На пазар в Париж - помощ!!!

  • 37 031
  • 91
  •   1
Отговори
# 75
  • Berlin
  • Мнения: 11 284
30-40 мин с автобуса.

# 76
  • Мнения: 3 241
Благодаря ви момичета за отговорите Hug Не знаех, че има метро до летището. Наистина много полезна информация. А колко време се пътува до града?

Не е метро, а РЕР -  по-големи влакове са това и минават по-рядко.
Правя уточнение, не за друго, ами защото понякога входът е от друго място.

Приятно изкарване    bouquet

# 77
  • София
  • Мнения: 504
Страхотна информация сте събрали,момичета  bouquet
Моят тати в момента е в Париж на почивка,така че му приготвих списък с магазините,които да посети за подаръци,милият,той мрази да пазарува от дън душа Joy Joy Joy
Ей сега му звънкам да му кажа накъде да тръгва.Първо към Galeries Lafayette на Осман(както прочетох,че се казва),поне няма да ходи много,хотела му е точно там Mr. Green
Супер сте,продължавайте в същия дух Peace

# 78
  • Berlin
  • Мнения: 11 284
е, точно до галери лафайет е и printemps (убийте ме, не знам как да го произнеса Simple Smile ).
а на летището има мноооого табели и указания, из цял париж има упътвания. просто беше разкош да се меткаме от метростанция на метростанция. Laughing
аз още съм във възторг!  Mr. Green много ми хареса там. много съжалявам, че не можах да си купя магнитче за хладилника от там обаче.
също така не си купувайте оттук карти за града. ние си купихме 2 оттук, на летището раздаваха, в хотела ни дадоха, а в метрото ни дадоха карта за метрото. Crazy

# 79
  • София
  • Мнения: 10 008
Благодаря ви момичета за отговорите Hug Не знаех, че има метро до летището. Наистина много полезна информация. А колко време се пътува до града?

Не е метро, а РЕР -  по-големи влакове са това и минават по-рядко.
Правя уточнение, не за друго, ами защото понякога входът е от друго място.

Уф, така е..знаех си че нещо не е както трябва. Сори за объркването на името.

# 80
  • Варна
  • Мнения: 306

Не е метро, а РЕР -  по-големи влакове са това и минават по-рядко.
Правя уточнение, не за друго, ами защото понякога входът е от друго място.

Приятно изкарване    bouquet
[/quote]

Ако не се лъжа РЕР е влак. А какво искаш да кажеш с това, че входът е от друго място? Не разбрах за сградата на летището ли става дума или за нещо друго newsm78

# 81
  • Мнения: 3 241
Имах предвид, че понякога входът за РЕР-а не е същият както за метрото, но това се отнася за града.
На летището няма метро, а е само РЕР. Но не се притеснявай, има табелки, които ти посочват как да стигнеш до спирката Simple Smile

# 82
  • София
  • Мнения: 1 724
да дам отчет и аз- лавалет е подходящо място за пазаруване, но изводът ми е, че не си струва човек да си прекара времето в Париж в някакъв МОЛ, иначе и ние направихметази грлешка, но само защото бяхме два дни в Дисниленд , а ла валет не е далече...Купихме доста неща, най-вече от Хайлфигър, куриоз е да си донесеш от Франция щатски дизайнери...

върнахме се преди 5 дена от Париж. Супер е. Та за Дисниленд. Парковете са три - дисниленд, диснистудиос и дисни вилидж. Няма да ви ститне времето за два парка. Пък и диснистудиос не е чак толкоз хубаво, стига да не си по професия оператор, аниматор или нещо подобно. Цената е 49 евро за дисниленд. Моя съвет е следния - като влезете вътре - първо на фастпас-а. обикаляте всички атракции, и си вземате часовете за атракциите. И чак тогава разходка и шматкане - докато ви дойде часа да се качите на нсуе и на влакчето на Индиана Джоунс - за там задължително да се използва фастпас-а.(това е нещо като бърз път до атракцията, като се избягва огромната опашка на чакащите!!)
.
шф7х

Не съм съгрласна за Диснистудиос, страхотно е за по-големи деца, има влакче, в което на възстановка ти правят пожар и заливане с вода,  страхотни влакчета,/това на костенурката /,невероятно шоу с автомобили, вкл. запалване на колите...просто е различно , но си струва ...

