Въпросче

  • 1 091
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 284
Ами за сега пак му сложих върху бодито една фанелка памучна,но не го завих с дебелата пелена,а с по-тънката памучна,да не е прекалено спарен.

# 16
  • Мнения: 455
Ако на теб ти е добре - и на детето му е добре /така казват старите хора/. Иначе най-лесно можеш да провериш дали му е добре като му пипнеш върха на нослето - ако е с нормална или по-топла температура - всичко е наред, ако е студено - значи му е хладно. А що се отнася до обличането - не е нужно да го товариш с дрехи и излишно да го изнежваш. Температурата в стаята е напълно нормална - лекарите казват да се гледа детето при тем. 20-22гр. а да се къпе на 23-24г. - всичко това за да не се изнежва и да не е податливо на болести в бъдеще. Моя син сме го гледали по този начин и му се отрази много добре!

# 17
  • Мнения: 5 401
На 21 градуса не бих навличало бебето! Както са ти казали сега е подходящото време за каляване. Миналата зима, която беше доста топла, поддържах 18 градуса, като гледах и на двама ни да ни е добре и да не сме увити в катове дрехи. Не бих завивала допълнително детето при гушкане или кърмене, защото майчината прегръдка е достатъчно затопляща. Е, ако сте легнали и двамата тогава, да!   bouquet

# 18
  • Мнения: 564
Миналата година по това вреем, малката я обличах с боди с дълъг ръкав и отгоре цял памучен гащеризон (или и то се казва боди  newsm78 ). Завивах я с одеалце - нито много дебело, нито много тънко. Температурата през деня беше макс. 21 градуса, а спеще на 18-19. За мен не е показателно, че на детето му е студено ако са й студени ръцете или нослето. Винаги съм се ръководела по вратлето. Като бебенца още им е лошо оросяването на крайниците и дори да му е добре не детето е възможно крака, ръце, нос да са студени  Hug

# 19
  • Мнения: 354
боди, чорапки и ританки, така ходим ние в къщи на Т около 22

# 20
  • Мнения: 189
когато малката се роди беше лято, но на 3 месеца вече стана студеничко и в къщи винаги е било мажду 20 и 22 градуса.Само като я къпехме съм правила 22 градуса. И без това децата спят по-добре на хладничко не се отвиват! А за обличането по боди и блузка и с чорапки,но е термо.Като я изкъпвах и слагах терлички за малко! Hug

# 21
  • Мнения: 284
Одеве му беше много студено нослето,но...вратлето и челцето много топли....вече и аз незнам каква Т да поддържам.

Общи условия

Активация на акаунт