Цветята веч` прибрани са, кои заспиват, кои сега цъфтят...(17)

  • 21 028
  • 320
  •   1
Отговори
# 255
  • БГ
  • Мнения: 355
Вивиан, много е хубаво досега ли цъфтяло?
Алекс когато цъфтя драцената беше 5 год. сега е на 10 купих я за първия учебен ден на щерката растат и двете пу-пу.

# 256
  • София
  • Мнения: 10 858

Вивиан, много е хубаво досега ли цъфтяло?


Да, всяка година  цъфти Grinning

# 257
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
питах преди, никой не отговори . ама аз съм нахална и питам пак.
амарилис в каква саксия да го сея newsm78. луковицата е огромна.

мацката ми каза, че ако го посея сега и ще цъфне за Коледа. луковицата е тръгнала да покарва, има около 5см прорастък.

коледничето не ме кефи...свеки има и нейното цъфти. на светло и топло е без пряко слънце.
едни съседи имат 3 огромни, висят на терасата като пране,ама огромни Shocked, май нон стоп цъфтят.

# 258
  • Мнения: 5 001
Здравейте момичета! И аз съм запалена цветарка. Още не съм прибрала цветята от терасата, но тя е остъклена и докато не е станало прекалено студено, чудесно си виреят там, защото е слънчево. Даже някои от цветята на вилата в саксии си ги прибрах на балкона. Имам един въпрос за едно цвете - мисля, че се казва коледниче, цъфти с розови цветове. Какво трябва да се направи, за да цъфне по Коледа.Досега не е цъфтяло.

Здравей!
Аз имам коледниче, и до скоро цъфтеше усилено, беше отрупано с пъпки и цветове, но явно съм го преполяла, въпреки че го поливах веднъж на седмица и половина. Всички цветове и пъпки опадаха, но гледам, че сега образува нови. Не му правя нищо съществено, просто не го местя, това е най-важното за него, както и да не се полива много / това го установих от опит/.
Ето и снимка на моето:
1. С пъпки: http://images21.snimka.bg/004371978.jpg
2. Цъфнало: http://images21.snimka.bg/004372039.jpg
ЛЕЛЕЕЕЕЕ колко ти е красивооооо(пу-пу-пу)   bouquet Дано и мойто да цъфне  Praynig

# 259
  • Мнения: 5 001
Като го гледам май няма такова намерение.... Cry нито една пъпчица нямаааа  Cry  Cry  Cry

# 260
  • София
  • Мнения: 10 858
[ЛЕЛЕЕЕЕЕ колко ти е красивооооо(пу-пу-пу)   bouquet Дано и мойто да цъфне  Praynig

Благодаря!

Като го гледам май няма такова намерение.... Cry нито една пъпчица нямаааа  Cry  Cry  Cry

То и моето нямаше, но изведнъж започна да ги оформя.  Hug

# 261
  • Мнения: 5 001
Ох дано,дано....Благодаря за успокоението   bouquet Ще чакам  Hug Ако пък стане ще почерпя........ Laughing

# 262
  • БГ
  • Мнения: 355
питах преди, никой не отговори . ама аз съм нахална и питам пак.
амарилис в каква саксия да го сея newsm78. луковицата е огромна.

мацката ми каза, че ако го посея сега и ще цъфне за Коледа. луковицата е тръгнала да покарва, има около 5см прорастък.

Аси, и аз се чудя моя какво да го правя, той цъфтя лятото и тогава питах като прецъфти какво да го правя и изчетах коренно различни неща #Crazy и нищо не прдприех.Когато ми го дадоха ми казаха да го пресадя в по голяма саксия от луковицата до ръба на саксията да има 3-4 пръста разстояние.
На моя изобщо не му паднаха листата даже излезе едно ново и са много зелени и хубави, сега е на северна тераса остъклена и една позната каза да го внеса на топло и пак ще цъфне.

# 263
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Аси, и аз се чудя моя какво да го правя, той цъфтя лятото и тогава питах като прецъфти какво да го правя и изчетах коренно различни неща #Crazy и нищо не прдприех.Когато ми го дадоха ми казаха да го пресадя в по голяма саксия от луковицата до ръба на саксията да има 3-4 пръста разстояние.
На моя изобщо не му паднаха листата даже излезе едно ново и са много зелени и хубави, сега е на северна тераса остъклена и една позната каза да го внеса на топло и пак ще цъфне.