# 83
  • Мнения: 5
Да попитам и аз, ако все още някой разглежда темата  #Crazy Нося голям размер дрехи и обувки, къде е най- подходящо да отида на покупки? Предварително благодаря.

# 84
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 520
Да попитам и аз, ако все още някой разглежда темата  #Crazy Нося голям размер дрехи и обувки, къде е най- подходящо да отида на покупки? Предварително благодаря.
Разглеждам темата, но май не мога да съм ти особено полезна. За дрехи по тяхната номерация /не тяхна де, май е обща за повечето държави в Европа/ до № 48 или дори 50 има в стандартните магазини.

# 85
  • Мнения: 165
 И аз нося голям размер, но не се притеснявай. Почти във всички
магазини има и големи номерации до 52. Само че там трябва да търсиш
номерация 48. Така че, споко.
Не е като тук, в бутиците само до размер 44 и като
питаш дали имат по-големи размери продавачките
те гледат като отровени. Там не е така. Продавачките
са супер любезни. Дори да нямат големи размери,
така мило ще ти отговорят, че няма да се почувстваш
пренебрегната, щото сме повече килца !

# 86
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 520
Нещо ми драЩи темата и затова № 38 отговаря на № 44-евентуално 46 БГ стандарт.
Бутици в смисъла, за който се говори по-долу няма. В масовите магазини има до №52/ не БГ т.е.по голям/.
Магазините с хубави дрехи са около площад "Вандом". Ако поръчаш определена колекция или част от нея ще я имаш за дрехи в твоя размер, вероятно не съвсем цялата, но обслужващият персонал ще се  постарае.  Нямам идея какво търсиш, но ще се радвам да разкажеш за шопинга, в твоя вариант.

# 87
  • Мнения: 2 175
Явно само аз нямах  късмет с шопинга в Париж тази седмица.. Cry
Хотелът ми беше точно между Лувъра и  Конкорд. А наоколо само бутици.. Shocked
На Риволи - никакви намаления, само плакнах очи..А тва с размерите - аз пък понеже съм маломерна, така и не случих..(
И като си харесах нещо - в "моя" цвят няма размер, а другите не ме кефят..
Не извадих късмет и т'ва си е..)) Laughing

# 88
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 701
Magarence, не знам доколко е известно в България, но по принцип намаленията тук не са целогодишно (т.е. магазините поред да правят намаления - по едно време един, после друг, например). Регламентирани са от закон. Големите разпродажби (зимна и лятна) се определят от държавния комитет за защита на конкуренцията и варират за всеки департамент. Продължават 5 седмици (фискирани), плюс 2 седмици допълнително годишно, които търговците фискират сами, по регламента за разпродажбите. Единствено тогава търговците имат право да продават на загуба. Междувременно, всеки магазин има право да прави промоции, но само на определен тип стока, за не повече от 2 седмици и при определени условия. Ако искате да хванете намаления - по принцип разпродажбите почват веднага след нова година или в края на юни, като 2 седмици преди това правят предварително намаление на част от стоките, а след края на разпродажбите, когато дойде новата колекция обикновено има намаление на дрехите от нея. Отделно има инцидентни намаления в определени магазини, но тях трябва да ги дебнеш  Laughing.
За Париж за зимните разпродажби още няма обявени официални дати, но видях да споменават 7 януари 2009.

# 89
  • Мнения: 2 175
Ееее..ясно, нп..
Аз все пак не бях на шопинг, а по работа..))
Но обикновенно все успявам да "намажа" нещо от всеки град, обаче този път не случих..)

Общи условия

Активация на акаунт