А на какво мирише...?

  • 11 220
  • 85
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 550
Варна я свързвам с миризмата на изгорели газове от натовареното движение. и морето, разбира се. миризмата на пържената риба, идваща от капаните по плажната ивица.
тук, където живея се усеща най- вече миризмата на оборски тор Crazy и от време не време мирише ужасно от фабриката за линолеум до нас Rolling Eyes и морето, разбира се. но без пържената риба.
Амстердам ми мирише на хашиш, цигари и бира.
когато за първи път отидох в "капиталистическа" страна (преди повече от 20 години), както казва Lennie, всичко ми миришеше на Кореком.

# 16
  • Мнения: 141
О, Chumbi, за Цюрих много може да се пише.
Градът е много добре уреден, чист и спретнат, с перфектен градски транспорт. Има си и минуси, но никъде не е идеално.

Та, конкретно по темата: мирише си на фасове и това е. Проблема е, че много се пуши. Жалкото е, че много деца виждам с цигари. Живеем в близост до няколко училища и знам какво става в междучасията. Мисля си още, че е модерно да вървиш с цигара в ръка и да димиш. Това ми напомня малко на България.

За протокола - аз съм бивш пушач. Като пристигнах в Щатите навремето, липсата на места за пушене ме побъркваше. После ги отказах и когато дойдох в Цюрих много се шокирах. Лошото е, че синдрома "вървиш и димиш", не е добър пример за децата ни.

Що се отнася за "разхождащите се крокодилските кожи" Mr. Green, те не ми пречат.

# 17
  • Мнения: 1 909
Ха, Миленски, тъкмо щях да казвам за Амстердам че мирише на "трева" - аз като недостатъчно просветена в тази област отначало не можех да го идентифицирам, а то толкова близо до ума!

И аз няма как да забравя първата среща със Запада -  първото ми пътуване беше с автобус  и съответно свързано с посещения на крайпътни тоалетни. Носа ми установи, че Запада започва някъде след Белград -оттам нататък тоалетните започват да миришат съвсем по друг начин и за мое огромно учудване, колкото по-чисти, толкова по-безплатни.

Vanilla Sky, да не би да си пропушила наново, за да си в синхрон с атмосферата Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 764
Не бях се връщала в България от 3год.После оба4е,слизайки на летището в Рим ме лъхна веднага ароматът на кафе от бар4ето....невероятно Coffee Coffee CoffeeНяма нищо общо с кафетата в България WinkНямах си представа колко ми е липсвало...Тук на всеки 150 метра правят кафе,вероятно за това е пропито навсякъде.Рано сутрин не е препоръ4ително да се минава покрай сладкарниците,ароматите са неустоими newsm10

# 19
  • Мнения: 5 462
Не бях се връщала в България от 3год.После оба4е,слизайки на летището в Рим ме лъхна веднага ароматът на кафе от бар4ето....невероятно Coffee Coffee CoffeeНяма нищо общо с кафетата в България WinkНямах си представа колко ми е липсвало...Тук на всеки 150 метра правят кафе,вероятно за това е пропито навсякъде.Рано сутрин не е препоръ4ително да се минава покрай сладкарниците,ароматите са неустоими newsm10
Италия наистина мирише особено и хубаво .Различните райони миришат по различен начин  .Харесва ми как миреше в областа  Емилия Романя ... Не мога обаче да определя на какво точно мирише там .Понякога тук в България си спомням как точно мирише в италианско и тази миризма много ми липсва .Интересно докато бях в Италия нито веднъж не ми се прииска да ми замирише на България ??? newsm78Някой от италианките ако могат да ми определят точно на кво мирише Италия .. , аз лично немога да оприлича миризмата там  с нищо конкретно........ newsm78

# 20
  • Мнения: 141
А, не Chumbi, няма начин да пропуша наново. Навремето ги отказах по други, много по важни причини, а това че бе забранено пушенето на обществени места, само ми помогна.


Italina, чак и на мен ми замириса на кафе. Може би имам нужда от ново.

Та като иде реч за кафе, да не пропусна да спомена, че Швейцария е страната на шоколада. Има едни много вкусни и ароматни места, където можеш да си устройваш шоколадови фиести.   chef Пътуващи трамваи, влакчета, круизи с корабчета. А за любимата Confiserie Sprungli, не искам да споменавам изобщо. Eй, лошо е да си пристрастен. Като си бях в България това лято, много ми липсваха любимите швейцарски шоколади.  hahaha

# 21
  • Мнения: 1 550
Italina, искрено ви завидях за кафето. аз не съм особено претенциозна, но тук в Холандия до сега не съм пила сносно кафе. марката Douw Egberts е холандска и те са монополисти на пазара Crazy. a Illy е безбожно скъпо ooooh!
така ободряващо ми действа да помириша кафе сутрин Grinning

# 22
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Откакто е пусната темата умувам  тук на какво мирише. Ами не ми идва нищо на акъла/носа.
Отвреме на време мирише на дърва и трева. В дните, когато е разрешено паленето на листата от дърветата и клонките, мирише на зима.

# 23
  • Мнения: 1 909
Ама кажете и на какво ви миришат разни градове, столици, които повече хора може би познават Grinning

 Дадох пример с Прага и все чакам някой да сподели дали все още са там топлите парки  newsm78






 


# 24
  • Мнения: 27 524
В Брюксел мирише на лиежки гофрети и бира  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 3 461
Мирише на море, пясък и шиша. Grinning

# 26
  • Мнения: 764
Ами да ви пратя по едно тогава Laughing

# 27
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Не бях се връщала в България от 3год.После оба4е,слизайки на летището в Рим ме лъхна веднага ароматът на кафе от бар4ето....невероятно Coffee Coffee CoffeeНяма нищо общо с кафетата в България WinkНямах си представа колко ми е липсвало...Тук на всеки 150 метра правят кафе,вероятно за това е пропито навсякъде.Рано сутрин не е препоръ4ително да се минава покрай сладкарниците,ароматите са неустоими newsm10
Италия наистина мирише особено и хубаво .Различните райони миришат по различен начин  .Харесва ми как миреше в областа  Емилия Романя ... Не мога обаче да определя на какво точно мирише там .Понякога тук в България си спомням как точно мирише в италианско и тази миризма много ми липсва .Интересно докато бях в Италия нито веднъж не ми се прииска да ми замирише на България ??? newsm78Някой от италианките ако могат да ми определят точно на кво мирише Италия .. , аз лично немога да оприлича миризмата там  с нищо конкретно........ newsm78

ми на мен на ниЩо не ми мириШе, така 4е не знам. около сладкарниците миризмата я свързвам с ... Либия... колкото и да е странно. по всяка вероятност, заЩото там съм усетила за първи път този аромат  (имало е доста силно италианско присъствие и много обЩи сладкиШи).
за сметка на това ми липсва безобразно миризмата на липи и лЮляк по софийските улици (ако оЩе я има, де Rolling Eyes)

# 28
  • Мнения: 875
живея на остров и тук винаги мирише на море. това е и първата миризма, която усетих, когато пристигнах тук. много е свежо.

българия на какво ми мирише ... не знам. нищо от миризмите тук не ми напомня за там.

# 29
  • Мнения: 764

за сметка на това ми липсва безобразно миризмата на липи и лЮляк по софийските улици (ако оЩе я има, де Rolling Eyes)

Да,то4но това исках да напиша,тук ми липсва миризмата на липи,лЮляк и зЮмбЮли/сега оба4е на терасата имам 2,които всеки момент ще цъфнат/Липсват ми и коки4етата февруари/но ве4е знам от къде да си взема Wink/

Общи условия

Активация на акаунт