Помощ диагноза "Дисплазия на тазобрените стави"

  • 4 764
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Ох, не знам, казали са ти, че не се лекува, но аз искрено се надявам, че има все пак някакъв начин! Може би с хомеопатия или нещо... Стискам палци да се оправи положението или поне да не се влошава! Съчувствам ти, миличка!

# 16
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Цитат на: Lilly
Цитат на: Liorena

Това е ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН преглед! А не какво  е казала  #2gunfire педиатърката.


Не ме овиквай PLEASE и без това ми е толкова гадно. Cry



съжалявам, ама си си за "овикване"(меко казано).
ясно, че очакваш успокоение, но това, което си направила (при положение, че си знаела за задължителния преглед) се нарича небрежност.
и педиатърката може (трудно, но може) да си го отнесе, затова, че не ти е дала направление.

# 17
  • Мнения: 637
Лили, ето ти едно полезно четиво - Методично указание за профилактика, ранна диагностика и лечение  … ва при новородени.

Ако е даван този линк и преди, моля да ме извините за повторението. Simple Smile

# 18
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Цитат на: Meli

Ако е даван този линк и преди, моля да ме извините за повторението. Simple Smile


да, даван е, на мен ми е в "Favorites" на едно от първите места.

# 19
  • Мнения: 684
Лио, откъде тази компетенция за ЗАДЪЛЖИТЕЛНИТЕ прегледи?
Не се заяждам,питам само защото преди време четон в твой постонг, че и очния преглед е задължителен до 1 г. Е нашата педиатърка ми каза че няма такова нещо Rolling Eyes Тя ни е ли4на позната-няма за какво да ме лъже!
Абсолютно съм съгласна за задължителния преглед при ортопед,а нямам нищо против и за очния но.....не са ни дали направление за такъв Thinking

# 20
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Задължителни са и двата прегледа, плюс такъв за ушите. Друг е въпроса, че личните лекари се правят на цапнати и не ги дават!!! При нас какво стана - от първия месец врънках за направление за ортопед, накрая се посдърпахме, занесох й цялата нормативна база по случая и в 6-ия месец получихме "скъпоценното" направление. Отидохме при ортопед, който прегледа Мони (не откри нищо, слава богу!), а после ни разясни, че личните лекари си прибират парите от неизразходваните направления (все едно те са извършили необходимите прегледи), затова не ги дават лесно! Не знам доколко е вярно, но ми се струва логично. Когато отидохме на следващия месец на консултация, поисках от личната лекарка направления за очен и ушен лекар. Без проблеми ни даде за очен, но за ушен - и досега не сме получили. Продължавам да настоявам. Освен това при първа възможност ще сменя гепи-то. Безкрайно ме изнервя вече! Поисках й направление за мен - за мамолог (понеже прочетох във форума, че задължително трябва да мина през такъв преглед след раждането - Лио, тенкс!!!) - каза ми "Ми то няма смисъл! Боли ли те нещо?"... Сега ще искам пак... Аман вече!!!!

# 21
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Цитат на: chockolina
Задължителни са и двата прегледа, плюс такъв за ушите. !!!


няма смисъл да пишеш повече, като искат да си водят децата като искат да не ги водят - но, че сред родители и педиатри се шири обща неинформираност и небрежност и ужасно ниска здравна култура - това лично на мен отдавна ми е ясно.

# 22
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Цитат на: lionkata
Е нашата педиатърка ми каза че няма такова нещо Rolling Eyes


еее, да, щом е казала Laughing

# 23
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Цитат на: chockolina
Сега ще искам пак... Аман вече!!!!


Длъжна е! На мен ми е ясно, защо не дават направления.
А останалото за този преглед го знаеш. няма пак да пиша, че не е приятно.

# 24
  • София
  • Мнения: 328
Цитат на: Liorena
Цитат на: chockolina
Сега ще искам пак... Аман вече!!!!


Длъжна е! На мен ми е ясно, защо не дават направления.
А останалото за този преглед го знаеш. няма пак да пиша, че не е приятно.

