Примерна схема за захранване 2

  • 120 610
  • 583
  •   1
Отговори
# 135
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Момичета, вчера дадох на бебешора за пръв път малко картоф. Ми тя така се отврати милата, че чак притрепера от гнус и й се догади. Какво да правя, да спирам ли с картофа, да чакам ли няколко дни? Морков ли да пробвам?
Или пробвай морков или с повечко кърма.

# 136
  • Мнения: 5 602
да допълня mm16 за ориза питанка-няма ли да се запече след всекидневна консумация??или с 2 хранения да се отбие по-лесно? newsm78дългокърмещи,вие сте...

Последна редакция: пн, 12 ное 2007, 10:17 от Туранага_Санka

# 137
  • Мнения: 2 652
Момичета, вчера дадох на бебешора за пръв път малко картоф. Ми тя така се отврати милата, че чак притрепера от гнус и й се догади. Какво да правя, да спирам ли с картофа, да чакам ли няколко дни? Морков ли да пробвам?
Или пробвай морков или с повечко кърма.
Ох, мъка, аз трудно изцеждам допълнително и по много малко. Помислих си го и аз, ама ми се досвидя да не отиде на вятъра Sad

mm_16, оризовата каша може да я разнообразиш с малко плод.

# 138
  • Мнения: 1 030
Gracem,не се отчавай,търпение и ще свикне. Wink
И 0.10гр.кърма ще свършат работа. Peace
Нали сега захранваш за две три лъжички все ще изцедиш нещо.
Трябва да се получи.Успех! Hug

# 139
  • Мнения: 5 602
gracem,и при нас беше така,пробвах готови пюрета-1/морков,после морков-картоф и стана номера.после минах на домашни.кърма не слагам по същите причини:)цедя се трудно и не ми се занимава-да свиква натурално...засега свикна:)

# 140
  • Мнения: 2 652
Благодаря, момичета. Така е, все ще свикне, няма къде да ходи. Ама спирам пробите с картофа да не я отвратя. Ще предложа морковче. Чудех се за АМ, ама нещо не ми е по вкуса тая идея... ревнувам някак си от чуждото мляко.

# 141
  • Мнения: 250
Ох,и аз виждам голям зор с тия зеленчуци.Опитах да въведа първо тях,но не се получи.Сега плодови пюрета и каши си яде без проблем,но за зеленчукови не иска и да чуе.Днес се опитах да му дам картоф със зелена пиперка(домашно),само докато го опита и повърна.Купени също съм предлагала,но освен тиква с картоф друго не иска.Нямам си идея как да го накарам да прояде зеленчуци.Засега изчаквам,но докога.... Thinking
А искам да въведа и месо вече. newsm78

# 142
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
bambi mama пробвай с тиква или тиквичка, те са по-сладникави.

# 143
  • Мнения: 5 602
BAMBI mama,морков също може да опиташ с тиквата,както и картоф към тиквата,постепенно да прибавяш нещо друго,а да намаляваш тиквата,да не е рязка смяната на вкуса:)

# 144
  • Мнения: 2 732
записвам се да следя

# 145
  • Мнения: 11 009
bambi mama, дъщеря ми е същата - за да яде зеленчуци, й ги смесвам с тиква, ябълка или круша. Понякога се получават на пръв поглед странни комбинации, но тя ги изяжда с апетит. Напоследък не й давам много зеленчуци, а редувам разнообразни плодове. Страх ме е да не я отвратя съвсем от зеленчуците. Confused
Дано другия месец хареса месото, че ние с баща й сме заклети месоядци. Sunglasses

# 146
  • Мнения: 1 531
да се включа отново и честита нова теми4ка  Peace

моля за отговор, опитни мами  Hug

вече от към 2 седмици похапваме картоф4е от пазара - няма оплаквания  Praynig давам го преди кърмене уж да замествам обедното, 4е ми се струва по-подреден режима, ама скоро няма да е де- към 50мл си взема само  Wink  както и да е, викам ари да давам и морков4е ве4е  Sunglasses та...

1. по-добре да е купешко пюре, заради мнооогото нитрати в моркова, нали? кои зелен4уци и плодове са особено нитратни, т.е. кои да правя вкъщи с купени от пазара продукти (село или изто4ник си нямам) и кои да купувам готови пюрета (на хип, гербер, сънвал и т.н.)?

2. всеки следващ продукт да го давам чист или примерно смес с предходния (като периодът ясно ще е поне 5 дена), т.е. сега чисто пюре морков или картоф с морков?предполагам,че няма значение, но все пак да питам...


 Hug

# 147
Да се запиша и аз в темичката.От 3 дни се захранваме с оризова каша.Вчера не му хареса или просто му беше странно какво яде.Днес се представи по-добре,даже викаше бррр hahaha,а аз бях с дрехи за излизане.Кашата я давам на обед и веднага след това се кърмим.Доки каза в началото с вода да я правя и после с мляко,та утре ще сложа малко кърма да видя дали няма по да му хареса.Мале що изчетох за това захранване,луднах направо.

# 148
  • Мнения: 1 531
а и да допълня - гледахте ли маги малеева за сертификатите био говореше и органично гледаните продукти - кои пюрета имат такива? на хип истинско ли е 'био'то? извинявам се за плоскостта на въпроса  Crazy

# 149
  • Мнения: 5 602
nino4ka,казаха ли в това предаване къде в Сф е магазина за био-храни,или поне как се казва?знам,че има такъв,но не мога да го открия с търсачка  Confused относно Хип- виж това:   http://www.hipp.bg/index.php?id=8

Общи условия

Активация на акаунт