Кога да си взема помпа за кърма?

  • 2 323
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 401
Купих си Авент-ската помпа в последните месеци от бременността и си я взех в Шейново. След като родих гърдите ми бяха зверски напрегнати и не успях да се справя с вакума, но с обикновената спринцовка от 5 лв много добре се получаваше работата, но с много болки. По принцип рядко ми се е налагало да се цедя - главно заради мастите. В тези случаи винаги и безотказно съм била с Авент.

Леко раждане и здраво бебче!   bouquet

# 16
  • Мнения: 405
Да, има електрическа помпа на втория етаж в манипулационната  Peace Помпата е супер и върши перфектна работа! Ако мислиш, че ще можеш да я ползваш - няма смисъл от Авентската. А после, когато се прибереш в къщи ще решиш сама имаш ли нужда, или не.
Проблема е, че в Тина Киркова бебетата седят при  майките, а помпата е в отделно помещение, т.е. ако си на помпа - трябва да търсиш някой който ще е при бебето /акушерки, или някой друг/  ooooh!  Така на практика помпата става неизползваема  Mr. Green
/Освен, ако нямаш детегледачка/  Joy

Извод: Вземи си Авента  Peace Струва си всяка стотинка  Hug

# 17
  • Мнения: 2 019
И аз мисля че трябва да си вземеш помпа за в болницата ако не ти се рискува си вземи от ръчните моята беше такава уж за временно а си останах с нея.
Peace

# 18
  • Мнения: 8 242
Вземи си Авентска, ама от продавалника  Mr. Green Аз така направих и не съжалявам  Wink Нито съм я ползвала особено, но пък за всеки случай знам, че винаги е под ръка.. Нито ме беше яд да вам 80 лв.. дадох 40  Wink
Повечто помпи, които се продават там са ползвани съвсем малко, защото главно ги продават майки НЕкърмачки  - т.е. няма да се притесняваш и че е особено амортизирана.
Това е моят съвет  Peace

# 19
  • Мнения: 3 695
Имай предвид, че може избщо да не ти потрябва помпа. Аз бях много сигурна, че не може без помпа (бях облъчена с Авентска реклама  Angry ), но родих преди да си купя и така и не ми потрябва такова нещо. А ако наистина потрябва - винаги можеш да си купиш.  Peace

# 20
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Аз си купих след като родих помпа тип спринцовка за 5 лв. и съм я ползвала единствено, когато имах запушване на каналче и на една мнооооого дълга лактационна криза. Така че моят съвет е изобщо да не бързаш с такава скъпа покупка. А и има една на Чико за 20 лв ръчна с помпичка, която съм чувала че върши много добра работа.

Недей да бързаш с помпата.

А и според мен всяко презастраховане с помпи и АМ, е една крачка отдалечаване от кърменето. Ти тръгваш настроена, че няма да се справиш.

# 21
  • Мнения: 1 114
Не мисля, че купуването на помпа е отдалечаване от кърменето.
Аз например родих в Шейново. Там носят детето на 3 часа. Даже понякога се получаваха и повече, защото родих по Великден и беше пълна анархия в болницата. През нощта не ги носят. На няколко пъти ми се наложи да се изцедя, защото гърдите ми бяха ужасно болезнено напрегнати и ако нямах помпа, трябваше да цедя на ръка, което е по-трудоемко. После съм се цедила само докато се регулира кърмата, но помпата в началото си ми беше необходима.

# 22
  • Мнения: 183
Имай предвид, че може избщо да не ти потрябва помпа. Аз бях много сигурна, че не може без помпа (бях облъчена с Авентска реклама  Angry ), но родих преди да си купя и така и не ми потрябва такова нещо. А ако наистина потрябва - винаги можеш да си купиш.  Peace
Аз пък след всичко прочетено в Библиотеката бях сигурна че помпата няма да ми потрябва,така и се получи.Не ми се е налагало да се цедя.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 390
Аз си бях взела, но така и не я ползвах.
Оставих детето само да се оправя с гърдите ми. Само в началото ги поизцеждах, колкото да облекча напрежението. Wink

