Примерна схема за захранване 2

  • 120 570
  • 583
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 325
Предстои ми захранване на малката. Мисля да започна с пюре от моркови и после картоф. Най-вероятно сама ще си ги правя, но питането ми е вие какви моркови вземате. Предлагат се основно от тези грамадните, вносни, които нямат никакъв вкус. Вчера се разходих по пазарите да видя информативно и никъде не видях български моркови. В този случай не е ли по-добре да купувам готово пюре? И друго питане имам за кашите. Например каша на Фризокрем с плодове - на кутията пише за след 6 месечна възраст, но това предполагам се отнася за по-рано захранените бебета. При по-късно захранени бебета как да се брои? След кой месец може да се приема? Вие какви каши предпочитате - само каша или каша с адаптирано мляко? Благодаря предварително!

# 16
  • Мнения: 2 652
Запис. Живи здрави, другата седмица ще започваме Simple Smile

# 17
Здравейте !До сега само съм ви чела и не съм се включвала.Ето ни и нас след 2 седмици и ние ще се захранваме.Решила съм да е с пюре от тиква(заради прословутия ни запек) Blush

# 18
  • Мнения: 140
Здравейте, и на мен ми предстои захранване и ми се струва много страшно. Записвам се да ви чета и да се допитвам до вас за въпросите, които ще възникнат. Първо ще изчета старата тема, за да се запозная с тази страхотия захранването.

# 19
  • Мнения: 4 546
запис и от мен.
предстои ни захранване след няколко месеца, надявам се да събера доста полезна информация до тогава.

като чета разни теми из форума гледам, че масово захранването се започва със зеленчукови пюрета. защо? плодовете не са ли по-лесно смилаеми?

# 20
Аиде и аз се влючвам в новата темичка! И сега да попитам, баба ми ми е намерила домашни морковчета, обаче ще ги вьвеждам след десетина дни че сме още на плодовете! Та въпроса мие мога ли да ги измия и да ги замразя вьв фризера на кубчета щото ми се струва, че до тогава ще увяхнат съвсем? Така направих и с тиквата но още не съм размразявала да я пробвам?!? Thinking

# 21
  • Мнения: 1 030
Аиде и аз се влючвам в новата темичка! И сега да попитам, баба ми ми е намерила домашни морковчета, обаче ще ги вьвеждам след десетина дни че сме още на плодовете! Та въпроса мие мога ли да ги измия и да ги замразя вьв фризера на кубчета щото ми се струва, че до тогава ще увяхнат съвсем? Така направих и с тиквата но още не съм размразявала да я пробвам?!? Thinking
Да можеш спокойно да ги свариш на пара.
После ги пасираш и във форми за лед във фризера. Wink
Става лесно и бързо, прибираш в тирбички. Party
После размразяваш и добавяш към зеленчукови пюрета.
Като едно кубче се равнява на 0.20гр. Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 969
Здравейте мамчета,
бебка е на 9 месеца и вече си похапва доста неща. По принцип мислех да въведа прясно мляко от следващия месец във формата на мляко с грис или биквитена торта, ама сега като ви чета за опасностите от по-ранно въвеждане май ще поизчакаме. Вие откога мислите да го въвеждате, а дали е по-безопасно да се използва сухо мляко. Нали в някои пюрета гледам, че го има като съставка, въпреки че аз не съм давала такива пюрета.
Другото, което ме притеснява, че напоследък не иска да яде нищо следобяда, нито плодова каша, ни пюре, аз се опитвам да й давам пресен плод, но тя гризва 2-3 хапки и толкова. Преди ядеше банан, круша, ябълка. Сега нищо не иска.Само грозде 3-4 зрънца й беля и толкова. Продължаваме предимно да се кърмим. Някакви идеи какъв друг плод мога да й давам, манго ядат ли някои от вашите бебоци. Просто искам да й давам някакъв пресен плод.
предварително благодаря за мненията  Hug

# 23
  • София
  • Мнения: 969
Аиде и аз се влючвам в новата темичка! И сега да попитам, баба ми ми е намерила домашни морковчета, обаче ще ги вьвеждам след десетина дни че сме още на плодовете! Та въпроса мие мога ли да ги измия и да ги замразя вьв фризера на кубчета щото ми се струва, че до тогава ще увяхнат съвсем? Така направих и с тиквата но още не съм размразявала да я пробвам?!? Thinking
Аз специално моркови, тиквички съм обелила и нарязала на парчета и в пликчета в камерата, ще ги ползвам за приготвянето на супички вече. Като ги извадя направо ги слагам на пара да се сварят, нищо им няма.

# 24
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Моите моркови също са от баба, честно казано издържат дълго време в хладилника- 10-15 дни. Аз обаче слагам винаги морков и те си вървят. Фризерът ми е  малък и нямам място.

# 25
patica аз не доуточних че съм я нарязала сурова тиквата във фризера! Но като гледам и други мами така процедират? Thinking Значи нищо и няма, после ще я сваря, пасирам и давам! Мерси за отговорите!

# 26
  • Мнения: 319
Да се запиша и после ще ви чета.

# 27
  • Мнения: 5 940
Моето мнение е, че преди да захраним децата си всички четем схеми, статии и анализи по темата. Когато започнем, вече е друго. Самото дете ти показва. Захранвам от месец и нещо-в началото едно картофено пюре го давах две седмици, а после въвеждах нов продукт за по три дни. Вече синът ми хапва плодови и зеленчукови пюрета/картофи, тиква, морков, тиквичка, грах, карфиол, ябълки, круши, банани, сини сливи и още, ама не се сещам сега/. 

# 28
  • Мнения: 337
Здравейте,
до сега съм въвеждала всеки нов продукт по 4-5дена последователно,сега идва ред на месото ,а някъде срещнах,че месни пюрета се дават през ден,как да процедирам с месото тогава?
А какво е мнението ви за млечните(извара ,сирене)от кога е подходящо да се дават?
Същият въпрос 9имам и за глутена и с какво го въведохте?
 Hug

# 29
  • Мнения: 2 652
А какво е мнението ви за млечните(извара ,сирене)от кога е подходящо да се дават?

Въпреки, че са много полезни, американците (щото все тях гледаме напоследък) ги въвеждат след 2-та годинка. Освен, че били алерген, можело да доведат до увреждане на мозъка. Малко множко ми се струва на мен, ама така твърдят.

Общи условия

Активация на акаунт