ами сега четах, че имало такива, които не спят.
днес отивам за саксия....
и аз нямам идея  newsm78

# 264
  • Мнения: 2 085
и аз съм в чуденка за амарилис-а newsm78 Вчера видях в Метро една луковица, която вече е поникнала-поне 20 см, а на върха голяма червена пъпка Shocked Днес едвам се удържах да ида да я купя, но реших първо да попрочета това-онова  Thinking

# 265
  • Мнения: 2 591
само да се оплача, че ми е попарило латинката (ама тя и без това по никое време отново цъфна, така че.....)

и да попитам има ли цветя, които са много топлолюбиви, тоест които мога да поставя близо до печката newsm78

# 266
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
и аз съм в чуденка за амарилис-а newsm78 Вчера видях в Метро една луковица, която вече е поникнала-поне 20 см, а на върха голяма червена пъпка Shocked Днес едвам се удържах да ида да я купя, но реших първо да попрочета това-онова  Thinking

прочетах, че той може да цъфти и без почва, само с корените натопени във вода, но това изтощавало луковицата и после няколко години не цъфтяла.

тук също съм виждала композиции от амарилис, който е цъфнал от луковицата, непосят, но декориран с парче кора и панделки. много е яко, но не и за цветето Confused

и да попитам има ли цветя, които са много топлолюбиви, тоест които мога да поставя близо до печката newsm78

въздухът там ще е много сух, ще изгорят.

# 267
  • Мнения: 11 607
и аз съм в чуденка за амарилис-а newsm78 Вчера видях в Метро една луковица, която вече е поникнала-поне 20 см, а на върха голяма червена пъпка Shocked Днес едвам се удържах да ида да я купя, но реших първо да попрочета това-онова  Thinking

Не свиркаш двете да ходим по обекти из Благоевград, нали?????

Мами, имам едни бабешки цветя да ви показвам......Не мога да стигна да ги кача в сайта и да ви ги пусна....От моята баба,която е баш цветарка и която ми обзаведе с 2 китки и малко сакъзчета......

Ето това е тя сред нейните хризантеми - (хихи, направено с фотошоп - т.е. смесване на 2 теми тук...)

# 268
  • Мнения: 2 085
Цоци, крайно време е да организираме обиколка по магазините Wink Хайде в другата тема ще уточним

Днес реших да си правя експерименти с красулата, понеже се е разраснала безобразно, и така или иначе напролет ще има пресаждане.Две по-малки клончета ги увих едно около друго и ги вързах, като се вдървени стъблото мисля да го отрежа и да си направя бонсай Crazy

Последна редакция: пт, 09 ное 2007, 01:29 от klaris

# 269
  • Мнения: 11 607
Мърмори ли половинката Ви за цветята в къщи? 

Редовно мърмори  4 (8%)
О, не...той е цветарят в семейството  4 (8%)
Понякога...когато иска да се заяде с нещо  3 (6%)
Не, не мърмори,но и не е въодушевен от тях  7 (14%)
И да мърмори, и да не мърмори...няма кой да го чуе  9 (18%)
Не, напълно ме подкрепя  17 (34%)
И не само за цветята мърмори...  6 (12%)
 
Общ брой гласове: 40


Малка част от цветята на Рени:
Цветята в спалнята
Бегонията
Телефончето
В хола
Цветя
Цветята и са още навън
Цветя на двора
В хола 2
В хола 3
В хола 4
В хола 5
Как мирише? Чудесен аромат....
За пролетта от сега
Дърво
Цветята на дядо Митко
Дава ми сакъзчета
С дядо Митко,който страшно много я подкрепя в отглеждането на цв …  - с много любов!
Подаръка ми, освен него и една палмичка-чадърче

Има още алби, бегонии, хризантеми, обички, копривки, дърво на живота и др....Обеща ми кампадула(май така се пише),на което казвали - булчино цвете......

Общи условия

Активация на акаунт