аденом на хипофизата

  • 95 455
  • 889
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Успокой се , не мисли за аденом сега . Аз щях да се побъркам  .единия вторник бях на скенер , а на другия  на ЯМР-това бяха  най -ужасните седем дена в живота ми.Успокой се  Hug Hugвсичко    ще се оправи

# 46
  • Мнения: 4 700
Моля някой да ми каже дали е правил скенер с контраст и от него да не е показало нищо, че след това да се е наложило ямр-то и оттам да му е излезнал тъпанарския аденом, защото вече ще се побъркам Confused

Az правих скенер с контрастно, аденом не се видя. И след това на ЯМР беШе 8 мм. Обаче аденомът не може да се е появил от скенера. АЗ и преди това си имах оплаквания, имах секрет от гърдите дори, аденомът е бил голям, но на скенер не се видя. Освен това нека да ме поправят другите, но скенерът и ЯМРто не облъчват. Облъчва компютърният тумограф. И не се ШаШкай толкова. АЗ вече имам 5 ЯМР и един скенер. Верно че съм малко куку в главата, ама то тва си беШе и преди тия иzследвания.  Peace

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711


Az правих скенер с контрастно, аденом не се видя. И след това на ЯМР беШе 8 мм. Обаче аденомът не може да се е появил от скенера. АЗ и преди това си имах оплаквания, имах секрет от гърдите дори, аденомът е бил голям, но на скенер не се видя. Освен това нека да ме поправят другите, но скенерът и ЯМРто не облъчват. Облъчва компютърният тумограф. И не се ШаШкай толкова. АЗ вече имам 5 ЯМР и един скенер. Верно че съм малко куку в главата, ама то тва си беШе и преди тия иzследвания.  Peace

За ЯМР съм сигурна, че не облъчва.За скенера не мога да кажа -там мисля че има. Иначе и аз като Миле съм си куку , но това  няма общо със аденома ми  newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 702
Момичета, вече напълно ме убедихте да искам ЯМР-то. Ако направя скенера и не излезе нищо винаги ще се съмнявам, щом ЯМР е по-надежден. Аз съм си такава шашкавелка. Откакто в понеделник разбрах резултатите за пролактина така ме боли глава - страхотно си внушавам и вече не мога да се трая. А дотогава нищо не ме болеше - само дето ви казвам ако много си натоваря очите. Само се надявам този невролог да се съгласи да ми даде направление за него, при условие, че гинекологът ми иска скенер с контраст. Praynig Не мога да го накарам насила, пък и с моя късмет.....  И дано да става скоро - всмисъл искрено се надявам утре като ми даде направление в петък  да правя резонансите или скенерите, че вече напълно ще психясам, въобще няма да мога да изтрая до понеделник  Crazy
А иначе в Пловдив ли си правихте ядрено-магнитния резонанс и къде, ако за моя радост неврологът ми даде да знам за къде да се насоча?
И ако може бихте ли ми казали за каква сумичка да се приготвя, защото вече ще се побъркам с тези парички?!?!?! Предполагам, че контраста трябва да си го купя сама, но нито за него знам колко е приблизително, нито за скенера или резонанса с направление...
Цунки   bouquet  и ви благодаря предварително! Hug

# 49
  • Мнения: 4 700
Áми аz понеже в България иzобЩо не съм осигурена трябваШе да си платя цялата процедура и ми искаха 350 лева zа всичко. Не мога да ти кажа колко точно е било контрастното, но сигурно е около 100 лева. А доколкото zнам процедурата е малко по тромава и няма веднага да стане с реzонанса. Трябвало да се подава молба до касата и се иzдавал някакъв протоколо. Обаче нека Цеци утре да каже, тя си го прави по касата. А контрастното не се поемало от касата.  naskomimi, сигурна съм, че главоболието ти идва от притеснение и стрес. АЗ като ми откриха нямах нито главоболие, нито световъртеж. А беШе голям. Сега е 3 мм и имам глаболие. А ти zаЩо ходиШ при гинеколог zа пролактина? Я бърzо на ендокринолог. Е виж тука колко добри пловдивски специалисти си имаме.  Hug 

