирам, и от кой да се напрегна. Дебелашката ирония и махленският речник не са атрибутите, които биха ме впечатлили.
Това, че не гласуваш е похвално. Не схващам силната логика обаче, да проявиш заинтересованост към изборните резултати, препитвайки форума за коментари.
За статистиката, гласувах за Мартин Заимов. Няма да се обяснявам на никого защо.

# 90
  • Мнения: 1 952
Слава богу, не гласувах за Мартин. Нямаше да го преживея..след изказването му, че ще подкрепи БСП Sick

# 91
  • Мнения: 1 072
Предварително белязани бюлетини, стройна циганска организация за покупко-продажба на гласове, изборен туризъм.......

добавяме целофанените бюлетини, злоупотреба с вота на група хора, дълго неупражняващи правото си на глас, поради огромна опашка за подаване в ЦИК на протоколите и бюлетините от районите, голяма част от представителите на избирателни комисии са се прибрали в къщи с протоколите............

Ако губещите сили не използват тези нарушения за да оспорят вота, значи тези резултати задоволяват всички.

# 92
  • София
  • Мнения: 15 486
Предварително белязани бюлетини, стройна циганска организация за покупко-продажба на гласове, изборен туризъм.......

добавяме целофанените бюлетини, злоупотреба с вота на група хора, дълго неупражняващи правото си на глас, поради огромна опашка за подаване в ЦИК на протоколите и бюлетините от районите, голяма част от представителите на избирателни комисии са се прибрали в къщи с протоколите............

Ако губещите сили не използват тези нарушения за да оспорят вота, значи тези резултати задоволяват всички.
Аз заради циганите отидох да гласувам, защото Цветелин Кънчев се беше кандидатирал за кмет на Красна поляна.Като видях колко много ги имаше там, направо се уплаших, че може и да го изберат.А не виждам как биха променили протоколите само председателите на комисиите, защо да не си отидат в къщи?Бюлетините не изчезват с магическа пръчица, могат да се проверят при съмнение.

# 93
  • Варна
  • Мнения: 1 795
Марешки е раздавал по 100 лева на учителите два дни през изминалата седмица. Можело да отидеш, да кажеш, че си учител, записват ти данните и ти дават 100лв. Вчера чух група младежи да коментират, че за подаден глас за него давал по 70лв. Тюхкаха се милите, че късно разбрали тая информация. Прецакали се за по-ниска сума, но не разбрах за кой кандидат, защото отминах.
И днес гледам-човекът бил втори по резултат.  Shocked На всичко отгоре преди няколко дни по ТВ даваха телефонен разговор, уличаващ го в купуване на гласове. И нищо  Shocked
Какво друго да кажа, освен това, че всеки народ си заслужава управниците.

Да ни е честит новият стар кмет и да внимава с детските градини.

# 94
  • Мнения: 1 072
Марешки е раздавал по 100 лева на учителите два дни през изминалата седмица.

Дамммм, БТV му посветиха обилен репортаж. Обещавал и безплатни лекарства на хр. болни, ако закарат семействата си да гласуват за него. Бяха хванали в една секция как жена търси застъпниците му за да я включат в списъка, преди да е гласувала.

А всъщност имаше ли интелигентен избор за Варна? Имам предвид нормална кандидатура.

# 95
  • Мнения: 1 520
Хм, политическите страсти са страшно нещо.

Аз гласувах, на който успях да повлияя да иде да си използва правото - повлиях, гласуваха.

Моята позиция си е такава: в крайна сметка не е еднозначно и едноцветно опропастяването на София в последните години. Едва ли и сините и червените и всички други разцветки работят умишлено за по-лош град. Просто само с инерция от обещания не става.

На тези избори за мен беше върха на лумпените за последните години.
Тити Папазов - няма какво да се коментира в тая битка.
Юлияна Дончева - също. Антония Първанова.
Всъщност ясно беше, че жена няма да се пребори.

За Мартин Заимов - нищо добро. Кампанията му беше най-професионална, и интересна на общия фон, но само това не стига. Той не изказваше осъществими идеи.
Всичко, което говореше беше балон.
Извинявам се, но смятам, че средно интелигентен човек с малко от малко знания за работата на общината вижда, че той говореше пълни глупости. А с колко неща изобщо не беше запознат. И за общинските фирми, и за концесиите, и за строежите. За работното време на служителите в общините.
А борбата и яростта, с която отстояваха десните общинската си листа. Майко. Кокалът е още вкусен явно.

