Отговори
# 15
  • Мнения: 12
 Добре дошли на новите мами и аз им желая лека бременност и безпроблемно раждане през февруари. Сенди надявам се да оздравееш много скоро и напълно без хапове. Опитай чай с много лимон, например един цял лимон във 200 мл.чай и медът от елхови връхчета помага, също и пчелния.
 Момичета, моля ако е възможно някой да сложи  stork-girl розово щъркелче срещу моето име, че не зная как става. Вчера се почуствах малко зле и ходих при генеколожката, а то моето бебе реши и да се покаже та разбрах, че ще си имаме госпожица, както се изрази моята генеколожка. Много се радвам, че ще връзвам и аз плитки, а мъжът ми казва, " ами те момичетата се възпитават много трудно", май още от сега го обхваща бащина ревност.
 Честит рожден ден на east_lights желая ти от сърце здраве, късмет и семейно щастие.  newsm59

# 16
  • Мнения: 307
Честита ни нова темичка! newsm53.
Нa новите мами sisa8102 и pra64o добре  дошли и леко бременеене. preggo
бубето 29 ,честити близначки! newsm06
Сенди,и аз скоро се поразболях,няколко дни само чай,мед и лимони и вит.Ц ,така се оправих.Бързо оздравяване ти желая.
kikaM ,честито ти розово щъркелче,май момиченцата ще са доста през февруари Grinning
Лека вечер на всички   love001

# 17
  • Мнения: 543
Здравейте мили мами!
Добре дошли на новите, особено на sisa8102, която е на моята дата! станахме четири, в очакване на пет бебета! хи - хи...
Чара мерси за поздравленията по случай изпита ми! искам да ти кажа, че сдъм много развълнувана от твоята история покрай сватбата и само мога да кажа, че Господ е бил с всички вас! всичко е добре, когато завършва добре! БРАВО за проявеното геройство и стоицизъм!
ФФФ, честит мъж!
Мери, БЛАГОДАРЯ ТИ, ЧЕ ТЕ ИМА И НИ ПОМАГАШ С КАКВОТО МОЖЕШ! ПРОДЪЛЖАВАЙ ВСЕ ТАКА добрите дела винаги се награждават, както и лошите - за които винаги има Видов ден! аз те съветвам да си вземеш ботушите от естествена кожа, а не от велур, за да ти е спокойно и сухо на крачетата, пък за производството - българските като че ли ги предпочитам, ама това е само мое мнение, не се налагам!
ист лайт, ЧРД! Всичко най - най....
jjoy миличка, умрях от болки да си стискам палците, та дори чак и ноктите си потроших, заради изпита ти, а ти нищо не казваш - кога ще излязат пустите резултати? споделяй бързо, че нямам търпение да те поздравя!!!!!!
ГАЛИВ: днес, както всеки път ходих на училището на 9 месеца. темата беше "Къпане на бебето" и за пръв път виждам толкова много народ. само татковците бяха 11 броя! а колко мами имаше - просто не можеха да се преброят.... но по същество: за повиването нищо не казаха - не беше по темата. беше заеснат въпроса са яйцата, солта, калиевия перманганат и удългаването на шията, освун всички други СВРЪХ ПОЛЕЗНИ НЕЩА! та споделям какво съм научила: обяснението за слагането на солта защото по принцип лигавиците са с по - висока киселинност - например очичките и ако попадне вода -  то киселинносттта и да бъде уеднаквена, до колкото е възможно с тази на естествената на очетата. въпреки, че този бабин способ се отрича, защото никога не можеш да осолиш водата колкото е нужно, това е невъзможно!
калиевият перманганат се е слагал за дезинфекция, въпреки, че и той е отречен - никакви такива химии. бебето трябва да е чистичко, а не стерилно - все пак то не е скалпел - цитирам акушерката днес.
за яйцата когато една майка зададе днес този въпрос - акушерката опули големи очи? не беше чувала такава глупост! Яйца не се слагат, защото това е чужд белтък, концентриран, и единствено може да навреди като алергизира бебето! по - добре си направете кекс - отново цитирам.
за удължаването на врата, за да е грациозно бебето: не се дърпа  или изважда за главата или пък някакви подобни тъпанарски манипулации, защото единственото, които може да му се случи е да го осакатим до живот, като му разкъсаме мускулните влакна, които при бебетата са изключително незряли и креххи! вратните мускули са  МНОГО КРЕХКИ  и точно за това му придържаме в повечето случаи главата да не отиде назад. аз смятам, че нито аз съм патка, нито искам бебето ми да стане лебед и ми е все тая колко ще му е издължен врата! колкото - толкова! 
Извинете, че постът стана толкова дълъг, но исках да бъда полезна с това, което съм научила. надявам ке като не ходя  вече на работа да набера всички лекции, които съм записала и да ви ги пусна? СТРАШНО ПОЛЕЗНИ СА! Лека ви нощ!

