Примерна схема за захранване 2

  • 120 615
  • 583
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Здравейте мами. Аз да питам в картофеното пюре масло ли слагате или зехтин. Четох, че маслото май не е за препоръчване напоследък  Thinking

# 31
  • Мнения: 337
картофеното пюре първите 3дни го правих с кърма след това чисто Wink,все още не добавям никаква мазнина,единствено в някой Semper-ски пюрета има рапично олио,но за него пък изчетох доста и все положителни неща Peace

# 32
  • Мнения: 3 695
А какво е мнението ви за млечните(извара ,сирене)от кога е подходящо да се дават?
Същият въпрос 9имам и за глутена и с какво го въведохте? Hug
Млечните - след годинката (вкл. и маслото - то си е кравешки продукт от прясно мляко). Така смята и педиатърката ни. Слагам малко зехтин в домашните пюрета.
Глутен въведох съвсем скоро - на 10 и 1/2 м. (след като бях въвела безглутеновите) като добавих 1 л. смлени на брашно овесени ядки към другата каша и постепено увеличавах. По същия начин после въведох ръж (от ръжено брашно). Следва ечемик и пшеница.

# 33
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Записче! Благодаря за добрата организация на новата тема!   bouquet

# 34
  • Мнения: 1 449
Млечните - след годинката (вкл. и маслото - то си е кравешки продукт от прясно мляко). Така смята и педиатърката ни. Слагам малко зехтин в домашните пюрета.
Глутен въведох съвсем скоро - на 10 и 1/2 м. (след като бях въвела безглутеновите) като добавих 1 л. смлени на брашно овесени ядки към другата каша и постепено увеличавах. По същия начин после въведох ръж (от ръжено брашно). Следва ечемик и пшеница.
Точно по същия начин действам.

Млечни (вкл. краве масло) - след 12 м.
Засега зехтин.

Глутен (започнах от съдържащите най-малко глутен и най-лесно смилаемите) - на 10 м. 10 дни.
Захраних постепенно с овесени ядки в друга зърнена каша.

# 35
  • Някъде в мечтите си
  • Мнения: 411
Някоя мама да е давала пюре от ябълки и черна боровинка на Хип и да е наблюдавала някакъв обрив? И по-точно боровинката алерген ли е?
Аз почнах отзад напред да питам.Та по въпроса:Миналата седмица новото при нас беше това пюре и каша от ориз и рожкови.И един ден,незная точно кой, на малкия му се появиха максимум 10-ина пъпчици дребни като при претопляне по коремчето и няколко по крачетата.Няколко дни бяхме само на кърма.Ужким поспряха,но не изчезнаха и старите,просто загоряха.Почнах отново захранването,а вчера пак дадох каша,една лъжичка от кашата.Та днес пак си ги имаме.
Та въпроса ми е това обрив ли е?Може ли цяла седмица да не минат?И да спра ли кашата,възможно ли е от нея да е реакцията?

# 36
  Здравейте- първо да благодаря на хората създали тази прекрасна тема и да продължават все така в името на децата ни.
   Бих искала да попитам Ники а и всички вас разбира се след като захранваме от 3 до 5 дни с нов вид зеленчук кога даваме пълното количество порция за еднократен прием от пюре. След като на всеки 3-5 дни започваме от 2-3 лъжички- тоест на всеки 3 дни да речем започваме отначало.
Вторият ми проблемен въпрос е - захранваме с млечно -зеленчуково пюре. В този случай аз използвам пюренца на Хип но едноконпонентните зеленчуви пюренца/ морков, тиква, тиква с картоф, морков с картоф, тиквичка с картоф/ не съдържат мляко- с тях може ли да се замести цяло кърмене? В противен случай може би след като дам известно количество ще трябва винаги да додавам и кърма.

# 37
  • Мнения: 2 652
  Здравейте- първо да благодаря на хората създали тази прекрасна тема и да продължават все така в името на децата ни.
   Бих искала да попитам Ники а и всички вас разбира се след като захранваме от 3 до 5 дни с нов вид зеленчук кога даваме пълното количество порция за еднократен прием от пюре. След като на всеки 3-5 дни започваме от 2-3 лъжички- тоест на всеки 3 дни да речем започваме отначало.
Не започваш отначало, а като въведеш първата храна, постепенно й увеличаваш количеството, а после към нея добавяш по 1-2 лъжички новата храна.
На втория въпрос - можеш да заместиш с немлечно пюре, а пък ако искаш можеш да му добавиш кърма или АМ.

Дали съм напред с материала, а?!?

# 38
  • Мнения: 1 030
Дали съм напред с материала, а?!?
[/quote]Напред си само така! Hug
Само да добавя,че е желателно тия бебета,коитоса били на кърма,
да им се приготвят пюретат с кърма в началото. Peace
За да ги приемат по-добре,съответно и тия,които са на АМ.
И тогава не е нужно сол и мазнина да не говорим и за захар.
Като постепенно се намаля кърмата и АМ. Joy

# 39
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Момичета, в предишната ни тема ли обсъждахме козето сирене или аз се бъркам нещо?