Бриго Аспарухов - мъка.
Надменността, която демонстрира не му направи чест.
А и смятам, че човек, които е "по върховете" (така да се изразя) от 40, да не кажа повече години, при толкова промени в страната, не може да остане чист.
И не го чух да аргументира логично нападките и информациите, свързващи го с този Атанас Тилев.
Отделно, че той изобщо не се съсредоточи май и да обещава, беше се преангажирал да обяснява Бойко какъв е, къде е, какво е.

Слави Бинев - който си е дал гласа за него е НЕнормален.
Заявявам го категорично и се подписвам. Атака има интерес от сделка с него. Той си чисти имиджа, те явно така се финансират. Нали е евродепутат, какво се бута за кмет. А как е скъсал връзките си с БИАД и т.н. Някой вярва ли...

По-малките имена - няма какво и да ги отбелязвам. То е ясно, че те разчитат на роднинска подкрепа.

Бойко Борисов каза човека какво е направил. Каза за какво се подготвя почвата и в какви посоки ще се работи.

Смятам, че разумните хора им е ясно, че тия всичките обещания, идващи от всички страни са само обещания - и нищо не става с щракване на пръсти.
Не знам защо хората си мислят, че наистина кмета си взема решения и едва ли не "какво е общинския съвет".
Отделно, че почти половината, което обещаха - не е изобщо в правомощията на кмета.
Ама кой ли се интересува.

Не виждам и какво основание имат нападки от рода, че еди кой си кмет е от времето на Софиянски, друг от еди кога си.
Има хора, които наистина работят.
И има столични райони, които цъфтят на общия фон.
Не виждам основание някой работещ и действащ добре в ситуацията кмет или на друга длъжност да изхвърчи само защото вече не ни управлява Х, а У.
По-скоро съм за ценните кадри да бъдат оценени, независимо от политическата си украса. Звучи ми някак логично.

Ама нейсе. Нали все трябва да се оплюваме.

Последна редакция: пн, 29 окт 2007, 10:49 от SmaRt

# 96
  • Мнения: 3 405

И днес гледам-човекът бил втори по резултат.  Shocked

Koй, Марешки ли?
Димо Гяуров обявиха снощи, за рази сутрин не знам.

# 97
  • Варна
  • Мнения: 1 795
Специално на г-н Марешки посланието му към избирателите беше "За да не поскъпнат лекарствата с 40%"  Shocked Малоумно отвсякъде. Къде се е чуло и видяло кмет да определя цени на лекарства? И изобщо да определя каквито и да било цени на пазара? Мисля си, че доста от възрастните хора са се подвели по това изречение и са гласували за него, без дори да си вземат 70-те лева. Много жалко.
А иначе е вярно, че в неговите аптеки лекарствата са на по-ниски цени. Не вярвам обаче, човечецът да се е отказал от печалбата си в името на хората. Още повече, че тия пари дето ги е раздавал са дошли от някъде. Сами си правете изводите.
А що се отнася до интелигентния избор-май нямаше такъв. Аз не избирах най-добрия. Аз избирах по-малкото зло. Или поне така си мисля.

Анджи, аз четох в ДИР-а. А и тази сутрин чух в автобуса едни девойки като коментираха, че бил втори. Господинът Ма(га)решки.

# 98
  • Шумен
  • Мнения: 555
Аз също гласувах.
Възмутена съм хората как могат да бъдат такива овце. В малкият град, в който живея временно / Панагюрище/ старият кмет е преизбран на ново. Ужас.  #Crazy При положение, че в града има доста пари, а в същото време не се прави нищо за него.  ooooh! Няма свестни детски площадки, мръсотия, асфалтиране на улица = 1 година  и мнооооооооооого още неуредици.
Е така е, когато циганите гласуват под строй, а на другите им е все едно кой ще е и не отиват да гласуват. Аз съм временно тука и се вълнувам, а местните не им пука. Странно.
  Rolling Eyes

# 99
  • Мнения: 2 839
Специално на г-н Марешки посланието му към избирателите беше "За да не поскъпнат лекарствата с 40%"  Shocked Малоумно отвсякъде. Къде се е чуло и видяло кмет да определя цени на лекарства?
Е как бе, предупреждава човека. Ха не сте гласували за мен, ха съм вдигнал цените в аптеките си с 40%  Laughing
МНого грозна история, но закона е така написан, че не могат да го пипнат никак даже.
Срам ме е, толкова много, колкото ме беше срам на президентските избори, когато на балотаж останаха Първанов и Сидеров.
Най-лошото е, че може би ще вкара и най-много общински съветници. Евентуално може да е втори след БСП.  Ами онова недоразумение Неделчо Михайлов?? Той също вероятно ще вкара доста. Данов този път сякаш не беше толкова активен  newsm78

# 100
  • Мнения: 1 312

А всъщност имаше ли интелигентен избор за Варна? Имам предвид нормална кандидатура.

