аденом на хипофизата

  • 95 579
  • 889
  •   1
Отговори
# 75
  • Пловдив
  • Мнения: 702
Анели, да ти кажа, радвам се за теб! Само да не ме помислиш за луда Crazy, но честно казано се радвам, че си се видяла с тази лекарка, която явно знае какво да прави. И много хубаво, че е решила да ти прави изследване за поликистоза, аз долу-горе знам за какво става въпрос, имам много приятелки с такава диагноза, които са в много тежки случаи - с месеци не им идва и т.н. и лекарите са им казали, че няма надежда - единствено по операционен път и не ставало иначе. А тези мои приятелки си забременяха съвсем нормално, въпреки твърденията на лекарите. Пък за това, че гинеколози са те гледали и не са казали за такова нещо ( не че ти го желая)- просто не се учудвам, защото има толкова некадърни "лекари". Не мога да ти опиша на колко гинеколози съм ходила за тези гъбички, от които никой не е видял чисто здравата и на местото си девствена ципа, въпреки че знаеха, че правя опити за забременяване.  #2gunfire  А иначе относно поликистозните яйчници дори и да се окаже това не е фатално, защото не ти е в такъв стадий, щом въпреки всичко си ти идва, макар и за малко дни и е най-хубаво, че ще се хване навреме. От една страна ти завидях благородно, защото въпреки че ще лежиш в болница за няколко дни, ще изтърпиш, но ще ти се направят всички възможни изследвания и няма да имаш съмнения, ама дали това или онова newsm78. От момента, в който решихме да не се пазим с мъжа ми бях на мнение и все още съм, че искам да си направим всички възможни изследвания, да разберем, че всичко си ни е наред, за да се успокоим и да правим детенце. Не виждам смисъл да опитваш години чак след това да направиш изследвания, от които да откриеш проблема, който си е бил с теб през цялото време. Защо да губим още месеци и години в постоянно мислене дали пък малките човечета са си наред, ама дали пък тръбите ми са проходими и т.н., т.н. и това да ме терзае през цялото време. newsm78
Стискам ти палци наистина да се окаже само аденома и всички резултати да са ти отлични - тогава ще почувстваш истинско спокойствие- искрено ти го желая.
Прегръдки Hug

# 76
  • Пловдив
  • Мнения: 702
Момичета,
предното съобщение беше повече кам Амели, но искам да споделя с вас какво стана днес с мен!!! Бях на път да се побъркам вече и постоянно се терзаех дали скенер или пък ЯМР, пък дали да правя нови изследвания и ...... и честно казано да си призная  за пълно спокойствие исках всичко наведнъж! Embarassed Знаех, че няма кой да ми го даде и през цялото време си мислих как да изискам от невролога направление за ЯМР, а не за скенер, както искаше гинеколога и как пак ще ме претупа и няма да мога да го накарам насила. Бях отчаяна и много самотна Cry
Но нали знаете, когато си най-отчаян виждаш малката светлинка в тунела и си даваш надежда. Надежда ми даде този лекар. Казва се Костадин Бързински. В момента, в който ми видя изследванията и написаното от гинеколога с химикал, че иска скенер с контраст ми вика :"Защо ми е това? От този скенер нищо няма да ти се види. Само ще дадеш 50 лв. за контраст. Ако питаш мен аз искам ЯМР, но тези гинеколози не знаят ли това и онова..." Не мога да ви опиша как се почувствах newsm78 Този човек беше толкова внимателен. Въпреки, че му свършва лимита още преди дни по телефона се съгласи да ми даде направление. Обясни ми, че за да даде направление за ЯМР, гинекологът трябвало да му напише препоръка за такова в направлението, за да може той да има обосновка пред Здравна каса, защото било скъпо и трябвало да е много мотивирано искането за направление. Аз му казах, че гинекологът ми взе кръв и не лежах въобще и т.н. Той даже ми каза, че не би трябвало високия пролактин да върви с висок тестостерон. А гинекологът твърдеше, че тестостерона над нормата сега го свързва с нивото на пролактина и ако го няма пролактина, тогава ще е проблем.
Но този човек беше толкова внимателен, направи ми и преглед пълен, каза ми, че съм много нервна и трябва да се успокоя ( омръзна ми да го чувам това) Sad И започна да върти телефони по колеги лекари. Каза, че ще направим всичко възможно да се оправим с положението и да имам ЯМР. В крайна сметка се обади на една очна лекарка, каза й, че ме праща при нея за преглед на очите и да ми даде тя направление- за еднокринолог или друг гинеколог. Каза, че тя можела да ми даде 2-те направления, но да не настоявам - ако ми даде за единия, да се върна при него и той на вторичен ще ми даде за другия.... Просто нямах какво да кажа. #Crazy Всичко, което исках да направя дай Боже ще стане и то възможно всичко през касата - и нови хормони, гинеколог друг, заветното ЯМР....
Да знаете как се успокоих.....
И много съжалявам за моите излияния, но съм много развълнувана и исках да споделя с вас.
Ако все пак не ви досадих и имате отношение пишете ми какво мислите за всичко това. Мнението ви е много важно за мен.
Стискам палци  и прегръщам всички ви! Hug Hug Hug
Желая ви хубава и спокойна вечер!  bouquet

