Лечение на бактерия в Гърлото

  • 134 766
  • 110
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 908
Дъщеря ми в момента е с тази бактерия в носа и в гърлото,до сега и изписаха само капки Тобрекс в носа(изписани по антибиограма),но от тях явно стана резистентна към всички АБ,на които беше чувствителна преди и сега след втората антибиограма се оказа,че е чувствителна само на Ципрофлоксацин и Бисептол-най-вероятно ще минаваме на Суметролим сега SadИмам чувството,че няма убиване това чудо...Някой може ли да ми обясни как предният път беше чувствителна на много АБ и абсолютно нечувствителна на Бисептол-а сега това ThinkingМоже ли някой да ми даде съвет,ако ползвам само Бактробан в носа,дали има шанс да се изчисти и от гърлото?Или трябва с Бактробана да ползвам и Суметролим? SickАз ще си питам и нашата педиатърка,но питам като варианти...

Последна редакция: чт, 08 ное 2007, 10:59 от афродита

# 16
  • Мнения: 12
Май си се заразявахме взаимно и си въртяхме бактериите.Абсолютно съм съгласна с tonev .Извинявам се на малкия АБ-то беше ЦЕК от тази група.

# 17
  • Русе
  • Мнения: 785
Трудно се мори този стафилокок и това е! Close
При сина ми се изчисти след 2 курса Зинат (след първия прием все още го имаше). При дъщеря ми, не се изчисти и след 2-та курса Зинат. #Cussing out Оставих я с носителство, тъй като нямаше никакви прояви (сополи или кашлици), и защото бацилът беше станал резистентен на почти всичко (само на Тобоцин беше реагирал, но няма подходяща форма за малки деца).
Днес дадохме гърлен секрет, защото малката пак е със зверска кашлица. Сополите ги преборих с Бактробан (м/у другото Афродита, и мен ме вълнува твоето питане), защото ми се струва, че само с мазане в носа, няма да решим проблема. Резултатът от гърления секрет ще излезе чак във вторник, а дотогава ни предписаха Цефзил (още се чудя дали да го почвам, ама какво да правя дотогава?  Rolling Eyes) - само отхрачващи и Бактробан не ми се вижда достатъчно. Confused

# 18
  • Мнения: 110
На нас също ни откриха тази бактерия стафилококос ауреус в гърлото,джипито категорично ни забрани да пием всякакъв антибиотик,понеже два пъти ни излизат гъби в устата.Вече месец и половина с малки прекъсвания  сме с хрема и кашлица. ето я темата ни
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=239261.0

# 19
  • Мнения: 274
Да.За Стоматологията във Варна става въпрос.А елексирите на Хлебаров са извлеци от билки на спиртна основа.Приятелката ми каза, че тя също ги е пила заедно с дъщеричката си, за да ги изчистят напълно.

# 20
  • Мнения: 2 070
ние имама стафилококMRSA,антибиограмата показа Бактробан,след два курса на лечение,няма подобрение.тази сутрин си е сериозно болна.гноен секрет от носа,оплаква се и от едното уше,цяла нощ се дави и кашля.седем седмици си бяхме само с хрема от която се давеше като легне.вместо да се оправи нещата се влошиха.направо съм отчаяна.

# 21
  • Мнения: 110
паликарова това ми е до болка позната ние сме така от месец и половина смалко прекъсване.Сега сме със гнойно сополи,раздираща кашлица,нормално диашне и нрмално гърло.Пиен Макропен,вентолин изопринозин.Кашляме много лошо по цял ден и вечер.

# 22
  • Мнения: 2 908
Ние сме абсолютно без симптоми-вчера и двете ми педиатърки ми заявиха,че без симптоми няма да ми изпишат Суметролим,нито какъвто и да е друг АБ,освен Бактробан.сега ще го купувам него и ще пробвам с известна доза страх,понеже в антибиограмата ми няма Бактробан или активната му съставка,та да знам дали и на него е чувствителна или не.Най-много и ние да я направим MRSA...Не искаха и Бактробан да ми изпишат,без сополи в момента... Rolling Eyesе,аз не мога да разбера-да чакам да стане по-зле ли,при положение,че знам,че я има бактерията?Що за чудо е това медицината?