За мен-да.
Кирил Йорданов беше нормална кандидатура,каквото и да влагаш в това понятие.
Наистина история с предизвестен край,но нямаше силни опоненти.

# 101
  • Мнения: 3 405
Саня, на твоето мнение съм.
Да видим какво ще направи Йорданов, относно детските градини.
А на мен никой не ми предложи пари  Mr. Green И пред урната даже не ме "хванаха" да ме агитират. Изглеждам подозрително  Twisted Evil
Имаше групички от млади хора, за пръв път виждам да гласуват толкова младежи.

# 102
  • Мнения: 1 072

Кирил Йорданов беше нормална кандидатура,каквото и да влагаш в това понятие.


Имам предвид да гласуваш без да избираш по-малкото зло и защото вярваш във възможностите на кандидата.

А от К. Йорданов имам лични впечатления от началото на първият му мандат. Когато още не знаеше къде се намира. Изглеждаше земен. Но пък два мандата как променят хората.........

Последна редакция: пн, 29 окт 2007, 11:04 от Летящата крава

# 103
  • Варна
  • Мнения: 3 248
Най-лошото е, че може би ще вкара и най-много общински съветници. Евентуално може да е втори след БСП.  Ами онова недоразумение Неделчо Михайлов?? Той също вероятно ще вкара доста. Данов този път сякаш не беше толкова активен  newsm78
На 99,7% обработени резултати засега са така: ГЕРБ, БСП, Неделчо, и чак тогава Марешки

# 104
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
После ми разправяйте, че само
мъжете мислят с оная си работа.
newsm20

# 105
  • Мнения: 2 085
Във варненския Общински съвет ще е голям купон - 17 партии представени.
"Светата троица" Неделчо, Марешки и В.Данов ще обират точките...
добре дошли в "НАШИЯ ГРАД"

# 106
  • Варна
  • Мнения: 1 795
Саня, на твоето мнение съм.
Да видим какво ще направи Йорданов, относно детските градини.
А на мен никой не ми предложи пари  Mr. Green И пред урната даже не ме "хванаха" да ме агитират. Изглеждам подозрително  Twisted Evil
Имаше групички от млади хора, за пръв път виждам да гласуват толкова младежи.

Анджи, и на мен ми направиха впечатление точно такива групички от млади хора  Shocked И аз за пръв път виждам толкова младежи да гласуват. Точно от такава групичка чух за 70-те лева и се вайкаха, че гласували за друг, дето давал по 40.  Shocked
Аз онзи ден минах по Гладстон. Детската градина беше почти готова, оправяха градинките в двора. Вътре не знам дали правеха нещо, но видях, че имаше закачени перденца по прозорците. Предизборно. Дано да не остане само с тая детска градина, че ако трябва да чакаме четири години за още една не знам каква ще я къдрим.

# 107
  • Мнения: 2 839
Във варненския Общински съвет ще е голям купон - 17 партии представени.
"Светата троица" Неделчо, Марешки и В.Данов ще обират точките...
добре дошли в "НАШИЯ ГРАД"
Чуден таратор сме си накълцали  Sick

# 108
  • Мнения: 1 072
Е, не бързайте да повръщате де.  Grinning
Неделкчо ще внася доста колорит в събранията на ОС.

# 109
  • Мнения: 393
  Що ,бе-аз си го харесвам(Неделчо де Mr. Green)-2 год.живях във ''Вашият'' град и ми е много мил спомен,та ви пожелавам да сте все по-добре!!!Пък и кмета не е лош-и на маса е скромен и не се превъзнася...Така че ,вие се уредихте hahaha
  Аз пък исках да се оплача,ам не разбрах къде,а и дали има смисъл newsm78за избора вчера.Късно е май,а?