Да, длъжна е  и тя го знае както и ние и...
Аз лично също имам големи проблеми с направленията и за детето, и за себе си.Одавна искам за мамолог, очен и други разни, но отговорът й е, че все пак тя е лекар и преценява кога има нужда от специалист, не можело то така всеки сам да си измисля на какъв лекар да ходи.Понякога мисля за смяна на ЛК, но доколкото знам и тук виждам с всички има тези проблеми...
Ако някой знае кой ЛК дава всички зад.направления, да свирка.

# 25
  • Мнения: 684
Цитат на: Liorena
Цитат на: lionkata
Е нашата педиатърка ми каза че няма такова нещо Rolling Eyes


еее, да, щом е казала Laughing

Какъв е този сарказъм бе Лио?
Писах ти че не се заяждам,а ми е интересно откъде знаеш?
Нали за да се знае нещо трябва да имаш някаква информация?
Е, извинявай за въпроса все пак!

# 26
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Цитат на: lionkata
Цитат на: Liorena
Цитат на: lionkata
Е нашата педиатърка ми каза че няма такова нещо Rolling Eyes


еее, да, щом е казала Laughing

Какъв е този сарказъм бе Лио?
Писах ти че не се заяждам,а ми е интересно откъде знаеш?
Нали за да се знае нещо трябва да имаш някаква информация?
Е, извинявай за въпроса все пак!


не виждам за какво трябва да ми се извиняваш. Simple Smile
всеки родител носи отговорността за детето си, а не педиатърът.
но това е една друга по-разтеглива тема.

поздрави Simple Smile

# 27
  • София
  • Мнения: 328
Цитат на: Liorena
Цитат на: chockolina
Сега ще искам пак... Аман вече!!!!


Длъжна е! На мен ми е ясно, защо не дават направления.
А останалото за този преглед го знаеш. няма пак да пиша, че не е приятно.

И как я принуждаваш след като и тя знае,че е длъжна?Аз лично освен смяна ,не виждам много начини.

# 28
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Цитат на: Zdravka
Цитат на: Liorena
Цитат на: chockolina
Сега ще искам пак... Аман вече!!!!


Длъжна е! На мен ми е ясно, защо не дават направления.
А останалото за този преглед го знаеш. няма пак да пиша, че не е приятно.

И как я принуждаваш след като и тя знае,че е длъжна?Аз лично освен смяна ,не виждам много начини.


частен преглед е начинът щом става дума за здраве, няма да тръгна да правя процедура по смяна, - а си плащам без да се замислям, 15лв къде ли не съм дала.

# 29
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Цитат на: Liorena
Цитат на: Zdravka
Цитат на: Liorena
Цитат на: chockolina
Сега ще искам пак... Аман вече!!!!


Длъжна е! На мен ми е ясно, защо не дават направления.
А останалото за този преглед го знаеш. няма пак да пиша, че не е приятно.

И как я принуждаваш след като и тя знае,че е длъжна?Аз лично освен смяна ,не виждам много начини.


частен преглед е начинът щом става дума за здраве, няма да тръгна да правя процедура по смяна, - а си плащам без да се замислям, 15лв къде ли не съм дала.

Точно така практикувам и аз.
Понякога ми писва да "подпитвам" за направления (наистина в повечето случаи направленията им свършват бързо), та си водя децата, мъж ми и мене си на частно. Не смятам, че се минавам, знам, че си плащам редовно здравните осигуровки, но понякога е по-добре да се действа бързо, а не да чакам някаква си здравна система да помисли за моето и това на семейството ми здраве.
Та, за бебо единствено направление за очен изврънках и то когато отивахме в болницата за сондирането- тогава просто нямаше начин.
На ортопед и на УНГ отдавна съм си го завела, (на частно), а и колко пъти съм му изследвала очни и носни секрети не ми се броят просто.

Lilly, много се надявам да не е толкова тежко положението, колкото го описваш! Нищо не ти пречи да потърсиш и друго мнение, поне аз така бих направила.
Стискам ти палци!!! Успех!

Общи условия

Активация на акаунт