# 24
  • Мнения: 5 178
Според мен може да изчакаш с купуването на помпа.
 За да се подсигуриш заведи мъж си в аптека или магазин покажи му каква помпа искаш и дори и в болницата да ти потрябва той отива купува я, стерилизира я за 30 мин и си готова.
В ОБ Варна не разрешаваха други помпи освен тип спринцовка  newsm78 и аз не знам защо

# 25
  • Мнения: 4 405
аз си задавах същия въпрос и накрая седмица преди да постъпя в болница си купих Авент от една мама от тук http://www.prodavalnik.com/ppc/showcat.php?cat=13
ползвах я докато бях в болницата,защото имах много кърма и неумеех да се цедя на ръка,а не ми позволяваха да кърмя защото бях на лекарства.после не ми е трябвала,но когато имах нужда ми беше под ръка и платих много по малко .
Всеки сам си преценява ,но за мен  това беше добро решение.

# 26
  • Мнения: 629
Кърма ще имаш.  Grinning Случаите на чисто физиологична невъзможност за кърмене са изключително редки.
Аз лично си купих помпа за свое собствено успокоение защото държах да кърмя и не исках заради 50-60 или 100 лв да оплескам нещата. Но това разбира се зависи и от финансовите възможности. Предварително си купих помпа на Авент и една евтина за болницата. Само дето с евтината нищо не свърших та таткото тича да ми донесе авентската.  Grinning Имаше обаче мами, които и със т. нар. спринцовки се оправяха. Може би е удачно да отидеш с такава и вече ако има нужда от по-добра таткото ще я купи.
В болницата може всичко да си е ОК и да нямаш нужда от помпа, може да се наложи допълнително да стимулираш лактацията, а може и да имаш хиперлактация и да се наложи да цедиш за облекчение. Ако има помпа в болницата може да не е ефективна за теб, а и по закона на Мърфи може и други жени да я ползват и все да не можеш да си свършиш работа когато ти се налага. прецени според финансовите ви възможности кой вариант да предпочетеш.

# 27
  • Мнения: 4 300
Родих в ТК преди 4 месеца. Купих си една обикновена помпа за кърма няколко дена преди това по съвет на гинеколожката ми. Бебето обаче можех да си го вземам когато искам, съответно нямах никакви проблеми с гърдите.
Помпата я използвах за 1ви път 1-2 седмици след раждането, когато много се ядосах и получих малко запушване на каналите, придружено с температура 38.5. Мина ми за 1 ден, цедих се веднъж.
За втори път я използвах към 2я месец на Ники, когато поради несъвместимост на ензим от кърмата ми се наложи за няколко хранения да загрявам кърмата ( успях за 1 хранене и половина в крайна сметка, цеденето не ми беше приятно и лесно като кърменето).
За мен в голяма част от случаите си е излишен разход, тъй че те съветвам да си купиш някаква по обикновена в началото ( моята е Дисни, 18 лв) и като видиш накъде отиват нещата, ще ти трябва ли или не да си купиш евентуално по хубава ( Авент или друга).

П.С. Бях във ВИП стая в ТК, не знам дали има разлика при носенето на бебето, родих нормално вечерта и на сутринта вече си бях взела Ники.

# 28
  • Мнения: 1 288
препоръчвам ти да си купиш помпата преди да влезеш в родилното. да я извариш, разучиш и да я прибереш в багажа за болницата. безценен уред за първите дни. зависи от количеството кърма, но може да ти спести доста неприятности от препълване на гърдите.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 833
Много благодаря на всички за отговорите. Само да споделя как процедирах в случая - харесах си помпата и я бях показала на мъжа. Докато  бях в родилното една акушерка ми стисна гърдите и каза "веднага помпа". Мъжа ми  я взе, въпреки  че според мен нямаше толкова нужда. В последствие се изцедих няколко пъти, понеже гърдите ми щяха да се пръснат. Така че дори и за веднъж да потрябва - пак трябва да я имаш помпата, според мен. Може за в бъдеще и да ми потрябва.

Общи условия

Активация на акаунт