# 110
  • Мнения: 2 839
Колорита, за да го внасяш, трябва първо да го притежаваш.

# 111
  • Мнения: 1 312

Кирил Йорданов беше нормална кандидатура,каквото и да влагаш в това понятие.


Имам предвид да гласуваш без да избираш по-малкото зло и защото вярваш във възможностите на кандидата.

А от К. Йорданов имам лични впечатления от началото на първият му мандат. Когато още не знаеше къде се намира. Изглеждаше земен. Но пък два мандата как променят хората.........

Ами аз вярвам във възможностите на кандидата,да.
Не си затварям ушите за обществените тайни,които се носят за него,но съм реалист и вярвам,че няма начин да останеш чист и неподкупен в политиката.Може да влезеш такъв,но не и да излезеш.
Винаги и навсякъде управляващите защитават нечии интереси и подпомагат за разрастването на бизнеса на определени фирми.Те от своя страна се отблагодаряват подобаващо.
Ако успееш да се абстрахираш от това да гледаш в кметската паничка или тази на "избраните",и видиш резултата то има шанс да забележиш положителните промени.
Ако ще и сицилианската мафия да е начело на градската управа не ми пука стига това да не накърнява моите интереси и като средностатистически гражданин да живея добре и да се ползвам от благата,с които ми замазват очите.
Ако тези блага са коледна украса,добро осветление,подобряване на инфраструктурата,изграждане на нови пътища,обновяване на детските площадки,създаване на нови увеселителни паркове и откриване на детски градини то ще бъда щастлива да гласувам и 4ти път за него.
Наблюдавам възход на града като цяло и съм по-склонна да отчета активите,които кмета носи със себе си.

П.П.В яслата на сина ми откриха нова група-обяснимо защо.Не спряха дотук.Ремонтираха всички останали и сега изглеждат повече от добре.Цялата сграда е с нова дограма,весели пердета с детски картинки,свежи и наситени тонове по стените,ламинат на подовете,нови решетки на радиаторите,пейки за децата,плочки и теракот в кухненските помещения,нови мивки,килими,апарати с минерална вода,осветления,домофонни системи-като нова е.Това ми пълни душата.И не сме единствените,ремонти текат цяло лято и на други места.

# 112
  • Мнения: 3 091
Тайна, моите родители ходиха да гласуват точно по същата причина. И те живеят в Красна поляна.

Много съм писала тук, че Батман не е моят политик, кмет, мачо! неустоимият му чар за мен е невидим... Ама на - гласувалите софиянци си го избраха! За мен по-голямото зло е, че в ОС ще преобладават веселяците от ГЕРБ... и Батман ще си управлява еднолично.

аз не успях да гласувам - щях да пусна бюлетина за Мартин Заимов.

# 113
  • Мнения: 9 990
Ламе, отново го закъсахме, аз оставам без думи.Всъщност съм така още от първия му избор Tired

# 114
  • Мнения: 3 091
Ламе, отново го закъсахме, аз оставам без думи.Всъщност съм така още от първия му избор Tired
Лопи, ще бягаме в чужбина! скоро...

# 115
  • Мнения: 1 952
Ламе, отново го закъсахме, аз оставам без думи.Всъщност съм така още от първия му избор Tired
Предпочиташ Бригадир или Слави Бинев?

# 116
  • Мнения: 1 045
Във варненския Общински съвет ще е голям купон - 17 партии представени.
"Светата троица" Неделчо, Марешки и В.Данов ще обират точките...
добре дошли в "НАШИЯ ГРАД"
Чуден таратор сме си накълцали  Sick
С повечко чесън ... И като знам на ГЕРБ кои са кандидатите за общински направо не знам какво ще става  Tired

# 117
  • Мнения: 9 990
Ламе, отново го закъсахме, аз оставам без думи.Всъщност съм така още от първия му избор Tired
Предпочиташ Бригадир или Слави Бинев?

Да съм ги споменала като вариант?Точно па Слави Бинев, аре нЕма нужда...За Бриго да не говорим...За Слави май само работещите под негово крило в МиГ груп са гласували?

Последна редакция: пн, 29 окт 2007, 15:39 от пенелопа

# 118
  • Мнения: 1 952
Еми остана Мартин Заимов, който пък въобще сам не знае кой е и за какво се бори.
Щял да подкрепя даже левите ... ае у лево.