# 18
  • Мнения: 336
Gotika80  Hug Благодаря за подкрепата! Аз чак на 05.11.2007 ще знам дали да се оплача или да се похваля, но нещо не съм никак доволна от въпросите, които ми се паднаха  Confused

# 19
  • Мнения: 58
Здравейте, мамчета.... Първо да се похваля като циганче с бели гащи- днес си купих страхотен панталон 7/8 и то за 15 лева...Ма много му се радвам...ще пусна утре снимчица да го видите...
И с венеца има подобрение и то без никаква химия. Една позната зъболекаркаме посъветва да налагам мястото със сушена слива....Бях скептично настроена, НО....само за един ден има значително подобрение.
Добре дошли на новите мамчета....Леко бременеене и пухкави награди през февруари.
Бубе, честити ти  две госпожички....
От мене лека и мека нощ и целуфки на тумбачките..... Hug

# 20
  • Мнения: 543
jjoy: абе не е важно дали ти си доволна - важното е дали този, който чете, ще ти напише поне три! пети е чак в понеделник - мамка му!  толкова далеч! пууууууууууууууу! абе дано! Дай Боже поне три!!!! тази най - сладуранеста оценка! най - трудната....
Честито на Ивето! ама 7/8 не е ли доста лятно?! Rolling Eyes #Crazy Rolling Eyes Shocked

# 21
  • Мнения: 336
Готика благодаря за пожеланията  Joy Joy Joy ама аз искам или 4 или 2.

# 22
  • Мнения: 124
3дравейте и от мен Simple Smile
Пантелей пътник се завърна в Бургас. Имам чувото че полицаите ме познават по пътя и минах без много емоции.
Нa новите мами sisa8102 и pra64o добре дошли при нас щастливо бременеене:)
Бубе,честити близначки! леле колко ти се радвам Simple Smile
jjoy най трудната оценка е 3 по принцип, но аз стискам палци да те оценят максимално 6+  Praynig
east_lights   newsm59
GALADRIEL за Токуда чувам противоречиви мнения. Аз лично 2 пъти съм била на доктор там - скептично съм настроена. Претупаха ме на ФМ а докторката натрапчиво ме канеше да ходя да раждам там, което ме издразни. Но това което чувам от много места че там са най добрите кардиолози и невролози. Успех Peace
Evelinar мож ли да клонираме Нина - или по точно да я мултиплицираме. Всички имаме нужда от Човек като нея (с главно Ч) Hug
Аз отивам да се гмуркам в леглото защото умирам за сън. А и снощи не ме оставиха да спя някакви "съседи" по стая в хотела. Какъв беше тоя секс незнам, ама явно хората се обичат и не се спряха цяла нощ. luvbed Тъпото е че не можех да им дам ignore2

# 23
  • Мнения: 4 242
Ееее добрах се и аз до машината най сетне! А сега честита ни темичка с чудно заглавие, и благодаря на авторите! Hug

Честит рожден ден east_lights!Много щастие, здраве и късмет ти пожелавам!


