аденом на хипофизата

  • 95 513
  • 889
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 39
Здравейте момичета!Като чета написаното и се сещам как се шашках аз когато разбрах за аденома си, но сега когато знам повече по въпроса съм малко по-спокойна.На мен ми откриха макроаденома м. февруари и от тогава съм на Достинекс скоро правих ЯМР и се останови че малко е намалял.ЯМР е по-добро като изследване ,по -точно и няма облъчване,но процедурата е първо ренген ако има съмнение скенер и тогава ако има ЯМР .За хипофиза желателно е да е с контрас, но здравната каса не го поема нито на скенера нито на ЯМР.

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Аз не чаках много за ЯМР-то.Мисля две седмици.Поема се от Касата,а контраста си го платих-100 лв. и ме питаха за килограмите.Правих го в Окръжна при същата лекарка,при която и Миле го е правила-Димитрова.
Преди това никой не ме е карал да правя скенер-направо резонанс.

# 62
  • Мнения: 4 700
naskomimi, ти май четеШ само това дето ти отърва. Върни малко наzад и Ще видиШ, че съм писала, че моят скенер беШе СЪС контрастно веЩество и не се видя. А и да ти кажа честно аz на Писанец нямам доверие. Вече няколко пъти ми дават съсвем греШни реzултати.


MYYPI , не съм убедена, че микроаденом може да се види при рентгем.  newsm78

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
здравейте момичета , Цеци сега се връщам от доц. Орбецова, гледа резултатите  и смята че ми е прекалено нисък пролактина за да  имам секретиращ аденом. Но иска да постъпя утре в болницата  -съмнява се за поликистозни яйчници. Нямам време , а и нерви да търся какво е това като заболяване .Кажете ми Вие какво знаете за тази нова диагноза .Благодаря Ви!

# 64
  • Мнения: 4 700
Е Как така Ще се съмнява????? Нали си била вече на ЯМР и е видяно, че го има аденома?  newsm78 newsm78 newsm78

А междудругото моят пролактин беШе много леко zавиШен, но въпреки това е секретираЩ. ЛХ как ти е? Че пък чак да влиzаШ и в болница. Тя май всеки праЩа в болница.  newsm78 newsm78 Много съм учудена. Поликистоzни яйчници могат да се видят и беz да си в болница. Орбецова тоя път направо ме уби.  #Crazy

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Има много написано за поликистозата,но аз няма да мога да го пресъздам по най-добрия начин.Уф,озадъчена съм,защото и моя пролактин не беше много завишен,а имах аденом.

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Цеци , тя не отхвърля аденома .Но смята , че не е повишен пролактина  от секретиращ аденом. АЗ последната година качих почти 22 кг, това я наведе на мисълта за  поликистознните яйчници.И иска да изследва всчико друго. А са ме гледали толкова пъти и никой досега не е намирал в проблема в яйчниците, всчики казваха ту че имам малка матка, други казваха недоразвита ,знам ли вече newsm78 newsm78 newsm78 newsm78

# 67
  • Мнения: 4 700
Da де, ама и на мен ми беШе леко zавиШен, а е секретираЩ, на Цецито съЩо. А zа поликистоzа трябва да си иzследваШ хормоните ЛХ и ФСХ, с.отноШението на двата трябва да е около 1. Ако ЛХ е двоен или повече може да се говори zа поликистоzа. Освен това при преглед с ехограф се виждат много малки фуликулчета. А Цецито каzа, че и хормонът СХБГ съЩо може да каже дали има поликистоzа.

# 68
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Така ми беше казал Даскалов/за SHBG-то/.Анели,изследвайте каквото ще изследвате с Орбецова и ако имаш съмнения,пиши и дори може да потърсиш и второ мнение.При мен нейният подход заработи добре,как ще се получи при теб не зная,но силно се надявам,че доцентката знае какво прави!

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Цеци , не се съмнявам изобщо. Мисля , че тази жена знае какво прави . Личи че си , че има нещо в главата ( не аденом де  Laughing Grinning Grinning Laughing)Не се съмнявам изобщо, даже се радвам , че попаднах при нея. За тези 4-5 дни ще ми направят  пълни изследвания  на всчико , в което се усъмнят. По -добре да знам, отколкото да си живея в неведение както досега . Даже каза , че и прегледа за параметрите на зрението  ще извършват. А аз си бях  записала час при някаква професорка на частно . Тя каза , че няма смисъл да давам пари ,щом може да мине по клиничен път. А аденомчето ще си го лекувам , ама след изследванията.  newsm78 newsm78 newsm78Няма какво да го мисля -утре с торбичката в 8.30  в приемния кабинет  bouquet

# 70
  • Мнения: 4 700
Дано всичко е наред, И да не zабравиШ да пиШеШ как е минало. Дано е само аденомът.  Hug

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Дано момичета , вече почвам да се плаша . До преди месец имах само главоболие и световъртеж. А сега ....какво ли не newsm78 newsm78.Дано няма нищо. Hug Hug HugБлагодаря Ви за подкрепата , чудесни сте  bouquet  bouquet

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Анели,ако не ти се спи в болницата,да знаеш,че има вариант да си ходиш.Успех,мила и да пишеш!!!

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
за жалост ще си спинкам там Цеци, ще ми взимат кръв и през нощта , затова е важно да си спя до вторник там #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 74
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Ееее,няма нищо.На мен ми взимаха рано сутринта.Няма страшно,всичко ще е наред!

Общи условия

Активация на акаунт