Цветята веч` прибрани са, кои заспиват, кои сега цъфтят...(17)

  • 20 988
  • 320
  •   1
Отговори
# 60
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
ама то като минаваш покрай него има едни такива кръгли топченца и вътре има 4 по малки топченца ,откъсни си от тях ,не вярвам някой да ти се скара Peace

# 61
  • София
  • Мнения: 10 858
ама то като минаваш покрай него има едни такива кръгли топченца и вътре има 4 по малки топченца ,откъсни си от тях ,не вярвам някой да ти се скара Peace

Ааа, това може, аз мислех че семенцата са в тичинките на цветовете.
Утре ще си откъсна, то това грамофонче не е на никой.

# 62
  • Мнения: 2 591
да, те цъфтят навсякъде свободно Rolling Eyes някои хора казват и на петуниите фунийки и грамофончета Rolling Eyes

в кварталния цветарски жената беше разделила една голяма орхидея на три и от 27 ги предлагаше на три по 9 лв., но аз не рискувах да си взема, понеже знам колко са капризни и според мен нямаше гаранция, че въобще ще цъфне newsm78 Rolling Eyes

# 63
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
ааааа за 9 лева може и да се прежаля ама вчера дето я видях тази красота в магазина беше 35 ooooh!

# 64
  • Мнения: 1 193
Привет, цветарки  Hug Приемате ли нови във вашите редици  newsm78
Имам даже и въпросче - и аз си сложих костилка от манго, ама тя взе, че мухляса. Днес, сложих още една в друга саксийка. Разгледах един сайт и доколкото ми стана ясно от него, самата костилка не се покрива с пръстта ( само до половината). Дали съм схванала правилно, вие как си ги посяхте?
Благодаря ви предварително   bouquet

# 65
  • Варна
  • Мнения: 25 249
99 % съм убедена, че е това:


Листата са същите, цвят няма, сигурно защото е малко още,  newsm78 две листенца са само.

Много е сладко това цвете, аз имах такова, но остана при майка ми. Ако не го е уморила, напролет ще си го взема.
Момичета, верно ли ви мрат коледните звезди от климатика? Нашия не сме го пускали още, но направо ме хвърлихте в размисъл, да не взема да ги съсипя с него, толкова са пораснали и двете. Малката я прибирам в един шкаф от няколко дни, засега е свежарче, макар че няма промяна в цвета на листата, а голямата съм я оставила на светло.

# 66
  • София
  • Мнения: 3 816
Едно въпросче, имате ли идея какво е това растение тук и тук? Вчера си го чупнах, но без да питам  Embarassed на мен ми прилича на някакъв цитрус. newsm78

# 67
  • Мнения: 2 724
Едно въпросче, имате ли идея какво е това растение тук и тук? Вчера си го чупнах, но без да питам  Embarassed на мен ми прилича на някакъв цитрус. newsm78
И на мен ми прилича на цитрус.
В момента имам две мандаринки, листата са същите.
Имала съм лимон, който загина от гадната щитоносна въшка ,листата са точно такива.
Не зная може ли да се определи какъв вид цитрус е само по листенцата.

# 68
  • София
  • Мнения: 3 816
aleks ,благодаря ти! Ако пусне коренчета и се захване, след време ще си покаже какво е. Hug
Да се похваля и със стайните ми теменужки, две от тях имат пъпчици и ще цъфтят. Heart Eyes

# 69
  • София
  • Мнения: 3 816
Честита нова тема. И за да не е само запис, искам да ви споделя,че искам много орхидея. Дано скоро си купя.
Искам да попитам и друго, много ми харесват зимните градини, ако някои има снимки на такива, ще ги разгледам с удоволствие. Peace

Аз също ги харесвам, но за съжаление нямам помещение, което да превърна в зимна градинка, но съм се заела да си направя зелено кътче. Heart Eyes
Ето малко информация и снимки за зимните градини.
тук
и тук

# 70
  • Мнения: 2 724
За зимните градини- много ги харесвам и се опитах да направя такава у дома.
Имам огромна  отоплявана тераса и там съм подредила част от цветята си.
Е, не прилича все още на тези от снимките ,но е доста приятно зимно време да си пия кафето там и да гледам как вали сняг ,много е красиво/ дано тази зима има на какво да се радвам Grinning/.
 
 Освен това във всекидневната имам големи двойни  прозорци, между които оформям мини градинка
 
 /Като се опитах да завъртя снимката ,тя се разтегли/.

# 71
  • Мнения: 2 125
aleks, на теб благородно съм ти завидяла отдавна за красивата градинка Hug
Даже на мъжа ми я показах, да види какво искам, ама при мен няма да стане  Confused...
Дано те радва много дълго Peace

# 72
  • Мнения: 2 591
алекс, пробвай след като се разтегли да дадеш рифреш Rolling Eyes в снимка.бг така става Peace

прекрасна е градинката ти  Peace

# 73
  • Мнения: 2 724
Благодаря ви момичета Hug
Стелина, не казвай" няма да стане" Peace
И аз до преди 6 години имах само една тераска ,на която едва се обръщах.
Сега имам пет и едва им насмогвам с почистването Laughing
Аз също харесвам цветята на всички , личи си колко много ги обичатe.
schnee, изглежда синът ми нещо е пипал ,но сега го няма и не ми се рови .
Нали се виждат цветята Hug.
Между другото, за начинаещи цветарки горещо препоръчвам сансевиерата ,още и казват индийски меч Peace.
Това цвете няма уморяване, освен ако не го удавите Laughing.
 

# 74
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
aleks блазе ти ,всичките цветя на едно място прекрасно е Heart Eyes
а моят мъж ,не иска да са така ,казва ,че било като в джунгла и му дишали въздуха ooooh!
затова ,някой са си все още навън Sad

Общи условия

Активация на акаунт