Роси много ме разсмя с игнорето, ми така е рожбе, при някой... любовници  Joy Много те обичам и аз ама ти си го знаеш! И си седни малко на д-то че много ти стана ееее  Naughty А минавайки не можеш ли да свирнеш лекинко, стига с тая магистрала  Crossing Arms
Добре дошли sisa8102 и pra64o, леко и прекрасно бременеене!  Hug
Готика благодаря за споделеното! Явно лекторът е бил на ниво!  Peace (каква носталгия ме гони по софийските сбирки  Tired завиждам ти благородно и съм щастлива че го има и в Бс същото училище)
Ивето и за маслина съм чувала, да се налага на мястото половинка обезкостена, помагало много. Е, поне няма да навреди предполагам  Rolling Eyes Радвам се че си по добре! И честити гащи!
Аз от продавалника си поръчах един панталон, дано не съжалявам, ей го тук
Благодаря на всички ви за съветите за ботушите! Велурените са много красиви, но ще се съглася с вас, че по практични ще са кожените, и то българските  Peace Таман да ме завали на парка и час- два да съм под дъжда докато се приберем с Ива, като вчера например, ще подгизна.
За изцеждането първо благодаря за доверието, с удоволствие споделям и ще споделям каквото е нужно, наистина ми е много приятно  Heart Eyes И не е нужно да се помни всичко, да сме живи и здрави, нали сме заедно, ще си помагаме! Hug  От моя (и не само моя) опит, ще кажа, че изцеждането е едно от най- неприятните задължения при кърменето, отнема много ценно време и сили, досадно е и ненужно. Докато накърмиш, почваш да цедиш, и хоп, дошло време за къремене пак, после пак цедене, ааааааа  Crazy ooooh!  как няма да тежи гледането на бебе после и кърменето да се свързва с неприятно усещания. Напротив, кърменето дава свобода и улеснява майката!  Peace
Изцеждане е необходимо само ако:
- гърдите са пренапрегнати и изпитвате дискомфорт или болка, но се цеди мъничко, само докато се отпусне и облекчи гърдата.
- бебето не може да засуче заради препълнени гърди, тогава ареолата става твърда и неудобна, мъничето не може да я поеме в устичката, дърпа само зърното, изнервя се, мама също, млякото не слиза, зърната се разраняват защото бебето трие само тях... Решението е малко изцеждане до омекване на ареолата и  после яко кърмене Simple Smile
- решите да си правите запази във фризера, за време когато ще отсъствате от дома или за захранването (добавяне на кърма в каши или пюрета)
- работите и трябва някой да храни бебето през деня
- има недостиг на кърма и искате да увеличите количеството, цеденето е все пак някаква стимулация, макар и не добра като бебето, но върши работа, когато се помпи макар и на сухо се дава сигнал на гърдата че се търси още мляко, скоро гърдта започва да отговаря на търсенето с по големи количества
- имате запушен канал и се налага доизцеждане
- бебето не е с вас първите дни (не дай Боже никому)  а трябва да стимулирате гърдите за да слезе млякото ви.
Сигурно има още причини, ама ми е уморено и бавно мисля newsm78
Важно е да се помни, че цеденето предизвиква хиперлактация, нещо което е ненужно, и се замотаваме в омагьосан кръг: много мляко=> стомахчето на бебето е малко и изяжда малко=> гърдите се напрягат и цедим да се облекчим=> цедейки обаче увеличаме все повече кърмата си=> в един миг- запушени канали, болка и Т=> спиране на кърменето понеже мама се е уморила и отчаяла.
Освен това когато майката има много мляко, бебето суче само предно мляко, което е рядко и служи да утолява жаждата, стомахчето е малко, не може да изпие всичкото предно, така и не достига до задното кремообразно мазно мляко, от което се расте и пълнее, детето не качва достатъчно и лекаря съветва дохранване с АМ. Ненужни проблеми!
Иначе казано, идеалния вариант е да оставите млякото ви да се регулира според индивидуалните нужди на вашето бебе. В начало слиза повечко мляко, природата го е предвидила, защото може да има 1- 2- 3- 4- 5 бебета, бебето обаче няма сили, а стомахчето му е колкото черешка, няма как да изсуче много. Първите дни суче по около чаена лъжичка коластра, и това му е предостатъчно. Ще чуете в родилно "Ти нямаш още с какво да го нахраниш, на ти бутилка АМ!", " С тия малки гърди къде си тръгнала, какво мислиш че правиш, няма да успееш да кърмиш!", "Ти си мислиш че кърмиш, то си мисли че суче!" и тем подобни обезверяващи глупости, плод на 2-3  неуспели в кърменето поколения, за жалост. Няма такова нещо като да няма мляко, нямат мляко едва 1 до 3% майки но заради определени заболявания, ние не сме в това число! Peace За да слезе коластрата, после преходното мляко и зрялото мляко накрая, трябва да се стимулират гърдите. Ако бебето не се слага да суче, може да слезе много късно млякото и да е в малки количества. Коластрата по принцип започва да се отделя когато се роди плацентата, задействат се веднага хормони и всичко си тръгва по реда.
Доказано е че през първия половин- един час сукателния рефлекс на бебето е най- силно изразен и има най- голям шанс то да засуче и да суче после безпроблемно. Колкото повече време минава, толкова повече рефлекса закърнява и са възможни трудности при засукването и кърменето нататък. Ако ви предложат да гушнете бебето или ако имате възможност да си го пискате съвсем рано след раждането, предложете му да посуче мъничко поне, възползвайте се от тази екстра, за да си спестите по нататъшни неприятности, а и е толкова приятно! Освен това ранното закърмване спомага матката да контрахира (за това и кърмейки в началото боли корема, понякога доста силно) и да спре да кърви, следователно риска да направите кръвоизлив след раждането (от което се боят лекарите и за това висим по 2 часа в родилно след раждане за наблюдение),  е минимален. Решението на проблема е толкова близо и е толкова естествено, а не се възползваме в България.
В първите 1-2-3-4 седмици (за всеки е индивидуално) често гърдите са понапрегнати (не при всички!), това е така заради евентуално повече родени бебета. Ако се кърми на поискване, без доизцеждане, кърмата скоро се регулира и гърдите ни правят толкова, колкото е нужно на бебето ни на този етап. Скоро гърдите спират да се напрягат, даже омекват и много майки се плашат че им спира кърмата, а всъщност тя се е регулирала и не изпитваме вече неприятни усещания.
По- късно, някъде към 3-та и 6-та седмица, и 3-ти и 6-ти месец се появява фаза на усилен растеж, тогава бебето пораства много рязко и изведнъж има нужда от повече мляко, гърдите изглеждат празни а бебето суче почти непрестанно ден- два, така си увеличава млякото, защото колкото по- често и дълго кърмите- толкова повече мляко имате. Търсенето определя предлагането! Но това е друга тема и има време за нея. Хубаво е да знаете за евентуалните проблеми, така в момента когато могат да настъпят няма да се стреснете и тревожите а ще знаете че се случват почти при всеки и винаги има решение, само да има желание!
Олях се, спирам.  Embarassed
Спокойна нощ и сладки сънища!


Бургас, а среща нещо?  

# 24
  • Мнения: 1 671
Добро утро!
Мери, страхотно си го обяснила!  Hug Аз не бих могла така.
Но се сещам да добавя да избягвате стегнати сутиени, защото пристягането не само намалява млякото, но и помага каналчетата да се запушат, а това на никого не го пожелавам. Галадриел беше казала, че си е купила сутиена на Триумф, аз бях с него и съм страшно доволна. Сега пак мисля да си купя същия.
И още нещо - изисквайте от мед. персонал в родилния дом да ви покаже как да кърмите и да се грижите за гърдите си! Като сте по-настойчиви никой няма да ви откаже информация. Аз постоянно се въртях около детските акушерки и те много неща ми показаха (за разлика от родилните на 12 ет в МД, но това е друга тема  Twisted Evil). Не винаги са имали време, но като ги помоля пак, по-късно идваха и показваха и като видеха как искам да кърмя даже сами наминаваха да видят дали всичко е наред.
И задължително се научете да се цедите на ръка, дори да имате най-съвършената помпа.  Peace
А що се отнася до бутането на шишето с АМ - проучете как се процедира в съответната болница. В "Шейново" е направо практика да нахранят бебетата и тогава да ги носят на майките  Twisted Evil, после иди ги насилвай да ядат - те доволни си заспиват. В МД, Тина Киркова и 2-ра градска нещата са по-разчупени. Не очаквайте, че там минават и любезно ви предлагат да ви учат да кърмите. Вие сте тези, които трябва да търсите информация, а акушерките са длъжни да ви я дадат и да ви покажат!

