Бихте ли теглили заем и да откриете магазин?

  • 1 580
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
не се набутвай....
не знам другите,които са те посъветвали дотук как са,но аз имам опит в тези неща
с 5 000 нищо няма да направиш
Peace
Peace Само нерви.
Аз също имам опит Simple Smile Сметни си - всички разрешителни за дейност+наем+ още 2-3 наема докато се разработи + зареждане + заплати и осигуровки на продавачките + осигуровки и данъци и за теб като собственик + задължително ежемесечно някой и друг акт от държавните рекетьори - данъчни, ХЕИ, пожарникар и т.н., + заплащане за счетоводител (иначе данъчните ще те нахапят Mr. Green), а също сложи си + някоя непредвидена простотия (все ще излезе и  нещо такова, за което не си се сетила на момента) - ами това са пасивите, които трябва да си готова да поемеш ежемесечно.  Освен това - лятото е дупка, почти не се пазарува (освен ако не е хранителни стоки), един период след новогодишните празници също не се пазарува (хората са се охарчили за празниците), трябва да имаш активи да можеш да издържаш, когато оборота е слаб. Пасивите са прекалено много, прецени си какво точно ще продаваш за да ги избиеш, но 5000лв. определено няма да са достатъчни за нищо. Кой каквото ще да казва, но разходите са ужасно много.

Последна редакция: вт, 30 окт 2007, 21:57 от Unknown_lady

# 16
  • Мнения: 330
Една приятелка тегли дори10000лв.,но една година издържа.не можа да устои на големите магазини Rolling EyesСега работят с мъжа си и плащат заема,много е неприятно Sad
 Така,че ако не си сигурна,мога само да те посъветвам да не рискуваш.
 Но ако си решила Успех Peace
 П.П. Мила сега видях,че си от Русе,и според мен не се набутвай,тук е трудно с тази стока Rolling Eyes

# 17
Поне за 1 година трябва да имаш наемите настрана! Според мен е загубена кауза!

# 18
  • Мнения: 27 524
Бих, да, но 5 хиляди няма да стигнат за да стартираш. Иначе без риск няма и печалба, слагаш на везните, преценяваш и действаш или не  Peace

# 19
  • Мнения: 1 952
Аз пък мисля, че 5 хил ще я оправят, стоката е на консигнация все пак.
Ние с 15 стартирахме, но направихме хубаво обзавеждане, много добро зареждане, изкарахме всички разрешителни, а те бяха 2 хил лв сигурно,  които за нейния магазин не трябват и отделихме 2 хил лв за 4 наема.

# 20
  • Мнения: 1 418
Ние теглихме 30000 евро и не ни стигнаха.Зависи какво ще предлагаш
и какво искаш да направиш.

# 21
  • Мнения: 1 952
30 000 може, ама за магазин в мола, а не за квартално магазинче в Русе със стоки на консигнация.

# 22
  • Мнения: 1 418
Е не е магазин в мола,аз точно затова казах,че зависи какво ще се прави
и какво ще се продава.

# 23
  • Мнения: 1 186
Бих Peace....човек докато не опита не може да знае какво ще стане Peace

# 24
  • Мнения: 6 206
30 000 може, ама за магазин в мола, а не за квартално магазинче в Русе със стоки на консигнация.
30 000 за магазин в мола може да те оправят за осветлението и кнауфа и част от мебелите
Дотам

# 25
  • Мнения: 1 804
Бих, да, но 5 хиляди няма да стигнат за да стартираш. Иначе без риск няма и печалба, слагаш на везните, преценяваш и действаш или не  Peace

Да бих, но аз от години се занимавам с такава дейност, родителите ми също! Както казва Стоичков: Който играе пичели, който не играе не пичели!  Joy
Друг е въпроса дали сумата е достатъчна - струва ми се малко: няколко наема, касов апарат, разрешителни, оборудване и е хвръкнала половината!  Сестра ми отвори подобен магазин около великден с тази сума, но тя вече имаше други два и поне половината от стоката взе от тях!  Стока на консигнация - незнам! newsm78 Имай предвид, че такава предлагат само на цена, която е толкова завишена, че почти никаква надценка не можеш да сложиш! Може би ще изкараваш добре, от това, което сама произвеждаш! Помисли какъв опит имаш? - имаш ли усет за това какво се търси(ти може да си артист по душа и да имаш усещане за красивото, но клиентите не искат винаги, това което на теб ти харесва!) Трябва и специален подход - не всеки може да е търговец - зареди се с много търпение! Simple Smile Бъди подготвена и за това, че първите ти зареждания ще са на сляпо - т.е не всичко което купуваш - ще можеш да го реализираш - няма да знаеш и каква точно надценка да му сложиш - докато се ориентираш - много неща може да ти залежат! Освен това настрой се, че поне една година всичко което изкараш ще трябва да го влагаш! Simple Smile Има много други трудности, но пък когато нещата потръгнат - идва и удовлетворението от постигнатите резултати!  Simple Smile Така, че ако искаш да рискуваш -рискувай - само се подготви за малко повечко разходи!

# 26
  • Мнения: 773
30 000 може, ама за магазин в мола, а не за квартално магазинче в Русе със стоки на консигнация.
30 000 за магазин в мола може да те оправят за осветлението и кнауфа и част от мебелите
Дотам

Определено 30 000 за мола няма да стигнат.  smile3521

А  сега по темата. Според мен са малко 5 000. Без значение, че е квартално магазинче в Русе.
Както някой каза, половината ще ти отидат за разните разрешителни, касов апарат и т.н. Трябва да имаш пари поне за 5-6 наема, защото първите месеци няма да изкараш достатъчно за него. Също така не забравяй и първите вноски по кредита. Осигуровките са 50-60 лв на месец, счетоводителката също толкова ще ти вземе. Сметни си месечния разход и имай впредвид, че няма да можеш да вземеш пари за него от печелбата.
Ако все пак се решиш ти пожелавам успех.  bouquet

# 27
  • Мнения: 119
Мислила ли си за интернет търговия. Там някои от разходите ги няма. Вероятно можеш да си направиш доста колоритен сайт, щом си човек на изкуството.

Общи условия

Активация на акаунт