Примерна схема за захранване 2

  • 120 601
  • 583
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 431
И аз исках да въведа червено цвекло. Знам, че е много полезно. Оказа се обаче, че трябва да се вари 2 часа  Shocked
Някакви идеи за по-бърза обработка?

Ама защо 2 часа?

# 211
  • Мнения: 126
Другото питане-понеже сме с ниски стоиности на желязо,какво мога да давам,за да се покачат,знам за телешкото месо но ние сме с алергия към белтъка.

Аз въведох рано елдена каша заради желязото. Някой обаче казват, че може да се окаже алерген. Трябва внимателно да се въвежда. При нас нямаше никаква реакция. За друго, което да дава много желязо в началото на захранването, не се сещам.

# 212
  • Мнения: 114
Здравейте,доста неща изчетох,но пак имам много въпроси относно захранването.Ние сме на 6 месеца,от една седмица захранвам с картов и морков домашно приготвени и незнам мога ли остатака да го съхранявам в хладилника и да го дам на другия ден или не?
Другото питане-понеже сме с ниски стоиности на желязо,какво мога да давам,за да се покачат,знам за телешкото месо но ние сме с алергия към белтъка.

Здравей, и аз съм в началото на захранването, но относно съхранението, мисля че трябва всеки ден да даваш пресни. Относно Fe - има кашичка на Нестле обогатена с желязо
http://papagal.net/index.php?main_page=product_info&products_id=380

Да ви е сладко  Flutter

# 213
  • Мнения: 435
И аз исках да въведа червено цвекло. Знам, че е много полезно. Оказа се обаче, че трябва да се вари 2 часа  Shocked
Някакви идеи за по-бърза обработка?

Ама защо 2 часа?

Аз тръгнах да варя, като си мислех, че ще е като варене на морков....но варих половин час и изобщо не беше омекнало. Погледнах в нета и видях че пише да се вари поне 2 часа.

# 214
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Червено цвекло има в пюретата на Ам-Ам. Давала съм от тях и се харесаха, но не много. Мисля, 8 месец е подходящо въвеждането.

denito2 В елдата има много желязо, както вече са ти писали може да се яви алерген, макар, че аз поради същата причина я въведох рано. Нямаше проблем. Като начало може да си купиш каква да е безглутенова каша, обогатена с желязо. Тя е добър вариант за вашия случай. И разбира се истината е в месото, но тъй като вие сте още малки за това, то ще почака. Около 7 месец може да го въведеш и него.
Остатъка мисля няма проблем да го съхраняваш 24 часа, аз го правех понякога /но аз не готвех често за Петър домашна храна/. Приготвяш в повече .....някои майки дори стерилизират и ползват през зимата. Най-добре е прясно приготвено разбира се, но това не винаги е възможно.

# 215
  • Варна
  • Мнения: 3 890
Имам следния въпрос: смятам след 2 седмици да дам каша. Но четох, че след отварянето траела само 4 седмици. Имам купена "Ориз и рожкови", но ми се струва много смело да я дам първа - все пак така ще въведа 2 нови храни.
Та си мислех как да въведа ориза предварително  Thinking Задължително ли трябва да е с каша (която явно няма да изядем за 4 седмици заедно с другата каша) или има и друг начин за въвеждане на ориза?

# 216
  • Мнения: 1 121
Здравейте и от мен! Предстои ни захранване и се присъединявам към вас.

Засега сме само на кърма Grinning но след около 2 седмици мисля да дам оризова кашичка.

# 217
  • Варна
  • Мнения: 912
Имам следния въпрос: смятам след 2 седмици да дам каша. Но четох, че след отварянето траела само 4 седмици. Имам купена "Ориз и рожкови", но ми се струва много смело да я дам първа - все пак така ще въведа 2 нови храни.
Та си мислех как да въведа ориза предварително  Thinking Задължително ли трябва да е с каша (която явно няма да изядем за 4 седмици заедно с другата каша) или има и друг начин за въвеждане на ориза?
аз съм пред същата дилема, имам купена и чист ориз, не съм я отваряла, ако искаш да си я разделим
по моя план на мен ще ми трябва за 05.12 Wink

# 218
  • София
  • Мнения: 6 688
......... или има и друг начин за въвеждане на ориза?
Ориз има в повечето зеленчукови и някои от плодовите пюрета, така че, ако дадеш от тях, реално си го въвела.

# 219
  • Мнения: 1 121
Попрочетох темата и аз имам питане Thinking

Купила съм оризова каша на Gerber и мислех да започна с нея. Обаче в съдържанието виждам, че има: SOY OIL-LECITHIN

А тук чета, че трябва да се чака със соята. Моля ви дайте съвет какво да правя и коя каша да избера, ако тази не е подходяща.

Но мисля, че няма глутен и мляко. Ако има ще си пише, нали?

Имаше и една тема със съдържанието на различните марки пюрета, но не мога да я открия, някой ако може да ми прати линк, ще съм му много благодарна.

# 220
# 221
  • Мнения: 1 121
Сърдечни благодарности bouquet

# 222
  • Мнения: 5 602
някой да е готвил гулия в началото на захранването?

# 223
  • Мнения: 569
Изчетох цялата тема , както и предишната преди време-благодаря! без тази информация щях да направя срашно много грешки...Ние се захранихме на 5 навършени месеца , баавно и по малко с оризова аша, на 6 навършени започнахме зеленчуците и между тях и плодове, в момента сме въвели повечето подходяшти за тази възраст зеленчуци и плодове...като едни се харесват , други не чак толкова.

  Скоро ще навършим 8 месеца и въпроса ми е от следните 4 вида храни , кои 2 да въвда първо през 9 ти месец и кои през 10  -ти?
   1. Месо- пилешко , пуешко, заешко
   2. Глутен
   3. Жълтък
   4.Млечни продукти(без прно краве мляко)?
Освен това искам да попитам знаете ли в "Лека Нощ" HiPP пюрета с  мляко-от 4 месеца,какво е млякото-адаптирано,краве?Съжалявам за впроса, но понеже тук при нас има изключително беден асортимент и нашия татко ги набавя от Грмания, и не сам сигурна,естествено етикетите са на немски...
   Благодря предварително!
   

# 224
  • Мнения: 254


Туранага_Санka, това ли беше гулия? newsm78 Известно като земна ябълка още?
Ако е то - прилича ми на червеното цвекло, което беше коментирано по-горе, като текстура и тип грудка. Аз бих го оставила за по-нататък Simple Smile.

Последна редакция: ср, 21 ное 2007, 23:54 от Teamea

Общи условия

Активация на акаунт