да се оплача:качила съм до сега 18кг,,и АГ-то ми се развика

  • 3 076
  • 79
  •   1
Отговори
# 15
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Хич да не ти пука.Гледай да се чувстваш добре.Сега кво,да не вземеш да се съобразяваш пък какво да ядеш?!
Peace

# 16
  • Мнения: 873
много ме кефи,когато някое дебеличко АГ ти направи забележка за килцата-така ми се случи и на мен.усмихнах се-аз имам оправдание,я да чуем твоето hahaha

# 17
  • Мнения: 8 999
При първата си бременност качих 12 кг., а при втората - 9.
Не се нахвърляйте веднага върху лекарите - те се грижат за вашето здраве! Наднорменото тегло, независимо дали сте бременни или не, винаги оказва негативно влияние върху цялостното здравословно състояние, върху функцията на всички органи - сърце, отделителна система, кръвоносна система. Не подценявайте натрупаните килограми. Ако на повечето от вас това не ви се отразило пряко /което не доказва, че в бъдеще няма да имате проблеми, въпреки свалянето на излишното тегло/, за някои родилки това се оказва фатално. Колкото и да е малък процента на бременни жени, които са имали здравословни проблеми /и не само те, а и децата им/ след такова рязко надебеляване, то не е изключено в този малък процент да влезете и вие. Наистина трябва да се внимава с килограмите заради вашето собствено здраве и заради здравето на вашите бебета.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Наистина трябва да се внимава с килограмите заради вашето собствено здраве и заради здравето на вашите бебета.
Peace

# 19
  • Мнения: 1 121
Съгласна съм, че трябва да се внимава с теглото, ама чак пък да й вика няма нужда... аман от такива. Аз също качих много по време на бременността ми, родих голямо бебе, сега свалих всичко. Просто докато бях бременна толкова много ми се прияждаше сладолед и шоколад, че не можех да се спра! Разхождах се, движех се, обаче много ми се ядеше шоколад. Пробвах да не ям и още повече ми се прияждаше... еми хапвах си, какво да направя... и на мен ми правеха намеци за килограмите, но нищо не помогна.

# 20
  • Между Пирин, Рила и Родопите
  • Мнения: 373
Наистина трябва да се внимава с килограмите заради вашето собствено здраве и заради здравето на вашите бебета.
Съгласна съм, че е така, но не може всеки да се слага под общ знаменател. Всичко е строго индивидуално. Все пак на никой на му е приятно да се превръща в балон.
Не се засягай на лекарката, не взимай нещата толкова навътре.
Тя наистина ти мисли доброто, но важното е да си СПОКОЙНА!

# 21
  • Мнения: 1 217
Ти сериозно ли говориш,че си се впечатлила от това?
Я стига. Hug
Щом се чувстваш добре,значи няма проблеми.
То верно,че докато сме бременни и сме по-чувствителни.  bouquet

# 22
  • София
  • Мнения: 408
Нека си крещи. То вече за тях е съвсем обичайно да те нахокат, да спретнат някоя лекция от която да се почустваш много виновна и така,ама нещо спокойно да обяснят не ги търси.
ВСЕ ПАК НЕ МОГАТ ВСИЧКИ БРЕМЕННИ ДА СА КАТО МАНЕКЕНКИ!!!
ЖЕЛАЯ ТИ УСПЕХ И НЕ Й СЕ ВРЪЗВАЙ Hug

# 23
  • София
  • Мнения: 2 967
Ами аз бях качила 25 кила, така че може и да си единствената, качила 18...


И аз така Simple Smile Споко Simple Smile Simple Smile Simple Smile Е, не е хубаво, но пък е поправимо Simple Smile

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Съгласна съм, че с теглото трябва да се внимава. Не само по време на бременност, но тогава особено много. Не съм съгласна обаче с начина по който някой лекари си позволяват да се държат с бременните заради това. Не е редно някой да ти държи тон за нещо, което касае твоето тяло. Естествено всички негативи на наднорменото тегло би следвало да бъдат много добре обяснени, както и начините то да бъде избегнато. За протокола - качих 18 кг по време на бременноста, не се гордея с което, но никой лекар не си е позволил да се държи грубо с мен, независимо, че стартирах с излишни килограми и съпровождащите ги болести. През цялата бременност бях на строга диета, движех се доста.

# 25
  • Мнения: 21
Миличка това изобщо да не те тревожи. Не им обръщай внимание на тези лекари, те все за тов си мърморят. Проблемът не е в яденето или неяденето, а в това че си спряла цигарите. Още повече че и метаболизма се променя и каквото и да правим пак си трупаме килца. А ако и си била по кльощава преди бреенността мисля че  е нормално.

Аз съшо много се разстроих. Като ходих на 4 д видеозон лекаря каза че корема ми вървял с един месец напред. Всичко на всичко до момента съм качила около 7 и половина и той каза че е твърде много за 6-ти месец. Опитах се да му обясня че гледам да се храня рационално, без да прекалявам и той каза да съм намаляла количествата.

Нямам думи. Ще си ям каквото си искам и ше си дебелея колкото искам. НИкой няма право да ми казва и думичка, защото това си е моето тяло и аз си отговарям за него Simple Smile

# 26
  • Мнения: 2 723
Аз качих 50  Shocked
На какво ме правеха на ЖК, няма да ти разправям. В 9 месец отказах да се качвам на кантара, защото не спираха да кудкудякат.
Сега много внимавам какво ям, защото все още си нося 20 кг бонус от предната бременност и силно се надявам да успея да ги сваля всичките след раждането.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 1 742
Споко,моята ми каза,че ако ме видел някой свинепроизводител щял да ми завиди на прираста.Вярно е,че бях качила 4кг.за 1м.,но не е това начина да се говори с бременни жени.Като цяло за момента съм качила 8-9кг.за 7м.,можеше и по-малко да са,знам,но чак пък за свинепроизводители да ми говори...Така че да не ти пука,явно някои лекари са си такива-груби и безцеремонни

# 28
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
При първата си бременност качих 12 кг., а при втората - 9.
Не се нахвърляйте веднага върху лекарите - те се грижат за вашето здраве! Наднорменото тегло, независимо дали сте бременни или не, винаги оказва негативно влияние върху цялостното здравословно състояние, върху функцията на всички органи - сърце, отделителна система, кръвоносна система. Не подценявайте натрупаните килограми. Ако на повечето от вас това не ви се отразило пряко /което не доказва, че в бъдеще няма да имате проблеми, въпреки свалянето на излишното тегло/, за някои родилки това се оказва фатално. Колкото и да е малък процента на бременни жени, които са имали здравословни проблеми /и не само те, а и децата им/ след такова рязко надебеляване, то не е изключено в този малък процент да влезете и вие. Наистина трябва да се внимава с килограмите заради вашето собствено здраве и заради здравето на вашите бебета.

Абсолютно съм съгласна. Вярно, че понякога се качват повече килограми, но това не означава да се сърдим на лекарите, които предупреждават за проблеми. Аз също качих 10 кг през бременността си и ми беше ужасно тежко. Задъхвах се, сърцето ми биеше ускорено и  т.н. Представям си колко ви е тежко на вас. Може би лекарите биха могли да го кажат по-внимателно и културно.

# 29
  • Мнения: 3 376
Абе хубаво,че сте съгласни с baibibi-аз също  Peace
Но никой и нищо не може да оправдае такова държание-за мен недопустимо.Не може ли просто като човек да и обясни,че не влия добре на здравословното състояние,пък тя като едно нормално интелигентно човешко същество ще я разбере много добре какво има предвид.

Общи условия

Активация на акаунт