# 77
  • Мнения: 4 700
naskomimi, на никой не си досадила. Но просто си много притеснена. ПритесняваШ се иzлиШно. Радвам се, че неЩата Ще се наредят при теб. Малко са добрите лекари. Добре че си попаднала на такъв. И се успокой, направи си иzследванията по ред и Ще видиШ, че всичко Ще е наред. А тоzи Бърzински невролог ли е? Питам, zа да zнам, ако някога ми се наложи. И къде работи?   Hug

# 78
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Миле, сега и аз да се включа с мойте радини вълнения, чудя се.......какъв може да бъде аденома още, ако не е секретиращ пролактин аденом. Знам чв е глупаво ,но не ми излиза от главата . Колко беше твоя пролактин ,помниш ли когато ти откриха бай аденом, моя е 626 при норма 576 newsm78

Последна редакция: чт, 08 ное 2007, 22:18 от анели_a

# 79
  • Мнения: 4 700
Ами има и несекретираЩи. Т.е. пролактинът не е увеличен. Доколкото zнам тях ги оперират, ако са големи. Ако са микроаденоми не ги пипат, но не се и влияят от медикаменти. Обаче иzобЩо не съм сигурна в това, което пиШа в момента.  newsm78 А иначе моят със сигурност е секретираЩ. При най първото иzследване пролактинът ми беШе 18, при реф. стойности 4 до 14. А реф. стойности са раzлични във всяка лаборатория, но както виждаШ пролактинът ми е бил леко zавиШен. Чела съм, че идеалната стойност zа пролактина е по средата на реф. стойности.

# 80
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
и аз нямам идея какви са тея аденоми. но се моля поне моя е да секретиращ ,май е по безолезнения вариант, сега си гледах хормоните.единия е три пъти по -висок  от другия. Миле ,знаеш ли кога се изследват ЛХ и ФСТ ? newsm78

# 81
  • Пловдив
  • Мнения: 702
Здравейте пак, момичета!
Днес ходих на очната, дето ви казах - тя без проблем ми даде 2 направления - за гинеколог и ендокринолог. Даже исках и преглед на очите и представяте ли си - оказа се, че имам диоптър и астигматизъм и затова ме боли главата, че много се взирам. Написа ми и тази препоръка за ЯМР в направленията.
Само че ми даде направление за д-р Бабаков - гинеколог и д-р Мечкаров - ендоклинолог. Чували ли сте за тях? Добри ли са?
Аз им звъннах и се разбрахме за понеделник. Не разбрах само защо ми трябваха направления и за двата специалиста като всеки от тях може да ми пусне за хормони, но нищо. Незнам, но поне ще опитам да се прегледам на гинеколог както трябва- с ехографче и т.н. Дано няма проблеми и всичко мине добре. Praynig
Айде, ако имате отзиви за тези двамата специалисти ми пишете!
Цунки и хубав и усмихнат ден от мен!  bouquet

# 82
  • Мнения: 7 716
Д-р Бабаков е добър лекар, довери му се.

# 83
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Аз не ги познавам и двамата,но ти пожелавам успех и всичко да е наред!

# 84
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Цеци , какво стана взе ли листовките   bouquet

# 85
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Даааааааааа!

# 86
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Бравоссссссссс, то не е имало съмнение изобщо!Сега остава и кормуването ,нали?

# 87
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Ето naskomimi всичко се нарежда, сега ще стискаме палци всичко там да мине  добре и да чакаме талона за ЯМР,който дано покаже че няма нищо. А  сега като направиш очила  и проблема с главоболието ще се реши  bouquet

# 88
  • Пловдив
  • Мнения: 702
Ехо!!!Анели, ти какво правиш тук? Нали щеше да си в болницата? Как мина, какво стана? Няма да лежиш постоянно там, нали?

# 89
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Да , вече се водя в болница но тази вечер в 21 ми почват изследванията, трябва към 18 да се завърна. В болницата няма парно и е много студено.Пуснаха ме на топло ,но само за днес. И по-добре-днес нещо аденомски се сърди-боли ме главата и много ми се вие свят -досега лежах #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт