За СИП-а в училище

  • 14 316
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 658
нИКОЙ НЕ Я Е ПИТАл...  тДОбрЕ чЕ мЕ СВЕТНА ЗА ТОВА... НИКАКВИ мОлбИ НЕ СА ПОПЪлВАНИ newsm78 щЕ СЕ ОбЪрНЕм КЪм ИНСПЕКТОрАТА И ЩЕ рАЗбЕрЕм КОЙ КрИВ КОЙ ПрАВ...

# 16
  • Мнения: 1 172
СИП е Свободно избираема подготовка. Никой не е длъжен да я посещава, ако не иска. Още по наше време беше така, макар че учителите пробваха да ни пробутат идеята да запишем СИПове.

# 17
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
При нас - за шестокласника - СИП математика, ама е в училище с такава насоченост и само към 50 от цялия набор ходят на тези СИПове, останалите нямат. Иначе като ЗИП едната паралелка има история, дрегата геогряфия в зависимост кой им е класен.

За малкия няма ЗИП няма СИП, не искам на нищо да ходи. Иначе СИП им е религия, ЗИП - математика. Ама родители ходиха да се договярат с учителите.

# 18
  • Мнения: 658
Еее, това на нищо не приблича - в петък Хриска се прибра от училище и каза, че класната им ги е задължила да  ходят  на СИП- хореография и няма какво повече да се обсъжда-$донесете си декларациите, без значение дали са попълнени от родителите ви - това е$ Shocked Дали да ходиме в училище да си искаме СИП по друг предмет? Какво ще ни посъветвате - събрали сме се тука няколко мами и се чудим какво да правим докато не са почнали сериозно учене... Ако въобще има такова тази година newsm78

# 19
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Доколкото разбирам не желаете детето да посещава СИП. Той и не е задължителен. Напишете си едно заявление до директора на училището, че не желаете.
СИП-овете не влизат в хорариумите на учителите и недоумявам защо тази госпожа е толкова настоятелна  newsm78

# 20
  • София
  • Мнения: 62 595
СИП-овете са като кръжоците едно време. Не са задължителни, само се водят в училище от учителите там. При нас има рисуване, вокална група, компютри и още, но не се сещам. Моите не ходят на СИП-ове, защото си имат други извънкласни занимания.
Идеята на СИП-овете не е да се наваксва материал по някакъв предмет, а да е за деца, които имат интереси в някаква област. На мен ми звучи добре хореографията, защото е приятно да се занимават с изкуство.
ЗИП-повете са към задължителната учебна програма и ние избрахме БЕЛ и ДБТ - езикът е основно средство за комуникация, а ДБТ е добре за творческо развитие и развиване на работа по план, схеми и фина моторика.

# 21
  • Мнения: 658
Хубаво де, ама при положение че сме седми кяс и пропуснахме два месеца... би трябвало да помислят малко че децата нямат  нужда в момента от $Щопска ръченица$ -.И не мога да си обясня защо класната мнооого държи да е задължително посещението. Освен това сме в паралелка по изобразително изкуство и по-ложично ми изглежда СИПа да е дори този предмет.Всяко правило си има изключение - нали така. Имаме право на 30-32 учебни часа седмично, но тър като материала изостава по знайни причини - имаме 38 часа. Така че невиждам защо и тук да не се направи компромис със СИП-а. newsm78

# 22
  • София
  • Мнения: 62 595
Тогава това не е СИП. СИП-овете не са задължителни.
Вижте какво пише в правилниците и другите нормативни документи за СИП и ЗИП. Не може да ви карат да правите неща, които не са в задължителната програма

# 23
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 271
Моя син също е седми клас.Вчера им казали,че всеки вторник ще имат по 9 часа, а в четвъртък 8 часа. Бясна съм! #Cussing out #Cussing out #Cussing out  Кога ще ходи на СИП по БЕЛ и математика? След 8-я и 9-я  час?  А аз много разчитах на тези СИПове,защото частните уроци са много скъпи. #Cussing out

# 24
  • Мнения: 24 467
Това си е живо безумие. Преценено е от специалистите, че деца на тази възраст не могат да учат ефективно нов материал по 8-9 учебни часа. Това си е точно  "претупване" на материала, от което лично аз се опасявах от самото начало.

# 25
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
дано не бъркам, но в школото на детето ми СИП е = на ЗИП.
И дори не се набляга на тези 3 букви. Директно си влиза в уч. програма.

# 26
  • Мнения: 658
Две различни неща са....За СИПа не ви ли дават декларации да подписвате? newsm78

# 27
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И аз да направя едно уточнение.
Първо ЗИП не може да е = на СИП. ЗИП влиза в редовната програма и е задължително, само се дава избор кой да е предметът. СИП не е в програмата и не е задължителен.
Освен това има и наредба СИП-вете да не се включват в редовната програма, а да са в другата смяна. Заради тази наредба в нашето училище стана един парадокс - СИП по руски език 2 часа и СИП по информационни технологии 2 часа(който аз водя) са в един ден в другата смяна за един и същи клас. Така децата имат 6 часа сутринта и 4 часа следобед. Няма друг ден, в който да се вземат тези часове, защото например аз в другите дни имам други часове.
Като заключение - програмите са недообмислени, двете министерства - здравно и просветно не си сътрудничат, когато издават наредби, а си противоречат.

# 28
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
утре ще има род. среща и всичко ще разпитам.
Но Е така, както го казвам. Почти съм убедена.

# 29
  • Мнения: 658
 ShockedВ кой клас се случва това? Не ви ли се противопоставиха родителите newsm78 Никога няма да позволя това да се случи -

Общи условия

Активация на акаунт