# 119
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Hakiba, щом една украса ти стига, за да гласуваш за Киро...
Не ти ли направи поне малко впечатление кога се "разработи" човека?! Миналото лято.
Понеже за моето дете няма място и все обикалям "прословутата нова ясла", да ти кажа как работи Кире. Цяло лято 5 мангала се мотаят, идат избори почва да се работи, ей много народ! Изборите вече са аха тук, Кире освещава новата ясла( не може да я открие, щото не е готова) и цъфва навсякъде. 150 места била, е ние още чакаме да ни вземат децата, местата май са наполовина.
Представям си колко работа ще свърши, да речем след 3 години, когато пак ще има избори.
Лично аз поради липса на разумен избор, пуснах за един мой преподавател Mr. Green

# 120
  • Мнения: 325
Ама много се ядосах с тези избори. С 5-месечното бебе се вдигнахме, разходихме се до секцията и се върнахме без да гласуваме, всъщност никой от нашата кооперация не можа да гласува. Ама кой ги измисля тези глупости? Става въпрос за принципа на отседналост т.е.ако не си живял на този адрес последните 10 месеца трябва да гласуваш на предишната си регистрация. Ние сме в нова кооперация, на която документите излязоха февруари и всички сме се регистрали след това. Повечето от съседите са от други градове,  каква е логиката да отидеш да гласуваш за кмет на място, в което не живееш и няма и да живееш. Ние сме със сменени лични карти, на които е сегашния ни адрес т.е. и на старата регистрация няма да можем да гласуваме без някакви удостоверения.  До колкото си спомням тази глупост я измислиха заради изборните туристи, но тях това не ги спря и пак са гласували.

# 121
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Е, не бързайте да повръщате де.  Grinning
Неделкчо ще внася доста колорит в събранията на ОС.

Неделчо и преди си беше общински съветник.
Всъщност К.Й. доста добре си подреди пътя към поредния мандат - и Неделчо и В. Данов работеха за него...

# 122
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Ама много се ядосах с тези избори. С 5-месечното бебе се вдигнахме, разходихме се до секцията и се върнахме без да гласуваме, всъщност никой от нашата кооперация не можа да гласува. Ама кой ги измисля тези глупости? Става въпрос за принципа на отседналост т.е.ако не си живял на този адрес последните 10 месеца трябва да гласуваш на предишната си регистрация. Ние сме в нова кооперация, на която документите излязоха февруари и всички сме се регистрали след това. Повечето от съседите са от други градове,  каква е логиката да отидеш да гласуваш за кмет на място, в което не живееш и няма и да живееш. Ние сме със сменени лични карти, на които е сегашния ни адрес т.е. и на старата регистрация няма да можем да гласуваме без някакви удостоверения.  До колкото си спомням тази глупост я измислиха заради изборните туристи, но тях това не ги спря и пак са гласували.
е, как тогава туците гласуваха?! Баси държавата ooooh!

# 123
  • Мнения: 1 312
Красето,не става въпрос само за украсата,но явно аз съм позитивно настоена и съм по-склонна да забелязвам хубавите неща,а не лошите.
И преди си работеше човека,но е истина,че преди избори всички се втурват през глава да освещават,откриват,ремонтират.
Може би просто не съм се сблъсквала с някакъв по-сериозен проблем за да си променя мнението.
Преди година,когато малкият тръгна на ясла подадох документи в три.Приеха ни навсякъде.Без проблеми.Сега ще видим дали и за детската градина ще извадим подобен късмет.

# 124
  • Мнения: 325
Мда, и аз това викам - БАСИ ДЪРЖАВАТА. Мъжат ми им каза, че иска да гласува тук и сега или да говори с някой по-висшестоящ. Те отговориха да ходим да гласуваме на предишните, преди 26.12.06 г., регистрации. Ние живеем в Плевен, неговата предишна регистрация е в София. Само вдигат рамене и толкова.

# 125
  • Мнения: 2 839
Е, не бързайте да повръщате де.  Grinning
Неделкчо ще внася доста колорит в събранията на ОС.

Неделчо и преди си беше общински съветник.
Всъщност К.Й. доста добре си подреди пътя към поредния мандат - и Неделчо ....... работеха за него
А пък двамата дружно, за едни други хора.

# 126
  • Варна
  • Мнения: 25 286

Абсолютно съм съгласна с теб!

