синът ми (1г. и 3м.) има огромен апетит

  • 1 329
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 93
Благодаря на всички, които се включиха с отговори!
Днес, след консултацията при педиатъра, и след вашите отговори, знам, че всичко си му е на добре на детето, но въпреки това е качил цяло кило за 2 мееца, което било много според доктора и трябва да му давам по-малко въглехидрати, и да спазвам принципа за килограм храна на ден, като 200гр от тях са плод. Да не се храним ние, големите, пред детето, за да не го дразним.
Аз бях леко притеснена, защото синът ми го оперираха когато беше на 2 месеца, пилорна стеноза, и на 3 м. тежеше едва 3,5кг! След това до към 9-10 месец, или по-точно докато започна да се храни почти изцяло с твърда храна, имаше изключително силен рефлукс, и дори доктори се замисляха за втора операция, този път на хранопровода. За щастие това се размина и детето престана да повръща на всяко хранене и вече дори може да пие течности. През целия този период той беше много слабичък, но жилав, подвижен и енергичен, и аз предполагам, че сега като ней-сетне може да се храни без проблеми, има да наваксва тегло, а кой знае, може пък и да има страх, че пак ще остане гладен ...
И така ще спазвам съветите за добра храна с точно определени порции, без да го дразним ние, че ядем нещо по-различно. И без похапване между храненията. Може би докторът е педантичен, но все пак това са съвети за здравословно хранене, които важат и за възрастните, и ние би трябвало така да ядем ... друг е въпросът дали го правим.
Поздрави на всички, нека всички дечица си останат с добър апетит и здравички!

# 16
  • Мнения: 528
Ти се радвай че е яшно че има деца збояди тогава е нещо ужасно.Това не яде онова и т.нЩом се чувства добре значи няма притеснение.Брат мие бил так аи е бил дебело бебе сега да го види човек ще каже че в клетка го държат.бГърчав като глист

# 17
  • Мнения: 15 609
Моят син е същия. Всичко си изяжда и след това ще се хване я за коричка хляб, я за солети или бисквити. Все нещо иска да похапва. Той е на 1 г., висок е 75 см и тежи 11.5 кг. Върви доста едричък въпреки, че и двамата с баща му сме дребнички и слаби. И аз се притеснявах, но педито каза, че си е в нормата и изобщо да не се ядосвам - щял да отслабне, като проходи

# 18
  • Мнения: 625
Да ти е живо и здраво!Моето дете имаше също страхотен апетит и всички постоянно това казваха,докато в един момент каза край.Така започна после една мъка,молене и т.н и си мислих колко добре си ми беше,когато детето си имаше апетит.Сега отново се храни добре,а щом детето има апетит значи е здраво.Така,че няма място за притеснения.

# 19
  • Мнения: 6 164
"Пощелив" е, както казва мъжа ми. Мисля, че яде нормално, като ви гледам менюто, храната в кухнята е толкова разредена. Ако детето е подвижно, гори и има нужда да яде. Моят син не спира за минута и той постоянно ръфа нещо и каквото види, го иска да хапне, без да знае какво е дори. Теглото му е нормално. Притеснително е, ако е със затлъстяване.

# 20
  • Мнения: 2 723
И моя папка добре.
Не помня това някога да ми е било проблем.
Сега ми казва лелята от яслата, че искал допълнително от всяко ядене. Ама не се тръшкам. ДОкато изглежда добре няма повод за драми. Ако на консултацията ти кажат, че има проблем с теглото тогава се притеснявай

# 21
  • Мнения: 8 999
Тиха стъпка, радвай се,че детето ти не е злоядо. Ще дочакаш и ти злояд период /неминуемо е/ и тогава ще се тюхкаш.
Да ти е живо и здраво момченцето, нека си хапва, щом му е сладко. Само внимавай какво яде.

Общи условия

Активация на акаунт