Последна редакция: сб, 10 ное 2007, 19:40 от афродита

# 23
  • Мнения: 1 984
Що за чудо е това медицината?
не е чудо а изкуство... ars medica..

# 24
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
Аз съм доволна от тази лаборатория - http://www.laborexpres.com/ Имат и онлайн резултати,което си е удобство.

# 25
  • Русе
  • Мнения: 785
афродита, аз не бих дала нищо при липса на симптоми - голяма част от възрастните са носители на тази бактерия. Преди 2 години и аз като теб се побърквах и ходех по лаборатории, за да изтребя всеки микроб - оказа се безсмислено. Confused По-напред в темата писах, че синът ми се изчисти след 2 курса Зинат - направих си труда, за да е "чист" като се роди малката, и от ясла го бях спряла заради варицела. Когато малката навърши година, я изследвах заради упоритите сополи и се оказа със същия стафилокок - значи баткото пак беше домъкнал бацила. При нея, обаче, Зината не помогна(пак се появи на посявката), но хремата мина и нямаше никакви симптоми. Оставих я с носителство.
Сега чакам резултат от гърлен секрет заради кашлица. Зарекла съм се, че за последен път се занимавам с изследвания и прочие. Какъв е смисъла, след като пак ще лепне като тръгне на ясла? Crossing Arms Всички деца там кашлят - аз явно съм единствения балък, дето си държи децата вкъщи и ги трови с АБ. Close

# 26
  • Мнения: 2 070
права си,но моята дъщеря не може да спи от хремата
дави се и кашюя в легнало положение
ако си бяха само сополите изобщо нямаше да си правя труда

# 27
  • Русе
  • Мнения: 785
Ох, паликарова, не знам какво да кажа, но те разбирам. При дъщеря ми започна по същия начин - зверска хрема и секрети, които се стичат в гърлото - и тя се давеше като легне по същия начин. Ефект видях едва като почнахме Ериус (изсушава лигавицата уж  Thinking) и Салбутамол(Вентолин) - отваря бронхите - започна да спи по-спокойно, но хремата не мина. Сополите ги уморих с Бактробан, но след като при вас не действа, не знам... ooooh!

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 326
Привет на всички. Незнам дали съм за тази тема. Баща ми от май месец е с кашлица. Давеща и задушаваща. Идва на пристъпи, не маже да спи вечер и т.н. Дори вече му свирят гърдите като диша. Направиха му куп изследвания - натривки на гърлото, ренгенови снимки, алергии, кръв, урина. В крайна сметка се оказа, че всичко е ОК и има алергия към прах, влага и студ. Изписаха му конски дори инжекции, които свършват след седмица, а подобрение няма, дори става по зле. Можете ли да препоръчате пулмолог в София или алерголог или и аз незнам какъв лекар. Благодаря предварително.

# 29
  • Мнения: 2 070
Привет на всички. Незнам дали съм за тази тема. Баща ми от май месец е с кашлица. Давеща и задушаваща. Идва на пристъпи, не маже да спи вечер и т.н. Дори вече му свирят гърдите като диша. Направиха му куп изследвания - натривки на гърлото, ренгенови снимки, алергии, кръв, урина. В крайна сметка се оказа, че всичко е ОК и има алергия към прах, влага и студ. Изписаха му конски дори инжекции, които свършват след седмица, а подобрение няма, дори става по зле. Можете ли да препоръчате пулмолог в София или алерголог или и аз незнам какъв лекар. Благодаря предварително.
по това което описваш,баща ти е болен от астма.разболяването в зряла възрас протича тежко и много трудно се лекува.ползва ли нящо от рода на(серетид,фликсотид,вентолин)това са лекарства които овладяват тези симптоми

Общи условия

Активация на акаунт