# 127
  • Мнения: 984
На Киру са му обещали само две години от третия мандат. После - дипломатическо местенце в западная старана. Wink. Запомнете го това. Имам си кристална топка. Simple Smile

# 128
  • Мнения: 3 405
А в кристалната топка вижда ли се кой ще седне на кресленцето?

# 129
  • Мнения: 13 512
Честито Монди, Марианки А и Пресиани! Умея да губя, но вие ще сте лично отговорни за действия на наш Киру в предстоящия мандат.
Ей, не миряса!
За миг не съм се съмнявала кой ще е победителя в тези избори. Добър,лош- явно е подкрепен от над 200 000 избиратели във Варна, така 4е- можеш да ги държиш вси4ки тях отговорни.
Притесняват ме оба4е общинските съветници,защото много измет успя да  влезе.
Да се надяваме, 4е  Варна я о4акват хубави дни.

# 130
  • София
  • Мнения: 2 300
Хм, политическите страсти са страшно нещо.

Аз гласувах, на който успях да повлияя да иде да си използва правото - повлиях, гласуваха.

Моята позиция си е такава: в крайна сметка не е еднозначно и едноцветно опропастяването на София в последните години. Едва ли и сините и червените и всички други разцветки работят умишлено за по-лош град. Просто само с инерция от обещания не става.

На тези избори за мен беше върха на лумпените за последните години.
Тити Папазов - няма какво да се коментира в тая битка.
Юлияна Дончева - също. Антония Първанова.
Всъщност ясно беше, че жена няма да се пребори.

За Мартин Заимов - нищо добро. Кампанията му беше най-професионална, и интересна на общия фон, но само това не стига. Той не изказваше осъществими идеи.
Всичко, което говореше беше балон.
Извинявам се, но смятам, че средно интелигентен човек с малко от малко знания за работата на общината вижда, че той говореше пълни глупости. А с колко неща изобщо не беше запознат. И за общинските фирми, и за концесиите, и за строежите. За работното време на служителите в общините.
А борбата и яростта, с която отстояваха десните общинската си листа. Майко. Кокалът е още вкусен явно.

Бриго Аспарухов - мъка.
Надменността, която демонстрира не му направи чест.
А и смятам, че човек, които е "по върховете" (така да се изразя) от 40, да не кажа повече години, при толкова промени в страната, не може да остане чист.
И не го чух да аргументира логично нападките и информациите, свързващи го с този Атанас Тилев.
Отделно, че той изобщо не се съсредоточи май и да обещава, беше се преангажирал да обяснява Бойко какъв е, къде е, какво е.

Слави Бинев - който си е дал гласа за него е НЕнормален.
Заявявам го категорично и се подписвам. Атака има интерес от сделка с него. Той си чисти имиджа, те явно така се финансират. Нали е евродепутат, какво се бута за кмет. А как е скъсал връзките си с БИАД и т.н. Някой вярва ли...

По-малките имена - няма какво и да ги отбелязвам. То е ясно, че те разчитат на роднинска подкрепа.

Бойко Борисов каза човека какво е направил. Каза за какво се подготвя почвата и в какви посоки ще се работи.

Смятам, че разумните хора им е ясно, че тия всичките обещания, идващи от всички страни са само обещания - и нищо не става с щракване на пръсти.
Не знам защо хората си мислят, че наистина кмета си взема решения и едва ли не "какво е общинския съвет".
Отделно, че почти половината, което обещаха - не е изобщо в правомощията на кмета.
Ама кой ли се интересува.

Не виждам и какво основание имат нападки от рода, че еди кой си кмет е от времето на Софиянски, друг от еди кога си.
Има хора, които наистина работят.
И има столични райони, които цъфтят на общия фон.
Не виждам основание някой работещ и действащ добре в ситуацията кмет или на друга длъжност да изхвърчи само защото вече не ни управлява Х, а У.
По-скоро съм за ценните кадри да бъдат оценени, независимо от политическата си украса. Звучи ми някак логично.

Ама нейсе. Нали все трябва да се оплюваме.

ето едно смислено изказване...

/как не те домързя да напишеш всички тези неща  newsm78/

# 131
  • Мнения: 9 905
Ама много се ядосах с тези избори. С 5-месечното бебе се вдигнахме, разходихме се до секцията и се върнахме без да гласуваме, всъщност никой от нашата кооперация не можа да гласува. Ама кой ги измисля тези глупости? Става въпрос за принципа на отседналост т.е.ако не си живял на този адрес последните 10 месеца трябва да гласуваш на предишната си регистрация. Ние сме в нова кооперация, на която документите излязоха февруари и всички сме се регистрали след това. Повечето от съседите са от други градове,  каква е логиката да отидеш да гласуваш за кмет на място, в което не живееш и няма и да живееш. Ние сме със сменени лични карти, на които е сегашния ни адрес т.е. и на старата регистрация няма да можем да гласуваме без някакви удостоверения.  До колкото си спомням тази глупост я измислиха заради изборните туристи, но тях това не ги спря и пак са гласували.

а ако наистина се интересувате от избори, щяхте да си извадите по едно удостоверение за гласуване по новия ви адрес. От цяла кооперация все някой трябваше да се сети  newsm78 без да се засягаш, има си законово положение, има си начин.

# 132
  • Мнения: 1 121
Интересен въпрос... аз лично, ако не съм гласувала, не изказвам претенции относно избрания, все пак не съм участвала в процеса, кое ми дава правото да недоволствам? Когато гласувам вече е друго. Този път не гласувах, така, че нямам какво повече да кажа... Crossing Arms

# 133
  • Мнения: 325
Ама много се ядосах с тези избори. С 5-месечното бебе се вдигнахме, разходихме се до секцията и се върнахме без да гласуваме, всъщност никой от нашата кооперация не можа да гласува. Ама кой ги измисля тези глупости? Става въпрос за принципа на отседналост т.е.ако не си живял на този адрес последните 10 месеца трябва да гласуваш на предишната си регистрация. Ние сме в нова кооперация, на която документите излязоха февруари и всички сме се регистрали след това. Повечето от съседите са от други градове,  каква е логиката да отидеш да гласуваш за кмет на място, в което не живееш и няма и да живееш. Ние сме със сменени лични карти, на които е сегашния ни адрес т.е. и на старата регистрация няма да можем да гласуваме без някакви удостоверения.  До колкото си спомням тази глупост я измислиха заради изборните туристи, но тях това не ги спря и пак са гласували.

а ако наистина се интересувате от избори, щяхте да си извадите по едно удостоверение за гласуване по новия ви адрес. От цяла кооперация все някой трябваше да се сети  newsm78 без да се засягаш, има си законово положение, има си начин.

Не, не се засягам  Simple Smile, но за съжаление номера с удостоверенията става, но само ако имаш най-малко 10 месеца на адреса, а ние ги нямаме. Хвърлих едно око на закона и навсякъде са нашляпали 10 месеца, та 10 месеца.

# 134
  • Мнения: 1 045

Притесняват ме оба4е общинските съветници,защото много измет успя да  влезе.
Да се надяваме, 4е  Варна я о4акват хубави дни.

След последните реултати които гледах вчера си мисля , че няма да са толкова хубави  Tired

# 135
  • Мнения: 1 072
Я раздухайте малко клюки. Че Варна ми е по-интересна от София.
Кой е влязъл в ОС? Какви са слуховете за него? Кой с кого спи и снася инфо?   
Моля  Flutter

# 136
  • Мнения: 1 045
Ами аз спя само с мъжа си но инфо не снасям  Laughing

# 137
  • Мнения: 1 072
Добре, тогава си кажи платформата. Обещай нещо.  Grinning

# 138
  • Мнения: 4 392
Добре, тогава си кажи платформата. Обещай нещо.  Grinning
Да се обещава нещо вече е демоде. Я гледай Бойката какво прави.
Перифразирам:
- Как ще разрешите проблема с боклука в София?
- Изберете ме и ще видите.
 #Crazy

# 139
  • Мнения: 648
    Много съм доволна от изборите тази година, най- вече заради ясната тенденция на издухване на "червените" Peace Чуден е примерът в Бургас Flutter
За съжаление родния ми град не може да се похвали със същото и това не е хубаво Tired

# 140
  • Мнения: 1 072
...
- Как ще разрешите проблема с боклука в София?
- Изберете ме и ще видите.
 #Crazy

Хахаха, те за това ли го избраха? От любопитство?!?  hahaha

# 141
  • Мнения: 249

[/quote]
е, как тогава туците гласуваха?! Баси държавата ooooh!
[/quote]

Отиваме при ДПС и Евророма и се гласува всякак. Peace

Общи условия

Активация на акаунт