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Áми аz понеже в България иzобЩо не съм осигурена трябваШе да си платя цялата процедура и ми искаха 350 лева zа всичко. Не мога да ти кажа колко точно е било контрастното, но сигурно е около 100 лева. А доколкото zнам процедурата е малко по тромава и няма веднага да стане с реzонанса. Трябвало да се подава молба до касата и се иzдавал някакъв протоколо. Обаче нека Цеци утре да каже, тя си го прави по касата. А контрастното не се поемало от касата.  naskomimi, сигурна съм, че главоболието ти идва от притеснение и стрес. АЗ като ми откриха нямах нито главоболие, нито световъртеж. А беШе голям. Сега е 3 мм и имам глаболие. А ти zаЩо ходиШ при гинеколог zа пролактина? Я бърzо на ендокринолог. Е виж тука колко добри пловдивски специалисти си имаме.  Hug 
Значи ЯМР е 250 лв+165 лв за контраст и 5 лв за инжекция. Това е, когато не минава през Здр каса  .Аз си го правих на 30.10.2007 във ВМИ.В интерес на истината се замислих , кой лекува високия пролактин ако няма аденом-гинеколога или ендокринолога ? Иначе за ЯМР през здравна каса се подава молба  и се чака разрешение.Но това отнема някъде около 30 дни -зависи по кое време е от месеца . Аз подадох такава молба на 23.10. Те ги носят в Здравна каса в края на месеца - и затова бързо ми отказаха .След 3 дена  получих отказ, Иначе във ВМИ  ти дават час за ЯМР за следващия ден , не се чака newsm78

# 51
  • Мнения: 4 700
Ами то контрастното zависи от килограмите, но аz не съм от най слабите, та сигурно е било повечко. Аz го правих в окръжна при др. Димитрова. Там ми каzа да отида Павлов. Иначе аz като частен пациент направо отидох и бях следваЩата, която приеха. Затова и не zнак колко се чака zа час.  Embarassed

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Ами то контрастното zависи от килограмите, но аz не съм от най слабите, та сигурно е било повечко. Аz го правих в окръжна при др. Димитрова. Там ми каzа да отида Павлов. Иначе аz като частен пациент направо отидох и бях следваЩата, която приеха. Затова и не zнак колко се чака zа час.  Embarassed

Аз звъннах във Вми и си записах час за следващия ден. Мисля , че за  контрастното вещество не играят  килограмите. Докторката не ме беше виждала , след 20 мин ме изкараха от апарата сложиха ми една инжекция и пак ме вкараха. Но и аз не съм от слабите -за една година качих 22 кг.Казват , че е от аденома ,пролактина знам ли и аз? Но това са много кг за една година

# 53
  • Мнения: 4 700
Ами аz качих около 15 zа една година, но винаги ме питат колко килограва съм.  newsm78

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Ами аz качих около 15 zа една година, но винаги ме питат колко килограва съм.  newsm78


Мен не ме питаха, даже  докторката я нямаше.Имаше някакъв лаборант. Той е видял аденома и викнал докторката, тя питала ще слагаме ли контраст  и така ме извадиха , тя беше с една спринцовка и ме боднаха и пак вътре Joy Joy.А каква е вероятността Миле , да позаслабна поне малко като почна хапчетата  за  пролактина newsm78

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Мен не ме питаха, даже  докторката я нямаше.Имаше някакъв лаборант. Той е видял аденома и викнал докторката, тя питала ще слагаме ли контраст  и така ме извадиха ,  беше с една спринцовка и ме боднаха и пак вътре Joy Joy.А каква е вероятността Миле , да позаслабна поне малко като почна хапчетата  за  пролактина newsm78

# 56
  • Мнения: 4 700
Aми аz не отслабнах, ама поне съм се спряла на едно ниво и не качвам повече.

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 702
Стига бе, вие ме разбихте newsm78! Как 30 дни, аз дотогава ще откача?!?! Незнам, ще говоря с невролога и ще видим какво ще решим, но щом може и скенер с контраст ще видим.... Ако трябва ще си купя контраста колкото и да е.. Нали на скенер с контраст ще се види всичко, нали, нали newsm78? Че Анели каза, че само на скенер без контраст не се е видял аденома???

# 58
  • Мнения: 2 382
Първо се успокой и стига си се шашкала толкова HugИ да има и да няма аденом,лечението е едно и също,така че това не променя нещата.Момичетата са ти написали,че няма нищо страшно Simple Smile
И за двете изследвания ти трябва направление от лекар,така че той ще прецени какво да ти пусне.Не става да отидеш и да кажеш -аз искам еди какво си Simple Smile
Успокой се,всичко ще е наред Simple Smile

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 702
Да, но ако дай Боже няма аденом сигурно дозата на лекарствата ще се определи от нивото на пролактин, нали? newsm78 Едни и същи лекарства, но сигурно дозата  е различна?!? newsm78 А пък аз с моите шантави изследвания, дето хич и не седнах  5 мин. преди да ми  вземе кръв, пък какво да говорим за лежане. Искам да ги повторя за пролактина специално, но едва изкрънках направление за невролог от личната. Да мина снимката, каквато и да е, пък ако няма аденом ще повторя изследването за точното ниво на пролактина. То пак ще ми е високо, че ми е двойно над горната граница, но все пак сигурно покоя има значение. В лаборатория Писанец са ми правени, тя е добра, но гинекологът, дето не ме кара да лежа......

Общи условия

Активация на акаунт