А пък да ви кажа как ми е мъчно - Благун отиде за 2 дни при свекърва ми. Така ми е докривяло, чак в петък ще си го взема  Cry Cry Cry. Знам, че бабите се грижат превъзходно за него, а аз имам нужда от повче почивка, но се чувствам гадна майка.

Аз ще чакам да стане малко по-прилично време и отивам на зъболекар.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 3 953
newsm10 честита ни нова тема  Laughing
Добро утро на всички раннобудки Wink
evelinar благодаря за отговора, днес съм на консултация и ще видя какво е положението...Малко ме е страх, но се надявам  Praynig Теб ти е мъчно за синчето ти защото е при баба си, а аз какво да кажа, че моя хубавец не мога да му видя очите щото е влюбен в ДИДИТО  Heart Eyes и всяка минутка са заедно, докато отвори очи залепва за Skype или за телефона си, после се издухва по улиците, ех няма ли да почнат вече училище... Откачиха тези деца  smile3529
Добре дошли sisa8102 и pra64o честито  и лека и безаварийна  Joy Joy Joy
За кърменето съм съгласна с Мери за това , че колкото повече се цедите толкова повече се стимулира лактацията, кърмих Калоян до края на 8 месец почти давах кърма  и на съседското дете,/имаха разлика 3 дена/ защото майката нямаше ,бях се превърнала в млекоцентрала, да се чудиш как с тези малки гърди  Embarassed преди бремеността де  Embarassed evelinar е абсолютно права за това , че в болницата трябва да се пита мед. персонал за всичко...аз сглупих първите дни и имах злополучен инцидент, ама на човек се учи докато е жив Wink
Браво мацки evelinar и Мери страхотни съвети за първескините /ама че я мразя тази дума/ Embarassed

# 26
  • Мнения: 668
Добро утро на всички. Нямам много време да ви пиша, но се радвам че майчетата в нашата тема пак са се увеличили - честито на новодошлите. (Не изброявам за да не пропусна някого.)
Честито и на тези които са узнали пола на своите прекрасни бебчета - да им се радвате!

Evelinar - покажете снимка на въпросния сутиен - Триумф, за да имаме на представа за какво говорите. Аз първия път си карах със старите, но не ми беше удобно, и сега съм решила да си купя нещо специално за случая, тъй че дерзайте. И межд. в кърмаческия попаднах на темата "Да си развеем сутиените" и там има доста хубави идейки, може да погледнете ако ви интересува.

Пожелавам ви слънчев ден и прегръдки.  Hug

# 27
  • Мнения: 306
Здравейте, момичета!
Отдавна не съм писала, изкарах си известно време е Шейново, но сега (да чукам на дърво) почти всичко е добре.
Само ме мъчат едни зверски киселини, дори сутрин преди още да съм сложила каквото и да било в устата.
Има ли спасение?
Мога ли да пия някакви лекарства?
Или след  2-3 месеца ще се оправя?  Laughing

# 28
  • Мнения: 23
добро утро мами!много много благодаря на всички за пожеланията,много сте мили и готини Hug Hug Hug.аз снощи празнувах малко и сега не мога да се сабудя още!сега вече съм в очакване на сватбата.дано всичко да мине нормално Praynig Praynig Praynig

# 29
  • Мнения: 336
Sweet kiss здравей,

 Надявам се вече всичко с теб е ок и следващото влизане в болница да е когато раждаш, че аз през целия си живот не бях влизала, а от както съм бременна - 2 пъти. Относно киселините - май почти никого не го подмина този проблем. Аз съм много зле особено вечер гледам да не ям почти нищо ако искам да не ме мъчат и през нощта. Иначе само като полегна и направо започва да ми се гади и си изкарвам нощта в тоалетната  Sick. По принцип Талцита е безвреден за бременни, но на мен вече и той не ми помага.

Общи условия

Активация на акаунт