Каква помпа за кърма

  • 13 651
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 204
И аз ти препоръчвам да не бързаш. Първо виж дали ще имаш кърма и как ще се справиш с кърменето. Може да не ти се наложи да използваш изобщо, ако ще ти трябва за рядка употреба ти препоръчвам Medela (много са добри, и за електрическите бих казала най-добрите в света-ползвах тяхна с първото ми дете) или Playtex (също са много добри и удобното е че се цедиш директно в стерилно пликче и после се съхранява, а и е много удобно за родилния дом, да не миеш шишета, а може и в шишето им против колики- ползвах такава с второто дете) А ти препоръчвам електрическа само ако бебо отказва да яде от теб и се цедиш на всяко хранене, тогава си струва, иначе са много скъпи.

Съвсем точно, само да добавя, че "Медела" също предлагат стерилни пликчета за съхранение на кърма и изцеждането може да е директно в тях.

Наистина продават но на Медла са 20 пликчета за 20 лева а на Плейтекс 100 пликчета за 10 лева, или нещо такова, може да бъркам малко защото не си спомям точно но определено на медела бяха много, много скъпи.

# 16
Ръчна на Бертони много е добра,а е и на добра цена-25лв.

# 17
  • Мнения: 2 197
Аз ползвах Авент Исиз и съм изключително доволна от нея. Първо защото е вакуумна и прилепва добре, по тази причина изпомпва изключително безболезнено и много резултатно. Второ за мен помпата беше изключително полезна, защото почти не си бяхме в къщи. По този повод се изстисквах преди излизане и имах за едно или две яденета кърма. Аз лично никога не съм кърмила навън.
А в родилното помпата също ми беше много полезна. Аз имах много кърма и  сигурно щях да имам проблеми ако я нямаше помпата (бебето ми беше в неонатологията, а акушерките изобщо не обясняваха нищо по отношение на отпушването на млечните канали).
Та по този повод отново заявявам, че за мен покупката на помпата е една от най-успешните ми покупки. И една от най-използваните. след мен обслужи още две майки (и още не са сменени гумените уплътнения)

# 18
  • Мнения: 3 926
Предвид последните материали, които излязоха за Авент, бих се замислила дали да препоръчам тяхната помпа. Още повече, че всичките им шишета са пластмасови, а те са съвместими с помпата.
Бих разгледала тези на Медела, задължително.
Но ако бюджетът ми е по-ограничен бих потърсила помпа на фирма, която предлага и стъклени шишета (Нук, Чико)
Не знам за Плейтекс. Мисля, че и техни съм виждала стъклени, но не мога да говоря със сигурност.
Обаче наистина първо изчакай.
По-добре чети в кърмаческия форум или се запознай с кърмачки от форума, които да ти покажат техника за цедене на ръка. В болницата няма да имаш нужда от помпа ако спазваш някои "правила" и си предварително подготвена за момента на слизането на кърмата.
Бебето е най-добрата помпа.
Успех и ако имаш нужда от помощ - насреща сме Hug

# 19
  • Мнения: 1 371
....питам,защото в съседна тема четох че трябвало да имам задължително в родилното...била необходимост...а и по всички списъци също пише че трябва да имам?!
Ако ти е толкова нужна за родилното - там дават. Спокойно. (Но мен ме беше гнус и не я исках.)

Иначе моята е на Авент. Много съм доволна. Все пак изчакай да видиш дали кърма ще имаш, колко и т.н..

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 475
Предвид последните материали, които излязоха за Авент, бих се замислила дали да препоръчам тяхната помпа. Още повече, че всичките им шишета са пластмасови, а те са съвместими с помпата.
Бих разгледала тези на Медела, задължително.
Но ако бюджетът ми е по-ограничен бих потърсила помпа на фирма, която предлага и стъклени шишета (Нук, Чико)
Не знам за Плейтекс. Мисля, че и техни съм виждала стъклени, но не мога да говоря със сигурност.
Обаче наистина първо изчакай.
По-добре чети в кърмаческия форум или се запознай с кърмачки от форума, които да ти покажат техника за цедене на ръка. В болницата няма да имаш нужда от помпа ако спазваш някои "правила" и си предварително подготвена за момента на слизането на кърмата.
Бебето е най-добрата помпа.
Успех и ако имаш нужда от помощ - насреща сме Hug

Притесненията за "Авент" с пълна сила важат и за продуктите на "Плейтекс" (поне по данните от пресата).
По наблюденията ми, нужда от предварително закупуване на помпа за кърма имат най - вече майките, които раждат секцио, за другите смятам, че спокойно могат да изчакат, за да преценят след раждането.

# 21
  • Мнения: 204
Playtex нямат стъклени шишета, поне аз не съм виждала да имат, а съм фен на техните продукти.  А доколкто разбрах Авент ще публикуват опровержение на статията на Телеграф и са ги заплашили със съд защото от доста време е доказано от организации за защита на потреботеля в целия свят че шишетата от поликарбонат не са вредни, и телграф не са си направили труда да проверят. Дори има страница която можете да видите:
http://www.bisphenol-a.org/human/polyplastics.html
Всички шишета на повечето фирми като Chicco, Playtex, Avent, Bebe Confort, Nuby, Nuk и др. не са вредни. Не съм виждала статията но ще ми я изпратят от Авент да я прочета.

# 22
  • СОФИЯ
  • Мнения: 853
Аз ще те посъветвам следното. Не си купувай докато не родиш особено, ако си секцио.Кърмата идва, чак след 2-3ден.До тогава само се упражнявате с бебчо. Аз в началото се изцеждах на ръка, но ми беше толкова много кърмата, че мъжът ми отиде и ми купи помпа. Преди това разбира се бях проучила и си избрала помпата. Оставаше само той да я купи. От майките, с които съм контактувала и естествено и по мое мнение твърдо ти препоръчвам АВЕНТ-ръчна помпа. Това е най-доброто поне на пазара. Скъпа е, но ако имаш кърма, а и да нямаш много повярвай ми ще си "възвърнеш парите".

# 23
  • Мнения: 209
Определено няма да сгрешиш ако си вземеш на Авент,аз я ползвах и бях страшно доволна,даже няколко пъти я изпусках на земята и нищо й нямаше..

Общи условия

Активация на акаунт