# 40
  • Мнения: 2 652
Само да добавя,че е желателно тия бебета,коитоса били на кърма,
да им се приготвят пюретат с кърма в началото. Peace
За да ги приемат по-добре,съответно и тия,които са на АМ.
И тогава не е нужно сол и мазнина да не говорим и за захар.
Като постепенно се намаля кърмата и АМ. Joy

Ок, ама аз като нямам "допълнително"? Т.е. кърмата си ми стига само, колкото бебка си изсуче. После почти нищо не мога да изцедя?

# 41
  • Мнения: 1 030
Само да добавя,че е желателно тия бебета,коитоса били на кърма,
да им се приготвят пюретат с кърма в началото. Peace
За да ги приемат по-добре,съответно и тия,които са на АМ.
И тогава не е нужно сол и мазнина да не говорим и за захар.
Като постепенно се намаля кърмата и АМ. Joy

Ок, ама аз като нямам "допълнително"? Т.е. кърмата си ми стига само, колкото бебка си изсуче. После почти нищо не мога да изцедя?
В случая,след приема на пюрето предлагаш кърма.
Тай като в началото не се измества напълно млечното хранене. Peace
В моя случай понеже сме на АМ, и ги приготвам с АМ и така ми издържа четри часа до другото хранен.
Все пак е мое мнение и так бих направила. Wink
Ако някой има отношение по-въпроса нека се изкаже. Joy

# 42
И аз се записвам,защото на нас ни предстои да започнем захранване след около 20тина дни.Благодаря за темата!Ще я следя много отблизо ,защото да си призная честно съм много объркана.Толокова много информация,да видим каква ще я оплескаме накрая.
Само да попитам,дали някоя от вас се е запознавала с книгата на Джина Форд за захранване? newsm78
Аз започнах да я разглеждам,понеже ми казаха че се води от суветите на Световната здравна организация.Там е работата,че някои неща съвпадат с всичко, което съм чела до момента вкл. и всичко във форума,но тя предлага захранването да става доста по-ускорено.Това мене доста ме притеснява.А пък авторката се води като най-добрия експерт по заханване в Англия.
Май ще се наложи да деиствам и мало по интуция и както вие казвате да се водя от бебчо. Crazy

# 43
  • Мнения: 529
Да се включа и аз с доклад и въпроси. Значи вече втора седмица давам каша - ориз и рожкови на Нестле. Първите десет дни беше кошмарно, плюеше всичко, явно не можеше да стопли как става тая работа с яденето. Успоредно с кашата му давах да ближе ябълка и круша когато аз ядях - много му хареса. Та един ден ми светна и взех че му настъргах малко круша в кашата. И като отвори една уста това дете, малеее, не смогвах да мятам лъжиците.  Joy  Joy И се оказа, че може и да гълта и да си хапва както трябва. Като разбира се изяжда около 50-60 мл смесено с малко круша. Даже почнах да му давам малко по обед, и като се събуди следобед пак малко каша.
От утре мисля да го пробвам на обяд с една лъжичка картофено пюре, да видим как ще реагира.  newsm78
Въпросите ми са за кашите. Искам да купя и друг вид каша, да разнообразя малко. Обаче доста беден е избора на безглутенови безмлечни каши. А и аз сега правя тази каша с вода, а на повечето безмлечни пише да се правят с мляко. Аз за съжаление не изцеждам почти нищо - 20-30 грама така че отпада варианта да правя с кърма кашата. Трябва или с вода, или с адапте /което не искам да правя/. Та се чудя дали в такъв случай да купувам безмлечни каши, или да почна направо млечни /като гледам да са с адапте, а не с сухо мляко/.  Вие какво ще кажете?
Да вмъкна, че държа много на кашите, защото бебо е с тегло под нормата - 5.5 кила е и все се надявам от тия каши да качи някое грамче.

# 44
  • Мнения: 3 695
kakichka, кашите няма никакъв проблем да ги правиш с вода (и на опаковките си пише така), единствено гледаш да кърмиш преди кашата (30-40 мин.) и веднага след нея, за да си сигурна че си набавя достатъчно кърма.
Относно разнообразието - постепенно можеш да въведеш кафяв ориз, елда, царевица и просо (като безглутенови). Елда и ориз с царевица има на пазара, а можеш да правиш и домашни. Виж тук. Ако имаш въпроси - питай.  Peace
huba_buba, тази каша от ориз и рожкови, нали е на Нестле? На нея пише, че може да има следи от мляко и да не се дава на алергични деца. Аз лично я избягвам, както и всякакви млечни засега. Просто предполагам, да не би пробема ви да е от това.

Общи условия

Активация на акаунт